357
  • Nephin
    #157
    10:34 PM Steven: I am happy to announce that I have conveyed the points from the community and instituted policies and procedures to address them. My.com is drafting the new policies as we speak and will be conveying them soon (likely tomorrow, but potentially Monday)

    10:34 PM [Agonize] IveGotNoLife: @Steven Can you inform us about payments done by EU. Will they be to my.com or to IS
    10:35 PM Steven: depends where the player creates their accounts, you will be able to choose Intrepid or my.com
  • Nephin
    #156
    Nekem ez az eset rémlik csak, mikor az ígéret ellenére nem szóltak, hogy gond lesz az EU kiadással. Miről tudsz még? :)
  • Vicodine
    #155
    Tulzas? :D Eddig meg nem sok igazat mondott, nem hinnem, hogy túloznék. Tolem jobban kevesen varjak ezt a jatekot, de ezzel az utolso lepesukkel, egy ujabb hazugsággal nálam mar a bizalmat eljatszottak, most mar csak akkor ter vissza a remenyem, ha igen komoly pozitiv valtozas jon, de ebben sem bizom, mert hazudnak allandoan...
  • Nephin
    #154
    Hmm, azért ez a túlzás kategória szerintem. :)
  • Vicodine
    #153
    En azert kicsit borulatobb vagyok a dolgok alakulasaval kapcsolatban, mivel arra, hogy mit mond ez az idiota, nem lehet alapozni, mivel igen sokszor hazudott mar.
  • Nephin
    #152

    StevenToday at 3:56 PM
    Intrepid will handle packaging of the game client as well.

    StevenToday at 3:55 PM
    No IP blocking

    StevenToday at 3:55 PM
    I can confirm there will be no region locking

    Azért alakul, jól van.
  • fluency
    #151
    Pedig beletartoznak, mert mindegyiknek 10+ milliós a játékosbázisa. Az meg minden csak nem kicsi. :)
    Szerintem már nem lesz olyan az MMORPG piac, mint 10-12 éve. Telített lett és sok játék van, ami elcsábítja az embereket egy időre. Kevesen maradnak meg egy játék mellett hosszú éveken keresztül. Max időről időre visszanéznek.
    Az AoC jónak tűnik, mert mindenki megtalálhatja benne a számítását és ezért is nagy a hype körülötte. A PVP és a PVE része is ígéretes.
    A my.com-os dologra én is felhúztam a szemöldököm, mert nem a legmegbízhatóbb banda ez. Ha sokat szarakodnak és nem lesz regio lock, akkor hamar befürödnek, mert amerikában a 110-150-es latency mellett ( az ottani szervereken általában ekkora az érték nálam) nem sok előfizetőjük lesz.
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2018.08.23. 22:54:48
  • Running
    #150
    Köszönöm a válaszokat. Mostanában sok dolog pörög az életben, alig tudom követni az eseményeket.

    Egyébként majd élesben kiderül pár hónap alatt milyen lesz, addig meg...
    Utoljára szerkesztette: Running, 2018.08.23. 18:45:30
  • Nephin
    #149
    Az AoC-közösség cirka 95%-a tartja jónak a dobozár nélküli, ingyenes kiegészítős, csak a havidíj van módszert. Már a Kickstarteren ezt hirdették, így szedtek össze három és félmillió dollárt, ami az eddigi legnagyobb közösségi finanszírozásos összeg MMO-ra.

    Nagyon sokan veterán játékosok, még az első Everquestből, vagy még régebbről, nekik a havidíj a természetes, menekülnek a f2p borzalmak elől.
  • Nephin
    #148
    A kickstarteres kampány során még úgy volt, hogy self publish lesz mindenhol. Közben bejött az EU-ban a GDPR, baromi nehéz amcsi cégeknek itt ugrabugrálni, illetve sok idő, míg mindent összeraknak, ezért kukázták az EU self publisht (nem akartak csúszni, mindenhol egy időben jelenik meg a játék), és megfuttatták a lehetséges kiadókat az elmúlt fél évben, amiből a my.com-mail.ru került ki győztesen.

