Gyurkity Péter

Az USA-ban is letiltják a sokat letöltőket

A tengerentúlon is gondokat okoznak azok a felhasználók, akik a korlátlannak hirdetett elérésen a lehető legtöbbet szeretnék fel-, illetve letölteni. A Comcast felmond azon előfizetőinek, akik túlzásba viszik a dolgot.

A Comcast több korlátlan csomagot is hirdet az otthoni felhasználók számára, a napokban azonban a Washington Post munkatársai kiderítették, hogy az utóbbi időben több előfizető is pórul járt, amiét igyekezett kihasználni az elérés korlátlan mivoltát. Az internetezők körében nemes egyszerűséggel csak ComCrap-nak becézett szolgáltató ugyanis felmond azoknak, akik a cég szerint túlságosan nagy forgalmat generálnak.

A lap értesülése szerint a havi forgalom nagyjából napi 1000 zeneszám, vagy 4 teljes mozifilm letöltése körül kezd kényes kérdéssé válni - a pontos adatról és a formátumról nincs szó, vagyis nem tudni valójában mennyi az annyi. Erről a ComCast szóvivője sem volt hajlandó nyilatkozni, aki kerek-perec kijelentette, hogy pontos számot nem adhat sem az adatmennyiségről, sem pedig az emiatt eltanácsolt felhasználókról. Annyi biztos, hogy az utóbbi hónapokban több előfizetőnek is felmondtak, miután túlságosan nagy forgalmat mértek az otthoni eléréseken.

A téma sokaknak ismerős lehet, hiszen 2005-ben itthon is nagy port vert fel a T-Online Magyarország hasonló döntése. Akkor 50 előfizetőnek mondtak fel azzal az indokkal, hogy az átlagos 4-8 GB-hoz képest 170 és 540 GB közötti forgalmat generáltak, amit még a korlátlan csomagok esetében is túl soknak tart a cég. Ezt persze a konkurensek igyekeztek kihasználni és hangsúlyozni, hogy náluk valóban korlátlan a korlátlan, a T-Online pedig nem sokkal ezt követően a szerződésekben is bevezette a forgalomkorlátot.

A kép a tengerentúlon is vegyes, hiszen számos amerikai és kanadai szolgáltató is alkalmaz havi forgalomkorlátot, akár még a legnagyobb csomagok esetében is. A korlátlan elérés elméletileg a teljes szabadságot jelenti, azonban a szolgáltató szerint ez néhány esetben már túlment minden határon és az adatéhség a szolgáltatás minőségét is befolyásolta a többi felhasználó számára. A pórul járt előfizetők persze nem így gondolják, ezért többen panaszt nyújtottak be a cég ellen.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • DanyyX #82
    ComCrap ---> T-Crapline...
  • Penge4 #81
    Ha be lehetne, akkor beperelnék, de jogilag védve vannak, mivel az ASZF-ben rögzítik és azt elvileg köteles lennél elolvasni.

    Azért 1 millió dolláros pert nyert a tüdőrákos nő, mert nem tudta, hogy a cigi rákot okoz, azért nem tudom hány dolláros pert nyert az öregasszony, mert nem tudta, hogy a macskát nem lehet a mikróban szárítani, de ezek egyik sem volt sem a cigisdoboz, sem a mikró használatiutasítása mellé adott kiskönyvben leírva.

    Erről beszéltem, hogy ma már bármilyen korlátlan, csodát tevő, ingyenes cuccot hirdethetsz, amit akarsz, ha mellékelsz mellé egy Háború és Béke vastagságú kötetet, amit úgy hívsz ASZF, és ebben a kötetben leírod valahol, hogy mit jelent bővebben az, hogy korlátlan, csodatevő, vagy ingyenes.
  • chuky123 #80
    Az ilyen szolgáltatót be kéne perelni!!!!
    Szerzödés szegés miatt.
    Amugy is amcsiba mindenért pereskednek ha ez nem perinditék akkor semmi.
    Ha másért nem is mert a "korlátlannak" hirdetett csomagjába nem irta oda még kisbetüvel sem hogy mennyit tölthet le max.
  • Penge4 #79
    Alapból a törvény szemében nem bűnös, mert meg van engedve, hogy olyan kijelentést tegyen a reklámban: Korlátlan internet (az Xy adatmennyiség elérése erejéig). Szóval itt komoly gondok vannak, ha ilyen ellentmondás létezhet. De ahogy elnézegetem az összes reklámot a TV-ben, kb 90%-ukat meg lehetne büntetni durva ellentmondások miatt (beleértve a mosópor, tisztítószer és hasonlókat is).

