181762
  • b-type
    #9486
    na ezt azért nem mondanám még ki :)
    voltak már nagy dolgok: Mikor Max Biaggi felment 500-ba, és kapásból megnyerte a Suzukai nagydíjjat, akkor is mindenki azt mondta: ez kész, itt a bajnok, és nem úgy lett.
    Rossi frankón nagy pilóta, de ez az év szimplán csak a leg-leg legizgalmasabb lesz sztem.
    nincs nagyobb esélye mint Max-nak, Colin-nak, Sete-nek..és még sorolhatnám.
    és nekünk ez a jó. legyen csak a MotoGp-ben verseny, a Forma1-en látszik, hogy miért is jó az nekünk ha nem nyer meg Rossi mindent.
  • Shaman
    #9485
    Igen csak a különbség annyi,hogy Rossi átment,s már idén nagy eséllyel világbajnok lesz (még nincs vége az idénynek).
    Suminak ehhez kellett 4-5 év....
  • Bucser
    #9484
    Egyszer már megtette nem vagyok Schumi fan ezt mindig kijelentem, de el kell ismerni, hogy a Ferrarira azt mondta mikor átment, hogy 2000-re világbajnok lesz vele... meg is tette.... A Ferrarit szinte az alapoktól újraszervezték és ujratervezték... Schumachernek nagyon nagy szerepe volt abban, hogy a Ferrari most ott tart ahol.. Mikor Berger beült a benettonba Schumi helyébe sehova nem tudott jutni vele.... A Benetton Schumi után sehol nem volt... Én elismerem , hogy schumi rmek szervező és pilóa, de nem kedvelem a versenyzési stílusát, mert unalmassá teszi a versenyt...
  • RelakS
    #9483
    Mert tavaly, mikor gyengébb gumijai voltak, akkor majdnem rábaszott...
  • Shaman
    #9482
    Örülök,hogy Rossi példáját felhoztátok,mert mit is csinált ő?
    Többszörös világbajnokként ott hagyta a legjobb csapatot (Honda),s átment egy kevésbé jobba (Yamaha),hogy megmutassa mit is tud. És mi is történik most? Hülyére veri a Hondásokat egy elvileg rosszabb Yamahával....

    Ezt az általatok csodált és magasztalt Sumi mester miért nem tudja megtenni? Ha akkora nagy pilóta miért nem ül át egy gyengébb autóba...?
  • Ramore
    #9481
    Zsocának hány pont kell, hogy utolérje Sumákot? Sikerülni fog neki?
  • Buddy
    #9480
    a különbség pont 9 pont volt....
  • Buddy
    #9479
    nem 4 volt az a pontmennyiség, hiszen suminak elég volt a 8. hely is, azaz 1 pont....ezt hozta....tehát lényegtelen, ki lett volna az első.....de ráadásul bari még meg is nyerte, úgyhogy kiminek esélye sem volt

    ha megnyeri és sumi kiesik, akkor és csak akkor lett volna vb-nok
  • K.András
    #9478
    Na de ha kiesik sumi és az elsö 6 helyen ért volna célba kimi,akkor már nyert,bari pontjai nem növelhetik sumiét,és nem kellett volna gyöznie kiminek(4 pontal volt csak hátrányban)!
  • rezsofiz
    #9477
    Nem nyer Kimi,mert Barrichello megnyerte volna neki suminak a vb-t,mivel nyert suzukaban:)
  • K.András
    #9476
    Ha speciel suzukában sumi megpördul,töri az autot netán beszarik,akkor világbajnok Kimi,tehát azt nem mondanám,hogy nem volt meg rá egy egészséges esély,az más kérdés hogy az ember soha nem hibázik szinte :)))...
