2071
Sekiro-Shadows-Die-Twice-banner.jpg
  • darkSectorxxx #2071
    Nem mondtam hogy kötelező a farmolás. :)
    Sőtt én végigvittem kard ütése nélkül is. Persze nem kötelező. Csak azt írtam, hogy mi az egyik fő oka ennek a fícsőrnek :)
  • darkSectorxxx #2070
    Hát ezeknek a játékoknak ez a szépsége ez ad szavatosságot neki.
    Persze csak akkor ha valaki ezt kedveli. :)
  • Rony94
    #2069
    Dark Souls-ban sem szükséges farmolni, mert LvL 1-es végigjátszásokkal van teli a YouTube meg Twitch. De a lényeg ugyanaz, ha farmolsz, kapsz pénzt amiből pedig több segítő itemet tudsz venni. Lényegében könnyíted magadnak a játékod ha farmolsz. Nem szükséges, de ha bajban vagy, akkor ez a megoldás rá.
  • caps lock
    #2068
    Mondjuk ez pont az a játék ahol nem kell farmolni, mert fejlődni - nagyobb sebzés, több életerő - csak a bossok által lehet és mindegyik legyőzhető az alap mozdulatokkal. A mobok gyilkolászásával és gyűjtögetéssel kioldhatunk pár extra kardtechnikát, meg fejleszthetjük a protézisünket, de nem szükségszerű a továbbhaladáshoz. Ha megtanultad az alap játékmechanikákat, akkor semmi más nem kell a sikerhez.
    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2020.07.29. 20:19:35
  • maki85
    #2067
    Köszi a válaszokat!
    Való igaz, nem a szívem csücske a hasonkó stílus.
    Én azt szeretem, ha kipurcantok valakit, az ne "szellemeskedjen" :))
    Azonban ez annyiban változtat a hozzáállásomon, hogy ilyen szempontból fogom játszani.
  • wedge31
    #2066
    A Sekiro elképesztő eladási mérföldkőhöz érkezett, így hamarosan kapunk egy kegyetlen játékmódot.
  • Rony94
    #2065
    Ahogy darksector írja, farmolás miatt.
  • darkSectorxxx #2064
    Ezek Soulslike játékok, ezeknek ez az egyik legfőbb jellemzője.
    A legfontosabb dolog ebben a farmolás, tudod farmolni az ellenfeleket loot-ért.
    És persze más értelme is van ezt kivéve.

    Biztos nem hallottál még ilyen játékokról, vagy nem játszottál ilyennel, ezeknek ez a lényege.

    Ezek ugye nem sima akciójátékok.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2020.07.29. 17:39:58
  • maki85
    #2063
    A játékot direkte ilyenre készítették??
    Ha igen, akkor nem igen értem a miértjét
  • wedge31
    #2062
    Ez direkt ilyen.
  • maki85
    #2061
    Meg tudnátok mondani, miért van az, ha visszatérek egy helyszínre, ahol már mindenkit kiirtottam, az összes szereplő visszagenerálódik???
    Kissé zavaró :(((

    köszi a választ!
  • Rony94
    #2060
    Ezzel az itemmel.
  • Arsenal95
    #2059
    Dragonrot fertozest hogy gyogyitom?
  • caps lock
    #2058
  • darkSectorxxx #2057
    Havernak egy Logitech kontrollere van, az ment neki alapon.
    Ezekszerint a warez-nál az Xbox-os kontrollerekkel van a gond.

    Érdekes egy tapasztalat volt.
    Mostanában a sok játékvásárlás mellett iszonyat ritkán van szükségem ilyenre, hogy warez-t szedjek le próbálgatásnak, de látom ez még hulladékabb mint régen, akkor is minden warez hulladék volt az eredetihez képest, stabilitásban, meg úgy mindenben. de most még undorítóbb ez alapján.

    Na mindegy, amit igazából meg akartam nézni, így is meg tudtam, csak azt hittem hogy az eredetiben se megy a kontroller, ha megvenném steam-re is később.

