181776
  • Tikal #6814
    tetszik ez a fajta flame, nagyon LOL
  • dikki*yysw
    #6813
    Kurva anyád!
  • Buddy
    #6812
    nem fog kullogni, rendre ki fog esni
  • BaLeeX
    #6811
    Én sem értek egyet ezzel a nagy állami adakozással.
    Az egyik, hogy a Jordanbe kellett volna mennie amig lehetett, nem pedig a Minardiba. Már előre látom a nagy magyarázkodásokat: szar az autó!
    Akkor mi a f*sznak kellett ennyira kaparni a bekerülésért? A Jordan sem egy ász csapat de azért a Minardihoz képest még így is ég és föld a különbség. Pontot nem fog szerezni, szépen a mezőny után fog kullogni mindig. Kell ez nekünk?
  • Lynx_TWL
    #6810
    de sajnos hallottam a fejéről,mert láttam az okos arcát a reklámban, de ha nem hallok róla abba se halok bele, a pénz ígyse ekrütl volna kb ehova, de így legalább idegesíthetjük rajta magunkat, hogy hát igen jónagyfasozk a fejesek...
    egyébként is sztem az f1 egy nagy rakás ....
  • Davidus
    #6809
    Ha nem kapja meg ezt a 4 milkót a Baum akkor te soha az életben nem hallottál volna róla:D
  • Tikal #6808
    egyébként ha olyan gazdag zsolt papája akkor miért nem fizetik ők az egy milliárdot?
  • Lynx_TWL
    #6807
    jól kibasztunk az ablakon egy rakat pénzt taps taps taps...
  • Davidus
    #6806
    Végre egy értelmes hozzászólás.
  • Buddy
    #6805
    off

    értelmetlen párnapos híd építésére

    off
  • K.András
    #6804
    ÁÁ ott a cég meg a ház,az van 4 millio dollár maximum annak éves kamatait bukhatja az állam ami évente 50 milla, összesen tehát 200 millát ami nem kevés ,de 4 millio dollára már illik bevállalni 200 millio ft-t.Csak fizesse majd vissza kamatostul...
  • K.András
    #6801
    Már mire fel adják az én adomat arra hogy ö versenyezzen???
  • K.András
    #6800
    Nem tudom hallotátok e de apja berakta a boltot fedezetnek,meg egy budai ingatlant,szal ha bukik a gyerek akkor mindent buknak!!!Igazábol én nem akarok neki rosszat de szerintem buktak mindent...
  • Punker
    #6797
    pontosan akik nézik az F-1-t azok a Magyar Nagydíj miatt eddig is tudtak az országról, az államnak nem Zsoltika hobiját kéne támogatni hanem azokat akiknek tényleg szüksége van a pénzre.....
  • Tikal #6796
    nem igazán tudom elképzelni hogy a külföldiek szive majd nagyon megdobban a magar pilota láttán... nem hiszem hogy sok hasznot hozna hisz még ez a szerencsétlen ország imidzs se hoz semmit....
  • Tikal #6795
    d miért pont a minardiban? ott még nála jobbak sem tudtak mit felmutatni... szar csapathoz minek menni, hogy évekig fizessuk a tanulását?

    ma reggel monsták a tv-ben hogy ma Mo-n 1millio ember él havi 13.000ft-bol, másik 1 millio pedig a havi fizetséből még a reszit is alig tudja kipengetni, hajrá zsolt
    ja és tudom hogy a kettő nem igazán kapcsolodik, de azért el kéne gondolkodni hogy mire koltjuk azt a keveset.... 1 milliárdbol pl hány gépet lehetet volna venni a korházaknak vagy felszerelni fullosra egy két mentoautot?
  • dikki*yysw
    #6794
    Ramore: te egy hülye vagy, még mindig.
    Szerintem király, hogy Baumgartner jövőre F1-es pilóta lehet.
    Hogy "csak" Minardi, az szerintem nem számít. Állítólag vannak emberek, akik már versenyeztek a Minardiban, mégsem jött el nekik az Armageddon.
    A pénzt pedig nem kölcsönbe, hanem csak simán oda kellett volna adnia az államnak. De nem most, hanem amikor még a Jordanbe mehetett volna.
    17 verseny lesz, és többszázmillió ember fogja Baumgartnert, A MAGYART látni. Büszkék lehetünk rá.
    És igen, mehetett volna a Jordanhez. Még amikor bejelentették, hogy mehet a Jordanhez, már akkor megvolt mondva, hogy mikorra kell a pénz. Nem lett meg, ezért nem mehetett oda, és nem azért mert lassú.
  • a.carkey
    #6793
    Egyik McLarennel a másik Williamsel nyomta, bár mindkettő éppen gyengécske volt akkoriban. :(
  • a.carkey
    #6792
    Sajnos van ellenpélda is. Cartban szuper volt, F1ben sehol sem volt.
    Michael Andretti és Alessandro Zanardi. :(
  • donpedro
    #6791
    Nem tudom, hogy te tudod-e ki az a Sebastian Bourdais? Mert nem éppen piti az ürge. Az hogy megnyerte az F-3000-et, az egy dolog. Az meg, hogy élete első Cart futamán pole-ból rajtolt, és vezetett, amikor motorhiba miatt kiesett, az meg a másik.

