417
1593864024.jpg
Master Race kiadás...
  • coolpet
    #336
    látom a wikin, hogy 50+10 a max level, utánna vannak shadow levelek, amik HP-t adnak.

    Adnak skillpontokat is, hogy minden képességet meg tudjak tanulni?
  • Danecay
    #335
    Ez inkább a Sony-val kötött szerződéstől függ szerintem.
  • PiszkosFred
    #334
    Amekkorát kaszált most ezzel a PC-s porttal a Guerilla, szinte biztos, hogy idővel a második részből is lesz PC-s port, mert van az a pénz :), így a kérdés nem az hogy, kijön e vagy sem, hanem az, hogy mikor és főleg az, hogy ezúttal milyen minőségben.
  • Palinko
    #333
    Nem igazán rosszak voltak, csak a jóhoz több kell szerintem. Átlagos szintet hoztak a mellékküldik is de izgalomról érdekességekről nagyon nem beszélhetünk
  • Running
    #332
    Szerintem a mellékküldik sem voltak rosszak. Ha új területre értem, felvettem, megcsináltam, meg minden más egyéb side quest-et is, aztán ha megvoltak csináltam a fő küldit, így nagyon le sem maradtam semmiről.

    Most néztem csak, hogy jövőre PS5-re jön a 2. rész, hát az a grafika, az kemény. Ha lesz PC-re később eskü kirakom az 55-ös oled tv-re és becsurgatok szép csendesen. :)))
  • Palinko
    #331
    Én is a végére értem igazából nagyon jó játék lett és PC-s fronton szerintem idén a 2. legjobb lesz a Cyberpunk után :D de ami nekem nagyon nem tetszett azok a mellékküldetések és a rángatózó animációk. A többi rendben volt szerintem minden.

    A mellékküldetések témájában, szerintem egy sztori alapú nyilt világú valamit a witcher 3 után nem lehetne így kiadni, de azért a védelmében legyen szólva 2 év van csupán a két játék között és 6 évig fejlesztették a Zero Dawnt szóval mire egyáltalán lett volna lehetőségük látni a witchert már javában készen voltak rengeteg dologgal más az egész játékot befejezi 4 év alatt, szóval nem csoda hogy inkább maradtak az eredeti terveknél és a hátralévő 2 évben finomhangolták. Viszont most már eltelt 5 év a witcher óta szóval az innentől megjelent játékokban ha továbbra is ötlettelen side questeket kapunk már reklamálhatunk :D

    Az animáció rándulások továbbra is nagyon zavartak, majdnem hogy használhatatlanná tették a focust, ránagyítok várom hogy felhúzza az ijjat, elé célzok a célnak látom hogy oda fog érni kb mire felhúzom lövök, rándul az egész karakter egyet ezért nyilván páncélt találok el. Majdnem hogy focus nélkül játszani spammelni a kritikus pontra a nyilakat több értelme van, mert úgy ellősz 4-5 öt rövid idő leforgása alatt és majdcsak 1-2 betalál...Lehet hogy csak a lassítás miatt látjuk ezeket a hibákat, vagy én nem tudom de nekem frusztrálóvá tette a harcot.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A sztorival kapcsolatban annyi a bajom hogy a vége megért volna egy hosszabb vége cinematicot, hogy mégis kb hogy történnek majd innen a dolgok, persze direkt úgy ért véget ami megágyaz egy folytatásnak és ha túl sokat mutogatnának mi történt volna a Gaia projekttel esetleg némi tudást valahogy vissza tudtunk e szerezni vagy ilyenek. Sylenst sem ölhettük meg pedig mikor bevallotta a Hades meg az Eclipse dolgot akár az sem lett volna rossz ha meghal, totál pszichopata a csávó amúgy és raádásul úgy nézett ki a végéből hogy megint elköveti a hibát és Hades tuti kijátsza. Így meg kicsit olyan véget kaptunk hogy jó volt szépen harcoltál de hát mindez semmit nem ér, mert úgyis valaki feléleszti.... az override complete override kellett volna hogy legyen, nem ilyen hogy majd kiszabadul és befogják a viharlámpással :D


