9010












  • McGrady
    #308
    ennyire azért nemvok benne :DD
  • B0B0
    #307
    Seaside Rendezvous
    The Millionaire Waltz...
  • B0B0
    #306
    Liar
    White Queen
  • McGrady
    #305
    höhö :)
    meglehet
    a Killer Queen meg a Bycicle race is odabasz :)
  • B0B0
    #304
    Van annál jobb hidd el :))
  • McGrady
    #303
    huhha, Brighton Rock kibaszjó szám
    nagyon odabasz zsíros legjobb eddig amit hallottam Queentől :D
  • McGrady
    #302
    lol jó ez így addig is hallgatom a meglévő gyűjteményt :)
  • B0B0
    #301
    Mé nem szólsz! Megspórolhattál volna egy csomó időt! ;)
  • McGrady
    #300
    ha minden igaz, nemsokára meglesz az összes queen CD már nagyon várom :)
  • B0B0
    #299
    Megvan ;)
  • McGrady
    #298
    oh
    ezt se tudtam :D
    na szóval az
    most hogy megnézem a borítót, több konciról van kép :)
    sztem nagyon király, főleg a death on two legs meg a brighton rock
  • B0B0
    #297
    Mármint a Live Killers album? Mert az nem koncert, hanem a '79-es turné legjobb felvételeinek válogatása.
  • McGrady
    #296
    hello!
    megvan valakinek a Live Killers koncert? most másolom a gépre a CD1 hasít istenien jó
  • CodeRed
    #295
    Igyekszik a ember...
  • B0B0
    #294
    :DDDD

    Ultrafos. Ez jó :)))
  • CodeRed
    #293
    Az tuti...Én sokáig csak a zenét hallottam..illetve a Flash Gordon albumot, még a jó öreg ZX spectrumos-C64-es időkben.Teljesen máshogyan képzeltem el a filmet.Ultrafos.A zene viszont nagyon bejön.
  • B0B0
    #292
    Hát nem.
  • 0ppika
    #291
    :))) a zenét tudom hogy jó, és akkor ezek szerint nem kell bánkódnom hogy nem láttam a filmet ...
  • B0B0
    #290
    A zene kurva jó a film kalap szar
  • 0ppika
    #289
    Mi a helyzet a Flash Gordonnal?
  • B0B0
    #288
    Ugyanez vonatkozik Russel Mulcahyra (Hegylakó rendezője)
  • CodeRed
    #287
    Hát akkor nincs is több mondanivalóm :-D ...kérem kapcsolja ki!

    Ez a VASMADARAK /IRON EAGLE/ c. film eléggé QUEEN centrikus volt.Pedig abban az időben másféle nótákkal tolták tele az ilyen repcsis témájú filmeket.Biztosan tetszett a producernek a QUEEN zenei világa.Mindenesetre a filmnek nem vált kárára.
  • B0B0
    #286
    A Too Much Love Will Kill You-t Brian 1982-ben írta, pedig ugye először az emlékkoncerten volt hallahtó és csak 95-ben jelent meg

    A Mad The Swine egy 1989-es kislemezen jelent csak meg, ám valójában a zám 1979-es

    A Heaven For Everyone valójában egy The Cross nevű együttes dala. Az együttes tagja Roger Taylor (valójában ő alapította a bandát '87-ben) aki a szám szerzője. '89-ben énekelte fel Freddie, és 1995-ben adták ki.

    A You Don't Fool Me egy 1982-es szám, a diszkók a 80-as években sokszor játszották, mégis csak 1995-ben jelent meg lemezen

    A Liar eredeti címe Lover volt és Tim Staffel és Brian May írta még a Smile-os korszakban 1969-ben. Ezt lett átdolgozva, hogy megjelenjen az 1973-as Queen LP-n

    A Keep Passing The Open Window, amely az 1984-es The Works albumon jelent meg, eredetileg az Iron Eagle film számára lett írta Freddie által, de végül nem került bele a filmbe
  • CodeRed
    #285
    Egyébként érdekességképpen a Kind of Magic-et 1986-tól datálják de valójában az 1985-ös Vasmadarak c. filmben már hallható volt a szám.A másik, hogy a HITMAN című számuk az 1990-es INNUENDO albumon volt rajta, de szintén szerepelt már ez a dal is a VASMADARAK-ban.Igaz talán 10 másodpercre de benne volt a 85-ös filmben.
  • CodeRed
    #284
  • CodeRed
    #283
  • B0B0
    #282
    Ha már így alakult, hogy a topic kicsit látogatottabb lett, ismét megadom ezt a címet:

    http://queenkonyv.uw.hu
  • B0B0
    #281
    Akkor t már rossz ember nem lehetsz! :)))
  • CodeRed
    #280
    A másik topic-na írtakra válaszolok a Gimme The Prize kapcsán:


    Ismerem :-) 1986-ban hallottam előszőr a Kind of Magic c. számot a SUGÁR reklámban 9-10 évesen.Azóta megvan minden QUEEN album CD-n kazettán és ami eddig DVD-n megjelent. + bakeliton a Live At Wembley ami bontatlan és sosem volt lemezjátszóban :-) jobban vigyázok rá mint bármire ami a tulajdonomban van.