    Ez csak két embernek sikerült korábban, Az egyik a fiatalon elhunyt Greg Moore, kb. 5 éve, a másik Nigel Mansell volt... (Más kérdés, hogy technikai okok miatt nagyon sok futamon kiesett a szezon során, így az összetett első helyre nem volt sok esélye, de így is az év újonca lett, és több futamgyőzelme is volt.)

    Na, ha minden igaz, akkor őt verte meg Baumgartner, azonos technikával... Ha ez nem figyelemreméltó, akkor semmi.
  • Lteebee
    #6789
    Azt mondtam, szerintem.

    Ha tudnám, nem feltevést írok, hanem kijelentek.
  • Lteebee
    #6787
    Szerintem nem a Zsoltika lassú a Jordan-nek, hanem a pénzösszeszedés volt az, így lemaradt.
  • Lteebee
    #6785
    OFF: pl. koronafurikázásra
  • PREMIERE1
    #6784
    Blikk, 2003-12-23 (Nemszeretem, de elég korrekt most a megjegyzés.)

    "Fene tudja, mennyit ér a nemzeti büszkeség. Csecsemőstül, aggastyánostul számítva fejenként 84 forintot szánnánk-e arra, hogy legyen magyar pilóta egy álló esztendőig a Forma-1-ben?! Persze nem mi döntünk, de más egyébről sem szoktak bennünket kérdezni, s ilyen esetekben számtalanszor milliárd forintok sorsa a tét.
    Most úgy határozott az állam, hogy 4 millió dollárt, uszkve 850 millió forintot Baumgartner Zsolt kedvtelésének szentel. Amiért sokan megátkozzák a kormányt. Csakhogy a magyar fiatalember hobbiját alaposan felértékeli, hogy mindahányszor színre lép, országát képviseli. Áttételesen: a pályán megtett minden méterével bennünket gazdagít. Lélekben biztosan, anyagilag talán. De ahogy az áruházban szokták mondani, ár és érték dolgában soha ilyen jó üzletet még nem kötöttek.

    Csakis Baumgartner
    Mit szépítsük, az történt, hogy az ország egyik legtehetősebb családjának sarja s egy kellően erőszakos menedzser levette 4 millió dollárra a magyar államot. Valami cégről beszél Gyurcsány sportminiszter, amit létrehoznak abból a megfontolásból, hogy amit betettek, azt később ki is tudják majd venni, de ezt nyilván ő sem gondolja komolyan.
    Nem is az a rémisztő, hogy közpénzből 850 milliót fizetünk, hogy egy magyar pilóta leszerződhessen a Forma-1 tök utolsó csapatához, amely a tavalyi futamokon egy árva pontot sem szerzett, hanem hogy semmi garancia nincs rá, hogy ez a zsebből osztogatás bármikor ne ismétlődne.
    Innentől kezdve éppúgy nemzeti ügy Lékó Péter vezércsele, Kapros Anikó tenyerese, Szabics Imre cselei s minden színész, zenész, mûvész, aki magyarként letett valamit. Tehetséges honfitársaink bármelyike igényt tarthat az állam bőkezû támogatására, s nehéz lesz nekik megmagyarázni, miért épp az aszfaltcsíkon száguldozás ér százmilliókat a kormánynak.
    Egyetlen válasz van erre: csak."
  • PREMIERE1
    #6783
    OFF:
    Pl. lélegeztetőgépre! :D (ÁAHHHHHHH:)
    OFF OFF:

    :)
  • Lteebee
    #6782
    Tudnék ezer fontosabb dolgot, amire nem jut pénz és ezer jelentéktelen és haszontalan(ennél sokkal haszontalanabb) dolgot, amikre meg jut.

