Szekeres Viktor

Jövőre egymás után kerül majd moziban két Star Wars-film

Idén már volt egy fix programjuk a Star Wars rajongóinak, s jó hír, hogy jövőre akár kettő is lehet, ami azt jelenti, hogy 2014-ben talán a klasszikus Csillagok háborúját is látni fogjuk.

A Lucasfilm tegnap bejelentette, hogy a Csillagok háborúja-sorozat soron következő két epizódja szinte egyszerre fog ismét mozikba kerülni, természetesen 3D-s köntösben, akárcsak idén a Baljós árnyak. Star Wars II. rész: A klónok támadása (Star Wars: Episode II Attack of the Clones) és Star Wars I. rész: A sithek bosszúja (Star Wars: Episode III Revenge of the Sith) a tervek szerint 2013. szeptember 20-án és 2013. október 11-én kerülne bemutatásra Amerikában.

A hazai premierre valószínűleg ugyanekkor kerülhetne sor, hiszen itthon már az első epizódot is Amerikával egy időben láthattuk. Mindez azt fogja jelenteni, hogy A klónok támadása a Ron Hoaward-féle Forma 1-es Rush, valamint a Tom Hanks főszereplésével készülő Captain Phillipsszel egy napon kerülne a mozikban, míg a 3D-s vásznakért az egy héttel korábbi premierrel, A kis hableány felújításával kellene megküzdenie. A sithek bosszújának is lesz 3D-s vetélytársa, hiszen premierje előtt egy héttel mutatják be az új Sin City-filmet.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Zombee #31
    Én szeretem az erőhasználókat, de nem ez dönti el, mennyire jó egy karakter. Az SW-nek az űrcsaták meg éppúgy részei, mint a párbajok, és ezeket sikerült mindig jól megvalósítani. Ez alól az előzmény-trilógia sem kivétel.
    Érdekes dolog ez az űr a klasszikus trilógia előtt, én sosem éreztem azt, hogy feltétlenül tudnom kéne, mi történt azelőtt, hogy Darth Vader rombolója rátámadt Leia hercegnő hajójára. Az EP4-ben több, addig egymást nem ismerő karakter története találkozik, azoké, akik véget vethetnek a Birodalom és az Uralkodó hatalmának. Érdekes az, hogyan alakult így? Igen, de nem feltétlenül kell tudni. Tetszett, ahogy fokozatosan alakult a történet, megtudhattunk néhány dolgot a múlt eseményeiből, és fény derült sok dologra, pl. Luke, Leia és Vader kapcsolatára. Ezek az előzménytrilógia megnézése után korántsem olyan érdekesek, ahogyan az Uralkodó sem, akiről az EP6-ig csak szó esik, de csak akkor lép színre, az események betetőzésekor. Számomra a régi trilógia tökéletesen kerek, egész. Annak idején vártam én is az új trilógiát természetesen, rohantam is már a Baljós árnyakra a moziba, de elmaradt az, amit vártam. Korrekt élmény néhol gyengébb pillanatokkal, de sem az, sem a folytatások nem tettek hozzá semmi érdemit a történethez. Én így gondolom.

    Egy rohamosztagos klónnal pedig továbbra sem tudok azonosulni úgy, ahogy pl. Han Solóval.
  • Darth Revan9 #30
    Hát.. feltételezem, aki nem szereti az Erőhasználókat, annak gondolom nincs a kedvencei között Darth Vader, Luke Skywalker, vagy az Uralkodó sem. És gondolom, aki ilyet állít az nem Star Wars rajongó. Én például a vadászpilótákért, csempészekért, és az űrcsatákért nem vagyok oda annyira. Sokkal jobban tetszenek az Erőhasználók, a felszíni ütközetek, a párbajok, a rohamosztagosok. Persze ez nem jelenti azt, hogy utálom az űrcsatákat, vagy a csempészeket. Attól függetlenül, hogy Han Solo, Lando Calrissian, vagy Wedge Antilles nem a kedvenceim, még nagyon is érdekes karaktereknek tartom őket.

    Nem kötelező odalenni a Republic Commado-ért, megértem azt is, ha valakinek nem a szíve csücske a Klónok Háborúja. Nem vagyok oda a csempészekért, de ettől függetlenül úgy gondolom, hogy az ő történeteikből is ki lehet hozni jó dolgokat. Az is érthető, ha valaki számára nem létezik a filmeken kívül más SW világ. Van ez így.

