9010












  • B0B0
    #228
    nem itt henm lett. Csak lemaradt az 'e' :)
  • Breki33
    #227
    hol itt?
  • B0B0
    #226
    Szerintetek jobb ltt a hangja Freddienek a betegsége miatt?
  • B0B0
    #225
    Csak most nézem! 1972-ben magyarázza meg nekem, hogy milyen heavy-metal zenekarok voltak!! Ekkora egy faszt! A zeneműveltsége nulla!
  • B0B0
    #224
    Ezt az embert - aki írta a cikket - először kivinném Angliába a Fan Clubba, aztán még vagy 40 országba a világ minden részén, aztán meg jól felpofoznám. Ekkora egy seggfejet! A zenekar tagja volt a világ egyik legjobb gitárosa, egy metronóm pontosságú dobos, egy jazz-zene sebbességénél gyorsabb ujjú basszgitáros és a popzene valaha volt legjobb énekhangja, mestereket megszégyenítő zongoratudással. Ezek után Megmutatnám, hogy a Queen hány zenei stílusba nyúlt bele, amelyekből mindegyik sláger lett, és utána a szeme előtt megkérdezném Elton John, George Michael, Mick Jagger, Dawid Bowie, Michael Jackson... véleményét a Queen zene "tehetségéről" és bemondatnám a híradóban, hogy ez az a zenekritikus aki ismét bebizonyította, hogy kurvára nem érdemes rájuk hallgatni.

    FELHÁBORÍTÓ!
  • 0ppika
    #223
    Gondolom album akart lenni, de ez a dolly roll is
  • Breki33
    #222
    Ezis jó P


    "Angol együttes. Kitűnő példája annak az elmélenek, amely szerint a rockban is létezik vákuum effektus: ha a tehetségek hosszabb ideig szünetelteik működésüket, kevésbé értékes előadók töltik be az üresen hagyott teret. – Az idézet a New Musical Express 1981-es rock enciklopédiájából való, és rendkívül találó. A Queen ugyanis 1972-ben jött létre, és 1975-re vált világhírűvé – akkor, amikor a heavy-metal zenekarok nem kényeztették el túlságosan a közönségüket.

    Freddie Mercury énekes, Brian May gitáros, John Deacon basszusgitáros, valamint Roger Taylor dobos a kemény rock maximálisan emészthetővé tett, nagy műgonddal rögzített változatát publikálta – és azóta is rendkívül népszerű vele. May-ék első nagy slágere a máig is nagyszerű A Night at the Opera volt. Kis változtatással az ott kikísérletezett zenéből énekelnek. Költségeket nem kímélő színpadi produkció teszi teljessé a Queen kínálatát – amely Angliában körülbelül ott áll a szakmai rangsorban, mint nálunk a Dolly Roll. Mindezek ellenére, vagy talán áppen ezért hatalmas sikerrel turnéznak – és 1986-ban Budapesten is sikeres koncertet adtak.

    Forrás: Könnyűzenei Lexikon című könyv. 1987 "





    Mit várjunk egy olyan embertől, aki szerint a Queen első slágere az A Night At The Opera.
  • B0B0
    #221
    Ez azért eléggé vicces :) Voltam A DJ Sterbinszky dtúdiójában ls hangszer ugye nem nagyon láttam csak 3 PC-t
  • Breki33
    #220
    nekem nagyon sok kedvencem van főleg a Greatest Hits II-esen lévők

    De amit itt nem láttam még pedig klasszikusok


    We Will Rock You
    Kind Of Magic

    Mai kedvencem

    I Want It All
  • Breki33
    #219
    itt kevesen szeretik az igényes zenét

    volt olyan lüke aki szerint pl Sterbinszky vagy melyik DJ összehasonlítható a Queennel. PPPPPPPPPPPP
  • B0B0
    #218
    Aha! Így már minden világos :)
  • Paulie2006
    #217
    Mert csak.
  • B0B0
    #216
    Mindenki kihagyta, hogy miért szereti pont azt! :)
  • 0ppika
    #215
    Az összes számot imádom!
    A nagy klasszikusokon kívül néhány kedvencem:

