Berta Sándor

A DNS-minták kiadását bírálják az osztrák Zöldek

Nyugati szomszédunknál nem csitul, inkább erősödik a rendőrségi adatbázisban található adatok Egyesült Államoknak való átadásáról szóló vita.

Peter Pilz, az osztrák Zöldek biztonsági kérdésekben illetékes szóvivője támadta a még meg sem kötött szerződést, mondván Günther Platter osztrák belügyminiszter a parlament és az Európai Unió háta mögött akar egyezkedni az Egyesült Államokkal. "Mindenkinek tisztában kell lennie azzal, hogy amennyiben az USA csatlakozik a Prümi Szerződéshez, akkor nem csak Ausztria, de Belgium, Hollandia, Luxemburg, Németország, Spanyolország és Franciaország rendőrségi adatbázisainak tartalmához is hozzáférhet majd."


Peter Pilz
"Úgy tűnik, az amerikai igazságügy­minisz­té­rium hiába próbálkozott korábban az európai DNS-nyilvántartásokhoz való hozzá­férés meg­szer­zé­sé­vel. Azonban az osztrák belügy­miniszter most önként vállalta a trójai faló szerepét. Ez min­de­nek­előtt fele­lőtlen döntés, hiszen az Európai Unióban alkal­mazott ellen­őrzés nélkül akár egy harmadik félhez is juthatnak ezek a bizalmas személyes infor­mációk, más­részt politikailag is osto­ba lépés, hogy mindezt Platter az EU háta mögött teszi. Harmadrészt pedig ezzel gya­kor­la­tilag semmibe veszi az osztrák parla­mentet. Óva in­te­ném Ausztriát attól, hogy az amerikai belbiz­ton­sá­gi minisztérium előőrsévé váljon. Kez­de­mé­nye­zni fogjuk a belügy­minisz­ter meg­hall­­ga­tá­sát, mert ennek az elkép­zelésnek a megva­lósulása újabb lépés lenne a megfigyelési állam kialakulásához" - jelentette ki Peter Pilz.

Mint ismeretes, a múlt héten Wolfgang Schäuble német belügy- és Brigitte Zypries német igazságügyi miniszter megállapodott Michael Chertoff amerikai belbiztonsági és Michael Bernard Mukasey amerikai igazságügyi miniszterrel a német rendőrségi adatbázisok megnyitásáról. Günther Platter a szlovéniai Brdóban találkozott Michael Bernard Mukasey amerikai igazságügyi miniszterrel. A megbeszélés informális jellegű volt és kiderült, hogy Ausztria egyelőre csak a DNS-adatbázisát nyitná meg az Egyesült Államok hivatalai előtt. Az Európai Unió igazságügyi és belügyminiszterei tavaly februárban állapodtak meg abban, hogy összekötik a nemzeti DNS- és ujjlenyomat-adatbázisaikat. Azonban az Európai Parlament képviselői tavaly ugyan elfogadták a Prümi Szerződéssel kapcsolatos állásfoglalást, de nemmel szavaztak a rendőrségi adatok harmadik félnek való kiadásáról.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Vorpal #8
    Tegyük a témához hozzá, hogy a kiépitési költségek is minket terhelnek.
  • mad mind #7
    De nem utazhatsz szabadon. hiszen csak a papírt törölnék el, az adatközlés, meg az egyoldalú elutasítás még megmarad.
  • Camouflage #6
    Ehhez egyetlen amerikai hajfejunek sincs semmi koze, joga pedig megkevesbe. Ha az USA szeretne a vilagrendor szerepeben tetszelegni, akkor azt valaki masnak a szemelyes adataival tegye, ne pedig az enyemmel.

    Hogy kepzelik, es milyen jogon, hogy kiadjak _barkinek_ is az adatainkat, mikor legjobb tudomasom szerint az EU alapito okirata ezt megtiltja. Hab a tortan, hogy az USA-t semmi sem koti az adatok felhasznalasat illetoen. Semmi.

    A vizumukkal kitorolhetik, akkor sem mennek az egyesult allamokba, ha fizetnenek erte.
  • RealPhoenixx #5
    Göncz Kinga, aki csak az apja nevéből "és jóhíréből" él, annyira sötét és buta, hogy alá fogja írni az ÉN, meg a TE nevedben is ezt a dolgot, holott gondolom MI nem értünk ezzel egyet!
    *és gondolom ő és a köre nem kis pénzt tesz ezért zsebre*

    Ziipp: közepes diplomáciával?? Miről beszélsz, mikor tök sötét és segg hülyék vannak ott ahol nem kellene? Iszonyuan alulmaradott a diplomáciánk, zéró érvényesitési szándékkal, és legfőképpen zéró érdekérvényesítési lehetőséggel.

    Pfff.... gáz
  • Palinko #4
    és van valami szégyelni valód a bizonyítványban vagy a kórtörténetben? szerintem többet ér a vízum mentesség mint hogy senki se lássa az adataidat.
  • Devotus #3
    Jó elképzelés a rendőrségi adatok összekötése, hiszen ez tényleg segíti őket! Viszont vannak fenntartásaim, azzal hogy az USA mire is használná fel és milyen körökben lenne hozzáférhető...Remélem tőlem még nincs nyilvántartott DNS minta...ha rajtam múlik nem is lesz :P
  • ziipp #2
    Kis ország vagyunk, közepes diplomáciával. Ez van.
  • endale #1
    Biztosan lepottyant szegénykémnek 1-2 vaskos dollárköteg, hogy ilyen lelkes katonája lett a terrorista ellenes harcnak.
    Mi is tárgyalunk a vízummentességről az USA-va, annak is lesz ára. Ahogy politikusaink seggnyalási szokásait ismerem hamarosan utazgathatunk nyugodtan, de minden jöttment reptéri alkalmazott hozzáférhet majd az iskolai bizonyítványainkhoz és az orvosi kórtörténetünkhöz is.