    Nagyjából ezek az én gondolataim de 8,5/10 simán a játék.
  • Running
    #330
    Ja hát igen, a lovaglás override combot elég hamar elengedtem. Zűrös és annyira nem szükséges a fast travel miatt.
  • Deviome
    #329
    Pár dologba bele lehet kötni a játékban, de szerintem a grafika az egyetlen amit nem lehet szidni. Meg a sztori is eléggé rendben van.
    Kép kép2
  • Palinko
    #328
    Ajjaj a játék közepe vége felé majd a térkép tetejéből az alljára menj és egy rövid idő múlva megint vissza :D Szóval aki a golden travel packet nem lootolja ki annak cumi mert kereshet vendort travel packért. Amúgy a #319 -ben leírtak nagyjával nem értek egyet a lovaglás oké, alapból lehetne bárhonnan behívható a hátas, de végül is így reálisabb de rossz hogy skillpont nélkül meg sem szerezhető ez a funkció és valahogy mindig másra költöm inkább :D

    A karakterek meg tényleg nem a legemlékezetesebbek a főhős meg Sylens esetleg, nem tudom, azért a Teersa meg a többiek sem rosszak stb, ami inkább nekem feltűnt hogy kicsit úgy éreztem magam mint Jézus a közel keleten aki az egyetlen fehér csávó :D Mert bár ha lista nézetben nézzük elég nagy a diverzitás, de a beszélgetések közben sokszor feketékkel vannak a dialógusok, gondoltam egyik törzs majd ilyen, a másik meg amolyan, de nem másik területen is kb az volt :D
  • bunny
    #327
    Lehet venni lila travel packot fillérekért, az végtelen utazásra elég.
  • coolpet
    #326
    Kaja a fast travel packhoz kell ami meg a gyorsutazáshoz.

    Eddig talán 1x ha használtam, nincsenek olyan messze egymástól a küldetések.

  • jarlaxxe
    #325
  • hawkie22
    #324
    Én visszavettem a nehézséget hardról easy-re, mert inkább a sztorira akartam koncentrálni az elsö végigjátszás során, majd New Game+-nál lesz a minden kö alá benézek végigjátszás. Nekem nagyon tetszik a játék hangulata, a környezet, stb. Remélem, a Horizon 2 is kijön majd valamikor PC-re.
  • wedge31
    #323
    Az vagy, emiatt ne aggódj...
  • jarlaxxe
    #322
    Jó, már azt hittem én vagyok a hülye, hogy nem vettem észre.
  • wedge31
    #321
    Nem kell.
  • jarlaxxe
    #320
    Kaja kell a gyorsutazáshoz? ezt eddig kb 30 óra alatt észre se vettem...
  • Shep
    #319
    Story módban csak a történet miatt végigjátszottam, de számomra nagyon semmilyen ez a játék, a harcot pl. kifejezetten utáltam benne. A gyorsutazáshoz kaja kell, ok, de akkor ha simán végigfutok a térképen ahoz miért nem? A "lovaglás" is tök béna és idegesítő. A grafika olyan érdekes, az erdős részek tök jók, de pl a Nap palota meg olyan elnagyolt béna textúrás izé, mint valami 15 évvel ezelőtti RPG-ben, valamelyik játék rémlik is, hogy szinte tök ilyen volt, csak nem ugrik be melyik. Karakterek egytől egyig semmilyenek, főhősünknek van pár jó beszólása de kb ennyi. Szerencse, hogy volt ez a story nehézség, mert ha az nincs nagyon hamar abbahagytam volna. Ja, és hát ugye az állandó fps droppok sem tettek túl jót az élménynek.
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2020.08.25. 21:34:28
  • caps lock
    #318
    Mellékesek mellett könnyen el lehet menni, mert nem jelöli mindig a térkép őket. Egy csomót véletlenül találtam meg, aztán van olyan ami csak a főszál bizonyos szakasza után válik elérhetővé, de megint csak nincs a térképen amíg valamiért oda nem mész. Volt olyan is hogy eltűnt, az egyik táborhelynél látom hogy ott a felkiáltójeles NPC, oké majd holnap megcsinálom, kilépek, aztán másnap mikor indítom a játékot, sehol senki.
  • PunkZoli
    #317
    32giga memóriával is fagyott nekem vagy 300szor mialatt végig vittem
  • bunny
    #316
    Ezt mondtam anno én is, hogy szerintem a fagyások a kevés memória miatt vannak. Nekem szimulátor miatt mindkettőből elég sok van, lassan végzek a főjátékkal és egyelőre lekopogom 0 lefagyásom volt. Zéró, hogy stíluszerű legyek :D
  • alma2
    #315
    Nekem talan egyszer fagyott ki 20 ora utan. Viszont feldobalja a "kifagytam jaj segits" ablakot ahogy eszrevettem. Van, hogy ketto harom darab is van belole.
    Egyszeruen fullscreen-be elo sem jon, a hatterben marad, a jatek meg megy tovabb. De ha elojon, kattints vissza a jatekra es megy tovabb.
    HA sokat teleportalgatok, elobb-utobb elkezd akadozni ami vagy sokara vagy sehogy nem javul meg. Akkor kilep ujrainditas megoldja.
    Minden szempontbol a stilus legjobbja ez a jatek. A mellekkuldeteseket nem erdemes kihagyni, olykor nagyobb ott a tortenes, amulas-bamulas, mint a foszalon.
    Utoljára szerkesztette: alma2, 2020.08.25. 14:40:32
  • Running
    #314
    Lehet területfüggő is a fagyás, mert nekem egy területen volt vagy 5 crash majdnem zsinórban, aztán semmi sokáig, vagy csak jópár óra játék után.
    Egyébként nekem nagyon tetszik a játék, de egy dolog nekem nagyon gáz, ha nyomok egy M-et, térképet, és vissza, akkor hiába nyomom az előrét, nem mozdul a bábú, nyomogatni kell aztán 2 másodperc múlva megindul. Hogy ezmiez meg miért van fogalmam sincs, de szivacs.
    A mi történt sztori nem nagy újdonság, de a kis mellék információkkal nagyon jóvá válik. Főleg amikor csak random emberek hanganyagait találod meg és hallgatod. Sokszor nagyon szomorú az egész.
    Alapvetően egy nagyon szórakoztató játék lett.
  • Deviome
    #313
    Nekem fagy, de már nem olyan sűrűn.
    Amúgy semmi köze a memória mennyiséghez. Nekem 32 giga van és volt olyan, hogy dobált ki 20 percenként.
    Remélem javítják ezt is, mert rohadt fusztráló mikor átnézel egy jó nagy területet hogy mi van ott. Majd kifagy és se mentés se semmi. -.-"
  • PiszkosFred
    #312
    6gb vram és 32gb rendszer rammal nálam is csak egyszer fagyott, még a legelején a tutorial barlangjában (ahol a leírások alapján szinte mindenkinek). Lehet, hogy a két egymegás patch ezt a memory leaket javította? Sajnos nem nagyon írt még senki sem tapasztalatot azok közül, akik szívtak a fagyásokkal, hogy a két mini-hotfix megoldotta e vagy sem.
  • Palinko
    #311
    Na ez megmagyarázza hogy 16GB Vrammal meg 32 giga rammal miért nem észleltem fagyásokat.
  • coolpet
    #310
    Na kiváncsiságból betettem a Radeon Overlay-t hogy mennyire hajtja ki a hardvert a game.

