417
1593864024.jpg
Master Race kiadás...
  • kill3r21
    #256
    1,5 mb-os hivatalos patch és úgy fut a játék ahogy kell! Nem semmi!
  • PiszkosFred
    #255
    Ha latjatok, hogy tuti szamokat arulok a lottohoz vagy tenyerbol joslast, akkor hazudok, mert nem ertek ilyesmikhez. Megjott az elso patch, nem nagy es csak a jegyhegy csucsat polirozza, de ez is valami. Hamarosan jon a tobbi is.
  • caps lock
    #254
    Ez tényleg működik, köszi!
  • Maxtreme
    #253
    Crash fix mod
    MIre a fejlesztők megmozdulnak, a comunity kijavítja a játékot
    Utoljára szerkesztette: Maxtreme, 2020.08.14. 05:56:51
  • bunny
    #252
    Á megvan, köszi. A félreugrás (dodge) gomb másik funkciója. Hát sok logika nincs benne, de mindegy, végre megáll a dög :)
    3. napja játszom vele, 0 kifagyás. Egy bajom van, néha a gombokra nem reagál folyamatosan nyomva ha mást nyomtam mellé. Tipikusan az irány nem megy ugrás után csak felenged-újra nyom, ami harc közben elég bosszantó.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2020.08.13. 23:06:46
  • coolpet
    #251
    Nekem Epic verzió van. Úgy hallom a steames verzió jobban fagy.

    Mi az arány?
  • Palinko
    #250
    Legjújabb AMD driver, 35 óra (sajna legtöbb abból ALT-TAB-ozás :D), 0 crash. Szóval mindenkinek más lehet.
  • PiszkosFred
    #249
    Nyilván nem fog vigasztalni, de ez a jelenlegi szitu:

    "We're still working hard to address the issues with Horizon Zero Dawn Complete Edition for PC that have affected some of you since launch. We'll update you as soon as we can share more information - thanks again for your continued patience and understanding!"

    Hát, egy, de inkább kettő hét is lesz ebből, mire megjön a patch... ami aztán vagy javítja, vagy nem. Bízzunk az első lehetőségben! :)
  • Sunrider924
    #248
    A te helyedben visszatennek egy regebbi stabil drivert, nekem AMD van, a legujabb driverrel olyan texturahibak jottek elo, hogy palyareszek hianyoztak konkretan nem tudtam tovabbmenni, visszaraktam egy tavaly ev vegi drivert es lass csodat, epp meg kicsit meg is taltosodott a jatek es fagyni osszesen talan 4x fagyott 60+ ora alatt. Fagyasra meg a legjobb ellenszer hogy minden komolyabb eredmeny utan mentsel a tabortuznel.
  • Palinko
    #247
    Köszi, a hívást láttam, de jó drága skillekben egyelőre másra költök :) Egyelőre csak a Strider volt meg, majd figyelek a többire is.
  • Deviome
    #246
    Lassan 1 hét telik el, hogy kijött. Most már jó lenne, ha basznának valamit annak a kúrva crash-nek. Faszom kivan, hogy nem tudok normálisan játszani, mert feszt kifagy. 1 hét nem elég egy ilyen kritikus hibát kijavítani? Faszomnak ülnek ott akkor?
  • Maxtreme
    #245
    Én is ezt gondoltam először. Kb 10 órám van bent eddig, soha nem volt crash. Viszont max 3x is. Teljesen random ez.
  • Jabar
    #244
    Ctrl
  • Seth
    #243
    Charger, Broadhead, Strider
    Ezek mindegyike meglovagolható override után, plusz van egy kifejleszthető skill,amivel lehet hívni egyet bármikor
  • Palinko
    #242
    Ellentétes irányba kell kormányozni de elég önfejű a mount. Viszont én meg azt nem tudom csak 1 fajtát ülhetünk meg? Mert már lekopott a lábam mert nincs minden területen az és ha más fajtát megbűvölök azt max a társai ellen csatában használhatom nem lovagolható. Szerencsére már a pálya nagy részét bejártam és van ugrási lehetőségem oda, a golden utazótáska megvan szóval no para innentől.

