11588
  • Tuvok #768
    nemm, de a többség szava... :)
  • hykao #767
    Mindenkinek a DS9 a kedvence?
  • Punker
    #766
    THX
  • Borg
    #765
    ez gut... bár elég low q. de megteszi:)
  • Tuvok #764
    ok, banner
  • Tuvok #763
    fenn
  • Punker
    #762
    ??????????????
  • Tuvok #761
    új banne, check it
  • Tuvok #760
    ja értem
  • hykao #759
    Persze oda van írva, és mindenki tudja, hogy ez is Star Trek, de a sorozat epizódjaiban csak az ENTERPRISE felirat jelenik meg.
  • Punker
    #758
    na jó talán 1 olyan kép amin a DS-9 van jobban bejönne, vagy legalább nem a hajó hátát lássuk.....
  • Tuvok #757
    Gondoltam
  • Punker
    #756
    szerintem jó ez így
  • Tuvok #755
    Nem lehetne 1 témaindítót, vagy házigazdát csinálni ide? Így kicsit kopár, vagy csak nekem tűnik úgy?
  • Tuvok #754
    Itt oda van írva
  • hykao #753
    Nem is hívják annak.
    Az Enterprise sorozatnál már elhagyták a Star Trek cimkét.
  • Guest
    #752
    Az utolsó hírek szerint, amit tudok, 2004. (ja, az most már "idén" ) hetedik hetétől Voyager hetedik évad újraszinkronizálva, utána pedig (kb. a huszadik héttől) Enterprise.
  • Borg
    #751
    Ez mind szép és jó, csak talán nem kéne Star Treknek hivni, mert ahhoz sok köze nincs.
    Ha nem igy hivnák, nagyon jó kis scifi sorozat lenne belőle...
  • SimpleTailor
    #750
    Én csak annyit láttam felirattal, amit salgótarjáni Hungaroconon levetítettek. Én jobban örülnék egy olyan sorozatnak ami a voyager után játszódik.
  • hykao #749
    Én egy pár részt már láttam az Enterprise-ból magyar felirattal.
    Hát, először is nehéz volt megszokni azt a Rod Steward féle főcímdalt, de a történelmi fejlődés bemutatása tetszik benne.
    Meg persze T'pol is...
  • Tuvok #748
    nem baj, én ammondó vagyok, lássuk
  • hykao #747
    Én úgy tudom - a Magyar Star Trek Klub honlapján olvastam, ha jól emlékszem, hogy leadják az új szinkronnal a Voyager 7. szezonját - ahogy következik a sorozat szerint, és utána kezdik vetíteni az Enterprise-t.
    Egyelőre csak az első évadot vették meg, asszem.
  • SimpleTailor
    #746
    Én úgy tudom hogy ha adják is az nem mostanába lesz. Nekem vki azt mondta, hogy a Viasat nem vette meg a sorozatot.

    Egyébként nem gyűjti valaki a Startrek Kártyákat?(Star Trek CCG)
  • Guest
    #744
    #742: A ferengiket (is) rendesen újradesignolták a későbbiekben... :)
  • Guest
    #743
    #740: Űrhajóval?

    Egyébként:

    "Kutatási bejegyzés, USS Raven, CsillagIdő 32629.4. Miután három hónapig követtük a borg kockánkat, a hajó belépett egy transwarp-csatornába. Követtük a sodorvonalát, és a szenzoraink szerint egészen a Delta Kvadránsig utaztunk, a borg származási területére."

    (Replikátor)
  • SimpleTailor
    #742
    És a Ferengiek? A TNG-ben Picard First Contactolt velük elösször(azt mondta). Majdnem felrobbantották az enterpriset és gyorsabbak is voltak. Picard akkor azt mondta, hogy a föderáció egyik "legveszedelmesebb" ellenségei. A DS9-ban a ferengiek(Rom, Nog)azt mondták hogy annyira lemaradott faj voltak hogy még a térhajtóművet is a föderációtól vették.
  • RelakSfromhome
    #741
    Ja, meg ha minden igaz, akkor az 5. filmben az Enterprise a galaxis közepéhez tartott, hogy találkozzanak Istennel. Ahhoz képes elég gyorsan odaértek, vagy mi...
  • RelakSfromhome
    #740
    De Hensenék Hogy a faxomba kerültek a delta kvadránsba???
  • Tuvok #739
    Úgyvan.
  • Guest
    #738
    Lehet, mert amit linkeltem, az is arra hivatkozik... :)
  • Tuvok #737
    Az a 'Regeneration' rész lehetett, amiben a Cochrane-sztorit fordították a fejetetejére, vagymi.
  • Punker
    #736
    Enterprise-t még nem láttam sajna :(
    a többi közül nekem a DS-9 jött be legjobban.....
  • Guest
    #735
    Enterprisehoz nem igazán tudok én se hozzászólni, de fórumokon nagyon sokan azért (is) voltak/vannak kibukva tőle, mert magasról és nagy ívben tesz a Trek-történelemre, és erre pont valami Borgos dolgot (is) emlegettek példaként. Valószínűleg hasonló a helyzet Hansenék és a Voyager viszonylatában...
  • Tuvok #734
    No igen, Cochrane és Lily Sloane megismerték a Borg-ot a First Contactban, ez jó magyarázat, de az ENT-es dolgot nem értem, meg az még mindig nem világos, hogy honnan volt annyi adata Hansen-éknek a Borg-ról.
  • Guest
    #733
    Hopp, #728-ról lemaradtam...

    Ezt tessék elolvasni.
  • Tuvok #732
    Még akkor elolvastam.
  • Guest
    #731
    There aren't really any stardates below 1000.
    Egyszerű véletlen.

    The 4 at the beginning of TNG stardates means 24th century.
    Ez szimplán hülyeség, gondolom, még a TNG idején találta ki valaki olyan, aki mindenhol rejett összefüggéseket keres... :)

    It wasn't winter on stardate 44012.3.
    Írói tévedés. Nem ez az egyetlen a Trekben. ;)

    A többit pedig olvasd el ott, ahonnan kimásoltad őket. :DD
  • Tuvok #730
    Neked is ! Pótszilveszter?
  • [HUN]PAStheLoD
    #729
    logo nájsz.. buék mindenkinek ;]

  • Tuvok #728
    Ja és még egy, amit viszont én nem értek. Első találkozás a borg-gal TNG 'Q-who' rész, 41-2xxx csillagidő, pontosan nemtom. Előtte a borg már felbukkant, 1-2 föderációs kolóniát elpusztított, de mind a TNG idején, ami 4xxxx-es csillagidő. A Voyager 'Dark Frontier' részében vannak 7/9-ed szülei, akik a U.S.S Raven-nel a borg kutatására indultak a 3xxxx-es csillagidőben. Valami legendát kergettek, de annyit tudtak, hogy a Delta Kvadránsban kell a borgot keresni, meg veszélyesek, meg a kicsi Annika egy borg kocka modelljével is játszott, tehát már látták is őket.
    Kérdem én, hogy akkor hogyan is ismerték már a borgot, ha 6-7 évvel később bukkannak csak fel?