3125
  • Efreet
    #199
    Seti mindig a maradék proci-időt eszi meg, ha nem jut neki semmi, akkor nem csinál semmit. Max az a kevés memória számít amit megeszik... de szerintem az se tragikus. No mindegy. nem kényszer a disznótor :D
  • Dikkma
    #198
    Most nem mindegy. Amúgy a gépet éjszaka visszafogja, megy 3 reklám-banner, meg letöltés, és a seti miatt lassul a dolog.
  • Efreet
    #197
    Hm. nem igazán értem a dolgot. nem teljesen mindegy hogy mennyi idő alatt végez a gép vele? meg hogy mennyi az átlag? nekem stabilan bent ül a gépen, ha elkészül csatlakozik és leszedi a másikat, ha éppen lassan megy, akkor lassan megy. Nem verseny a dolog, ismerek olyat is akinek csak képernyővédőként megy, és csinaálja a 80-100 órás unitokat. De csinálja! én egyetlen okot tudok a kikapcsolására, ha éppen Speeddiskezni kell a vinyót, mert a seti 5-10 másodpercenként ír a vinyóra, úgy meg nem lehet :)
  • Efreet
    #196
    Hm. nem igazán értem a dolgot. nem teljesen mindegy hogy mennyi idő alatt végez a gép vele? meg hogy mennyi az átlag? nekem stabilan bent ül a gépen, ha elkészül csatlakozik és leszedi a másikat, ha éppen lassan megy, akkor lassan megy. Nem verseny a dolog, ismerek olyat is akinek csak képernyővédőként megy, és csinaálja a 80-100 órás unitokat. De csinálja! én egyetlen okot tudok a kikapcsolására, ha éppen Speeddiskezni kell a vinyót, mert a seti 5-10 másodpercenként ír a vinyóra, úgy meg nem lehet :)
  • Dikkma
    #195
    Nem tudom, miért, de annyira belassult nálam, hogy inkább hanyagolom.
    Utolértem Tomcatet, a 21 unitot csináltam, 88%-nál tartottam. 14 óra alatt. Babráltam a gépem, erre belassult, és éjszakára otthagytam így. Reggel 92%... (!) aztán még egy fél nap, 94% volt 27 óra alatt, inkább letöröltem a work unitot, ne vigye fel az átlagom. Azóta 5%/2 óra, tiszta vicc. Már nem annyira lassú, mint azon éjszaka, de érthetetlen. Pedig a babrálásom reboot után megszűnik (egy kis memory tweak volt H.Oda! bácsi wpcreditjével ).
  • Assassin
    #194
    178.unit megy nálam.A hétvégén hozzápiszkáltak a gépemhez mindenféle amatőrök és elfelejtették reboot után bekapcsolni a setit:(
  • Efreet
    #193
    Eltuntunk a listarol:) sicc fel a tetejire :)
    fel oraja ment el a 350. :)))) 5649 ora eddig, ez ha jol szamolom 16 ora koruli atlag...
  • Dikkma
    #192
    60% 15 óra alatt, ha levesszük a tegnap 3%-ot, ami 6 óra volt, mát nem is rossz.
  • Efreet
    #191
    enyim is > Sun Dec 24 01:14:47 2000
    haladok vele.. 9ora alatt 41 % ez a jubileumi 341. csomagom :P kicsit elneztem a dolgot.
  • Dikkma
    #190
    Tök jó: a mostani csomagomat december 24-én rögzítették... amúgy a tegnap 3%/6 és fél óra kezd visszaállni, 50%-nál van, szépen halad.
  • Dikkma
    #189
    Nekem is. Éjjel fél egykor visszaküldte az adatot, legalábbis az accountomhoz hozzáíródott a mennyiség és az idő. De újat nem tudtam szerezni, ugyanazt a -16-ot írta ki. Itthagytam a gépet a connect whenever needed-el, és reggel nézem, hogy van. A galiba az, hogy annyira lelassult a gép tegnap este valami vinyó-probléma után, hogy 3%-ot csinált meg 6 és fél óra alatt. Azóta restartoltam, most hasít.
  • Efreet
    #188
    Éjjel valamikor helyrejött a dolog, reggelre már sikerült új csomagot nyúlni :))
  • Dikkma
    #187
    Ez mi akart lenni?
  • Dikkma
    #185
    Király... még mindig nem megy ... :-((
  • Laalee
    #184
    most olvastam, hogy a hleyi jofejgyerekek rézkábelt akartak lpni azt veletlenül elvagtak az optikai kabelt is...
  • Assassin
    #183
    Ma reggeli friss hír:
    This morning we (CNS) were told that the repairs would be finished sometime today. Unfortunately that's not the case. The carrier has finished pulling new cable, but now LBNL has to splice the new cable into their own fiber plant. This process will not be completed until late in the day Friday, 2 March.


