9010












  • McGrady
    #268
    jah, vannak páran akik 30 éve nyomják és most is feltűnnek itt-ott de már régóta csak divatzenék hódítják a teret.
  • McGrady
    #267
    egyébként a mirigyesek is kibaszottnagy zenészek.
    régebben Queen-t(!!) játszottak, azt hiszem aki itt szokott olvasgatni és ért a zenéhez, az tudja, hogy aki Queen-t egy az egybe tud játszani az nem akármilyen zenész.
    de mostanság nem lenne menő hogyha Queent játszanának, ezért inkább a humor felé fordulnak, így jön is a lóvé :D
  • Breki33
    #266
    szááááááájber gyerek P
  • zakika
    #265
    a tuctuc volt, van es lesz, csak mindig mas es senki nem fog egy ev mulva emlekezni ra, mert itt az uj tuctuc...

    sajna nem tudok mondani olyan magyar CDt a mult evbol ami igazan jo lett volna. persze mirigy az mirigy, de ok pont abbol elnek hogy masok gagyik
  • zakika
    #264
    kit erdekel a kirakat, eleg nagy vagyok mar ahoz hogy a sajat izlesem utan menjek. meghalgatom es ha nem teccik nem halgatom tobbe. ha teccik akkor beszerzek tobbet belole.
    90-es evek azert erdekes szamomra mert akkor voltam diszkoba jaros fiatal, tehat nosztalgia, de a vegere mar az is elmult.
  • Breki33
    #263
    szerintem a 90-es években voltak még jó zenék, és mostanában is vannak csak jóval kevesebb

    és számítógéppel is lehet jó zenét készíteni elég meghallgatni Mike Oldfield-od vagy a Shaped Signs-t.

    De ez a dallamtalan tüctüc undorító.
  • B0B0
    #262
    A 90-es évektől nincs zene. Számomra az a zene amit hangszerrel csinálnak. Ma meg mindenki leül a számítógép elé, összeszerkeszt valamit, rányom egy basszritmust és kész is a zaj. Semmi élvezhetőt nem találok benne, egyenesen kiráz tőle a hideg. Ott van pldául a Bon-Bon-tól a Valami Amerika. Az a "gitár"-szóló a végén akkora rakás szar, olyan undorító, hogy az nem igaz. Persze tisztelet a kivételnek, vannak páran akik még hangszereket használnak, de sajnos nem ők vannak a kirakatban.
  • zakika
    #261
    a 60-as evekben meg meg nem
    90-es evektol meg mar tomegtermek es keves a figyelemremelto
  • B0B0
    #260
    Hát igen. Sajna a 70-es évek után a 80-as években nem jelentett már annyit a zene az embereknek. :((
  • zakika
    #259
    egyetertek a 70-es evekkel. 80-as evekben jott a sok elektronika, villanydob, new wave, italodisko... a rock kiszorult vagy az is eldiskosodott. a queen is a hatasa ala kerult (I want to break free peldaul tipikus 80-as evek)
  • B0B0
    #258
    Most fedeztem fel igazán, hogy a 'White Queen' mennyire tökéletesre csiszolt szám, mind ének, mind zene és mind szöveg tekintetében. Ők voltak a legnagyobbak.

    Mellesleg a érdekes, hogy több szavazáson a rajongók a 80-as éveket szeretik jobban. A 70-es években sokkal értékesebb és fifkásabb zenét csináltak. Persze a 80-as években ezt nem nem tudták volna eladni
  • B0B0
    #257
    formáció=Queen+PR
  • Breki33
    #256
    ja formáció bocsi :-))))))))
  • B0B0
    #255
    ??
  • Breki33
    #254
    milyen információ?
  • B0B0
    #253
    Vegyes érzelmek töltenek el a formáció láttán. Az I'm love with my car és a '39 pl. jó meg a Last horizont.... (asszem ezzel mindent elmondtam)
  • Breki33
    #252
    jó csak megdöbbentett, hogy egy kissrác így énekel

    tisztára olyan volt mintha őt hallanám
    pedig elég vájtfülű vagyok és az emlékkoncerten más énekeseknél halottam a különbséget

