181761
  • Hellhammer
    #9525
    Elvileg...

    Az elektronyika folyamatosan adja az adatokat a boxnak (mert ugye azt láthatják a mérnökök, hogy mi van az autóval). Ezek annyira titkosított csatornán mennek, hogy sztem a CIA megirigyelhetné :) És gondolj bele, hogy mekkora bonyolultság lehet úgy programozni a cuccot, hogy ha nem is akármit, de azért 1-2 létfontosságú cuccot tudjanak vezérelni ezen a csatornán visszafelé is. És jöjjenek rá az ellenőrök...
  • b-type
    #9524
    az a visszatolás durva volt...lehet igy magyarázni, meg úgy, de az durva volt, méghogy pörögtek a kerekek meg ilyen...micsoda baromság már!
    az az autó mozgásképtelen volt, magától nem jött volna vissza a pályára...és innen nem tom mit magyaráznak.
    ott mélyen behajoltak a Ferrárinak, és az meg....de tövig.
    ez most versenyzőtől, és márkától függetlenül egy durva hiba volt.

    egyébként asszem két éve szüntették meg a két irányú komunikációt a box és az autó között, ugyhogy elvileg csak a pilóta kontrollálhatja az autót.
  • PREMIERE1
    #9523
    Amúgy ez milyen szar autós baromság már? Tisztára, mint egy Blikk.
  • PREMIERE1
    #9522
    Már nem tudom, de érdekes volt a dolog.
  • Hellhammer
    #9521
    Az nem azért volt, mert elkezdett esni az eső a pálya egyik szakaszán? Asszem ez volt az a verseny amikor Suhamer a boxutcában nyert, mert kapott a vége felé egy stop&go büntit amit ugye 3 körön belül kell megoldani, és sikerült úgy összehoznia, hogy mire bünti lett volna, a boxutcában áthaladt a célvonalon.
    Nekem semmi bajom Suhamerrel ellenben a Ferrarit nagyon rühellem főleg Ross Brawn miatt. Amibe lehet belekötnek, sokszor lobbiznak ki érdekes vizsgálatokat (elég csak a tavalyi pályára visszatolás, Montoya megbüntetés dolgokra gondolni).
  • PREMIERE1
    #9520
    Nem tudom csal-e, csalt-e valaha a Ferrari, viszont egyetlen esetnél elgondolkodtam. Amikor egy brit (?) nagydíjon a két Ferrari ment elől. MS és Bari (de lehet, hogy még Irvine volt), és megpördült MS, majd közvetlenül utána a másik Ferrari is, mintha klónozva lettek volna, aztán, mint akikkel semmi extra sem történt - mindketten kimentek a kavicságyra - egyszerűen ua ívben visszamentek. Na akkor elgondolkodtam, hogy ezt vagy gyakorolják, vagy össze vannak kötve, vagy valami stikli van a dologban, amire senki sem jött rá.
  • rezsofiz
    #9519
    te szoktad nezni a forma-1et?
  • Botond #9518
    én csak a hivatalason állaspontot ismerem,abban benne van,hogy ő egy csaló,ez meg hogy mostmár hogy neki van a legjobb kocsija,egy db klasszis értékű pilóta sincs a forma-1ben(abbahagyták,mert egy csalóval senki nem konkorál...) most ő a legnagyobb hát ez vhogy nem hat meg...
  • csabawarchief
    #9517
    elég ha schumacher menne :P
  • rezsofiz
    #9516
    Jah,lehet hogy benettonba csalt,de mivel most nagyon szigoruak az ellenorzesek,ezer nem tud csalni,se o se ferrari,se senki. egyebkent tobb forro helyzetben mutatta meg hogy milyen remek versenyzo:) ide mondhatnek jo sok peldat.
  • Punker
    #9515
    Az Arden beszállna az F1-be
  • Punker
    #9514
    A Ferrari 2007-ben kiléphet az F1-ből
  • Punker
    #9513
    Villeneuve örül a BAR sikerének
  • Punker
    #9512
    Schumacher fél a BAR barcelonai formájától
  • b-type
    #9511
    én nem nevezem csalónak...ha valaki nem lát, vagy nem akar látni az az ő baja, speciel itt a te bajod, hogy egészen konkrét legyek.
    látni rajta hombre hogy klasszis,...és nem is kellene hogy védeni kelljen.
    A Summa öreg már mint gép azt még sem tudják (még)leverni.
    Anno Capirossi(Motogp) kilökte a csapattársát hogy az ővé legyen a világbajnoki cím, és akkora arca volt, hogy felbillent a motoron, most meg már jó pár éve hihetetlen jó és emberi versenyző lett belőle.
    összecsalt 6 vb cimet mi? én nem ezeket láttam, és ez a fickó nem azért lett ekkora, csak be kell támadni mert már túl régóta jó....biztos tehet róla, mert tesz is.
  • Botond #9510
    meg eleve nevetséges ez a folyton letagadjuk az égről a csillagokat is szintű hozzáállás,a tények makacs dolgok,sumiról többször kiderült,hogy csalt,aki csal azt nem túlzás csalónak minősíteni,innentől kezdve miről beszélünk?hogy 1 vagy 6 világbajnoki címet csalt e össze?számít?
  • Botond #9509
    vhogy biztos,különben 3 év alatt nem érték volna el,hogy 2x kizárják a csapatot a pontversenyből egyszer meg még ő szentségét is a nagy sumákert,sőt őt is 2x zárták kide, másodikra azt mondták,hogy csak a csapat a hibás ő nem tudott semmiről,és így lett világbajnok ez a pitiáner kis csaló...nyugodtan olvass utána
  • Hellhammer
    #9508
    ő nem véletlenül megy a toyotához!!
    mer tudja hogy kurrvasok lóvét tesztnek bele és egyre jobb lesz a csapat!


