417
1593864024.jpg
Master Race kiadás...
  • lammaer
    #376
    Na jah, egy idő múlva elengedtem a power cellt, mert valóban, csak a teljes sztori befejezésekor lesz meg mind az 5, szóval nem lehet rágyúrni hogy azt megszerezzük.
  • coolpet
    #375
    Ha lesz über akcióban (<4000 Huf) akkor szóljatok ! :)

    Végigtoltam 2x de kell ez a játék. Viszont >10K HUF-t nem tudok kiadni rá.
  • dregnarr1 #374
    Igazából abból a szempontból lényegtelen is, hogy az utolsó power cell ami kell a páncélhoz amúgy is azon a ponton van, amikortól elérhetővé válik újra az a terület is, szóval ugyanott van az ember.

    Én még nem fejeztem be, de nekem abszolút top10-es játék lett (all-time), órákig tudnám dícsérni.


    Az új frissítéseknél, ha a főképernyőn vársz egy 10 percet, akkor betölt pár dolgot előre, tényleg sokat segít.
    Utoljára szerkesztette: dregnarr1, 2020.12.30. 08:02:36
  • lammaer
    #373
    Hát gyerekek, ez a játék teljesen lenyűgözött, rég volt már olyan hogy egy sztori annyira megfogjon, hogy alig várjam mikor tudok leülni a gép elé hogy folytathassam és jöjjenek az újabb részletek. Ahogy apránként összeállt a kép, a sok háttérrészlet... kevés olyan játék volt ahol alig vártam hogy szembejöjjön egy újabb journal darabka, írott szöveg, hogy kiderüljön mi is történt, miért történt - általában csak ásítozva nyomogattam el ezeket, itt meg körbejártam mindent el nem ulasszak egyetlen infómorzsát se.

    Egy Hugo díjat simán megérdemelne az aki kitalálta a sztorit, ilyen jó sci-fi történetet játékban szerintem még nem is találtam (könyvben nagyon sok hasonlóan jó sztori van). Óriási élmény volt számomra, ilyeneket kéne megfilmesíteni, eredeti, pörgős, misztikus és tele érzelmi töltettel. Amúgy is nagyon csípem az olyan scifit ami nem évekről/évtizedektől, hanem évszázadokról meg évezredekről szól, na ez rendesen belopta magát a szívembe.
    60 remek órám volt benne, csak azt sajnálom hogy amennyire utánaolvastam, nem lesz hozzá több DLC.... de csinálhatna a sony belőle egy ütős filmet :)

    A harcrendszer is nagyon tetszett, kellően nehéz de nem annyira szivatós mint a Dark souls :D

    Egy technikai bajom volt csak a játékkal, a textúrák néhol időnként teljesen elmosódottak lettek (főleg a nagyvárosban) - utánaolvastam, ismert hiba, szarul használja a játék a VRAMot (nekem meg csak amúgy is 3GBs a kártya), ez egy picit rontott az összképen.
    De 10-ből simán 9es lett nekem a játék.
    (tudom eretnekség, de nálam a Witcher 3-at is simán lenyomja... valószinüleg a scifi miatt, kardos varázslós sztoriból annyi van mint égen acsillag, de jó scifi... ami kicsit még depressziv, nem a star wars féle űropera - na olyan kevés van).

    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2020.12.30. 01:19:40
  • lammaer
    #372
    Hát, nekem nem nyilt ki se éjjel, se nappal, se úgy hogy odateleportáltam, se úgy hogymesszebbről futottam oda. Igy amikor a sztori odaért, akkor tudtam bemenni újra...
  • dregnarr1 #371
    Gondolom már mindegy, de az utókornak talán hasznos lehet:
    Mother's Watch kapuja nappal zárva, de ha este mész, akkor nyitva van. Ha teleportálsz a kapuba, akkor kicsit hátrébb kell menni hogy kinyíljon, így utólag is be lehet menni a Power Cellért.
  • xido
    #370
    rövidre fogom..hátha hasznos lesz valakinek..
    öreg procim van..nincs avx feature..nem is indult el....cyberpunk hibának köszönhetően feldobtam a cimét fórumban..mire közölték,hogy ebből már egy nemrégi patch kivette az avx igényt..így most újra felraktam..és lőn csoda elsőre elindult..szóval öreg procisok hajrá :)
  • coolpet
    #369
    Sziasztok!