    Amin sokan kiakadtak, az az említett kiadó rossz repuja, hiszen vacak szerverek, vacak support, adatlopások, p2w címek fűződnek a nevükhöz, plusz Steven azt mondta, hogy ha valami van az EU kiadás körül, arról mi fogunk tudni először. Ehhez képest két napja egy valószínűleg túl korai press release-ből tudtuk meg, a Discord fel is robbant annak rendje és módja szerint.

    Ami reményt adhat, az az, hogy a kreatív rész, a tartalmak, a shop a skinekkel 100%-ban az Intrepidé, a többit, a szerverek paramétereit stb. pedig rögzítették, és ha nem olyan lesz minden, mint ahogy kellene, Stevenék felmondhatják a szerződést. Az van, hogy vagy elfogadjuk ezt, és meglátjuk, vagy ragequit. Én személy szerint kb. fél fokkal kevésbé lelkesen készülök az alfa 1-re, de simán a majd meglátjuk csoporthoz sorolom magam, azt borítékolom, hogy Steven senkinek nem fogja engedni, hogy tönkretegye a dreamprojektjét.
    Utoljára szerkesztette: Nephin, 2018.08.23. 18:07:28
  • Vicodine
    #147
    GW2 ESO meg BDO nem is tartozik nagy mmorpgk koze, ezert eszembe sem jutott a gondolatmenetembe belevenni oket :D Teny, nincs is sok nagy mmorpg, ezen kellene valtoztatni.
    Utoljára szerkesztette: Vicodine, 2018.08.23. 12:14:22
  • fluency
    #146
    Hogy megfelelő lesz-e a játék az nálam is nagy kérdés. Egyenlőre sok mindent nem láttunk még belőle a harcon és a grafikán kívül. Nagy ígéretek vannak és kíváncsi leszek rá, ezeket mennyire bírják betartani/leprogramozni. A node és a quest rendszerre leszek kíváncsi, mert az EQNext is nagyokat ígért azt nem lett belőle semmi. A többi "simán" megoldható szerintem, de az hogy a világ olyan mértékben reagáljon a játékosok cselekedetire, ahogy azt ígérték azzal szemben kicsit szkeptikus vagyok. Remélem pozitívan fognak meglepni. :)
    Egyébként a legnagyobb játékosbázissal rendelkező MMORPG-k közül csak kettő előfizetéses: WOW, FFIV. A GW2, ESO, BDO, mint tudod a "jó" kis B2P modellt használja.
  • Vicodine
    #145
    A legnagyobb jatekosbazissal rendelkezo mmorpgk mind elofizetesesek tudtommal. Csak hat keves van, ami sok playert tudhat magaenak, de ez is azt jelenti, hogy maga az uzleti model abszolút mukodokepes, csak megfelelo jatek kell hozza, aztán fizet a paraszt mint a kisangyal. En is szemely szerint csak a "megvesszuk aztán havonta fizetjük" stílust szeressem, shop nelkul. Legyen inkabb havi 5-6000, ne az altalaban jellemzo 3-4000, de cserebe ne legyen shop benne, es fullos legyen minden.
  • Running
    #144
    Engem nem izgat az előfizetés, én simán kiperkálom érte, ha jó, nem okoz gondot.