  • B0B0
    #279
    Tök mindegy mi van benne. Ha valaki billntyűzik egy mikroprocesszoros szintin az elektronikus zene, viszont ha valaki programon dob össze egy zenét egy mikroprocesszoros PC-n az gépzene
  • Breki33
    #278
    mint számítógépesmérnök számomra számitógép amiben mikroprocesszor van P
  • B0B0
    #277
    Akkor rosszul fejezted ki magad, mert azt írtad, hogy számítógép zene. A számítógép zene nem egyenlő az elektronikus zenével. Totálisan más a kettől. Nem midegy, hogy valaki tud billentyűzni, vagy hogy semmilyen hangszeren sem tud játszani és a computer egy programjával állítja elő a zajt.

    De így azért közelednek az álláspontok :)
  • Breki33
    #276
    én elektronikus zenéről beszélek amiben számítógép is részt vesz

    nem a komponálásban hanem a megvalósításban
    és ezek között is vannak remekművek ezt a véleményemet fenttartom.
  • Breki33
    #275
    jó ebben más a véleményünk

    figyi ha 1953-ban született akkor gondolod 7 évesen már alkotott? P
    Mike Oldfield mai napig ír zenéket

    és a nagy sikerei abszolút nem a 60-70 években voitak
    a Tubular Bells csak az első nagy sikere volt. A második rész 1992-ben
    Ennek jelent meg a harmadik része 2003-ban.

    Mivel a Queen mellett ő a másik nagy kedvencem ebben eléggé otthon vagyok 3 koncertje is megvan amit élőben (elektronikával) ad elő.

    És a 2005-ös Light & Shade albuma kapcsán ezt nyilatkozta szó szerint

    "Nem vagyok átlagos zenész. Technikus vagyok, aki az ötleteit lefordítja a zene nyelvére - vallja Mike Oldfield, aki három év után jelentkezett új CD-vel. És rögtön egy dupla albumot adott ki, Light & Shade címmel. "
    És valóban, a Light címet viselő korong könnyed, derűs, szinte meditációra alkalmas zene, de legalábbis jó kis chill-out, ami hétvégi heverészéshez, pihentető semmittevéshez, baráti beszélgetésekhez ideális háttérzene. A Shade ezzel szemben inkább felzaklat, a dalokban ott a háború, a tehetetlenség minden nyűge, a szerelem sötét oldala - a "keret" pedig inkább az
    elektronikus tánczene felé hajlik. Bár a kategóriákkal óvatosan kell bánnunk, mert Mike Oldfield nem szereti semmilyen stílusba sorolni zenéjét. - Ez egyszerűen az én zeném, nem szeretném kategorizálni. Csak leülök otthon, egyedül, és leírom azt a zenét, ami jön belőlem. Ez a két album például nem dalok sorozata, sokkal inkább egy kerek egész kompozíció, mintha egyetlen dal lenne - mondja.



  • B0B0
    #274
    Nekem a számítógéppel kreált szarok nem zenék csak zajok. Biztos én vagyok hülye hangmérnökként. Maradi de piszkosul.

    Ja amúgy meg:
    "Michael Gordon Oldfield 1953. május 15.-én született Readingben. 1973-ban Tubular Bells című albumának nagy visszhangja volt az úgy nevezett szimfonikus rockzene berkein belül" [UNO.HU]
  • Breki33
    #273
    Ez nem így van.

    Második mondattal nagyon nem értek egyet.
  • Breki33
    #272
    60-70 évek? :-)
    nagyon nem jól tudod

    Pl TB 2003 ugye........

    nem kifejezetten pc-s zenét értettem csak amiben számítógép is közreműködik
  • B0B0
    #271
    Jól tudod (Oldfield-téma)
  • McGrady
    #270
    hát lehet tetszetőset, persze ezt senki sem kérdőjelezni meg.
    de igényes, rendesen hangszerelt alkotást már nem és aki ezekre pályázik az nem fogja szeretni(kevesen vannak-vagyunk akik nem szeretik :( )

    egyébként ha jól tudom Mike Oldfield az 60-70es évek és nem PC-s zene....
  • B0B0
    #269
    Amit számítógéppel csinálnak az nem zene! Arra bárki képes