    Merre van Frostclaw site és Fireclaw Site?

    Néztem a CUT-ban északon jobb felül fele és középen felül is, de nem vannak.
    YT videóban arra mutogatják.

    El kell jutnom a játékban egy szintig, hogy ott legyenek?

    Köszi!
  • coolpet
    #368
    Sziasztok!

    Van a Naming Cliff nevű hely, ahol nevet kaptam.

    Láttam egy videót, hogy Aloy ott sétálgat és tolja a monológot.
    Oda hogy lehet eljutni, hol van?
  • coolpet
    #367
    Na ígértem, hogy a rendszerlemezt majd csekkolgatom, hogy menyire tekeri a game a swapot.
    Spoilerbe teszem mert nem közvetlenül ide tartozik.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    09.01-én esett 1%-ot a kondíciója, 97%-éról 96%-ra.

    Transfer Rate Information
    Total Data Read,"378 104 MB, 392 052 MB since installation (2019. 02. 21.)"
    Total Data Write,"305 020 MB, 321 507 MB since installation"
    Average Reads Per Day,"698,84 MB"
    Average Writes Per Day,"573,10 MB"
    Current Transfer Rate,136 KB/s
    Average Transfer Rate,499 KB/s
    Maximum Transfer Rate,427 050 KB/s
    Current Read Rate,104 KB/s
    Current Write Rate,32 KB/s
    Current Disk Activity,0 %
    Average Disk Activity,"1,25 %"
    Estimated Max. Transfer Rate,487 256 KB/s [423x DVD Write Speed]


    Mivel nem ezt az adatot néztem, nem tudom megmondani a múltkori óta mennyit írt az SSD-re és ebből mennyi a lapozófile használat.
    Másik meghajtóra nincs értelme áttennem, mert ott is több írás van, akár napi GB-ok.

    Üdv, P
  • Running
    #366
    Pont ugyanitt járok. :D
  • coolpet
    #365
    Hát én a Banuk ijakért mentem a kiegre először. A daemon mobok sem jelentenek különösebb akadályt hy okosan csinálja az ember.

    Használo a Tearblast arrow-ot, hogy leszedjem róluk a fegyvereket, utánna meg a Hunters Bow-hoz való páncéltörőt.
    A Sharpshoot igazából nem is tudom minek van most, de messzebbre lő és nem vesznek észre.

    A sámán útján vagyok, megkaptam a rázós speart a fénypuzzle után, most majd el kell nyernem a Werak-ok bizalmát, hogy elengedjenek a halál útjára. Lol, miért ne mehetnék ha akarok.

    Mindegy, én nem ölök mindent, csinálgatom a mellékküldiket, és gyűjtögetem a bluegleam-ot :)

    Majd az OP bow-okkal lemegyek Midoriánba.
  • Running
    #364
    Szerintem kicsit túlkomplikáljátok az ölést, de kinek ahogy tetszik. :D Egyébként tegnap befejeztem a fősztorit. Jó volt, most jön a Frozen maradék része, most fejeztem be a sámán útja küldit.
    Szerintem is inkább Tomb Raider szerű, nekem a Witcher eszembe se jutott.
  • bunny
    #363
    Frozent hagyd a végére, elég táposak a jószágok, eleve a felmászás után aki ott vár már rohadt szívós (én megmondom őszintén pár próbálkozás után felfutottam a picsába az első tábortűzig :D )

    Én ma végeztem a Frozennel is, az alapjátékkal meg pár napja. Annyira sokat nem adott hozzá, de jó a története, érdemes letolni. Összességében nem rossz játék, de az ölj meg 5 fireclawn vagy mi a neve a vulkángrizlinek küldinél azt mondtam, hogy na jó, grindelni nem fogok. Ledaráltam kettőt aztán meg a játékot az SSD-ről :D Jó volt, szép volt de szerintem nem fogom újra elővenni. Nem egy Witcher 3, na. Inkább Far Cry-os, vagy Tomb Raideres, hogy egyszer lenyomod, élmény, szép meg minden, de nem akarod igazából újra játszani. Örülök azért, hogy kiadták PC-re, ha lesz 2. rész jöhet.