    Előre leszögezem, hogy CODEX verzióm van, patch és bugfixek nélkül, ahogy kijött.
    Konfig:
    Proci: I7-2600K
    Ram: 4x2GB 2666 DDR3 Kingston XMP ram
    Drive: 3x SSD (Samu, Kingston, Intel)
    GPU: MSI Gaming-X Radeon RX480 8GB
    OS: Win10 1909 all patch

    A játékot a szerinte optimális beállításon hagytam, FHD felbontás, minden mediumon.
    Próbáltam a radeon driverrel képet készíteni úgy hogy rajta legyen a statisztika, de nem tette rá...

    Szóval a GPU az 100%-on pörgött, de a ventik csöndben hűtötték, nem izzadt meg.
    A CPU az olyan 50-75% között ugrált (4 core + HT on)
    A VSYNC be van kapcsolva, így 50-60 FPS-el futott a játék, átlag olyan 58 FPS.
    A RAM használat 7-7.2GB volt (3.3GB-ot futó játék nélkül is elhasznál a rendszer)
    NA DE!!!!! A VRAM használat 24-26GB!!!!!! Driver szerint.

    Szóval itt van a qtya elásva, azért kell neki akkora swap, hogy a High res textúrákat betöltse a memóriába. A 8GB Vram és a 8GB System ram édes kevés neki, kell neki a swap.

    Rá is néztem az SSD-re a HD Sentinellel.
    A rendszermeghajtó egy 240GB Kingston UV400, 4 hónapja került a gépbe.
    4.4TB írás volt rajta, a Health 97%, a performance 100%.

    Majd még figyelem mennyire romlik az állapota, hogy azt használom ram kisegítőnek.

    Szóval a fagyások legfőbb oka a memóriahiány.

    Jelenleg nekem fix 32GB-os swap van beállítva a rendszermeghajtóra.

    Remélem segítetem azoknak, akik küszködnek a játékkal, konfiggal.

    Üdv!