    És így tutira neki is ki fogják fizetni a nem kis gázsiját. Az ifjú cipész nagyon el van durranva magától, és annyi lóvét kér a harmatos teljesítménye mellé, hogy sztem a bátyja is elszégyelli magát... Szőr Frank Williams pedig egy dolgot utál nagyon: a nagyarcú, arrogáns pénzhajhász pilótákat. Nála így néz ki a dolog: 33% pilóta, 33% autó, 33% szerelők. És elhajtja az elszállós pilótákat (Senna is panaszkodott anno emiatt, hogy nem kapott soha fizuemelést).
  • Shaman
    #9507
    Hááát van benne igazság,de azért ezen a cikken is látszik a Sumi seggnyalás...

    ÓÓÓ hogy beleborzongok,mikor a futam közvetítésen Palik atyánk elkezdte a Smui méltatást,s ott nyáladzott legalább 15 percen ár tóla. Már eléggé untam...
  • Bucser
    #9506
    Ezzel egyet értek teljes mértékben...
  • rezsofiz
    #9505
    Az lenne már gyala,ha megnyerne az osszeset ebben az evben. :P
  • rezsofiz
    #9504
    Hat ez remek cikk, nagyon ertelmes gondolatok vannak benne.
  • Punker
    #9503
    Imolai görbe tükör
  • Punker
    #9502
    Schumacher nem nyeri meg mind a 18 nagydíjat

    remélem is, Alonso majd megállítja
  • rezsofiz
    #9501
    tényleg csaltak volna?és hogy?
  • csabawarchief
    #9500
    nem ez sajnos az igazság
  • oneal1
    #9499
    ő nem véletlenül megy a toyotához!!
    mer tudja hogy kurrvasok lóvét tesztnek bele és egyre jobb lesz a csapat!
    és mostmár ralf is beleszólhat a fejlesztésbe ami jól jön a toyotának(mármint a tapasztalat).
    2 év mulva jó kis csapat lesz az tuti!!
  • rezsofiz
    #9498
    Hat igen,ha valaki jo,akkor mar egybol csal,ugye?
  • BaLeeX
    #9497
    Hogy miket művelt azt inkább ne firtassuk, vagy ha igen akkor kb. ennyi tömören összefoglalva, hogy: annyit egy csapat sem csalt egyszerre, mint azokban az időkben a Benetton egy szabályos megmozdulásuk nem volt.
    Volt anno egy cikk is erről, sumi balhéi meg a csalások voltak összegyújtve benne, abból a 3 oldalból 1.5 oldal arról az időszakról szólt pedig nem töltött el annyi időt ott, mint a Ferrarinál...
  • rezsofiz
    #9496
    Sztem M.Schumacher nem arrogáns. Ralf az nagyon:)
  • M@TriX
    #9495
    Ezt nem tudom olvastátok-e:
    "Head nem lát különbséget a két Williams-incidens között, és elmondta: "Az egyik esetben az autó a pályán belül haladt, a másiknál pedig az volt a kérdés, hogy a pálya belső részén lévő pilóta hagy-e elég helyet a kívül haladónak."