    Én sosem tudtam úgy tekinteni az új filmekre, mint egyszerű lábjegyzetekre. Annak idején elkészítési sorrendben kezdtem az ismerkedés a SW-vel. Még sehol sem volt a Baljós premierje, amikor már szerettem a klasszikus trilógiát. Mindig mikor a klasszikus filmeket néztem, volt egy olyan érzésem, hogy ez csak a sztori második fele, az eleje nagyon hiányzik, óriási űr tátong, egyszóval hiányérzetem volt mindig is. Számomra csak az előzményekkel lett teljes a történet. Én is sok mindent máshogy képzeltem el az előzményekkel kapcsolatban. Mikor például hallottam, hogy Anakin csak 9 éves lesz, nem értettem, miért nem idősebb a karakter az EP1-ben. De aztán Lucas mindent úgy tálalt számomra, hoyg tökéletes lett nekem. Örülök, hogy az előzményeket úgy készítette el, ahogyan elkészültek.
  • Zombee #29
    Mit lehet kihozni egy klónkatona karakteréből? Delta osztag, oda ne rohanjak. Ezek a rajongói könyvek semmit nem érnek, éppúgy, ahogy az Alien/Predator sztorik esetében sem. Én nem vágyok több SW történetre sem: nekem ez így kerek, egész, lezárt. Fölösleges realista sci-fit, Star Treket vagy Tom Clancy regényt csinálni egy olyan filmtrilógiából, aminek a sci-fihez is csak annyi köze van, hogy van benne űrhajó, és űrlény. Valójában az egész egy klasszikus felépítésű mese lovagokkal, a jó és a gonosz harcával, sárkányokkal egy kicsit más környezetben. Ez, és a három filmben kidolgozott történet adja a varázsát. Ez egy mesefilm klasszikus elemekből. Ezt persze nem mint negatív tényt mondom, az eredeti trilógia egy valóban lebilincselő történet, mindig szívesen nézem újra, szerencsére megvan már a moziváltozat is az eredeti szinkronokkal. Én kérek elnézést, de sem a legutolsó szinkron, sem a felújított változatok nem jók, nem tudom megbocsátani azokat a részeket, ahol pl. Sir Alec Guiness-t a szellemjeleneteknél Evan McGregorra cserélték, és ugyanezt David Prowse-al is megtették, hogy az a kis félnótás holland villogjon helyette a régi filmekben is, holott mindketten idős korukban haltak meg.
  • Zombee #28
    Látom, van aki nem elvakult, és nem gőzöl be az SW logótól. Utólag belemagyarázva lehet, hogy Darth Maul szerepe sem lekicsinyelendő, de én az új trilógiára amolyan lábjegyzetként tekintettem mindig is. Volt a klasszikus trilógia, és ahhoz készült pár megjegyzés, háttér-információval ellátva a nézőt. Nem új, fontos dolgokat tudtunk meg, csak részleteiben is megismertünk olyan mindent, amikről eddig is tudtunk, a szereplők sorsát, események végkimenetelét is tudtuk.
  • Merces #27
    Maul egy szürke paraszt a sakktáblán, nem csinál semmi meglepőt, az eszét sem használja baromi gyenge karakter, bár ha jobban meggondolom az összes többi erő használó is marha unalmasra sikeredett, áh minek strapálom magam szar az egész, még a dart wader csinálás is sótlanra sikeredett, pedig abban lehetett volna dráma..NOOO bazgem....
  • Darth Revan9 #26
    Az a köze Republic Commando-hoz, hogy elit klón kommandósokról szól. Az első kötetben egy másik osztagot is megismerhetünk, a további kötetekben pedig színre lép a Delta Osztag is. A könyvekben nem a videojáték küldetéseit írja le az írónő, teljesen más bevetésekről szól. Traviss nem egy amolyan akció orgia orientált sztorit hozott össze, hanem sokkal inkább sztori és karakter orientáltat.

    Igen, Boba Fett volt az aki a Bespinre vezette a birodalmiakat és elvitte Han Solo-t Jabbához, és így jelentős hatást gyakorolt a Saga-ra. De Darth Maul ugyanígy jelentős hatást gyakorolt a történetre, hisz ő ölte meg Qui-Gon Jinn-t, így Anakin mestere nem Qui-Gon, hanem Obi-Wan lett. Anakin élete egészen máshogy alakult volna, ha Qui-Gon tanítja ki és nem Obi-Wan, hisz Qui-Gon egészen más Jedi volt, rugalmasabban vette a Jedik szabályait. Ki tudja, talán Anakin át se állt volna a Sötét Oldalra és Vader se lett volna.
    Tehát Maul-ban és Fett-ben megvan ez a közös vonás is, a néma cool badass karakterek, akik hatást gyakoroltak a Star Wars Saga-ra tetteikkel.
  • Zombee #25
    Ha teljesen más, akkor mi köze a Republic Commandohoz? Ja, az ismert cím, amivel jobban el lehet adni. Mi volt érdekes Darth Maulban? Semmit sem tett, ami érdekessé tenné. Az, hogy semmit sem tudunk róla, és az, hogy jellegtelen karakter, aki még csak meg sem szólal, nem ugyanaz. Boba Fett sem lenne önmagában érdekes, ha nem ő lett volna az a fejvadász, aki Darth Vadertől elviszi (nem derül ki, de valószínű, hogy a Talooranra is ő vezette el a birodalmiakat, elvégre Lando nem értesült előre az érkezésükről) Han Solót Jabbához. De az ő eredettörténete sem különösebben lényeges. Greedo életét és motivációját nem akarod megismerni?
  • Darth Revan9 #24
    A Republic Commando-ból Karen Traviss egy nagyon jó regényciklust hozott össze, a mai napig a legjobb Star Wars könyvek között tartják számon. A könyvek nem FPS-orientált sztorik, teljesen más.

    Darth Maul szerintem elég érdekes volt, pont az volt a jó benne, hogy keveset lehet róla tudni. A Vadászó árnyék című regény szintén nagy népszerűségnek örvend. Nem igazán értem, hogy egyesek Darth Maul karakterét miért húzzák le. Boba Fett-ért viszont sokan odavannak. Pedig a klasszikus trilógiában Fett sem volt más, mint Maul az EP1-ben, nagyrészt csöndben volt, semmit se tudtunk róla, tehát ezzel az erővel Boba Fettre is mondhatnánk, hogy jellegtelen karakter.
  • Zombee #23
    A Csillagok háborúja egy űr-fantasy, abból nem kell vérbeli sci-fit csinálni, akinek az kell, olvasson 2001 Űrodüsszeiát.
    Republic Commandoból mióta lehet értelmes könyvet írni? Az egy nem túl történet-orientált FPS volt, biztos izgalmas lehet, Darth Maul pedig a filmben nem volt érdekes, vele kár volt vesződni, elég jellegtelen karakter. De én a többit is feleslegesnek tartom.
  • Kferro #22
    Még jó, hogy nem rám gondoltál, mert az általad felsoroltak közül sokat olvastam, s megvan otthon, szépen egymás mellé sorakoztatva a polcon. :)