  • bunny
    #309
    Még annyit a témához, hogy ha a legelején nem vettük fel a cellát, a főküldetés később még bevisz a hegybe, és az utolsó cellát úgyis csak a főküldivel érjük el, tehát alapvetően nem kell ugrálni, mert lesz még lehetőségünk trükközés nélkül is megszerezni minden cellát.
  • bunny
    #308
    Nagyjából egyetértünk, bár kapsz új skilleket azért pl. a több nyil kilövése, a tinker vagy a ló behívás bármikor. Nekem is nagyon hiányzik a lopakodás bónusza, hiába viselek spec ruhát pimpelve meg minden, még a tökig paszújban se vagyok tuti biztonságban. A farcryban (ami azért elég párhuzam ezzel a játékkal) pl szinte mindent lopakodva intéztem, sőt ott ugye bónusz is van rá ha a campeket totál csendben veszed be.
    De igazából ez nem annyira hiba, csak kihagyott ziccer a játékból. Egyébként ha rászán az ember egy órát a camp bevételre lehet lopakodva is kb 50%ig eljutni, utána szinte garantált hogy hentelésbe fog torkollni. De nincs értelme, ki kell nyírni a riasztót aztán hentelés.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2020.08.23. 08:15:51
  • caps lock
    #307
    Végül valamivel több mint 54 óra alatt értem a végére, a Frozen Wilds még vissza van, eddig egyértelműen év játéka számomra PC fronton. A zenéjét sosem unom meg hallgatni, annyira át tudja adni az érzést ami a történetet kíséri: epikusság, végzet, titkok, harc a gonosz ellen. Jó hogy annak idején nem néztem belőle videókat, így nem egyszer voltak áll leejtős pillanatok. Nemcsak arról van szó hogy zseniális történetet raktak össze, de felépítettek egy majdhogynem mitológiát is hozzá, a lore pedig itt mindent visz. Ilyen téren csak a Nier mérhető hozzá.

    A harcok baromi élvezetesek, nincs tuti fegyver, minden ellenfél más megközelítést igényel. Rávesz arra hogy gondolkodj, improvizálj, használd ki a környezet adta lehetőségeket, az ellenfél gyengeségeit, tervezz majd csapj oda keményen. Legalábbis a gépeknél, embereknél már más a helyzet. Akkor jöjjenek a negatívumok is:

    A skill rendszer elég szegényes, inkább bónuszokat ad mint új képességeket. Tulajdonképpen már a kezdetektől mindenünk megvan ami a sikerhez kell. Másik dolog pedig a lopakodás, illetve ennek hiánya. Magas fűben tudunk ugyan sunnyogni, de például egy bandita tábor bevételekor értelmetlen óvatoskodni, túl könnyen kiszúrnak, nincs hova bújni és nincsenek a lopakodást támogató skillek. Közelharc majdnem használhatatlan, annyira látszik hogy az egész harcrendszer a távolsági fegyverekre lett kitalálva, ez pedig szinte ellehetetleníti a csendes gyilkolást. Ez elég problémás mert két nyílvesszőbe bele lehet halni, nincs középút, így egy frontális támadás semmivel sem kecsegtetőbb mint lapulni a fűben.

    Grafikailag nem lehet panasz, a látvány pazar, a térkép nagy, de nem frusztrálóan nagy, és a környezet kellően változatos: erdős területek, sivatagok, hó borította hegyláncok, folyók, tavak, pusztaságok váltják egymást. És mindezt egy letűnt kor maradványai szegélyezik, romos épületek, kiégett autóroncsok, szemét és egyéb cilvilizációs hulladék.

    Gyűjtögethető holmiból elég sok van, ám az értük kapott jutalom nem éri meg a fáradozást, mindent meg lehet venni vagy szerezni a küldetések során. És ha már itt tartunk, látszik rajtuk az igyekezet, nem olyan sablonosak mint az AC-ban, érdekes karaktereket ismerhetünk meg, segítenek jobban megismerni a világot, némelyik végkifejletére még a döntéseinkkel is hatással lehetünk. Kellően változatosak, néha meglepően fordulatosak.

    Nagyjából ennyi, nagy élmény volt, magyarítás után jöhet a new game+


    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2020.08.22. 22:20:11
  • coolpet
    #306
    Windows frissített, onedrive beállítás.
    Hazajöttem kikapcsoltam és töröltem a felhőbe mentett tartalmat.