    A válaszért pedig köszönet.
  • MrAndree
    #2056
    De legalább a szokásos ostobázás, "mindenki hülye csak én vagyok helikopter" stilus az maradt. :D
  • darkSectorxxx #2055
    Jah ez érdekes. Annyi hogy nekem még nincs megvéve PC-re, csak PS4-en van meg.
    Csak a warez-ba néztem valamit meg, de lehet azzal lesz a gond, bár nem értem miért lenne eltérés.

    Haver most azt mondta neki meg ment a kontroller a warez-ban is.

    Nekem is Xbox One kontrollerem van. Furcsáltam mert a Steam is írja, hogy teljesen kompatibillis a kontrollerekkel, meg ez alapnak kéne hogy legyen eleve.
    Érthetetlen.
  • Kandurex
    #2054
    6-7 óra ...3.-ra levertem a fatert....ez van, a Nioh féle agyhalott harc, ütök kettőt - eltáncolok, repeat, itt nem megy,,,,
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2020.04.19. 00:06:50
  • Rony94
    #2053
    Xbox One kontrollerrel játszottam végig, úgyhogy nálad lesz valami.
  • darkSectorxxx #2052
    Üdv, most próbálok PC-n valamit a Sekiro-ba.

    Ez valami tréfa hogy alapon nem érzékeli az Xbox One kontrollerét a játék, vagy nekem van gond a játékkal a gépemen? Mert a játék menüjében ott van a kontroller képe a menüben, de cseszik reagálni rá....
  • Rony94
    #2051
    YouTube-on írta. Tiszta szívéből utálja. :D

    "Viccen kívül: Sekiro végigjátszást pénzért készítenék csak el, hiszen a Sekiroval játszani az nettó munka! Kifejezetten nem szeretem a játékot és ami a nagyobb baj, hogy nem is tartom jó játéknak. Nekem a harcrendszer annyira megy, hogy OWL (Father), akit a játék legnehezebb boss harcának mondanak, úgy megy, hogy kb. már megütni se tud. Mondhatjátok, hogy igen, be kell tanulni itt a boss harcokat, mint bármelyik Souls játékban. Ezzel nem is lenne gond, ha a betanulás souls veteránoknak is nem tartana ÓRÁKIG. Nekem az OWL (Father) betanulása ha 6-7 óra nem volt összesen, pure játékidőben, akkor egy sem! Igen, mondhatod, hogy béna vagyok, meg miért nem használok eszközöket, de nekem az a stílusom, hogy pure melee szemtől szembe akarom leverni a bosst és nála, ennek a betanulása nem kevés idő. Genichiro pl. jóval kevesebb volt, de ott is elcsesztem simán 2.5 órát, mire bemagoltam. Ezért mondom: Ez egy autisztikus játék. Ha ezred mm-re azt csinálod és akkor, amit a fejlesztők kitaláltak, akkor forró kés a vajban. Ha a saját ötleteid, a saját stílusod vinnéd bele, ha próbálkoznál több módon, akkor a játék keményen megbüntet! Amikor leverek egy ilyen sok órás tanulást igénylő boss-t, tudod mit érzek? SEMMIT!!! De abszolút semmit! Mert itt már az ember átesik a stációkon: frusztráció, harag, reménytelenség, belefáradás, kisebb kiégés, végül a totális bemagolás. De mire ide eljutsz, ez már RÉGEN nem szórakozás, hanem munka!!! Abszolút érzem a harcrendszert. A fentebb emlegetett OWL (Father - 2. találkozás), ami tudtommal a játék legnehezebb bossa, már úgy verem le, hogy egyáltalán nem használok protéziseket, se itemet, csak healt, azt is csak a 2. fázisban kell néha. A Corrupted Monk (második) 90%-ban úgy megy, hogy meg se kell ütnöm, deflectelek és felkúszik a posture-je és belemártom a katanát. Pl. a kamerakezelés is hiába jobb, a korábbihoz képest, itt mivel ezred mp-ek alatt történnek a dolgok, így a kamerának tökéletesnek kellene lennie, de nem az! És nem egyszer haltam meg miatta, ahogy a gyalázatos lock miatt is, amit egyszerűen levesz néha, miközben harcolok a boss-al. NEM VAGY ÖREG! És akkor leírom: A Sekiro egy rossz játék, egy hibás koncepció! A Sekiro bünteti ha felfedezel, ha kísérletezel és MEREVEN belekényszerít egy autisztikus, beszabályzott valamibe, amit játéknak mernek eladni! Sok ostoba, az év játékának választotta, de esküszöm végig se játszotta! Mitől lehet év játéka egy olyan soulsborne csökevény, ami egy RAKÁS téren visszafejlődés a korábbi címekhez képest? Az unalmas, egysíkú, merev harcokat, néha megszakítja 1-1 felejtős helyszín, vagy érdektelen quest, üres, súlytalan locsogás. Ebben a játékban duplanulla a felfedezés öröme, ami a soulsokban vastagon jelen volt. Az meg, hogy te egy fél centis nyomorult karddal harcolsz végig, miközben az ellenfelek, 5 méteres szarokkal jönnek ellened, az tökéletesen mutatja, mennyire ostoba volt, aki ezt kitalálta. Miért ne használhatna egy shinobi odachit, vagy botot, vagy lándzsát? Ja, mert azt le kellett volna programozni... LOL!"
  • Seth
    #2050
    A szerintem igazságtalan ban-ja után, amit aztán ugyan hamar feloldottak, kétlem, hogy fog még ide írogatni.
  • Rony94
    #2049
    Lehet szünetet tart. Eddigiek alapján nem nagyon nyűgözte le a játék.
  • Kandurex
    #2048
    Na mizu? Sikerült lecsapni?
  • darkSectorxxx #2047
    Ja az egy rohadék, de nekem nem nagyon tetszik az a boss, szimplán csak hadonászik a kardjával semmi extra dolog.
    Viszont nem fontos táposnak lenned nagyon mert hamar össze lehet kaparni ellene azt a néhány itemet amivel könnyedén elintézhető, persz ezt esőre nem biztos hogy a játékos tudni is fogja mi kell ellene itemekből. :)