    Harchoz, a Frozenenben pimpelhető lesz a spear, két lila sebzővel feltuningolva elég durva sebzést oszt le, a végén simán azzal gyaktam a nagyobb behemótokat is. Egyébként a csúzli is meglepően erős.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2020.09.01. 23:35:32
  • coolpet
    #362
    Hát én nem meridian felé mentem, hanem északra, megkezdtem a Frozen Winds-et.
    Szóval ásó robottal még nem találkoztam.

    Stalkerre ráálltam a tearblast arrov-ra, lerobbantottam róluk mindent, csupaszon futkostak. Írta, hogy nem szeretik a tüzet, de hiába gyújtom ki őket, alig kopik az életük.

    A Sharpshoot bow-al 3 precision arrow is alig sebzi őket.
    A legjobbnak hunters Bow zúzó nyila tűnk, 3 vessző egyszerre a pofájukba, és ezt ismételni, vagy 5x.

    Elég szívós dögök.
  • Sunrider924
    #361
    Stalkert ugy csinaltam hogy 2-3xtearblast-al lerobbantom a lathatatlanna tevo moduljat es a messzelovo moduljat, ott all puceron se kep se hang, kap 1-2 robbanos bombat(blast bomb? mar reg nem toltam) vagy dupla/tripla lovest nyilbol, vagy siman pofamvertem a heavy spear atack-al. A tripewire csapdaval az volt mindig is a bajom hogy a nagyon mozgekony robotok siman atugorjak, es van az is amikor nem te kezdemenyezel hanem ok lepnek meg....
    A foldalabujos robotnal le kell robbantani tearblast-al a labairol az asomodult es akkor nem tud tobbet lebujni sehova, tuzes nyillal kigyujtod(addig lovod ra a tuzes nyilat amig felstackel a heat es tulhevut a robot) rinse repeat...
  • Running
    #360
    Stalkereket úgy ölöm, hogy kifeszítem a kötelet, 2-4-et egymás mellé, amennyi kell, a tűz robbanást kell feltolni minél magasabbra, kb 440-et sebez nálam kötelenként. Szóval lerakod, belehúzod, felrobban, done. A nagy föld alá bújó rohadt genyó robotot is így a legpraktikusabb, csak ott 8-at teszek le egymás mellé szorosan. Videóban láttam, nem én vagyok ilyen okos. :D
  • caps lock
    #359
    A stalkerek a probléma? Hát fuss el mellettük, nem muszáj megküzdeni velük.
  • coolpet
    #358
    Sziasztok!

    A Frozen Winds kiegészítőben amikor Walk teh Saman path van, és megyek keresztül a barlangon, rohadtul nincs mentési pont? A 3db stalker elé rak visza, még akkor is, amikor kiérek a barlangból és van a billegős híd. micsida szívás...

    5let? 4.-szer állok neki...
  • PiszkosFred
    #357
    Na, megint másfél megás a patch, ezek a srácok nagyon tudnak, más játéknál giga alatt nagyon ritka :D
  • caps lock
    #356
    Ahogy bunny írja nem muszáj ugrálni:
    #309
    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2020.08.30. 13:25:23
  • Kazagor
    #355
    Nagyon köszi!!!
  • hawkie22
    #354
    Kérdésedre a választ a #285-ös hozzászólásban találod.
  • Kazagor
    #353
    Segítséget szeretnék kérni:

    Az ancient armory küldit próbálom megcsinálni, amihez 5 power cellt kell összeszedni a térképen. A problémám az, hogy az egyik power cellt nem tudom hogyan szerezzem meg.

    A következő történt:
    Az Anyák szivében a hely mélyén van az egyik power cell. A gond az, hogy én a storyt csinálva már kijöttem a faluból miután kineveztek Seekernek, és a kapun már nem tudok visszamenni (zárva van), hogy megkeressem a power cellt (mert persze elkerülte a figyelmemet az a kis oldaljárat a barlangban, ahol a power cell van).