    Nem érzem hogy hasonlítatnának egyik tps másik fps, talán a sztori hasonlít az elején egy kicsit ez a jön az ellen és legyakja a falunkat történet de ez sem akkora egyedi azonosítójegy. Bár a primal sem volt rossz a Horizon sokkal jobb szerintem. Egyedül a mellékküldik feladásán gondolkodom, valahogy nem érzem eléggé kidolgozottnak és szórakoztatónak őket. A witcher óta látom hogy is lehetne mellékküldit csinálni és itt meg a játékok többségében nem az van sajna.
  • PiszkosFred
    #241
    Külön gomb van a gyorsításra és a lassításra. Gyorsítás az ugyanaz, mint a karakter esetében a futás, de a lassításra/megállásra be kell állítanod egyet, ami kezedre esik. Alapból talán a shift volt, de nem biztos.
  • bunny
    #240
    Ha már farokméregetés megy, nekem i7 4771 + 1080ti + 32GB RAM-on SSD-ről természetesen tökéletesen fut, egyetlen lefagyásom se volt viszont nem steam-es verzió. Nem lehet, hogy a steam integrálással nyestek el valamit, és az epic-es kevésbé háklis?
    Kérdés. A Mountot hogyan lehet lefékezni ha rohanásra ösztökélted?
    Egyébként csak nekem tűnik úgy, hogy a Far Cry Primal és a HZD eléggé ... khmm, hasonlítanak? Jó játék ez, szép grafika és a téma is jó, de olyan világmegváltó újdonságot nem látok benne. Nem baj, mert én a Far Cry 30-at is végig fogom játszani, bírom a stílust csak megjegyzem.
  • Seth
    #239
    NG+ ultrahard mód egy lepkefing lesz, mert addigra már annyira fel leszel húzva. Én a trófeát,ami az ultrahard végigvitelért jár kb végigszaladtam olyan 5-6 óra alatt, csak a főküldit csinálva. Minden pusztul, gurul
  • Deviome
    #238
    Elsiklottál a lényeg felett. :)
    Én azért " szaladok " végig, mert szeretnék NG+ ultrahard módot. Most minek fedezzek fel mindent mikor az ultrán is tudok? Meg az NG+ is végig kell vinni 1x hogy megkapj minden plusz dolgot ami jár. Meg az a lila cucc ultrán nem lesz fúúúwááájóóó de baszó.
    Amúgy 51 órám van benne és még most fejeztem be azt a küldit amikor a networkot kellet megsemmisíteni. Egy zsiráfot kellet lezúzni.
    Szóval igaza van Sunrider-nek.

    Palinko: Szerintem nem bug. A focus csak a létfontosságú modullokat mutatja illetve amit használ a moob. Szerintem ez csak úgy rá van hagyva a játékosokra, hogy maguk jöjjenek rá. A páncélt sem mutatja a focus. Pedig minden moob páncélozva van. Szinte a testük 90% be van borítva.
  • Sunrider924
    #237
    Valoszinuleg meg nem talalkoztal 20 szintunel magasabb ellenfelekkel. Ott mar eszre fogod venni ha meg mindig a zold vagy kek fegyverrel kinlodsz...

