Berta Sándor

Letölthető a 64-bites Windows XP béta változata

Február 4-től letölthető a 64-bites Windows XP operációs rendszer demóverziója. A hírnek alighanem az Opteron vagy Athlon 64 típusú processzorokkal felszerelt szerverek és számítógépek tulajdonosai örülhetnek a legjobban.

A Microsoft által közzétett közel 420 MB méretű ISO-fájlból bárki elkészíthető a letöltés után a telepítő-CD-t. A redmondi vállalat rendszerkövetelményként a 64-bites Windows XP számára egy 256 MB memóriával és 1,5 GB szabad merevlemez-hellyel rendelkező szervert vagy PC-t ajánl. A képernyő felbontása minimum 800x600 képpont kell hogy legyen. Üröm az örömben viszont, hogy az új demó némi "diszkriminációt" alkalmaz, lévén nem indul el az Intel Itanium processzorokra épülő gépeken. Használatához tehát vagy AMD Opteron, vagy AMD Athlon 64-es CPU szükséges.

Klikk ide!
Klikk a képre a nagyításhoz

Az úgynevezett Consumer Review Program keretein belül a felhasználók 360 napon át ingyen tesztelhetik a demószoftvert. A Microsoft fel is hívja mindenkinek a figyelmét arra, hogy a letölthető program egy demóverzió, azaz senki se várjon tehát csodákat és hibátlan működést. A vállalat viszont minden hibabejelentést és észrevételt elfogad és köszönettel vesz.

A letöltésen kívül bárki meg is rendelheti az operációs rendszer próbaverzióját, ekkor CD-n kapja meg azt. A CD-t február közepétől kezdik el kiszállítani, illetve kipostázni, méghozzá postaköltség ellenében. Fontos azonban megjegyezni, hogy mindkét esetben regisztráció szükséges, anélkül ugyanis egyik változat sem működik.

Az emberben ezek után már csak egy kérdés motoszkál: vajon az Intel Itanium processzorokra épülő számítógépeken és szervereken miért nem működik a 64-bites Windows XP demószoftver? Ez ugyanis úgy hangzik, mintha a Microsoft már letette volna az egyik processzorgyártó és termékei mellé a voksát...

Letöltés

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • atus80 #30
    Üdv
    Hogyan lehet letölteni az xp 64 bit béta verziót? Nem indul el sajnos.

    Köszi.
  • mir #28
    "mips==million instructions per secundum"
    a MIPS szócska ugyanakkor névadója egy processzorarchitektúrának is. nézd a linkeket!
    www.mips.com
    http://www.sgi.com/workstations/fuel/
    sorry, rosszul emlékeztem: a 16K az utolsó generáció a nagyteljesítményűek közül.

    "risc==tobb mips kevesebb utasitas
    cisc kevesebb mips tobb utasitas"
    ezt így felejtsd el ahogy leírtad.
  • Inquisitor #26
    Én egy P4 konfig elégedett tulajdonosa vagyok ... de egyre inkább az a gyanúm, hogy a következő gépem valami Athlon FX cuccos lesz. :)
  • mir #25
    "Azt hittem, hogy 2005 márciusában jelenik meg egy ilyen op. rendszer.

    A teljes mikor jön?"
    idén nyáron jelenik meg a végleges.

    és örömmel konstatálom, hogy legalább a címet megváltoztatták, habár a mődületes baromságokat így is bennehagyták.
  • Laalee #22
    pont ahogy a windows a 16biteseket is
  • mir #20
    ingen, ez a lényeg.
  • Inquisitor #19
    Eddig is gyanús volt pár screenshot, de jól látom???
    A Win64 képes futattni a 32bites programokat is?
  • [HUN]PAStheLoD #18
    wáááhh tuti.. letőtöm :DDD
  • mir #16
    a MIPS a SGI által fejlesztett RISC architektúra, amelyet kifejezetten nagy teljesítményigényű 3D-val illetve komoly grafikával kapcsolatos alkalmazásokhoz fejlesztettek. ez így nem teljesen pontos, a valóságban a MIPS processzorokat a MIPS technologies fejlesztette, de amíg a SGI épített rá gépeket, ők mondták meg, hogy mi merre hol mennyi, és ők végezték az érdemi fejlesztést
    eredeti oprendszere az IRIX névre keresztelt unix variáns. a m$ egyik hatlamas baklövése volt, hogy portolta az NT4et, majd a win2000et is állítólag, bár olyannal nem találkoztam. a windowsos változat előtt ültem, de kifejezetten szar volt az irix csodálatos graf. felületéhez képest.az utolsó komoly MIPS processzor a 12K volt ha jól emlékszem a 12K volt az utolsó komoly MIPS, azóta csak beágyazott rendszerek épülnek az architektúrára. a szerverekbe és mukaállomásokba szánt MIPS processzorok fejlesztését emlékeim szerint 3 éve fejezték be, ekkor értelemszerűen az IRIX fejlesztée is leállt, mert kihalt alóla a platform. még lehet kapni a SGItől MIPS rendszereket, de ezek már nem újak.
    egyébként jellemző a SGI rendszerekre:
    amit én kipróbáltam, az 6 éve volt a 2processzoros rendszerszerver csúcsmodel, egy grafikus "kártya" volt benne, ami mellesleg 6 darab PCI-X foglalatba illeszkedett, és olyan sebességgel renderelte a MAYA animációkat, hogy amikor le akarták váltani egy 8 darab 1 GHzes P3 alapú gépekből álló renderfarmra(leselejtezték a kérdéses cégnél a gépeket) akkor azt kellett tapasztalni, hogy a P3as renderfarm még alulmarad a MIPS rendszerhez képest, ellenben jó labilis.
    ez a MIPS nagyon röviden.
    a m$ 7 éve portolta az NT4et, majd amikor a MIPS technologies 4 éve bejelentett egy nagyon impresszív roadmapet, akkor kezdődött ela win2K portolása. mondjuk NT3ből sem nagyon fogyott, ingyen osztogatták, mert a m$ nagyon szerette volna belopni magát a vizuális munkaállomások piacára, és erre 7 éve a SGI volt a legmegfelelőbb, mert ezen a piacon vezetőnek számított. ez ma már asjnos nem igaz, a VLSI utólérte, jelen pillanatban azon fáradozik, hogy megéljen az itanium és P3 alapú rendszereiből, eleinte kevesebb, de mostanában egyre több sikerrel. legutóbbi információim szerint még nem vetették el az ötletet, hogy portolják az IRIXet itaniumra, de a linux-irányra ültek rá nagyon, most az az alap-rendszerük.

    "Mekkora egy láma csóka vagy, nem kéne a játszanod a nagy informatika gurut, mert akkor nem égnél be ennyire csúnyán."
    ezt nem az én dolgom megítélni, sajnálom, hogyha te így látsz.
  • JZO #15
    mit össze nem okoskodtok... :)