    Vicodine: pár gondolatot megoszthatnál, miben hazudtak, mit ígértek, mi lett belőle, tényleg nem tudom.
  • fluency
    #143
    Sok játékban van hibrid modell, ami tartalmaz opcionális előfizetést. Nem lehetetlen hogy az Ashes Of Creation is erre sorsra jut. Minden attól függ milyen lesz a játék, ha elkészül. Úgyis a játékosok mondanak felette ítéletet, szóval majd meglátjuk, hogy fenn tudják-e tartani az előfizetéses modellt vagy nem. Még nagyon az elején vagyunk a játéknak.
    Azért azt ne feledjétek, hogy még mindig vannak játékok, amik előfizetéshez kötöttek és megélnek belőle. Az, hogy nektek ezek közül egyik sem jön be még nem azt jelenti, hogy másoknak nem éri meg rá előfizetni. ;)
  • Vicodine
    #142
    Az, hogy mar sokadszorra a pofankba hazudtak, az nem annak a fuggvenye, hogy menetkozben mi hogyan alakul. Alapveto, elore lefektett, csak hozzáállástól fuggo dologról beszélünk, nem pedig egy ingame tartalomról, hogy ez most kimarad, majd maskor es máshogyan teszik be stb...
  • Daditsx
    #141
    Havi díjas modellel nincs semmi probléma. Ha csak napi 2 órát játszol még hétvégén is akkor az 60 óra egy hónapba. Na most ez nem éri meg azt a 4-5k Ft-ot? Persze van aki ezt egy héten beletolja a játékba. De ehhez olyan játék kell ami élvezhető és ott ülj előtte. Sajna ebből nincs ahogy Vicodine is írta. Előbb csinálni kéne olyan játékot amire be lehessen vezetni ezt a modelt, de a készítők még a sima free játékok szintjét se érik el.
  • Running
    #140
    Ezek a projektet sosem úgy alakulnak, ahogy az elején elképzelik őket. Kb 1000 dologtól függ minden, de leginkább a beáramló pénztől, amiből még többet ki tudnak hozni, mint előtte gondoltak.
  • Vicodine
    #139
    Azon, hogy megint hazudtak.
  • fluency
    #138
    FFIV. A második legtöbb előfizetővel rendelkező MMORPG. A modell nem rossz, de olyan sok MMO van ma már a piacon, hogy az emeberek meggondolják, hogy mire és mennyit fizetnek elő... ha fizetnek egyáltalán.
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2018.08.23. 08:31:17
  • Running
    #137
    De most mi is az amin ki vagytok akadva? Szerintem lemaradtam valamiről.
  • Vicodine
    #136
    Azert nem eletkepes manapság ez a model, mert nincsen hozza mmorpg. Ha egy jatek jo, akkor a hozza adott uzleti model is sikeres lesz, csak hat manapság nem gyartanak jo mmorpgket. A havidijas rendszer a legtobb ember szerint a legigazsagosagg es legjobb model, kiveve az ingyenelo vilagukrol nem tudo emberek hozzaallasat. Ezzel nincsen baj, en magaban a jatekban inogtam meg de kemenyen, ugyanis mar hányadszor kamuztak a szemunkbe….
  • Running
    #135
    Tényleg életképesnek tartják a havi előfizetéses modellt? Nem értem, kb minden játék belebukott ebbe, és át kellett állnia b2p-re. WoW-on kívül van még valami ami így működik?
  • Nephin
    #134
    9:20 PM Steven: Update: I have arranged my trip to Amsterdam to My.com HQ for this Friday, I will confirm no region locks and address community concerns with the team. Today I have confirmed business model will be subscription with no box cost, cosmetic only marketplace (will match NA). I will update you after my meetings :heart:️
  • Eragon30
    #133
    Az fejlesztésre szánt alaptőke megvolt állítólag. Csak további támogatásokat kértek ha esetleg mégis elfogyna a keret, akkor ne ezen múljon az a része hogy még mit tudnak majd beletenni a játékba és mit nem az elképzeléseik közül.. És ezért indították a támogatói kampányt kicken aminek célja 750e dollár volt azt hiszem, de mára már több mint 3millió dollár gyűlt össze, így a játék fejlesztési része már biztosított, legalábbis ami az anyagiakat illeti. Persze ezt most vagy elhiszi valaki vagy sem..hiszen valóban mondtak már sok dolgot, sokféleképpen..
    Érdemes megvárni a Beta1 periódust a beruházások kapcsán , hiszen akkorra már benne lesznek azok a bizonyos hihetetlen játékelemek. A beta 2-hez való hozzáférést biztosító támogatói csomag viszonylag elég olcsó. Aki meg nem tud várni addig, az lehet befürdik.. De mindenki a saját kárán tanul, vagy mégsem hiszen intrepid szerint 100%ban visszafizetik a támogatói pénzeket abban az esetben ha a játék nem készül el, vagy mégsem adják ki! Viszont az megtörténhet hogy abból amit elképzeltek semmi nem valósul meg, de a játékot kiadják "üresen" megszokott MMORPG köntösben, és ez esetben a pénzt senki nem kapja vissza