    Miutan V-vel szkennelted a mobot menjel a Notebook menube es az allatnyilvantartasnal nezd meg ott sokkal tobb indformaciot fogsz latni rola
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2020.08.12. 21:43:12
  • Palinko
    #236
    Diabloval való összehasonlításban én azt emelném ki, hogy a Diabloban kellett eléggé gindelni hogy meglegyen a level a következő bosshoz vagy pályához, itt azért ez nincs benne mert a level up igen könnyedén jön úgy is ha csak küldizel, meg esetleg pár útba eső robot falkát lerendezel. Csak azért még nem kellett sehol grindelnem hogy elbírjak valami erősebb ellennel.
  • Palinko
    #235
    Igen a sawtooth is igen csak halódik mióta a hátán lévő panelt lövöm, de kicsit bug gyanúsnaka érzem hogy a focusom V-vel nem igazán emelte ki azt a területet mint sérülékeny rész még soha, mindig a hasa allján lévő dologra koncentrál. Amire látom gondoltak mert van olyan hogy felágaskodik hogy csapjon párat, de jószerivel akkor te épp azzal vagy elfoglalva hogyan ugrálj el előle, nem hogy még lövöldözni tudj :D
  • PunkZoli
    #234
    ha mindent felszedsz az első walkban a new game-ben újra ott lesznek? vagy az csak sztori meg mellék szálak?
  • Seth
    #233
    Kiragadtad a lényeget. Még mindig nem értem miért ez a része annyira fontos a játéknak, hogy először végig kell rajta szaladni. Aztán hűdejó, már lila++++-at használhatok new game+ -ban.
    Persze a ti dolgotok igazából, én már eléggé kimaxoltam a cuccot annak idején :)
    Utoljára szerkesztette: Seth, 2020.08.12. 20:02:25
  • Sunrider924
    #232
    Az utolso mondatra reagalnak, hogy ez nem Diablo fele looter, nos, majdnem. Alapvetoen a jatek tortenet orientalt es minden a terkepen fellelheto dolog kapcsolodik a tortenethez(nem eroltetett modon), de ami a loot-ot illeti az elegge komolyan ott van, ugye tierezett rendszer zold kek lila es +, modolhato mindegyik tier, ertelemszeruen az erosebb tier magasabb testreszabast enged, a pancelzat megintcsak sokfele ellenallas szerint valaszthato, elemi vagy fizikai azonbelul melee/ranged, tehat ugyanolyan alapos munkat vegeztek a loot reszevel a jateknak mint amilyen grandiozusan reszletes a tortenet.
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2020.08.12. 18:04:29
  • Seth
    #231
    Azok a DLC fegyverek egyébként, azért elérhetőek már korán. De nem is értem miért olyan fontosak, hogy végig kell előbb rohanni a játékon, aztán újra elkezdeni. Játsszátok elsőre is alaposan, nem veszt vele senki semmit. Ez nem valami Diablo, hogy loot-ra kell gyúrni.
  • kill3r21
    #230
    A neve már nem rémlik, de a power celleket kell hozzá gyűjtögetni ha jól emlékszem ;)
  • Deviome
    #229
    Ennek örülök. Elég könnyen meglettek a fegyók. Szerintem az lesz amit Sunrider írt. Végig futom a játékot így very hardon és NG+-al a legnehezebben átnézem az utcsó fűszálat is. Ez a szint jó oktatásnak. Kis fogalom a harcrendszerről.
  • Sunrider924
    #228
    Ne aggodj ng+ adept lila fegyokhoz mar kell a thunderjaw/stormbird/snapmaw heart ami ugye vagy beadja elsore(kek komponens) vagy ha peched van tobbszor/tobbet kell olni belole ...
  • Deviome
    #227
    Én azt a csapda hülyeséget kibasztam a francba. Pedig megvan a lila belőle. Azt 1 ellenfélnél lehet használni és annyi. Én a moobok 90%-át Íjal ölöm meg. Van bent 3 Íj meg most beraktam, hogy letudom kötözni a jószágokat. Amúgy nem tudom de nekem minden very rare fegyó meglett azonnal. Lehet én csináltam valamit rosszul.
  • Palinko
    #226
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Óh basszus hiszen a játék is ezt tanította, most hogy így mondtad rögtön beugrott igaz azóta a tutorial óta sem volt a kezemben a csapda.
  • caps lock
    #225
    Sawtooth nem bírja az elektromosságot, bele kell vezetni egy villanypásztorba (tripcaster) aztán ha összerogyott mehet a kritikus csapás. Ismétel. Robbanó csapdák is jók, telibe kapja a tűz érzékeny hasa, aztán már csak meg kell adni a kegyelemdöfést. Ropecaster is működik, lepányvázod, biztonságos távolba futsz és megszórod nyíllal. Én tuningolt sharpshot íjat használok, le tudja venni a páncélt az ellenről, igencsak hatásos. De a legjobb ha felülírod, az egyik quest során kettőt kell elintézni, odalopóztam, felülírtam az egyiket, az megölte a másikat, de közben ő is jelentősen sebződött és akkor már könnyű volt elintézni. De felülírást csak akkor lehet ha előbb megcsinálod az első Cauldron missiont.
    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2020.08.12. 11:32:36
  • Palinko
    #224
    Köszi, majd igyekszem alkalmazni, vagy megyek vissza story módra mint a köcsögök :D Nekem ez megmondom sok továbbra is hogy bodzapuskának érzem az íjjat és minden kicsit is komolyabb ellenfél mintha bossharc lenne. Még mindig csak 15 questet csináltam meg 20%-on állok mindig inkább fordított sorrendben csinálom a questeket és továbbra is nagyon tetszik a játék hangulata, pedig azt hittem majd nem fog tetszeni. Grat a képekhez jók lettek.
  • bazccka
    #223
    És akkor (ezek szerint) nem találkoztál még a Thunderjaw-val és a Behemoth-tal. Nah, azoknál rendesen fel kell kötni a rakott szoknyát.
  • Deviome
    #222
    Haha. Az a Sawtooth maga a nyers erő. Az oda megy és simán pofánvág. Ami nagyon tud fájni. Gyújtsd ki. Akkor van kis időd lőni.
    Amúgy itt a fórumképen jól látni a jószágot. Lődd le a seggén lévő modult. Az nagyon fáj neki. Aztán a két oldalán az antennákat. Azt sem szereti. Azok a hosszú kiálló izék azok. A tövét lődd el. A nyakáról letudod szedni még azt a 3 pengeformát ami páncél. Az is rossz neki.
    Mikor nekik megyek még én is átgondolom. Nem vicc az a jószág. Amúgy azt vettem észre, hogy az elején nem, de továbbhaladva már a cellák is be vannak páncélozva a legtöbb moobon. Szóval nem csak az van, hogy belelősz és booom és mindenki boldog.