    én örülök hogy láthatom még a Queent játszani
  • B0B0
    #251
    Sok ember el tudja jól énekelni a Queen dalokat, de olyan jól, olyan jó mozgással és show-val senki sem mint Freddie.
  • B0B0
    #250
    "Queen Freddie-vel az igazi" <- ez nem így van, hanem így: Queen nem Queen Freddie nélkül. És félre ne érts! Nem vagyok Freddie őrült, és bármelyik másik tagra ugyanúgy igaz ez. Egyébként ez lenne a lényeg:
    "A rocktörténetben kevés együttesnek adatott meg, hogy 21 éven keresztül, tagcsere nélkül, folyamatosan ott legyen a rock élvonalában, a királynőket megillető helyen: a trónon. Ám, hogy ilyen is lehetséges arra a legjobb példa az angolok második számú királynője a Queen."

    (www.literatura.hu)
  • Breki33
    #249
    az az érdekes pár éve Rosoline Mare-ban nyaraltunk esténként Karaoke Show ment nem hittük a fülünknek úgy énekelték az olasz dalokat, hogy előszőr azt hittem csalás és magnóról megy.

    EGyik nap a tengerparton sétálva egy másik helyen is ilyen ment leültünk meghallgatni.
    Akkoriban volt arról szó hogy Queen énekes Robbie vagy MIchael, hogy kiis lenne jó.

    SZval elindult a zene felállt egy 5-10 éves fiúcska és elkezdte

    Another red letter day,
    So the pound has dropped and the children are creating,
    The other half ran away,
    Taking all the cash and leaving you with the lumber,
    Got a pain in the chest,
    Doctors on strike what you need is a rest

    itt egymásra néztünk leesett állal mondom nem kell ide más énekes úgy énekelte mintha Freddyt hallanám istenbíz. Ha nem vagyok ott nem hiszem de sokkal jobban tetszett mint az előbb említett énekesek
  • Breki33
    #248
    sztem nem az így még láthatjuk őket élőben fellépni


    kétségtelen, hogy a Queen Freddie-vel az igazi, de így legalább a többiek játékát csodálhatjuk
  • B0B0
    #247
    Ki hogyan vélekedik erről a Queen+PR formációról? Szerintem eléggé undorító, hogy a Queen nevet használják. Nem igazán nézem jó szemmel. Ha John nem lenne ilyen kis csöndes, biztos felszólalna ellene
  • B0B0
    #246
    Miért is?
  • 0ppika
    #245
    Így van, de kicsit alább megint megfeletkezdtetek John Beacon-ről :(
  • B0B0
    #244
    Egy szó mint száz: nem kéne ezt nekik csinálniuk
  • McGrady
    #243
    sztem se Freddiehez kéne hasonlítani
    ez olyan mintha Steve Morset akarnád Blackmore-hoz [na megin jön a gitárjaiva] azse egy ésszerű hasonlítás :)
  • B0B0
    #242
    Ő volt a király nem Elvis! :)))))))))
  • JackDaniels #241
    OK olvastam.:)) Sztem is maraggyunk annyiban, hogy Freddihez nem illik senkit sem hasonlítani, meg nem is lehet.:))
  • B0B0
    #240
    Olvasd el kicsit tüzetesebben a hsz-em. Ott írtam, hogy ismerem a Bad Company és a Free dalait (végtére is Rock forever! :)) és szeretem is őket, de akkor is hat klasszissal jobb Freddie mint Rodgers!!!