    Ugrott az összes mentésem :( kezdhettem előről.
  • Maxtreme
    #305
    egészen amíg el nem értem a dlc területre, itt sem volt túl sok probléma. Kifejezetten a játékhoz ajánlott vga drivert használom én is
    Utoljára szerkesztette: Maxtreme, 2020.08.20. 16:10:39
  • MerlinW
    #304
    És még mindig 0/1day vásárolnak játékot az emberek. Elismerem szar a szitu, de őszintén szólva csak mosolyogni tudok ezen.
  • Sunrider924
    #303
    Mar az elso patch elott is a crash megoldasa egy regebbi stabil driver telepitese volt, tudom hogy a jatek a legujabbat keri mindket vga gyarto eseteben de esetleg erdemes lenne megprobalni. Nekem AMDvel a 20.5-os, ami tavaly decemberi(?) es 90+ ora alatt volt 4 crash, igaz nekem az elso patch utan egyszer sem fagyott ki utana.
  • Maxtreme
    #302
    így van és annál a több 1000 emberbél is hibás valami akik panaszkodnak steamen...
    Az uj patch óta hatványozottan megszaporodtak a crashekkel és bugokkal kapcsolatos steam topikok.
    Utoljára szerkesztette: Maxtreme, 2020.08.20. 09:00:09
  • hawkie22
    #301
    Valami nálad lehet hibás, nálam a játék megjelenése óta 2x fagyott 1,5 óra alatt, a patch óta egyszer sem, pedig beleraktam már 15-16 órát a patch óta.
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2020.08.20. 08:48:41
  • Maxtreme
    #300
    Egészen jó lett ez az 1.02-es patch. AZ 1.01-el sok órányi játék alatt 1x crashelt a játék, az 1.02-vel 10 perc alatt 3x. Érződik a belefektetett munka és a törődés.
  • Palinko
    #299
    A witcher nagyon nem a grindről meg a lootrol szól :D Hála az égnek, a felszerelések is hasonlóak, inkább kozmetika, a játékban emberekhez képest OP-vagy de nem vagy benne mindenható folyatosan érződik hogy sebezhető vagy jómagad is, bár sokak szerint nagyon egyszerű lett a játék, de szerintem átlagosan ügyes játékosoknak így jön le ahogy leírtam és az nagyon jó.
    A szint meg kb nem is számít a klasszikus értelemben mert nem a harcokhoz van beletéve, sokkal inkább egy láthatatlan fal amivel megvezetik a sztorit hogy elágazódhassanak a szálak ugyan de ne teljesen össze vissza. Mert pl ha kapsz egy level 10-es questet, azt level 9-en lehetetlenség megcsinálni vagy nagyon nehéznek érzed még könnyű szinten is és párszor biztos belehalsz a próbálkozásba viszont amint eléred a level 10-et könnyű lessz megcsinálni. Nem azért mert stat pontod 2-vel megemelkedett, hanem mert a játék felhúzta ezt a láthatatlan falat előtted, attől még a level 8 as ellenfél aki eddig problémát okozott ezután is azt fog. Max ilyen nagy 30 as levelnél könnyűek a fojtólidércek az elejéről pl. Szerintem jó rendszer csak más mind a megszokott, de ha így világban szaladgálni szeretsz arra tényleg nem a witcher való :D
  • hawkie22
    #298
    Na pont ez az. Én meg pl. a Witcher 3-tól kaptam kiütést, hogy minden sarkon ott a kérdöjel, menj ide, menj oda, stb., nem volt az az érzésem, hogy fejlödnék, mert alig jött XP, a cuccok is alig-alig estek az elején, pénzem sose volt. Szerepjáték az igaz, de nekem az valahogy nem jött be, pedig imádom az RPG-ket. Mod-okkal még játszható volt számomra, de kb. 10. szint környékén mindig abbahagytam, pedig lelkemre legyen mondva, négyszer futottam neki.
    Itt meg érdekes módon, ahogy bunny is mondja, elpöcsölök a gyüjtögetéssel vagy csak simán harcolok a robotokkal (a harcok nagyon élvezetesek, föleg, ha több ellen van egyszerre, igencsak meg kell néha tervezni, hogy mit csinálsz, különben ráfaragsz), a main küldivel még alig haladtam, mert lefolgal csak simán a játék atmoszférája. Ízlések és pofonok, kinek mi.
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2020.08.20. 07:15:50
  • caps lock
    #297
    Itt is mindent ki lehet kapcsolni a térképen. Amúgy igen, a 14 éves gamer kislányok inkább vívnak epikus harcokat óriási robotdínók ellen, ahol minden képességükre szükség van a győzelemhez. Próbára teszik a reflexeiket, a kitartásukat, a stratégiai érzéküket. A nekkerfészkek berobbantását meg a béna fojtólidérceket a harmincéves férfiakra hagyják, talán elbírnak velük, hisz csupán egy szál karddal kell hadonászni és jó időben kattintgatni az egérrel.