  • csabawarchief
    #9475
    Azért józan ésszel végiggondolva tavaly se volt esélye a McLarennek a VB cimre ugy isten igazábóól. 2000 óta szarba vannak, de én ugy érzem hogy jövőre megint hirtelen ott lesznek, ha másnem McLaren-Honda, ujra :)
  • K.András
    #9474
    Persze megértelek én téged,nyilván jobb volna ha végig izgalmas volna,senki nem mondta hogy nem.De én kizárolag a többiek számlájára irom mindezt!!Érthetetlen számomra,hogy egy csapat,amelyik tavaly majdnem lenyomta a ferrarit,hogyan juthat el odáig, hogy az elsö 3-om versenyen megsüljön a motorja,a negyediken meg még az idömérö elött???Mindezt 280 millio eurobol ami kb 371 millio dollárnak felel meg!Senki nem mondja, hogy ferrari hibája mert tökön szurom magam,az jön le az irásokbol,hogy a ferrari milyen kurva jo,mert sok pénze van,miközben nem költ többet ezeknél a csapatoknál.Tehát menjen a redvába a bmw is,meg a merci is!Fikázzák le öket,huljanak a fejek stbstbstb!!!
  • robotnyk
    #9473
    lehet ezt félreértettem, és nem suminak drukkolsz, bocs
    de most nehogymár kukacoskodj ezen az "utóbbi éveken" :) jól tudom milyen volt tavaly a szezon, és reménykedtem azon, hogy viszonylag kiegyensúlyozott tavalyi szezon után (ami csak kiegyensúlyozott volt, izgalmasnak nem nevezném azért) egy valóban izgalmas, tartalmas szezon lesz, legyen bárki is a végső győztes. de ehelyett megint azt látom (pontosabban csak olvasom, mert az első verseny 20dik köre óta lemondtam a forma 1ről ez évre), amit 2002től visszamenőleg előbb mika, aztán sumi csinált.
    igazságod vagyon abban is, hogy Rossi is hülyére nyeri magár a motogpben. de hogyan már? a legtöbb versenyen az ember lefossa a bokáját izgalmában, mert az utolsó 2 körben 10szer változik az első 3 helyezett pozíciója. ez azért messze van attól, hogy megverjük az időmérőn a többieket 1 mpvel, vagy ha nem akkor 5 kör alatt bedaráljuk azt aki az első helyre "pofátlankodott", aztán onnantól kezdve ha van verseny, az csak a futottak még kategóriában létezik.
  • K.András
    #9472
    Egyszerü,nascart kell nézni(speciel én abban nem látok fantáziát)...Egyébként meg nem tudom honnan veszed kinek szurkolok,én annak szurkolok, hogy valaki verje le sumit mint az állat de ehhez nem az kell, hogy sumi alatt legyen szarabb auto,vagy ne fejlesszenek annyit,hanem a többiek csináljanak olyan szintü autot(feltételek adottak legalább 5 csapatnál pénzben és emberben egyaránt),ültessenek bele olyan szintü pilotát.Egyébként pedig ha jol emlékszem tavaly az utolso versenyen dölt el a világbajnoki cim sorsa,szal speciel elözö évben el is veszthette volna,szal tavalyi év biztos nem volt unalmas igy a mondatod sem helyes hogy évek ota unalmas...
  • Punker
    #9471
    szerintem a Ferrari ereje nem a pénzben vagy Schumi-ban van hanem az állandóságban, hogy a csapat fő emberei x éve ugyanazok, biztos hogy hatékonyabban tudnak összedolgozni mint az olyan helyeken ahol 1-2 évente cserélik az embereket lásd Toyota
  • robotnyk
    #9470
    írez=érez csak pálócosan :))
  • robotnyk
    #9469
    én teljes mértékben tolerálom az ízlésedet, meg azt hogy kinek szurkolsz. de bármennyire is hadakozol, vagy próbálod megmondani a tutit, nincs mese, a forma-1 már régóta dögunalom. régebben, még 96 környékén is voltak olyan versenyek (pedig az nem volt olyan régen), hogy egy-egy (száraz) versenyt 3*4szer kellett újraindítani, mert az első kanyarban rommá törték egymást. most ha ne adj isten történik valami egy versenyen, a másik előtt leül a versenyzők szövetsége, sumival az élen, és megbeszélik hogy fiúk, az első kanyarig fél gáz, nehogy baj legyen. és ezt így hogy (by Tórnoczky Anita™ :)) milyen ez már? nem túlzás, és örülök hogy valaki más is így írez: egy bristoli, vagy talladegai NASCAR verseny utolsó 10 körében több az izgalom, mint amennyi eddig egész évben volt a forma1ben.
