Berta Sándor

Nyugdíjas éveire készül Bill Gates

A világ egyik legjelentősebb informatikai személyisége pénteken indul hivatalosan utoljára munkába. A Microsoft társalapítója azonban tele van tervekkel és már az új korszakra gondol.

Péntek estétől teljesen új időszámítás kezdődik nem csak Bill Gates, de a redmondi konszern életében is. A vezető ugyanis 33 évnyi munka után elköszön a vállalattól. Bill Gates ugyan továbbra is kapcsolatban marad a Microsoft vezetőivel, azonban hivatalosan visszavonul. A Microsoft karizmatikus vezetője hétfőtől elsősorban a feleségével, Melindával létrehozott alapítvány ügyeivel akar foglalkozni.

"Eddig az életem 80 százaléka a Microsoftté volt, 20 százaléka pedig az alapítványunké. Ezentúl viszont ez az arány fordítva lesz. Úgy vélem, hogy az embernek vissza kell fizetnie valamit, annak a társadalomnak, amely lehetővé tette, hogy jólétben élhetek. Ezt azonban jól és okosan kell tenni" - jelentette ki a milliárdos.

A szervezet 2000 óta létezik és a 37 milliárd dolláros vagyonnak köszönhetően a világ jelenlegi legnagyobb magánalapítványa. A Bill & Melinda Gates Alapítvány elsődleges célja a szegény országokban pusztító betegségek, ezen belül is az AIDS elleni harc, de foglalkozik az Egyesült Államok oktatási helyzetének javításával és mezőgazdasági kutatóprogramokat is támogat.

Az első számítógépes programját 13 éves korában, seattle-i iskolája számára megíró szoftverkirály a Harvardon folytatott tanulmányait is abbahagyta 1975-ben, amikor iskolatársával, Paul Allennel megalapította a Microsoftot - az egyetem inkább arra volt jó, hogy barátságot kössön Steve Ballmerrel, a cég mai vezérigazgatójával. Az áttörést 1980-ban érték el - idézi fel a Reuters -, amikor szerződést kötöttek egy személyi számítógépeket kiszolgáló operációs rendszer megírására az IBM-mel; ez volt az MS-DOS. 1986-ban a Microsoft már tőzsdére ment, Bill Gates pedig 31 évesen dollármilliárdos lett - a legifjabb korban azok közül, akik maguk szerezték a vagyonukat. Sokáig volt a világ leggazdagabb embere, de miután 13 évig vezette a Forbes milliárdoslistáját, a 2008-ason már csak a harmadik helyezett lett - az alapítványába is beszálló befektetőguru Warren Buffett és a mexikói médiacsászár, Carlos Slim Helu mögött -, szerény 58 milliárd dolláros vagyonnal.

A nyugdíjba vonulása ellenére is hivatalosan Bill Gates marad majd a Microsoft elnöke. S hogy mivel akar a jövőben foglalkozni? Az 52 éves, háromgyerekes apa nem szakad el teljesen cégétől: ő marad a legnagyobb tulajdonos - 8,7 százalékos részvénycsomagja ma mintegy 23 milliárd dollárt ér -, övé az elnöki cím és továbbra is dolgozik majd a vállalat számára különleges technológiai projekteken. "Szoftverfejlesztési projektek tanácsadója leszek. Ezt tekintem a legfontosabb munkámnak. Nagyon szeretnék részese lenni a jövő keresőjének kifejlesztésében" - árulta el Bill Gates.

"6-8 hetente találkozunk, de közben telefonon is beszélünk és e-mailen szintén tartjuk a kapcsolatot" - mondta Gary Shenk, a Gates által 1989-ben alapított Corbis fotóügynökség vezetője. Vagyis a multimilliárdos koránt sem ül a babérjain, sőt. A Cascade befektetési cégen keresztül olyan vállalatokban van jelen, mint a Four Seasons hotellánc, a Pan American Silver és az Otter Tail Power Company. Tevékenységei mellett alighanem kevés ideje jut majd kedvenc időtöltéseire, a golfra és a bridzsre.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Roli012 #85
    Szerintem eléggé eltértek itt egyesek a témától.

    Lehet hogy a Linux alapú oprendszerek sokkal jobbak, dehát a Microsoft üzletpolitikája jó volt az elmúlt években, ezért az futott be. Erre nem lehet mit mondani, ha nem lenne Windows, akkor most Linuxra lenne annyi vírus/spyware/.., ami most van a Windowsra. Azért a Windowsra van ennyi, mert az a legelterjedtebb, ezért logikus hogy egy ember, aki azért ír spyware-t, hogy minél több ember gépét megfertőzze vele, az a Windowst fogja támadni, ill. arra írja a programot.
  • arrakistor #84
    azé jó csákó a bill gecc.... ő legalább letette az Asztalt a képernyőtökre
  • turul16 #83
    "Egy jó biztonsági progi kivédi az ismert támadásokat, egy szar meg nem. Ugyanez a helyzet Linuxon/Macon/akárhol."