    Simán lekardozni őt az viszont nem egyszerű feladat. :)
  • caps lock
    #2046
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Személyes kedvencem a True Corrupted Monk aki a Fountainhead Palace bejáratát őrzi. Szerintem az egyik legötletesebb boss, a kaszáló mozdulatai elől alig lehet kitérni, folyamatosan támad egy perc pihenőt nem enged, és borzasztóan nagy a posture ellenállása és sebzése. Nem mondom hogy nehéz volt, mert aki idáig eljut már elég tápos, de élveztem minden percét annak a harcnak.:
  • darkSectorxxx #2045


    "És egyáltalán nem éreztem unfairnek a dolgot."
    Igen ez a legszebb az egészben, hogy az elején milyen durvának tünik....
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2020.04.02. 22:27:26
  • darkSectorxxx #2044
    Igen, sőtt meg merem kockáztatni, hogy a Sekiro mellett a sima dodge-olos souls játékok már gagyinak tünnek.
  • Rony94
    #2043
    Én is Genichiro-t élveztem a legjobban. Meghaltam vagy 40x, ez igaz, de mire sikerült legyőznöm, az kurva jó volt. És egyáltalán nem éreztem unfairnek a dolgot. (kivéve a harmadik fázist tartom furcsának, mert ezt a villámos technikát igazából nem gyakran tudjuk használni a játék során, ilyen szempontból kár volt a játékba implementálni)
    Utoljára szerkesztette: Rony94, 2020.04.02. 22:25:53
  • Tinman #2042
    Ebből a pár próbából nem is rossz, hogy a 3. fázisban már jártam 4x, egyszer 3/4-ig lecsaptam. A többi szenvedését jól felismerem, a nyílzáporos kreténséggel néha nem tudok időben mit kezdeni. Pontosabban szólva, ilyenkor ha evadelek az a baj, ha védekezek az a baj, mert a kari baszik felemelni védekezésre a kardját. Már arra gondoltam, hogy visszadugom az X360-as controllert, mert nem egyszer vettem észre ilyenkor, hogy ott állok benyomott védekezéssel, és leeresztett karddal. WTF?