    Igy viszont nem tudom mind az 5 power cellt összeszedni a küldihez.

    Valaki tudja esetleg hogyan tudok visszajutni és megszerezni a hiányzó elemet?
  • bunny
    #352
    5 cella kell, és van hely ahova konkrétan be se jutsz amíg a küldetés pl. oda nem rak egy létrát.
  • alma2
    #351
    37 orat oltem bele, ennyi soha meg csak kozel sem, egyetlen ilyen ugribugri jatekba nem sikerult, pedig nem ma kezdtem, Pl pont elotte probaltam honapokig vegig tolni az odyssey-t, marmint ennyi ido alatt beletettem 2x orat, de meguntam toroltem.
    az 1.02-es patch nekem javitja, hogy ritkan kell mar tenyleg kilepnem ujrainditanom, az akadozas miatt. A dlc hatalmas volt onmagaban is volt szerintem vagy 8-10 ora. Eleg kemeny harcokkal. Ami jol ki van talalva, es ellenben annak amit irtak, hogy hiaba mesz vissza level 50-es szinttel egy level 10-es kuldetesre, az ijjad ugyanannyit sebez, szoval ott sem leszel daralogep. Persze a az eleterod tobbszorose, de amugy mindig marad kello kihivas a harcra, barmilyen fegyvert szerzel meg. pl a kiegeszito enhanced stormbrinegeret, vagy hogy is hivtak sem okoz panikot az emberek kozott.
    Igazabol par aprosagot valtoztatnek, hogy tokeletes jatek legyen, pl ezt a sok hajolgatas a cuccokert kivennem, mert a jatek felenel ki gondolta volna, hogy valaha keves lesz az alap gally vagy mi amibol az ijj keszul. de nagyon eltaltaltak, a hangulatat, az elvezetes harcot, hogy ne tegye le az ember.
    es valoban nehaol kicsi lowpolynak tunik, a varosokban, meg nem eleg reszletesek a texturak ott, de ezt leszamitva siman rdr 2 gyonyorusegre lehet szamitani, ejjel vagy nappal, fele/harmad akkora gepigennyel, sokkal valtozatosabb kornyezetben rohangalva.
    Leszamitva, pl az rdr-ben pont a korites ami elviszi az egeszet, maga a harc valami baromi unalmas, konnyu, repetitiv, 0 kihivas. Itt meg ez az egyik erossege, es hat azert jatszunk mert kihivast keresunk, legalabbis en.


    Utoljára szerkesztette: alma2, 2020.08.29. 15:46:46
  • coolpet
    #350
    Szóval el kell mennem meridiánba a bal oldali map közepére, és még egy rakat küldit megcsinálni?

    Eddig 2 Power Core van meg, a Mothers Hearth-i és az Ancient Ruins, ahova először beleestem.
  • bunny
    #349
    Power core-ér ne ugrálj, mert a főküldi végefele fogod megkapni az utolsót.
  • coolpet
    #348
    Baszki, én már vagy 3 hete játszok a játékkal, de még mindig az Embrace-ben bolyongok :)