  • Daditsx
    #132
    Indie cég több van, mint nagy. Nem jelent semmit. Kicsik is ugyan úgy gyártanak szart, mint a nagyok. (Valahol nekik is el kell kezdeni, hogy naggyá váljanak.) Én jó párba belefutottam már. Azok is ugyan úgy ígérgetnek, aztán 1év után se lépnek nagyot előre. Nagyoknál legalább fele annyi idő után eldől hova tart. Ami biztos, hogy nem ruházok bele előre, mert több szarba nyúltam bele, mint sikeresbe. Ezek is ugyan úgy ígérgetnek, hogy legyen pénz fejlesztésre. Még sehol sincs, de már megy a szarkeverés/hazudozás. Amire megjelenik már semmi se olyan lesz, mint a mostani ígéretekbe mondták. Az emberek pénze meg ott áll benne és baszhatják, ha nem olyan lett, mint várta/mondták anno.
    Nem kell türelmetlennek lenni.
  • Running
    #131
    Nem hiszem. Szerintem van esélyük, mert nincs droidgyár mögöttük még. Meg az élet lefoglal rendesen, alig érek rá játszani, meg van más játék is, ami érdekel. Szóval ha szar lesz, így jártam, lesz más. 15 évvel ezelőtt még biztos forogtam volna esténként ilyenek miatt, manapság már más dolgok miatt forgolódok. :))))
    A nagy AAA címek azért olyan kérészéletűek, mert se ötlet, se szív nincs mögöttük, csak a pénz, így középszarból sose emelkednek ki. Ezek a kis új cégeknek van esélyük valami maradandóbbat alkotni. Lásd PUBG.
    Utoljára szerkesztette: Running, 2018.08.22. 10:00:01
  • Daditsx
    #130
    Akkor elég hiszékeny vagy. :)
  • Running
    #129
    Én támogattam őket, mert bízok a sikerükben.
  • Eragon30
    #128
    Aki pedig szeretne egy pillantást vetni a támogató csomagok tartalmára az itt megteheti: https://www.ashesofcreation.com/shop/
    Az alfa1 -hez hozzáférést biztosító csomag augusztus 15.-én kifutott és már nem lehet megvásárolni az ára pedig 500valamennyi dollár volt. : )
    De újra leírom a játékot nem kell megvásárolni, csak havi játékidőt aminek az ára 15$/hó lesz.
    Persze akinek lesz elég refferálja és szépen vásárolnak, annak ingyen lesz a játék :D Az még nem tisztázott hogy az ingame pénznemből[gold] lehet -e majd játék időt vásárolni pl átváltással.. Valaki már feltette ezt a kérdést, de még nem kapott rá választ. De én gondolom hogy nem lehet majd , hiszen a p2p játékmodell ezt majd nem teszi lehetővé.
    Utoljára szerkesztette: Eragon30, 2018.08.22. 00:53:55
  • Eragon30
    #127
    De alább már felvázoltam az alfák tartalmát
    "A mostani alfa1 inkább csak az akció harcrendszer tesztelésére fog szolgálni.+Open World Battlegrounds, Castle Sieges and City Defense "Horde Mode"
    2. Alfa pedig : Hybrid Combat testing of Action/Tab skills that players will be able to customize through their class skill tree. In addition, this phase will include;
    Progression to Level 20
    4 Playable races
    Character Customization Suite
    8 base archetypes
    Portions of our housing systems
    Portions of our crafting/Artisan systems
    Node Progression to Stage 4
    120sqkm of world map
    Questing and Society/Guild Systems"
  • Eragon30
    #126
    Igen Nephin jól írja.. amúgy pontosan 15$ ~4500ft lesz havonta a játék ára!! Persze aki elég refferált gyűjt és szépen vásárolnak shopban annak ingyen lesz hiszen minden ref vásárlás után 15% jutalékot fog jóváírni a rendszer, ezt pedig kikérheti paypalra vagy pedig elvásárolhatja shop kozmetikumokra.. vagy pedig havi játék időkre ugye!
    Ami a csomagokat illeti azok valóban csak támogatói csomagok voltak amik ilyen olyan nonp2w itemeket tartalmaztak kosztümök, mount skin , pet, ruha festékek stb extra 6-3 hónap játék idő , illetve hozzáférés az Alfa1, 2 és béta 1 béta 2 verziókhoz. Na most kb 10ezer ember a legnagyobb csomagot vette "nem tudom fejből az árát" az most szeptemberben már elkezdhet játszani az alfa 1 verzióval ,helyesbítek tesztelheti egészen 7 hónapon keresztül! Én úgy vagyok vele hogy valódi tartalmat majd csak az Alfa 2 és Beta1 alatt tudnak felmutatni. És ha akkor sikerül nekik én befizetek a béta 2 hozzáférésű csomagra mert az nem vészes, és valamivel előbb kezdhetek játszani mint a havidíjasok(nem támogatók) :) de igen mindenki döntse el maga .
    Utoljára szerkesztette: Eragon30, 2018.08.22. 00:32:05
  • Nephin
    #125
    A Kickstarter már csak ilyen... Aki ott befizet, az tudja, mit kockáztat, az adott projekt vagy összejön, vagy nem a végén, senkinek sem tartanak pisztolyt a fejéhez, ahogy mondani szokták.