    --------------------------------------------------------------------------------

  • Tomcat
    #182
    Nos, Dikkma, miért kell most ide írnom???
  • Dikkma
    #181
    Ha működik a Seti, akkor írgyon már valaki nekem egy e-mailt a fiókomba, és akkor rögtön tudni fogom, mert jelez az MSN. Én nézem 30 percenként, csak állandóan elfelejtem. Amúgy péntek estére mondják, de egy napja kész eza csomag, és még mindig itthon rohad!
  • Tomcat
    #180
    1 hét, s lehagysz, mivel nálam 1 hete egyáltalán nem fut a kiens...
  • Dikkma
    #179
    Tomcat : "lerúglak, mint tyúk a lószart", vagy hogyan olvastam tegnap az egyik egyetemi kiadványban. Szóval, amióta nem megy letöltés a seti mellett, hanem csak úgy magában dörmög a proci, áttért a 14-15 órás feldolgozási időre.
  • Assassin
    #178
    Ha ahnlapra akarsz menni az alábbi szöveget találod.Úgy látszk ott is vannak szinesfémgyüjtögető éltemódót folytató etnikumok:)
  • Assassin
    #177
    Fiber cut silences SETI@Home

    At about 3:30 AM PST on 27 February an optical fiber cable connecting the U.C. Berkeley campus with the Lawrence Berkeley National Laboratory was cut, apparently by vandals trying to "salvage" copper from other nearby cables.

    The broken fiber carries data and voice connections for LBNL and also for the Space Sciences Lab. SSL is where the SETI@Home project is located, so the millions of participants helping to analyze data have been unable to contact the SETI@Home servers for more than a day.

    Contractors are pulling new cable now. It's expected that service to SSL will be restored by Friday, 2 March 2001. We'll update this page as we learn more about the progress of the repairs.




    --------------------------------------------------------------------------------
  • Efreet
    #176
    Ez a hír ma 6 óra előtt nemsokkal ért ide, úgyhogy én fel vagyok mentve a vaksiság alól :)) De akkoris szomorú dolog... tuskószemétállatvadbarom vandálok... grrr...
  • Assassin
    #174
    Lehet hogy a kalifoniai áramgondok miatt van.Volt már 2. és 3. fokú készültség amikor még az otthoni felhasználokat is arra kérték hogy kapcsoljanak ki lehetőség szerint mindent ami áramot fogyaszt...
  • Efreet
    #173
    És még mindig stabilan hulla... nagy balhé lesz ebből... volt már 1 ilyen régebben, utána 2 hétig kompenzált... és sokkal kevesebben voltunk...
  • Efreet
    #172
    Igaz, mostmár nem fogadják, de sokan nagyon felpörgették a számlálójukat vele. Amúgy kb. éjfél óta nem képes csatlakozni a Központhoz a progi, és a hivatalos oldalon a 'Server Status' is (113) No route to host -tal akad le... lepukkant a szervrük, lesz itt túlterheltség ha újra beindul... többszázezer habzó szájú kliensprogi fogja egyszerre megrohanni őket, amitől remélhetőleg újra leakad, és.... :)))
  • Tomcat
    #171
    Nálam most ne megy a SETI, egyik OS-n sincs fennn. De villámgyorsan hozol be! Már csak 8 csomag, s utolérsz! Jah, PIII700 vs. Celeron400 :)
  • Dikkma
    #170
    Tegnap jött az sms, tesóm írta, hogy rákatintott a SETI-re, 17%-ról felugrott egyből 100%-ra, és már a következő adagot csinálta, azt is 2 és fél órája. 15 alatt végzett a régivel. Most akkor a 13-ikat csinálom.... Béci, szerintem szedd össze a csapatod!
  • Assassin
    #169
    Én úgy tudom a 3.03 már minden platformra kötelező és nem fogadják a 3.0-val generált adatokat.
  • Efreet
    #168
    És az egész 3.03 azért lett olyan sürgős, mert állandó túlterhelés alatt állt a ki-bemenő sávjuk, és bele kellett írniuk néhány olyan rutint, ami drasztikusan növeli a feldolgozási időt (ráadásul az egészet optimalizálták az MMX-re meg SSE-re, úgyhogy a régebbi procik nagyon megszenvednek velük). A 3.0-t túl jól megírták, piszkosul le lett pucolva a dolog, meg kell nézni, látszik az átlagokon, hogy van aki még mindig a 3.0-t használja, és szalad lefele az átlaga, mert 4-8óránként kész van. Most én is valami kellemesebbet kaptam csomagnak, mert 84% és már 25 óra...

    338, 5435óra.

  • Assassin
    #167
    Szerintem te arra gondolsz hogy lassabban dolgozza fel...
    Ez azért van mert raktak bele pár extra szubrutint is(különböző más jelkombókat is figyel most már).
  • Tomcat
    #166
    Lasabban csomagol ki? Mit értesz ez alatt pontosan???
  • Tomcat
    #164
    22 óra alatt 63%, úgy, hogy csak a Seti ment... Érdekes, na mind1
  • Tomcat
    #163
    lehet elindítom mégis...
  • Dikkma
    #162
    Nekem PL. MOST is megy... nagyon lassan, de halad.
  • Tomcat
    #161
    Pl. most NEM fog menni...
  • Dikkma
    #160
    Mire beviszed, egy óra... akkor meg a géped otthon csinálhatná addig is! Pl. most!
  • Tomcat
    #159
    Mert?
  • Dikkma
    #158
    Ugyanott leszel, mintha nem viszed be, csak hogy tudd.
  • Tomcat
    #157
    Képzelődsz! Seti könyvtárat beviszem apámho, s elinfdítom. menni fog ne féljél!