    De ha példákat hoznék, politikába mennék át mindkét oldal rovására.

    De a lényeg szerintem, hogy nem lesz szükség a pénzre, mert lesznek szponzorok.
  • Lteebee
    #6779
    Ahogy én látom, nem kidobott pénz.

    Egyrészt, mert nem kapja meg mindet, csak az eladott reklámfelületből befolyó pénz és a 4 milla különbségét.
    Szvsz ezt még egy Minardinál is bőven pozitív egyenlegre lehet játszani, ráadásul simán.

    A F1-ben kétféle embert szoktak állandóan mutatni: az ászokat, meg a szimpatikus fiúkat, és erre érdemes játszani.
    Ha Montoya nem nyer, a kutya nem kiváncsi rá, mert egy igazi faszköcsög.

    Másrészt pedig kívánom,hogy a pénzt a focitól vonják el, mert náluk senkisem aláz minket jobban a világon.
  • donpedro
    #6778
    A lényeg, hogy Baumgartnert tehetségtelennek nevezni erős túlzás lenne. Nem egy világverő zseni, de azért nem is teljesen kutyaütő. Ettől függetlenül a kormánynak semmi köze nem lehetne hozzá. Ez ugyanis egy elképesztően kockázatos - sőt, valószínűleg rossz - befektetés, ami jelenleg nem áll arányban a kapott reklámértékkel. Hogy ez kinek a felelőssége, az már politikai kérdés. De nem Baumgartneré, az biztos. A helyében valószínűleg én sem tiltakoznék, ha alámraknának egy Forma-1-es autót, feltéve, hogy tisztában vagyok a saját képességeimmel.
  • PREMIERE1
    #6777
    Mentek ők ugye Ferrari motorral is egyszer, amivel ha jól emlékszem Pierluigi Martini szervált nekik egy 3. helyet Imolában. Delehet, hogy 4. volt ... :(

    Minden esetre a kiscsapatokban az a jó, hogy odafigyelnek a versenyzőikre. Meg általában jó közösségek! :)

    Az a szar, hogy most már nincs sok lehetősége az ifjoncoknak. Anno a '90es évek elején ugye úgy 15-16 csapat nyomult a F1ben. Azóta meg? Alig jön ki néha a 20as rajtrács, pedig sokáig még pre quaifikáció is volt péntekente. 6kor keltek, 7től volt a kicsiknek egy félórás szabadedzés, majd 7.30-8.00ig volt a prequailfikáció. Aki ott kiesett, az már mehetett is haza (nem csoda, hogy csődbe mentek). Aki továbbjutott, annak a péntek-szombati időmérő edzésen a legjobb 26-ba kellett kerülnie. :) De szép is volt! :)

    Most meg mi van? ha akarod, ha nem, indulsz ... :(
  • PREMIERE1
    #6776
    Emlékeztek még a '87es szezont bemutató francia Forma 1 (Formule 1) sorozatra? :)
    Abban volt az "ATC" istálló, ami ugye a Minardi volt.
    Csak úgy eszembe jutott ... :)
  • PREMIERE1
    #6775
    Dehogynem, de általában a F3000-es bajnokok ritkán kapnak nagy lehetőséget a F1-ben. Általában tesztpilótaként eltűnnek a süllyesztőben. Sajnos. Van aki meg nem is versenyez ott, mégis tehetség. Pl. Hakika. Hülyeségnek tartom, hogy van F3000 és a FIA szarik az onnan kikerülő tehetségekre, akik Cartra - Gil de Ferran, J-C Boullion -- vagy turakocsi bajnokságokra vannak kárhoztatva. A 24 órás versenyeken néha-néha feltűnnek, de ott is az öregek vannak reflektorfényben.