    A Nioh az olyan, mint a Nivea az arcra, szórakoztató, jópofa, érdekes, az alapjáték kihívása teljesen igazságos, a DLC kicsit durvább, de attól még nem felejti el a lényeget: szórakoztatni, de úgy, hogy közben egy rakat lehetőséged ad a kezedbe. Karrdal szétbaxni mindenkit? OMG, de eredeti :-D Visítok már egy másik fegyóért... irgalmatlanul unom a kardcsörgést.
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2020.04.02. 22:22:36
  • Kandurex
    #2041
    Tény. Viszont a harcrendszere tényleg agyon ver mindent. Remélem az Elden Ring is ezzel jön.
  • darkSectorxxx #2040
    Nyugodtan, ami igaz az igaz, a legtöbb boss annyira nagy baromság, bugyuta, idétlen, ötlettelen, ismétlés, hogy már fáj, hogy a tetvedékbe nem tudták magukat megerőltetni, egy ilyen piszokjó harcrendszer van és kontent meg kb 0, az is ismétlődik.

    jó ez kicsit erős volt, de kb télleg ez van.
  • Kandurex
    #2039
    90%? Az baj! Nem ismered fel még a mozgását a boss-nak. Ez nem Nioh, hogy oda táncolsz, kettőt ütsz, aztán elszaladsz. Itt gyorsnak, agilisnak, jó helyzet felismerőnek kell lenni, a végére már egy jól megkomponált táncnak fog tetszeni.
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2020.04.02. 22:16:32
  • Tinman #2038
    "a bugyuta kifejezés"

    Köszönöm, hogy leírtad... én nem mertem, pedig játszva a játékkal elég sokszor érzem ezt.
  • darkSectorxxx #2037
    "de ilyenkor nyilván izgul az ember és amit addig jól csináltam, azt hirtelen elkezdtem szarul csinálni és lenyomott"

    Örök szabály!

    Nem biztos hogy neked is bejön ez a boss, de nekem ettől jobb nem volt a játékban, vagyis az összes boss közül nekem ez volt a legjobb.
    Legélvezetesebb, a többinál 60%-ban inkáb a bugyuta kifejezés jut eszembe.
  • Tinman #2036
    Deflect már rég megy, nem sokszor próbáltam. Pár órája majdnem végeztem vele a 3. fázisban is, de ilyenkor nyilván izgul az ember és amit addig jól csináltam, azt hirtelen elkezdtem szarul csinálni és lenyomott. Nem erőltetem. Este már tök felesleges ezzel idegeskedni, majd holnap.

    De, hogy ez jó boss harc? Hát nekem nem jött át. Szokásos értelmetlenségek, mint pl. a felugrik a levegőbe és nyílzáport tol rád, amit az esetek 90%-ban tuti beszopsz. Értelmezhetetlenül nagyobb HP és posture csík, mint ami neked van és amíg te alig viszed fel az övét, ő iszonyú gyorsan viszi fel a tiéd. Na és a 3 fázis, ami vicc.

    Nem attól jó, egy boss harc, hogy teljesen igazságtalanul alkalmazza saját szabályait, meg variál a 2 fázisban kb. 4-5 féle támadást, hanem attól, hogy SOKFÉLE megoldása lehet az adott küzdelemnek. Ez a játék irgalmatlanul autisztikus.
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2020.04.02. 22:00:04
  • wedge31
    #2035


    Idén se maradunk souls-like játékok nélkül.
  • darkSectorxxx #2034
    Én itt tanultam meg. :D
  • Rony94
    #2033
    Ha valaki odáig nem tanulta meg a deflect-et, az a személy teljesen rosszul játszotta eddig a játékot. :D
  • darkSectorxxx #2032
    Genichiro, a játék legjó, leglátványosabb, legdinamikusabb boss-a, szeintem, aminél előszőr muszáj lesz megtanulni a deflect-elést majd, különben rohadt nehéz legyőzni.

    Imdádom ezt a boss-t.