SG.hu

Mindent visz az LG 2025-ös OLED TV-je

A fényerőnövekedés és a még gyorsabb frissítés mindenképp fontos dolog, de vajon a házimozi rajongók tényleg chatbotokat és Microsoft Copilotot akarnak a tévéjükön?

Az LG nem nagyon tud hibázni tévék terén, a vállalat OLED-készülékei évről-évre a legtöbb műszaki újság ajánlólistájának élén szerepelnek. A régebbi modellek Achilles-sarkát - a fényerőt - sikerült leküzdeniük az olyan okos innovációknak köszönhetően, mint a Micro Lens Array, amely a G3 és a G4 modelleket elég fényessé tette ahhoz, hogy a HDR bármilyen szögből és környezetben ragyogjon. Nem meglepő, hogy az LG 2025-ös OLED-tévécsaládja ismét magasra teszi a lécet. A csúcson az M5 áll, amely sorozat a vállalat Zero Connect Box rendszerét használja a tévéképernyő és a játékkonzolok, streamingboxok és egyéb külső eszközök közötti vezeték nélküli kapcsolathoz. Az M5 65, 77, 83 és 97 hüvelykes méretben lesz kapható. A Zero Connect Box egy lenyűgöző találmány, és idéntől a vezeték nélküli kapcsolat még megbízhatóbb lesz.

A zászlóshajó G5 még fényesebb lesz, az LG szerint a legújabb Brightness Booster Ultimate technológia „továbbfejleszti a fényvezérlő architektúrát és a fényfokozó algoritmusokat, hogy a hagyományos OLED modelleknél háromszor nagyobb fényerőt érjen el”. És ezúttal mindezt az OLED-panel továbbfejlesztésével teszi, mert a Micro Lens Array réteg nincs jelen a 2025 M5 és a G5 esetében. Az LG emellett a prémium G5-ön egészen 165 Hz-ig emeli a képfrissítési frekvenciát, ami állítása szerint iparági elsőség, és a PC-sek számára új szintű, zökkenőmentes játékélményt kínál. A G5-öt 55 hüvelyktől egészen 83 hüvelykig terjedő méretekben lehet majd beszerezni. Léteznek 48 és 97 hüvelykes modellek is, de ezek nem fogják ugyanazt a csúcsfényerőt nyújtani.

A két legmodernebb modell az LG legújabb Alpha 11 Gen 2 processzorával rendelkezik, amely javítja a képfeldolgozást és a felskálázást, hogy az alacsonyabb bitsebességű tartalmak a lehető legjobban nézzenek ki ezeken a 4K képernyőkön. Az LG szerint ezekből a feldolgozási trükkökből sok átcsorog a mainstream C5-ösbe is. Mivel manapság nagyon sokan néznek internetes tévészolgáltatásokat és más streaming tartalmakat, ez érezhető különbséget jelenthet. A Sony köztudottan a legjobb ebben a játékban, de az LG is nagyot lépett előre az elmúlt években.


A távirányító, az idei Magic Remote kicsit változik, mert amellett, hogy átnevezik AI Remote-ra, az LG a Home Hub gombnak kettős feladatot ad: megnyomva elérhető vele a webOS Home Hub, vagy lenyomva tartva előjön a bemenetek listája. Egy újabb dolog, amit nem szabad elfelejteni az alapvető tévés interakcióhoz. És akkor jön a mesterséges intelligencia funkciók lavinája: a szokásos AI Picture Pro és AI Sound Pro optimalizálási módok mellett a C5 sorozat ugyanazt a virtualizált 11.1.2 csatornás surround hangzást kapja, amely tavaly a G4-ben debütált. Az LG a két évvel ezelőtt bevezetett képvarázslót is kibővíti, ahol a nézők egy képsorozatból választva jutnak el az ideális képbeállításokhoz, hasonló eljárással a hang esetében is.

De idén az MI ennél sokkal, de sokkal fontosabb: az LG új „LG AI” márkajelzést talált ki, és ezt mostantól a mikrofon gomb aktiválja. A cég beépített egy LLM chatbotot a tévékbe, ami mellé a Microsoft Copilotja társul. Az LG azzal a kockázattal néz szembe, hogy túl agresszívan nyomul ezen a területen, mert mindez kicsit felesleges: a vállalat OLED tévéi a legjobbak közé tartoznak a piacon, és ragyogó látványt nyújtanak minden olyan funkcióval, amit a házimozi rajongók szeretnek. A 2025-ös modellben ez magában foglalja a továbbfejlesztett Filmmaker Mode-ot, amely figyelembe veszi a szoba környezeti megvilágítását, és ennek megfelelően módosítja a képbeállításokat - mindezt úgy, hogy „a filmkészítő eredeti szándékait is megőrizze”.

Az LG a maga részéről azt állítja, hogy a legújabb webOS kezdőképernyő gyorsabb és könnyebben használható. A vállalat pedig megfogadta, hogy a következő öt évben folyamatosan érkeznek a szoftverfrissítések, hasonlóan ahhoz, ahogyan okostelefonjaink is idővel új funkciókat kapnak. Az LG mesterséges intelligenciára irányuló erőfeszítéseinek eredménye akkor látszik majd, ha a cég tavasszal megkezdi a a 2025-ös TV-család szállítását. Ha a vásárlók úgy találják, hogy a megszokott folyamataikat megszakítják az MI trükkök, akkor lehet, hogy lesz némi visszakozás. Sokkal pontosabb képet kapunk arról, hogy a mesterséges intelligencia hogyan illeszkedik ezekbe a kiváló tévékbe - és hogy végül levon-e belőlük -, amikor az M5, G5, C5 és B5 OLED készülékek néhány hónap múlva a boltokba kerülnek. Addigra azt is tudni fogjuk, hogy mennyibe fognak kerülni.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Vanek úr #1
    Azért én inkább vennék egy QD-OLED tévét, mint az LG féle WOLED-et (már ha lenne rá pénzem). Akkor is, ha MLA-s továbbfejlesztést használnak a G sorozatban a C-hez képest. Mert jobb a képe (és nem csak szubjektívan) a QD-OLED-nek. Vagyis ennyit a "Mindent visz"-re.