    Eljutottam Mothers Crown-ba, és megcsinálgattam a küldiket, most indulnék észak felé a Power Core-okért, de lvl20-on még úgy érzem, az elején vagyok :)
  • bunny
    #347
    patch 1.1 megoldotta. Hát elég bénán oldották meg a végét, megcsinálod a küldit majd visszaraknak a küldetés elé még oké, de hogy maga a küldetés is megmarad??? Ezt úgy szokás pl. Far Cry, hogy a főküldi vége, eltűnik és visszarak mondjuk a végjáték előtti állapotú világba. De itt most akkor végtelenszer újra játszhatom a végét? Ha XP-t is ad, így gyk. fel lehet pumpálni magad bármilyen szintre a küldetés végtelen ismétlésével?
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2020.08.28. 21:40:35
  • coolpet
    #346
    Felengedtem. továbbra is 3db betöltött fire arrow-al rohangáltam. Gondolom lehet fegyvert kell választani, vagy másik töltényt. Csak gondoltam van rá gomb.
  • Sunrider924
    #345
    Felengeded a jobb clicket
  • bunny
    #344
    Na megvolt az első crash nekem is, a végső csatánál persze. Egyébként ez a speckó páncél szerintem nem rossz, mióta megvan szinte csak azt hordom. Az a dupla életerő azért nem olyan rossz tulajdonság.
  • coolpet
    #343
    Ha betöltöttem 3 nyilat és már nem kell, hogy lehet 'kitölteni'? Nem feltétlenül kell elpazarolni értékes lövedékeket ha nem muszály.
  • bunny
    #342
    Nőként mindig bizonyítanod kell, még a bizonyítás után is :D
  • Palinko
    #341
    Szerintem meg erre a bizonyíts még 4 csávónak, meg menj el az adott területre és csinálj repetitív dolgokat még nem jön az adott boss ala Mafia 3 és hasonló dolgokra egyszerűen nincs magyarázat. Csak annyi hogy kevés kreativitással akartuk letudni és nem csináltuk meg rendesen a melót. A witcher nem csak a karakterek meg a lore miatt jó, bár ott is túlzsába ment néha a vizgálgatás mégis csináltunk különleges dolgokat nem az ölésen volt a hangsúly, a baj az jött magától :D Egyébként megnéztem utána youtuben hogy mi van a 4 próba után és hát nem nyűgözött le az alap játék fő szála nagyon jó lett, de a DLC-t nem értem, pláne úgy hogy már az alapjáték befejezése után mentem oda és nem érzem úgy hogy bárkinek is kéne bármit bizonygatnom.
  • caps lock
    #340
    Elsietted, tényleg jól megcsinálták. Mindig szokás a witcherrel példálózni, de ott sem a küldetések voltak különlegesek hanem a karakterek. A küldik java része a menj oda, öld meg, hozd el sémára épültek. Ám szívesen csináltuk őket mert "jutalomként" színvonalas párbeszédek vártak. Azt el kell ismerni hogy a Horizon ebben nem jeleskedik, kevés az érdekes karakter, még Aloy személyisége sem elég kiforrott, de hát csak 19 éves, amíg Geralt 100 éves öreg róka. Engem a Horizon világa, a mögötte lévő lore nyűgöz le, és persze a harcrendszer. Mindig tartogat kihívásokat, soha nem lehet lazítani. E köré épült fel a játék, és még maga a történetmesélés is ez által valósul meg.
  • Palinko
    #339
    Pont a DLC az ahol azt éreztem hogy na jó nekem ebből ennyi elég bár jól indult, de ott töröltem az egészet mikro elküldött hogy akkor győzz meg 4 embert a challangekkel. Még ha egyet kellett volna azt mondom jól van, de ekkora ötlettelen időhúzást mint ez....
  • caps lock
    #338
    DLC is kivégezve, így lett kerek 68 óra. A legszemetebb ellenféltípus a Daemonic Scrappers volt, rohadt támadásai vannak, shield-weaver mintha nem is létezne, volt hogy egyetlen rohammal elsöpört. Még Fireclaw is hagyott lélegzethez jutni, de ez mint egy vadállat, addig nem állt le amíg szét nem szedett. Amúgy a DLC nagyon jó lett, sokat hozzáad a főszálhoz, sok kérdést válaszol meg. Kihívás tekintetében messze az alapjáték felett van, karakterek, mellékszálak is gondosan vannak felépítve. Behoz egy csomó új és hasznos fegyvert is, páncélokból is van egy rakás, és nemcsak skin, hanem extra képességekkel "ruháznak" fel. Kár hogy vége, de könnyen el tudom engedni a játékot, ez még pont az a hosszúság ami nem fárasztó, plusz nem ment át önismétlésbe mint az AC, a küldik kellően változatosak voltak hogy érdekeljen mi történik és farmolni se kellett, csak szépen haladni a tennivalókkal.
  • Seth
    #337
    Már az alapjáték végére meg lehetett tanulni minden skillt, különösebben megdolgozni sem kell érte, mert ha nem rohansz a főküldivel,megcsinálsz minden mellékes dolgot, bőven lesz mindenre elég pontod