Sekiro-Shadows-Die-Twice-banner.jpg
  • Rony94
    #2051
    YouTube-on írta. Tiszta szívéből utálja. :D

    "Viccen kívül: Sekiro végigjátszást pénzért készítenék csak el, hiszen a Sekiroval játszani az nettó munka! Kifejezetten nem szeretem a játékot és ami a nagyobb baj, hogy nem is tartom jó játéknak. Nekem a harcrendszer annyira megy, hogy OWL (Father), akit a játék legnehezebb boss harcának mondanak, úgy megy, hogy kb. már megütni se tud. Mondhatjátok, hogy igen, be kell tanulni itt a boss harcokat, mint bármelyik Souls játékban. Ezzel nem is lenne gond, ha a betanulás souls veteránoknak is nem tartana ÓRÁKIG. Nekem az OWL (Father) betanulása ha 6-7 óra nem volt összesen, pure játékidőben, akkor egy sem! Igen, mondhatod, hogy béna vagyok, meg miért nem használok eszközöket, de nekem az a stílusom, hogy pure melee szemtől szembe akarom leverni a bosst és nála, ennek a betanulása nem kevés idő. Genichiro pl. jóval kevesebb volt, de ott is elcsesztem simán 2.5 órát, mire bemagoltam. Ezért mondom: Ez egy autisztikus játék. Ha ezred mm-re azt csinálod és akkor, amit a fejlesztők kitaláltak, akkor forró kés a vajban. Ha a saját ötleteid, a saját stílusod vinnéd bele, ha próbálkoznál több módon, akkor a játék keményen megbüntet! Amikor leverek egy ilyen sok órás tanulást igénylő boss-t, tudod mit érzek? SEMMIT!!! De abszolút semmit! Mert itt már az ember átesik a stációkon: frusztráció, harag, reménytelenség, belefáradás, kisebb kiégés, végül a totális bemagolás. De mire ide eljutsz, ez már RÉGEN nem szórakozás, hanem munka!!! Abszolút érzem a harcrendszert. A fentebb emlegetett OWL (Father - 2. találkozás), ami tudtommal a játék legnehezebb bossa, már úgy verem le, hogy egyáltalán nem használok protéziseket, se itemet, csak healt, azt is csak a 2. fázisban kell néha. A Corrupted Monk (második) 90%-ban úgy megy, hogy meg se kell ütnöm, deflectelek és felkúszik a posture-je és belemártom a katanát. Pl. a kamerakezelés is hiába jobb, a korábbihoz képest, itt mivel ezred mp-ek alatt történnek a dolgok, így a kamerának tökéletesnek kellene lennie, de nem az! És nem egyszer haltam meg miatta, ahogy a gyalázatos lock miatt is, amit egyszerűen levesz néha, miközben harcolok a boss-al. NEM VAGY ÖREG! És akkor leírom: A Sekiro egy rossz játék, egy hibás koncepció! A Sekiro bünteti ha felfedezel, ha kísérletezel és MEREVEN belekényszerít egy autisztikus, beszabályzott valamibe, amit játéknak mernek eladni! Sok ostoba, az év játékának választotta, de esküszöm végig se játszotta! Mitől lehet év játéka egy olyan soulsborne csökevény, ami egy RAKÁS téren visszafejlődés a korábbi címekhez képest? Az unalmas, egysíkú, merev harcokat, néha megszakítja 1-1 felejtős helyszín, vagy érdektelen quest, üres, súlytalan locsogás. Ebben a játékban duplanulla a felfedezés öröme, ami a soulsokban vastagon jelen volt. Az meg, hogy te egy fél centis nyomorult karddal harcolsz végig, miközben az ellenfelek, 5 méteres szarokkal jönnek ellened, az tökéletesen mutatja, mennyire ostoba volt, aki ezt kitalálta. Miért ne használhatna egy shinobi odachit, vagy botot, vagy lándzsát? Ja, mert azt le kellett volna programozni... LOL!"