    Rodgersnek semmi mozgása sincs a színpadon és abban azért mindenki egyetért, hogy Freddie hangjához fogható nem nagyon van, de lenne, akkor sem ő lenne az, hanem mondjuk George Michael...
  • B0B0
    #239
    Totálisan egyet értek. Szerintem is úgy lenne tiszta, ha nem Queen néven csinálnák ezt, hanem mondjuk 'Brian Roger and Paul'!!
  • JackDaniels #238
    "...May még mindig király, a többiek is szuperálnak egyedül az énekes más :)"

    Ezé' nem Queen már ez a banda. Legyen akármi a nevük, csak ne Queen! Én mán csak ilyen hüle elfogult vagyok.:)))

  • JackDaniels #237
    Nah, azé' nem tehetségtelen, de Freddihez nem illik hasonlítani, az tény.:) Hallgasd meg a régi Free és Bad Company lemezeket, jóak.:)) Teljesen más a két pali, mind hangban és zenében, én ezért nem is hasonlítgatnám őket és nem értettem, hogy miért kell a 3tagnak vele vagy akárkivel is "koncertezni"? Nincs elég lóvé??? Picit csalódtam én is.
  • B0B0
    #236
    Azt azért nem osztom, hogy Freddie=Queen. Freddie egy nagy senki lett volna Brian Roger és John nélkül! Viszont Rogerre és Brianre nagyon haragszom, hogy megszegték az ígéretüket és Freddie nélkül használják a Queen nevet. Nincs nekem semmi bajom ezzel a Rodgerssel. Meghallgatom az All Right Nowt meg a Feel Like Making Love-ot de Freddiehez képest egy tehetségtelen senki.
  • McGrady
    #235
    jah, Queen = Freddie Mercury dehát mit tegyünk ha ő már nem tud itt lenni és énekelni? el kell fogadni az újításokat.
    egyébként May még mindig király, a többiek is szuperálnak egyedül az énekes más :)
  • B0B0
    #234
    Tie Your Mother Down. Gondolom, mert nem láttam hiszen ezt nem lehet Queennek nevezni
  • McGrady
    #233
    tegnap volt koncert az HBO-n, megtudná vki mondani, mi volt a kezdő szám címe?
  • B0B0
    #232
    Rossz ember nem lehetsz! :)))
  • vadoclany
    #231
    QUEEN-t en is szeretem:-)
  • Breki33
    #230
  • Breki33
    #229
    96-os WEmbley koncert DVD

    track song info
    1 One Vision (5:51) Written b...
    2 Tie Your Mother Down (3:52) Written b...
    3 In The Lap Of The Gods...revisited (2:44) Written b...
    4 Seven Seas Of Rhye (1:18) Written b...
    5 Tear It Up (2:12) Written b...
    6 A Kind Of Magic (8:42) Written b...
    7 Under Pressure (3:41) Written b...
    8 Another One Bites The Dust (4:54) Written b...
    9 Who Wants To Live Forever (5:16) Written b...
    10 I Want To Break Free (3:34) Written b...
    11 Impromptu (2:57) Written b...
    12 Brighton Rock Solo (9:10) Written b...
    13 Now I'm Here (6:20) Written b...
    14 Love Of My Life (4:48) Written b...
    15 Is This The World We Created...? (2:58) Written b...
    16 You're So Square (Baby I Don't Care) (1:36) Written b...
    17 Hello Mary Lou (Goodbye Heart) (1:50) Written b...
    18 Tutti Frutti (2:53) Written b...
    19 Gimme Some Lovin' (0:55) Written b...
    20 Bohemian Rhapsody (5:50) Written b...
    21 Hammer To Fall (5:56) Written b...
    22 Crazy Little Thing Called Love (6:05) Written b...
    23 Big Spender (1:06) Written b...
    24 Radio Ga Ga (5:57) Written b...
    25 We Will Rock You (2:47) Written b...
    26 Friends Will Be Friends (2:06) Written b...
    27 We Are The Champions (4:04) Written b...
    28 God Save The Queen (Instrumental) (1:27) Written b...