    Nem villogni meg ilyesmi. Csak úgy csináltam pont most reggel 3 képet.
    https://kepkuldes.com/image/bWsxwH
    https://kepkuldes.com/image/bWsB8c
    https://kepkuldes.com/image/bWsPHi

    3 bivaly. 4 keselyű. Meg jött még 2 keselyű ami nincsen a képen. :D De azoknak valami zöld baszás volt a hátán.
    1x meghaltam mert felülírtam a bivalyt és 10 centire rugdosták egymást. Én meg egyből lefeküdtem miközben próbáltam a madarakat aprítani. :D De utána meglett. Jó kis csata volt.

    Amit nagyon szeretek még az a stalker. AZTA BÜDÖS, hogy az mekkora egy genyó... Nem lövöm le, de azok annyira jól meglettek csinálva. Tegnap 20 percig kivoltam rajta akadva, hogy milyen jól megcsinálták.
    Meg ahogy ez a játék kinéz. PFff bazzze!
    Utoljára szerkesztette: Deviome, 2020.08.12. 08:55:34
  • Palinko
    #221
    Sawtootokkal amúgy mit lehet kezdeni? Egy hogy a hasa alatt van a cucc, az említett túl gyors mozgás miatt mindig behúzza a lábát oda, plusz nem is az, most kettővel harcolok már nagy szenvedés árán mindkettőnek kilőttem, nyilván sok sima találat kellett hozzá, azt még a fele élete sem ment le. Talán az a legjobb ha odamegyek és szétcsapom lándzsával. Nem is csoda hogy ez került a bannerba büdös egy dög :D Azt ez még easyn ilyen :D Minek ebbe az ultra hard.
  • Palinko
    #220
    Nekem még a karakterünknél is csinált ilyeneket a játék, bár nem bánom mert végül is így tud a durva hegyoldalon is felugrálni a karakter. Most pl robotogolva közlekedtem egy szikásabb folyó mederben és csinálta nagyon is, olyan valószerűtlenül gyors mozgások hogy ihaj. Támadás kikerülésnél gáz mert már tudnod kell mit akar az ellen azt a 3-4 támadási formát betanulni és már első jelére kitérni, ami okés, de én inkább az a játékos vagyok aki kicsit magára engedi az ellent és akkor a végén tér ki, pl egy witcherben sokkal jobban működött az mert ha túl korán ugrottál irányt módosított a szörny lazán és rádment. Végül is más rendszer hozzá lehet szokni meg nagyon jól megoldották hogy itt is néha eléd dob a szörny dolgokat néha mögéd szóval az sem megoldás ha körbe körbe karikába ugrálsz de néha meg akkor kapod be ha irányt váltasz és visszafele dodgeolsz, szóval ez tetszik, csak kicsit valóságosabbnak hatnának azok az ugrások egyébként én is a nagy szörnyeknél vettem észre, a kicsiknél az elején tök jól működik, ott csak akkor lepnek meg ha épp bokorból repül ki, de az nem hat irreális gyors rohamnak vagy ugrásnak.

    Az overrideolást nem könnyű kioldani a dungeonban de nagyon megérte szerintem, a lopakodáshoz nagyon illik 1 robotot átállítasz az leöl 2 őt addig meg a harmadikat lenyilazod így kb 4-el végeztél rövid idő leforgása alatt. Amúgy a very hardot nem tudom hogy bírod, nekem normalon idegesítő volt már hogy 100-200 íjat bele kellett lőni egyik dungeon bossába én nem tudom hogyan bírod. Mert ha megtanulsz dodgeolni utána már mindegy is csak idő kérdése mikor pakolod bele az elég vesszőt.
  • hawkie22
    #219
    Milyen páncél? Hol? Én is akarom... :D
  • kill3r21
    #218
    Hú az jó cucc, ps4en megszereztem, imádtam ^^
  • Seth
    #217
    Az a páncél akkora különbség, hogy kb soha nem halsz meg, ha viseled. Szóval ha kell a kihívás,akkor nyugodtan tartogassátok a Frozen Wilds kiegészítőre, a fősztori után. Ott már azért abban is le tudnak zúzni :)