    Another One Bites The Dust
    Crazy Little Thing Called Love
    Don't Lose Your Head
    Don't Stop Me Now
    Friends Will Be Friends
    Gimme The Prize
    Good Old Fashioned Lover Boy
    I Want It All
    Innuendo
    Jesus
    Keep Yourself Alive
    Killer Queen
    Modern Times Rock'n'Roll
    One Year Of Love
    The Invisible Man
    The Show Must Go On
    Who Wants To Live Forever
    You Don't Fool Me
    ...
  • McGrady
    #214
    nekem a kedvenc számaim a Brighton Rock, és a I want to be free vagy ilyesmi a címe :DD
  • Paulie2006
    #213
    The Miracle:
    The Miracle
    A Bohemian Rhapsody-t azért nem mondom mert az szerintem mindenki kedvence.
  • B0B0
    #212
    Nagyon sok színes albumuk van, többek között természetesen az Opera, a The Game, aztán persze a Kind Of Magic, amelyik a maga korában a legújszerübb volt. Mind mind nagyon sikeresek voltak és ismertek lettek. Ennek ellenére nekem a kedvenc albumom a kevésbé ismert Queen II, mert az a legsajátságosabb és a legsokszínübb.
    Legjobb dalt nem tudnék megnevezni, de van 4, amelyekre bármikor szívesen gondolok:
    Liar
    Is this the world we created...?
    These are the days of our lives
    The show must go on
    Az utolsó háromhoz szerintem nem kell indoklás. A Liar a hetvenes évek első felének legtökéletesebbre csiszolt hard-rock dala szerintem. Ha több idejük lett volna a stúdióban (nem csak demofelvételekre ugye), akkor asszem A BoRhapot is lepipálná
  • Paulie2006
    #211
    The works:
    It's a Hard life
  • B0B0
    #210
    Feldobok egy témát:
    Kinek melyik a kedvenc albuma/száma és miért?
  • B0B0
    #209
    Komolyan mondom szégyen, hogy a világ egyik legnagyobb együttesének ilyen gyenguszka topicja van! Emberek! Szedjük már ráncba!!! Hát nem igaz, hogy ennyire népszerütlen a téma!
  • B0B0
    #208
    Csak taliról lehet szó
  • B0B0
    #207
    Hát ja :( Jövőre lenne 60 éves
  • JackDaniels #206
    Biztos így van, de akkor sok helyen is rosszul tudják.:) Nekem egyébként nyóc, az a lényeg, hogy én szeretem őket, egyik nagy kedvencem a banda, a mai napig. Freddie élhetett vóna még vagy 35 évet.:)
  • B0B0
    #205
    Hááát Nem kötekedésképp:
    Staffel sose volt a Queen tagja. Ő Taylor és May alkották a Smile nevű együttest, amely 1970 elején játszotta búcsúkoncertjét, majd feloszlott. 1970 végén állt össze May, Taylor és Mercury és két koncertet adtak egy londoni kocsmában QUEEN néven. 1971 elején kezdtek basszgitárost keresni és nyáron John Deacon (a hetedik volt) beállásával végleges lett a formáció. Első albumuk címe Queen volt amelyet már 1972 év elejére elkészítettek, de a Trident stúdió csak 1973 adta ki, ám előtte a Keep Yoursel Alive kislemez jött ki 1972-ben és ez volt az első Queen lemez. A Liar (amelyet még May és Staffel írt a Smileban, és aminek eredeti címe Lover volt) Freddie által átdolgozva került fel a Queen című albumra.
    Az első áttörést a Queen II. albumukról (mely a második volt) kislemezre vett Seven Seas Of Rhye volt, amely a brit listákon egészen a 10. helyik kúszott fel, majd a harmadik - Shee Heart Attack című - albumon lévő Killer Queen 1975 év elején a második helyen kötött ki és ezzel meghozta az együttesnek a nemzetközi hínevet. Az 1975 novenberében kiadott Bohemian rhapsody - mely a negyedi albumon szerepelt és amyelynek címe A Night At The Opera volt - 9 hétig vezette a listát és ezzel nemcsak történelmet írt, hanem a rock legnagyobbjai közé emelte az együttest. Igaz ugyan, hogy Brian Adams I Do It For You-ja 1991-ben 12 hétig volt vezető, de miután 1992-ben Freddie emlékére kiadták újra a Bohemian Rhapsodit az újabb 5 hosszú hetet töltött a listán, így összesen 15 hétig uralta az elő helyet, amellyel a mai napig rekorder!
  • JackDaniels #204
    Én is láttam ezt a műsort, engem is meglepett.:) Én 1971-et tudom, akkor "nyerte el" az együttes a végleges formáját: 1970-ben csatlakozott az akkori énekes (Tim Staffell) helyére Freddie Mercury, majd 1971-ben lesz az együttes tagja John Deacon basszus gitáros. Én úgy tudom, innentől Queen a Queen.:)
    1973-ban jelenik meg debütáló albumuk: Liar címmel, majd első áttörés az 1975-ös Bohemian Raphsody.:) Én így tudom.:)
  • B0B0
    #203
    Az, hogy rosszul tudod :) 1970! És a műsorban a "C" válasz volt a "jó". Most ábrándultam ki abból a műsorból!
  • 0ppika
    #202
    Tudtommal '68, mi a gond?
  • B0B0
    #201
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Láttátok ezt??? Ma este a Legyen ön is milliomosban:

    Mikor alakult a Queen együttes:
    A:1964
    B:1968
    C:1972
    D:1976

    Ezek az állatok
  • 0ppika
    #200
    Huh, megtudnánk oldani valahogy, hogy nekem is meglegyenek?
  • B0B0
    #199
    GVH I + bonus videos
    GVH II + bonus videos
    FM Tribute
    The Freddie Mercury Video Collection
    Rio
    Budapest
    Live Aid
    We Will Rock You
    Milton Keynes '82 + Teo Torriate egy japán koncertről
    Wembley '86
    Hammersmith '75
  • 0ppika
    #198
    Nem tudom, nekem csak ez a 3 gyöngyszem van meg
  • B0B0
    #197
    Nem ez van rajta a Quen On Fire DVD-n az extrák között?
  • 0ppika
    #196
    EZEKET érdemes meghallgatni, ha jól emléxem még nem volt itt, pedig már régóta megvan ...
  • 0ppika
    #195
    Úgy is jó, csak te írtad hogy összes megjelent dvd :)
  • B0B0
    #194
    DVD-im nincsenek. Azokat útálom. Minden DivXben meg SVCD-n van. Majd priviben írok
  • 0ppika
    #193
    Hát igen :)
    Nekem is megvan az összes album, elég jó minőségbű, mp3-ban.
    Az összes klipp, meg pár koncert videó is.
    Tudnál listát írni hogy milyen dvd-id vannak?
  • B0B0
    #192
    Fúú, csak most látom, hogy régebben mennyit agyaltatok Queen cuccokért. Ha még érdekel mim van:
    -Összes album (CD-k nem szar mp3-ak)
    -Összes B-sides szám
    -Összes megjelent DVD és VHS
    -Összes hivatalosan megjelent videoklip
  • 0ppika
    #191
    az
  • B0B0
    #190
    QUEEN-es logó a király
  • 0ppika
    #189
    Várjuk!