Gyurkity Péter

Nem javítják ki a Vista aktivációs hibáját

A Microsoft két módszerről is tud, amellyel az operációs rendszer aktiválási procedúráját kerülik meg a felhasználók, azonban egyelőre nem lép fel ez ellen. A Windows XP terjesztése viszont jövőre visszaszorul.

Alex Kochis, a cég felelős termékmenedzsere a Windows Geunine Advantage blogon közzétett írásában jelezte, hogy tudomásuk van két különböző módszerről, amelyek révén megkerülhető az aktiválási eljárás és a kalózpéldányokat teljes mértékben legálisnak tüntetik fel. Ennek dacára egyelőre nem terveznek komolyabb ellenakciót és arról sem árulnak el részleteket, hogy mikorra várható a javítás elkészülte.

Klikk ide!
Klikk a képre a nagyobb változathoz

Az ominózus megoldás az elmúlt hónapban bukkant fel, legnagyobb előnye, hogy egyszeri használat után teljes mértékben legális példányt kapunk, amely a frissítések során sem lepleződik le. A program használatával az OEM-gyártóktól kikerülő alaplapok BIOS-ának emulálása válik lehetővé, emiatt pedig az operációs rendszer eleve aktiváltnak véli magát (ami az eredeti, előre telepített példányok esetében igaz is), így nem erőlteti a procedúra lefolytatását. A rendszertulajdonságok között megjelenik az áhított embléma, ezt követően pedig minden egyes olyan funkciót elérhetünk, amely kizárólag az aktivált, legális másolatok esetében bukkan fel.

A szoftvercég azonban egyelőre nem tervez komolyabb ellenlépést. Kochis ezt a döntést azzal indokolta, hogy jelenleg azon személyekre és csoportokra koncentrálnak, amelyek tevékenységükkel komoly károkat okoznak a felhasználóknak és a vállalatnak egyaránt. A szakember úgy fogalmazott, hogy egyelőre nem szándékoznak megállítani minden "őrült tudóst", aki a Vista feltörését tekinti elsődleges céljának.

A Microsoft eközben viszont ragaszkodik a tavaly közzétett hivatalos menetrendhez, amelynek értelmében a Windows XP forgalmazása az OEM-gyártók és viszonteladók számára pontosan egy évvel a Vista megjelenése után ér véget. Mindez azt jelenti, hogy 2008 januárjától már kizárólag az új jövevény lesz kapható, vagyis asztali vonalon lassan mindenkit rákényszerítenek a váltásra.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Penge4 #134
    Némelyiknél igen, bár a gtk+app_chrome.gz2 és hasonló összetevők, mellettük pipával nem éppen bizalomgerjesztőek. Nem soknál tudtam kikövetkeztetni, hogy mi akar lenni, úgyhogy hagytam, ahogy volt.
  • Madve #133
    Tévedsz, linuxnál kiválaszthatod az utolsó programig, hogy mit raksz fel, és mit nem.. Legalábbis nekem eddig a legtöbb disztribúciónál sikerült. Itt inkább pont fordítva van, vannak olyan rendszerek is, hogy csak maga az alaprendszer minden nélkül, aztán azt raksz rá, ami jól esik a grafikus felületet is beleértve. Persze azoknál már nem baj, ha nem abszolút basic user vagy..
  • sathinel #132
    Ezt aláírom. Sok ember mondta már nekem is hogy programozó, de az akit annak tartok, és tud is, neki mindegy melyikben csinálja. Winen nevelkedett valaki, de jó programozó, akkor könnyen tud váltani. A legtöbb ember akit ismerek nem programozó, csak tud használni 1-2 programot, és utánna rámondja. Itthon az informatikust a programozó(matematikus)tól meg kell különböztetni. Az egyiknek mindegy mit használ, a másik meg ismer pár progit, és abban pötyög.
  • A1274815 #131
    "Nem tudom, hogy mi bajod van a fejlesztőkörnyezetekkel szerintem egy Eclipse teljesen jól használható (Én C-re használom, azt mondják Java-hoz király nagyon, de azt én utálom)."

    Eclipse alatt megtudom lazán rajzolni egy grafikus program GUI-ját?
    Néhány kattintással SQL kapcsolatot tudok létesíteni?
    Az automatikus kiegészítő azonnal kinyomja a megoldást, vagy a listát, esetleg a paraméterezést, mert nekem úgy rémlik, hogy a VS.NET-hez képest elég sokat tököl.

    "Ha meg direkt képernyőkezelés kell, akkor OpenGL, SDL, stb."

    OpenGL-lel nincs baj, csak hogy éppen önmagában nem túl modern extensionok nélkül. Hála a jóégnek azok betöltése és/vagy használata platformonként (OS, gép, GPU, GPU gyártó) változik. (GLX protocoll (Unix/Linux) vs wglGetProcAddress()(Microsoft) vs AGL(Apple)).

    Férreértés ne essék én az OpenGL-t szívesebben használom, mint a D3D-t.
  • Caro #130
    Az csak attól függ mit használ. Ha GUI-t pl. wxWidgets-ben kezel, akkor menni fog neki mindkettőn, de ahhoz mondjuk már C++ kell.
  • assdf #129
    mondjuk elég kevés olyan programozót ismerek aki egyformán tud programozni c ben windows és linux alatt...
    A legtöbb vagy linuxos vagy windowsos fejlesztő
  • Yv@n #128
    Azthiszem még Php branch is van belőle.
  • Yv@n #127
    :)

    Gagyin hangzik, de nem is ez a lényeg, hanem hogy ne lepődjön meg valaki ha ezt látja, mert nem jelent semmit.
  • Caro #126
    Persze hogy tud, bár lehet, hogy kell az alaphoz néhány extension hozzá, de nálam az összes fenn van.
  • Sanyix #125
    "Nem tudom, hogy mi bajod van a fejlesztőkörnyezetekkel szerintem egy Eclipse teljesen jól használható (Én C-re használom, azt mondják Java-hoz király nagyon, de azt én utálom)."

    Jé az c-t is tud? Mer én javara használom, de nem botlottam még c-s nyomokba amikor használtam az eclipse-t. Egyébként megy vindózon és linuxon is, és full ugyanúgy használható.