    Vírusból naponta kb. 100 új keletkezik Windowsra, 1-7 nap mire vírus kergetők fel tudják ismerni.
    Egy mail szerveren 4 komoly vírus irtó szoftver adatai alapján legjobb is 98% körül teljesített és itt is ugye csak azok lettek kiszűrve amire 4 vírus kergető egyike azt mondta rá, hogy vírus. Nincs garantált védelem.

    MSBlast több, mint 25 millió hálózatra kötött PC-t fertőzött meg anno, és még volt egy pár hasonló.
    Közben az internet forgalmának 40% tehette ki a féreg aktivitása.

    Kevesebb Linux desktop van netre kötve kb. 2-3%, de olyanról meg senki nem halott, hogy mondjuk 500000-750000 Linuxos gépet fertőzött volna meg egy vírus. Nem is halottam még 1000 linuxos gépet megfertőző csodáról sem.

    Leghíresebb Linux-os vírus egy 2006-ban vírusnak látszó tárgy (proof of concept) ami képes volt Linux-ot és Windows is fertőzni "laboratóriumi körülmények között", igaz a hírt követő napon, letölthető Linux kernelel már nem ment.

    Én nem tudok olyan vírusról, ami Linuxos gépek ezreit fertőzte volna az interneten.
    A másik probléma, hogy többnyire ritka dolgoknak kell együtt lenniük, hogy fertőzni tudjon.

    Jelen pillanatban azon vírusok száma ami megtudja fertőzni a gépemet valószínűleg 0 (nulla) .
  • tomcsa4 #82
    Ja mintaillesztéses (adatbázisos) és heurisztikus (viselkedés alapú) a kétféle keresés! Remélem jól tudom!
  • tomcsa4 #81
    Igen ugye különböző keresési eljárással dolgoznak! BE is kell konfigurálni őket, nem csak feltenni. Ismerős ez a "ez megtalálja, az nem", de viszont tévedhetnek is és a téves riasztás nálam egyszerű otthoni usernél nem, de más (céges)környezetben adat, idő és pénz!

    Aztán van olyan vírusírtó, ami mindkettő motort tartalmazza, ez a Kaspersky egyedül a piacon. Nem akad össze (legalábbis nem votl rá példa, de veszélyes).
  • Benedekco #80
    ja nod32vsnorton, melóban is volt egy géppel valami "furcsaság"... és a nod32 nem jelzett vírust a kaspa meg igen, de tesztből még a nortont is megnéztem az sem látott semmit... leírottam nortonnal és megszűntek a "furcsaságok"...
    bocsika a sok hsz-ért...
  • Benedekco #79
    nod32 vs norton vírusírtóban sztem a nod jobb, de tűzfalaikat nem ismerem, mikor még tűzfalaztam komolyabban (router nélkül)akkor kerio-ztam...
    volt egy kollégámnak egy otthoni gépe és mondta nézzem már meg, mert atomhalott, kerreg és 10 perc a bootolás, namondom megnézem... norton volt fent, és "nem volt" vírus, telepítettem egy nod32-t és leírtott jópár fajta vírust (meg egy-két veszélyes elemet) és az már a nortont is megette... nemtom hogy lehetett, de még frísítés után sem talált semmi a norton... aztán kaspersky-t csak poénból és az még talált egy vírust (konkrét vírust) hehe, node kaspa annyira kiszámíthatatlan, néha észre sem venni (egyre ritkább az ilyen eset, negyedévente kipróbálom milyen), hogy fut néha meg annyira megfogja a gépet, hogy semmi esélyed hogy bármit csinálj, a nod elég ritkán genyózik, néha rájön az 5perc és akkor le kell lőni pár percre mert az istenért nem enged kitömöríteni valamit, mert "ellenőrzi" persz kitömés után ha kézileg ellenrzöm nem talál semmit, de amíg létrehozná a filokat a wincsin.... eszement... szal igaából mindnek van valami baja... még anno a TBAV-t szerettem DOS alatt, az jó kis cucc volt, sajna a one-half-ot nem tudta írtani csak törléssel...
  • Benedekco #78
    Én is megindulok néha játéktéren, azért marad 1előre az XP, de már 1re kevesebbet gémelek, mikor majd váltok akkor sztem marad valami herélt xp hogy dosbox és egyéb steam-es gamék menjenek, nomeg egykét finomság (doomsday, dukenukem highresolution pack...) elfusson
    tomcsa4, az AVG az megvan, a comodo nincs, rámegyek egy próbára, de ha tetszik megtartom, köszi a tippet
  • skati #77
    Én egyszer az ubuntut próbáltam ki és nagyon jónak találtam! Csak a játékok miatt visszaraktam az xp-t
  • TothLaci #76
    Szerintem próbáld ki a Mac OSX-et.
    Én még mindig ezt ajánlom.
    Jah, és nem fagyott ki ma, pedig egész nap ment. Összes fagyás: 1