JohnnyCage

Életfogytiglant is kaphatnak a hackerek

Az amerikai képviselőház hétfőn elsöprő többséggel elfogadta azt az új törvénytervezetet, amely szerint a minősített bűncselekményeket elkövető hackerek akár életfogytiglani büntetést is kaphatnak.

A számítógépes bűncselekményekkel foglalkozó törvényt 385 - 3 arányban szavazta meg az amerikai képviselőház. A törvény számos jelentős módosítást valósít meg az Egyesült Államok számítógépes bűncselekményeihez kapcsolódó eddigi törvényekhez képest, így például bírósági végzés nélkül is lehetővé teszi a rendőröknek a telefonos, illetve az internetes kommunikáció lehallgatását.

A Bush kormány a közelmúltban arra kérte a Kongresszust, szavazza meg a Cyber Security Enhancement Act (CSEA) elnevezésű törvénytervezetet, amely válaszlépést jelent az utóbbi időben szaporodó számítógépes betörésekre, denial-of-service (DoS) támadásokra, és egyéb "cyber bűntettek"-re. A CSEA tervezete még a tavaly szeptember 11-ei terrortámadás-sorozat előtt készült, de a történtek csak erősítették a törvény szükségét.

Az elmúlt évek legszélesebb körű, számítógépes bűnözéssel foglalkozó amerikai törvénye most a Szenátus felé vette az irányt. A szenátorok várhatóan szintén nem mutatnak majd komolyabb ellenállást, igaz csak néhány hetük lesz a kérdés átgondolására.

"Amíg nem tesszük biztonságossá a számítógépes infrastruktúrát, néhány billentyűleütés és egy internetkapcsolat elég lehet a gazdaság felborításához, illetve emberéletek veszélyeztetéséhez" - mondta a közelmúltban Lamar Smith amerikai képviselő, a törvénytervezet egyik támogatója. "Egy egér éppen olyan veszélyes lehet, mint egy töltény, vagy egy bomba."

A CSEA szerint az a hacker kaphatna életfogytiglani büntetést, aki tettével emberi életeket veszélyeztetett, illetve oltott ki. Ami a bírósági végzés nélküli lehallgatást illeti, a törvénytervezet meglehetősen szigorúan fogalmaz. Végzés nélkül csak egy folyamatban lévő cybertámadás, közelgő nemzetbiztonysági veszélyhelyzet, illetve emberi életek veszélyeztetése esetén lenne joga a rendőröknek lehallgatni a gyanúsítottakat, ami ráadásul csak IP címek, e-mail cíemek, URL-ek, telefonszámok megszerzésére terjed ki, nem a kommunikáció tartalmára.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • mikike #24
    én ezt nem értem
    mér nem lövik le őket?
  • gz8 #21
    Egyetértek!
  • Draco #13
    Na azert aljunk meg egy billanatra. Ugylatom megint sok ember vegigsem olvasta a cikket es rogton felhaborodik meg anyazik.
    "A CSEA szerint az a hacker kaphatna életfogytiglani büntetést, aki tettével emberi életeket veszélyeztetett, illetve oltott ki."
    Ha ezen reszet is olvastatok a cikknek akkor rajohettetek volna hogy az adatlopasert ,kalozkodasert, ceginfok lopkodasaert, programok feltorogeteseert senki nem fog eletfogytiglant kapni es ezeknek a bunteteset ez a torveny nem is szigoritotta. De ha valaki betor mondjuk New Yort repterenek a rendszerebe es ott olyan karokat okoz ami miatt gepek zuhanhatnak le akkor kaphat eletfogytot. Es szerintem ha jobban bele gondoltok ezzel ti is egyet kell ertenetek. Faszert kell mindenre ami egy kicsit a hackerek vagy ilyesmi ellen van rogton felhaborodni. Szep meg jo dolog a hackerkedes meg ugye itt a nagy feelingje a "kevesen az egesz korrupt vilag ellen" erzes de attol meg el lehetne olvasni vegig ezeket a kurva cikkeket es utanna velemenyezni....
  • AtisH #12
    A Pistikékkel csak az a gond, hogy nem tudják milyen kárt okoznak és nem fogják ismerni az idevonatkozó jogszabályokat sem. Ja és kiskorú!!!
  • JTBM #9
    Komoly visszatartó ereje van a szigorú büntetéseknek. Maryland államban ha valaki 20 mérfölddel vagy többel túllépi a sebességhatárt, letöltendő börtönbüntetést kap. Ott senki és tényleg senki sem száguldozik. És persze sokkal kevesebben hallnak meg az utakon. Természetesen rosszul lassan is lehet vezetni, így ott is vannak balesetek, csak jóval kevesebb.

    A szigorú törvények eltántorítják Pistikét, hogy kipróbálja a netről frissen letöltött DoS programját, aminek a működéséhez lövése nincs, de kárt azért tud okozni.
    És elgondolkodtatják a komoly hackereket is, persze őket már nem lesz egyszerű elkapni.
  • Vízipók #8
    "Amíg nem tesszük biztonságossá a számítógépes infrastruktúrát, néhány billentyűleütés és egy internetkapcsolat elég lehet a gazdaság felborításához, illetve emberéletek veszélyeztetéséhez"

    "Egy egér éppen olyan veszélyes lehet, mint egy töltény, vagy egy bomba."

    Bebújtam az asztal mögé, és onnan nézem, ahogy a nappali közepén lángol a gépem. Még jó, hogy szóltak. Rossz belegondolni, mi lehetett volna ebből...
  • Laci73 #6
    Nem eszik forrón a kályhát. A legtöbb hacker kiéli magát apró csínyekben, a cracker csapatok pedig áldott emberek. Na persze kalózkodni az nem szép :)
  • Lacc #1
    Néhány billentyű és kattintés mi? Heh.