  • ÁjjLe BoBBi
    #9468
    ;)
  • rezsofiz
    #9467
    Jah, végülis igaz. bocs:)lol
  • ÁjjLe BoBBi
    #9466
    csak ismetletem magam
  • K.András
    #9465
    "A kerékpársport nemannyira technikai."

    Nem e?Szerintem nem mindegy, hogy egy 15 kilos biciklivel mész vagy egy fél kilossal...Másik fele,az F1 legalább annyire erönléti sport mint az egyéni sportok,4-5 G-s nyomást orákig elviselni nagyon komoly álloképességet kiván,leirtam anno de akkor megint,ez azt jelenti ,hogy a fejed az autoban ülve 35 kilonak felel meg ami a nyakadat terheli folyamatosan,ami viszont a gerincedet,kezekröl és lábakrol nem is beszéltünk még,az F1-es piloták többet tölenek az edzötermekben mint a pályán,máramelyik,de amelyik nem abbol nem is lesz világbajnok...
    Dariuszt meg nem ugy kell nézni, hogy most pont ö,beszélhettem volna Lenox-rol is...
  • MrSpock
    #9464
    Jaja,persze a teljesitméynek előtt én is megemelem a kalapom.
    De azért nemszabad Mondjuk Armstrongot Shumival összehasonlitani.A kerékpársport nemannyira technikai.
    Gondolom én,nemhiszem,hogy Ullrich roszabb kerékpárral menne mint Lance..a pingpong meg ezek,azért sántit.
    Rossi nagyon jó,ő téynleg az technikai,de mégis,most új motorral is nyert.Egyéni sportoknál nemlehet vitatkozni,mert ott az ember számit 100%-ig.
    Dariusz?Hmmm..soha nemboxolt épkézláb ellenfelekkel,jobblett volna mondjuk Roy Jonest mondod,de ott sem a lóvé,meg a háttér számitott.
    Ez Technikai sport,ahol van pénz,ott nyerhetnek.
    Amig nincsenek egyenlő feltételek addig iylen lesz.
  • K.András
    #9463
    Miért ne lehetne összehasonlitani???Gondolkozz már,a focinál milliárdokba kerül egy egy játékos,és jo játékosok nélkül nem lehet jo csapatot épiteni,ergo a foci tök unalmas ,mert az nyeri a kupákat,akinél több pénz van többet tud versenyzöre költeni.De nem mutatsz olyan sportot ahol nem számitana a pénz,ugyanigy!Tehát ezek nem érvek,föleg nem valodi érvek,ha azok lennének akkor a focitol kezdve a kosárladbáig minden sportban megtalálhato pénz beszél kutya ugat elvet, nem probálnád csak erre ráhuzni mondván csak az f1-ben van igy nem lehet összehasonlitani más sportal.Vagy egy másik példa,sok a pénz a ferrarinál ezért nyeri sumi a bajnokságokat,okés legyen,de akkor sennátol kezdve idáig minden világbajnok ugyanezért nyerte,mert több pénze volt a csapatnak és jobb kocsit tudtak épiteni,tehát ahol több a pénz ott a világbajnok,igaz?Na de könyörgöm,toyotának nagyobb a költségvetése mint a ferrarinak és mégis milyen eredményeket érnek el?Vagy merci meg bmw is annyi pénzböl gazdálkodik mint a ferrari,ök miért nem képesek jol szerepelni, világbajnokságot nyerni?Bocsi de ez nonszensz.