    És ha belegondolunk milyen csúcsnézettségű TV show-t lehetne belőle csinálni "Vajon ma kit szivatunk meg?" címmel és az lenne leadva, hogy egy éppen sorra kerülő cég illetékes marketingigazgatójával villámcsapásként közlik, hogy innentől teljes vagyonelkobzás, bilincs rá, jön be sittre, óvadék nincs, na ekkor hirtelen milyen arcot vág.
  • kadar1 #78
    Akkármit mondtok a kotlátlan az korlátlan.Ha kötök egy szerzödést azt elvárom,hogy olyan is legyen.Ha tegyük fel velem ilyen dolog miatt szerzödést bontanának simán biróságra ninném az ügyet. Oda nem kell kell orba szájba tölteni , hogy nagy adatforgalom legyen.Én például sokat nézzek onlinon tv adásokat vagy hallgatok rádiót , vagy videokat nézzek,Ha összeszámolnám,akkor ez az adatmennyiség már böven túlvan 20 gigánál.
  • angol #77
    nemtom vaze de lehet én nem értek valamit, de ha valami korlátlan nálam ez azt jelenti hogy korlátlan
  • Penge4 #76
    Ezt szerintem úgy kéne értelmezned, hogy van 5Mbit/s, 10Mbit/s, 15Mbit/s és 20Mbit/s sebességű csomag is és ezen csomagok adatforgalomban mind korlátlanok.

    Amúgy a UPC oldotta meg a legjobban. Valóban korlátlan, de ha túlléped a limitet, akkor lelassítanak, azaz neted még akkor is van, tehát ténylegesen korlátlan.
    Azt nem mondták, hogy akármekkora adatmennyiség forgalmazása után is ugyanolyan gyors marad, csak azt, hogy korlátlan.

    Meg kell tanulni marketingnyelven, különben nem maradsz életben.
  • janus391 #75
    Amúgy meg: "A Comcast több korlátlan csomagot is hirdet az otthoni felhasználók számára"
    ez olyan mint a "profi" barkács fúrógép??
  • Gerygrey #74
    Amúgy meg: "A Comcast több korlátlan csomagot is hirdet az otthoni felhasználók számára" - hogyan értelmezzem ezt a mondatot, mármint hogyan lehet több korlátlan csomag? Van "kicsit korlátlan" csomag 5$/hó, "eléggé korlátlan" csomag 7$/hó, és "majdnem teljesen, de azért mégse" korlátlan csomag 10$/hó áron?
  • Gerygrey #73
    Ha te KORLÁTLAN villanyért fizetsz, akkor benne van a pakliban hogy részecskegyorsítót is ráköthetsz. Ha sír a szolgáltatók szája, akkor áruljon korlátos csomagokat. Persze akkor minden előfizetője megpattan és átmegy a konkurrenciához. Namost van 2 lehetősége: vagy megfelel neki a jelenlegi haszokulcs, vagy uzsorát akar, és vevő híján jól csődbe megy. Van választás.

    Ott a pont, tökéletesen összefoglaltad a lényeget. Erről van szó, a korlátlan legyen korlátlan, ami meg nem korlátlan azt ne hirdessék annak. A Chellonál tisztában vagyok vele hogy 250 giga fölé nem mehetek, ezt vállalni is tudom, ennek tudatában fizettem elő. Ha lekacsolnának huszadikán mert 100 gigát letöltöttem, akkor pipa lennék.