    "Ha helyet kell adni annak az autónak, amelyik a kanyarban a pálya belső részén halad, akkor azt gondolnám, hogy annak is helyet kellene hagyni, aki a külső részen autózik. Az FIA azonban nem így látja. Charlie Whiting megvizsgálta az eseteket, és véleménye szerint Michael manővere teljesen rendben volt."
    "
    Sztem van benne vmi ;)

    Teljes cikk
  • Shaman
    #9494
    Abban az adott évben/években a Benetton volt az egyik legjobb autó......
    Nem hiába eccer nyert konstruktőri VB-t is,szal.....
  • Bucser
    #9493
    Ralfnak a Toyotanal a helye... a bátyjától egyetlen dolgot örökölt... Az arroganciáját.... A toyotanal pár évig legalább nem okoz több balesetet hátul:))
  • Punker
    #9492
    Head aggódik a BAR jó formája miatt
  • Punker
    #9491
    Pizzonia Ralf helyére pályázik
  • Punker
    #9490
    Button a Ferrari bevásárló-listáján

    zsófika vajon mikor kerül fel erre a listára?
  • MrTressy
    #9489
    Naja ez nem csak a forma 1ben igaz hanem mindenben.Ha van egy fix társaság az az idök folyamán képesek annyira össze csiszolódni hogy már ránézésre tudja mit akar a másik és ez igen nagy elöny...
  • rezsofiz
    #9488
    A Benettonos éveit elfelejtetted. :) az egy ratyi auto volt,egyszer beleult Prost,es azt mondta hogy vezethetetlen. Nos ezzel az autoval Sumi miket is muvelt?:)
    Szoval o mar megcsinalta ezt,amit Rossi,csak o rosszabb csapttol jott jobbhoz.
  • b-type
    #9487
    ja, és az hogy átült a Yamahához, nehogy azt hidd, hogy csak azért tette, hogy bizonyítson...dehogy is, Jeremy Burgessnek lejárt a szerződése, és túl sokat kért a Hondától, valamint a Honda 6 egyforma támogatottságú motort akart ebben az évben kiadni, azzal a nem titkolt szándékkal, hogy japán pilótát tudjanak felnevelni Rossi-ék mellé..sajnos Daijiro meghalt tavaly Suzukában, mert már vele is erre alapoztak.
    a Yamahánál mindent megadtak Jeremy-nek, és vele Rossi-nak.
    amugy ssem szeretem ha Rossi mellől kihagyjá Jeremy Burgess-t, mivel lassan két évtizede világbajnokokat nevel.
    hihetetlen mennyiségű nyerő beállítási adatai vannak a birtokában, mivel a versenyzői általában nyertek a pályákon. pl. az elmúlt 10 évben 1× nyert világbajnokságot olyan pilóta, aki nem az ő csapatában volt.
  • b-type
    #9486
    na ezt azért nem mondanám még ki :)
    voltak már nagy dolgok: Mikor Max Biaggi felment 500-ba, és kapásból megnyerte a Suzukai nagydíjjat, akkor is mindenki azt mondta: ez kész, itt a bajnok, és nem úgy lett.
    Rossi frankón nagy pilóta, de ez az év szimplán csak a leg-leg legizgalmasabb lesz sztem.
    nincs nagyobb esélye mint Max-nak, Colin-nak, Sete-nek..és még sorolhatnám.
    és nekünk ez a jó. legyen csak a MotoGp-ben verseny, a Forma1-en látszik, hogy miért is jó az nekünk ha nem nyer meg Rossi mindent.