    Montoya meg tanuljon meg vezetni,meg uralkodni magán talán nem kellett volna ugy nyomni amikor nem lehet,söt ha ö eröszakos akkor a másik miért ne lehetne az???Mert ö a montoya??Na ne már..Ami pedig az F1-et illeti,aki unalmasnak találja az ne nézze,hiszen gondolom a tv-be se irsz be minden olyan musor láttán amit unalmas, hogy hát ez tök uncsi,gondolom elkapcsolod a tv-t és el van intézve...
  • rezsofiz
    #9462
    Mindenki ezt mondja hogy meg kell büntetni ,de miért lol már?:DD Azért,mert megpróbálta megvédeni a helyét?na neeee:)
  • Gio
    #9461
    ebben van igazsag, amit mondasz, de nemigazan lehet osszehasonlitani a a tobbi sportal. Itt sztem igen sokat szamit a HATTER, a love amit belenyomnak. Senki nem mondta, hogy sumi rossz pilota, senki nem mondta, hogy nem erdemli meg amit elert, de... attol meg akarmit mondasz, a forma1 igy gecire unalmas. Montoyarol annyit, sztem igaza volt, az ott sumitol sokvolt, "persze o mas szint, o a 6x vilagbajnok, o ferraris, nehogymar felmeruljon egytalan, hogy megbuntessuk". Es az tokmind1, hogy utana visszaelozte volna-e, nem az szamit, akkor az a helyzet... sokvolt sztem
  • K.András
    #9460
    Ha valakinek unalmas, hogy valaki folyamatosan jo teljesitményt nyujt,az nemhogy F1-et ne nézzen de sportot is kerülje,ugyanis a sport erröl szol.A gyözni akarásrol, kitartásrol,teljesitményröl,a bicikliseknél Lance Armstrong 4X nyeri egymás után a tour de francot és senki nem mondogatja, hogy itt a vége a tour de francnak.
    Rossi 5x-ös moto gp világbajnok mégsem mondta senki hogy unalmas a moto gp,Dariusz 40x védte meg a világbajnoki cimét,mégsem mondta senki, hogy itt a vége le kell irni a box-ot,a kinaiak nöi ping-pong csapata 1950-en ota nyeri a világbajnokságokat és olimpiákat,mégsem mondják vége az asztalitenisznek.Mennyi hasonlo esetet soroljak még???Ha unalmas akkor nem kell vele foglalkozni,ilyen egyszerü,speciel én emelem a kalapom minden hasonlo versenyzö elött,legyen szo box-rol ping-pongrol biciklirol motogp-röl akármiröl!!!
  • rezsofiz
    #9459
    Magad mondtad #9406-ban hogy nem fogja azt mondani hogy alma volt....
    Ha béna volt,valoszinu nem fogja azt mondani, de gondolom te sem...............
    Kíváncsi vagyok hány olyan versenyzo van,aki ha elbenazza(ami nem is biztos hogy benasag volt,mar leirtam csomo mondatban korabban,nem irom le megegyszer:/ ),akkor aztmondja hogy bocs emberek,most bena voltam..
  • MrSpock
    #9458
    Nemgondoljátok,hogy kicsit unalmassá válik ez a "cirkusz"?
    Én soha nemszerettem Shumit,sőt..!De ha a legnagyobb kedvencem is lenne,vagy bárki,és mindig ynerne akkor is aztmondanám.Versenyt akarok látni,küzdelmeket!
    Tegnap néztem a NASCART-jobban komálom mint a Forma 1-et.
    Jeff Gordon a favoritom.És nyert is,na d ehogy?Az utolsó körben pedig előtte még 5. volt,nemgondoltam volna,mert az idén még nemnyert,bár mindig ottvoltdobogón,közelben.
    Ott van verseny,bár sokak szerint csak körbe-körbe mennek,d emégis.