    A csomagokban skinek vannak, havonta más, a kickstarteresekben is főleg skinek voltak, meg alfa-béta hozzáférések, monster tokenek, ilyesmik. Semmi p2w, semmi kötelező.
  • Vicodine
    #124
    A packokat reszletesen soha nem neztem, mivel a penzugyi resze total hidegen hagy, mert olyan messze van meg a kiadas. De eleg pazarlo ember az, aki ilyet tamogat...Majd ha lesz valami kezzelfoghato, akkor esetleg.
  • Nephin
    #123
    A játékot senki sem vette meg, mert a játékot nem kell megvenni, nem lesz dobozár, csak a havidíj. Aki a Kickstarteren, vagy a hivatalos oldalon vásárolt csomagot, az vagy támogatni akarja a fejlesztőket, vagy a skinekért van oda, esetleg alfázni, bétázni akart, és ezért fizetni is hajlandó volt.

    Gyakorlatilag egy havidíjnyi befektetéssel játszhatsz majd egy hónapot, nem kell semmi mást kifizetned hozzá.
  • Vicodine
    #122
    Jo nagy hulye az, aki megveszi ugy a jatekot, hogy meg evek vannak a kiadasig :D
  • Nephin
    #121
    No, abból, amit Steven elmondott a Discordon, az jön le, hogy a szerződésben biztosítékok vannak arra, hogy nem lesz p2w (ez mondjuk oké, simán tudják felügyelni az intrepidesek), és meghatározták a szükséges szerverparamétereket is, tehát ELVILEG van remény arra, hogy nem a my.com-tól megszokott vacak szolgáltatást kapjuk. De mivel oroszokról van szó, bár nekem amúgy semmi bajom velük, csak a cégekkel, azért majd hiszem, ha látom...

    Ami a legmegnyugtatóbb, hogy ha nem kapják azt a my.com-tól, amiben megállapodtak, akkor van lehetőség arra, hogy "megjavítsák" a dolgot, nekem ez azt jelenti, hogy felmondhatják a szerződést.

    Region lock nagy eséllyel nem lesz (bár még ez sem 100%), szóval ha minden kötél szakad, játszunk NA szerveren, egyébként pedig szerintem sok mindent nem tehetünk, legalábbis aki már bevásárolt, az max eladja az accját, ha nagyon nem veszi be a gyomra, vagy megvárjuk, mi lesz az egészből. Ez van.
  • Nephin
    #120
    Ha szándékos, akkor sem baj. :D
  • Eragon30
    #119
    Szia @Nephin nem volt szándékos :3 :p
  • Nephin
    #118
    Ahh, megelőztél :)