    De pl. Sospiri a managment miatt szopta be a F1et! Ez sem közismert, pedig a tehetsége megvolt hozzá. Justin Wilson sem azért került a Jaguárhoz, mert szuper tehetség, hanem mert brit. Anno Coulthard sem azért lett Williamses, mert hyper-super, hanem mert brit és nem kértek Ferranból. Sorolhatnám tovább, de a F1 mindig is politika volt ... :(

    Ma is az ... :(

    Ennek ellenére a 4 millió dollárt másra is el lehetett volna költeni. Sőt, még a 4 millió dollárt sem gond, ha bármi értelmes lenne 2004ben, megpályáztuk voltna az olimpiát, a foci EBt, amit hírdetni lehet, lenne turisztikai koncepciónk, pl. a Balaton ból ismét európai normális árú üdülőövezet, amit reklámoznánk, stb. stb. :(

    De semmi sincs 2004re, max Magyarország Európai Uniós ország lesz. Viszont, ha figyelembe vesszük, hogy mennyi hülyeségre szórnak el milliárdokat, hm, belefér ... :( Sajnos ...

    :(
  • donpedro
    #6774
    Akár Alonsot is írhattad volna, de ők kimagasló tehetségek. Zsolt pedig tucattehetség (de tehetség!), akit ügyes menedzseléssel, és némi szerencsével lehetett volna feljebb juttatni. A Minardival nagyon könnyen eltűnhet a süllyesztőben.

    Én az apja helyében megpróbáltam volna átküldeni a tengerentúlra. Ott viszonylag kisebb tehetséggel is lehet sztár az emberből. Pl. Haberfeld, vagy Manning egész jól szerepel a Champ Car-sorozatban.
  • PResident Evil
    #6773
    és ott is fogja befejezni
  • [Walaki]D`Lair
    #6772
    Miért? Fisico is a Minardiban kezdte...
  • donpedro
    #6771
    A kormánytámogatást persze én is hülyeségnek tartom, én azt mondtam volna Zsoltnak, hogy csak várjon türelmesen, majd eljön az ő ideje. Vagy nem... :)

    Még csak 23 éves, minek ez a nagy sietség? Ha jól szerepelt volna a következő 2 évben a F-3000-ben, akkor valszeg már nem a Minardiért kuncsorogna.

    Szerintem rossz döntés a Minardi. Maradnia kellett volna a F-3000-ben, még legalább 1, de inkább két évig.
  • donpedro
    #6770
    Az eredményeivel kapcsolatban szeretnék annyit megjegyezni, hogy egy kicsit azért jobbak annál, mint ahogy itt elég sokan beállítják.

    Sebastien Bourdais, a 2002-es F-3000-es bajnok, 1998-ban a La filiére sorozatban 6. volt, míg Zsolt 3., tehát többek között Bourdais-t is megelőzte.

    A német forma 3-as bajnokságban az első szezonjában volt összetett 9. 2000-ben Zsolt, pl. ugyanez Wirdheim legjobb eredménye ebben a sorozatban 2001-ből, míg a F-3000-ben kétszer összetett 3. Enge legjobbja egy 12. hely ebben a sorozatban, még 1997-ből. (Enge jóval idősebb)

    Nyilván vannak nála jobb pilóták, de az eredményekkel érdemes csínján bánni. Valószínűleg Vincenzo Sospiri, J. C. Boullion neve itt sokaknak semmit nem mond, pedig anno David Coulthard, vagy a Cartos, IRL-es Gil de Ferran, illetve Kenny Bräck is a hátukat nézte. Ugyanígy arra sem sokan emlékeznek, hogy Ricardo Zonta 1997-ben Montoyát megelőzve lett F-3000-es bajnok.
  • Buddy
    #6769
    azért nem mindegy, hogy ez van....minden csődbe megy, mindent bezárnak, mindenki éhenhal és ezt a majmot lelkesen támogatjuk a legjelentéktelenebb csapatban

    igaz, semmi eredményt nem tud fölmutatni, mert egy tehetségtelen antipilóta
  • FtranX
    #6768
    Én nem ellenezném, hogy ha támogatnának egy tehetséges pilótát, de B.ZS. egyszerüen nem tud mit felmutatni. Még F3-ban sem voltak jó eredményei. Ha mondjuk megnyert volna már egy két F1/Kart bajnokságot és a szülei nem lennének milliárdosok, akkor 10 Mrd-t sem sajnálnék tőle, de hát így??
    mind1 ez van.
  • Buddy
    #6767
    ja....és persze mondani sem kell, hogy melyik "részlegbe" tartoznak ezek
  • Buddy
    #6766
    lelőtted a poénomat....már gépeltem volna be...