    Azért szerintem aza párszázezer ember,mert most is dugig voltak a lelátók,kapnak valamit cserébe.A tempo sem kicsi 180mph átlag körüli,vagy még több,persze ha nem a felvezetőután mennek.Azért volt bőven belőle.
    Na szóval egyszóval VERSENY van!
    Sajnos a Forma 1 meghal.és ez egyre jobban látszik,bármit csinálnak vége.
    Csak drasztikusan lehetne!
    Ez olyan mintha a Real,Arsenal játszana a magyar bajnokságban.
    Csapat ez is meh a Pécs is,ugyanazt a sportot űzik,de mégis.
    Farrari-Minardi micsoda kontraszt,értelmetlen.
    Barichello nemrossz versenyző,csak 2. a szerződése szerint.Aztán minek hajtson?Ugysem lehet első,csak ha nekiadják.
    Mostaz egyszer Paliknak is igaza volt,ne foglalkozzunk,Shumi első mindig aztán őt vegyük ki,és nézzük 2.helyért a küzdelmet.Bár Shumi fan,de szerintem ez neki is sok,mert nemlehet szórakozni a versenyeken.Nincs értelme nézni.
    Mindigcsak bizakodunk évről évre és semmi,ha kell a birók eldöntik,akkor is Shuminak kell nyerni!
    Nincs mese amig ő van,és a Ferrari a Forma 1 halott.
    Régen -Senna idejében azért nemvolt ilyen uncsi,pedig micsoda versenyzők voltak,és küzdöttek a cimért!Csapattársak estek egymásnak.Itt meg fiúk,,csak nyugodtam,az a lényeg a csapatunk vb1 legyen,meg Shumi!
    Na röviden ennyi!Hmmm...
  • ÁjjLe BoBBi
    #9457
    ő már csak ilyen. ennyit tud.
  • K.András
    #9456
    Montoyárol annyit,hogy amikor a szerelök hibáztak a futam alatt egy kerékcserénél,a hátralévö 20 percben válogatott nyomdafestéket nem türö káromkodást hallgathattak!Nem tudom mit szolna ha ö hibázna(amire elég sok példa volt),és utána a fejhallgaton azt hallgathatná, hogy büdös mocskos kokero közöd nincsen az autversenyzéshez stb...
  • FrezeR
    #9455
    ez a Montoya egy barom, nem birja elviselni, hogy nem ő nyeri a futamokat, most is ha Sumi elengedi abban a bizonyos szituban és nem szoritja le, akkor sem nyert volna mert a ferrari messze jobb volt most is. Ahelyett hogy mindig vádaskodik inkább a pályán bizonyitana, hogy érdemes ő is a győzelemre. Hihetetlenül nagyképü és beképzelt szerintem.Dehát ez csak az én véleményem.
  • PREMIERE1
    #9454
    Én is találtam, egy másik forumon találtam. Remélem a gazdája nem csinál belőle problémát!
  • rezsofiz
    #9453
  • Punker
    #9452
  • PREMIERE1
    #9451
  • rezsofiz
    #9450
    Néha érdekes hogy a pilóták hogy látják ezeket.
  • Punker
    #9449
    Schumacher: Button a legnagyobb riválisom
  • Punker
    #9448
    A Ferrari szeretné megvédeni Imolát
  • rezsofiz
    #9447
    Mert ha bekerül Montoya mögé,akkor sok ido el ment volna azzal, hogy Montoyat leelozze,jol tette,bebiztositotta hogy montoya ne zavarja ot,hanem felvette a sajat tempojat,es button utan ment. de mind1 hogy leszoritja vagy nem,mert igy is ugyis 3.lett volna Montoya, Buttontol azert eleg messze volt:)

    Shaman: az szabálytalanság hogy valaki meg akarja védeni a pozicijat? egyebkent is ..lehet hogy veletlen volt,tul gyorsan gyorsitott ki,es ezert picit rendbe kellett szednie az autot. ráadásul az a jobbra valo korrigalas annyira minimalis volt,hogy lehet anelkul is kimegy a fure...