358
  • mikromanus
    #198
    A tesztekről itt egy kezdeti terv (gondolom, mert tuti csúszkálnak mindenfele):
    http://aocwiki.net/Release_Phases

    A legelső tesztek csak egy kis területet adtak és ott is csak igen korlátozott tartalom volt. Talán valami dungeon lehetett amivel promóztak. Az AI a szörnyek még nme voltak készek, így valami placeholderek voltak segghülyén-alacsony IQ-val. Ez a verzió kb semmit nem mond a későbbi kész játékról. Kb minden változás tárgyát képezheti. Csak valami rövid bemutató lehetett arról hogy képzelik el a játékot. Összerittyentettek valami bemutatópályát, aztán mentek kalapozni vele. Legalábbis valami ilyesmi rémlik. Ezek kár rugózni.
  • Vicodine
    #197
    Senki nem mondta, hogy nincsen. De most egy olyan dolgot, ami teged erdekel, en keressek elo neked? Ugye ezt te sem gondolod komolyan. Amúgy meg nem nyaron, hanem meg azelott volt, de ugy latom az egesz lenyege neked nem megy at :D A lenyeg, hogy mar ott atbaszassal kezdtek az egesszet, hiszen penzert cserebe sokan tesztelhettek a semmit. Ez a lenyeg. Csak akkor meg nem tulajdonitottunk semmit az egésznek, mert nem melyultunk bele AOCbe, utana volt az egesz gyanus, hogy hónapokkal kesobb sem volt semmi, akkor mit teszteltek. Ez a lenyeg. Azóta is volt par hasonlo huzasuk, sot, meg mai napig nincsen meg semmi a jatekbol, de ok ezt nyilván máshogy kommunikaljak le. Ne legyel ennyire optimista, mert ha nagyon varod es elhiszed amit mondanak, akkor a vegen koppanas lesz csak.
  • Nephin
    #196
    :D
  • Daditsx
    #195
    Nem tök mindegy neked, hogy volt-e vagy sem? Mit kell itt bizonygatni linkekkel? Talán zavar, hogy nem léphettél be a nagy semmire?
    Gondolom a kickstarter nagy támogatókat értesítették e-mailbe, hogyha akarnak beléphetnek megnézni a saját szemükkel. Mivel kurva sokan voltak ezért a terhelés miatt nem fért be mindenki. Ennyi a történet, ne hisztizz már itt. Senki semmivel sincs előrébb.
  • Nephin
    #194
    De, teljesen komolyan gondoltam, nem infókat kértem, hanem egy linket, ahol hirdették az általad meghirdetettnek és fizetősnek nevezett, tehát nyilvános, tavaly nyári tesztet. De ha nincs, hát nincs...
  • Vicodine
    #193
    Most ezt ugye te sem gondoltad komolyan... :D Akkoriban annyit tudtam a játékról, hogy keszuloben van. Massal kockultunk, nem is tulajdonitottunk neki nagyobb jelentoseget, csak akkor mar, amikor egy pax vagy valami hasonlo gamer kiallitasra a ceg alig tudott osszerakni egy olyan valamit, ami szinte a jatszhatatlansag hatarat surolta. Utana kezdtünk el gondolkodni, meg is mi a branert teszteltek ezek elotte. Persze info semmi nem jöhetett ki, mert akik eme fantasztikus tesztre bejutottak, egy digitalis alairason atmentek, nyilván nem véletlenül. Remelem kezded kapizsgalni mirol beszelek napok ota, ha ezt a témát is hozzáteszed.
  • Nephin
    #192
    Adjál már egy linket róla, könyörgöm, esküszöm, kerestem, de semmi... :D Csak egyet. Fejet hajtok, ha találsz. Kérdezd meg a barátodat, hátha ő meg tudja mondani, honnan informálódott a lehetőségről. :) Most már komolyan érdekel. :D
    Utoljára szerkesztette: Nephin, 2018.08.28. 21:38:29
  • Vicodine
    #191
    Akkor leirom harmadszor is, hatha most atmegy :D Eppen ez volt az en bajom is, hogy a nagy semmit teszteltettek, es ugy adtak elo, hogy akik tesztelhetnek, mekkora szerencsesek, hogy bejutottak egy fantasztikus tesztre, ahol nem volt semmi. Erted mar? :D Amúgy miert ne lenne nyoma? Biztosan van nyoma, hiszen megtortent. Tobb mint egy evvel ezelott volt, az igaz, de megtortent. Ja vagom, varj, nem talalod. Tehat akkor meg sem tortent, ertelek.. :D Na az ilyenekrol beszelek...
  • Nephin
    #190
    Egy meghirdetett, párezer fős, fizetős teszt egy évvel ezelőtt, a kickstarteres kampány után, a Summer Backer kampány kellős közepén, ahol igazából semmit sem teszteltek, és aminek nyomát sem lelni, értem, legyen így...

    Nem tudhatok mindenről, nem vagyok orákulum. :D
  • Vicodine
    #189
    Ez egy meghirdetett teszt volt, csak nem tudtal rola :D Teged idézve, rossz helyrol informálódsz. Ha ujraertelmezed az altalam leirtakat, akkor eppen ez az, ami miatt en is szidtam az egesz bandat, hogy az a parezer ember a hatalmas nagy semmit teszteltek, es meg fizettek is erte… De mind1 is, mar nem igazan izgat a tema, ha jo lesz, jo lesz, kovetem az esemenyeket, csak pesszimistan :D Mar vagy 15 eve mmorpgzem, es az elso par evet leszámítva, az utolso 10 evben szinte csak es kizárólag csalodasok ertek, minden mmorpgnel. Volt jopar ezido alatt, rengeteg igeret, szep ingame videok, hangzatos tartalmak stb.., es egytol egyig mindegyik csalódással vegzodott. Itt most pont fordítva van, messzirol buzlik az egesz project, es lehet a vegere ez lesz a befuto annyi ev utan, kitudja,..Csak hat fentartasokkal kell kezelni.
  • Nephin
    #188
    Nézd, én nem akarlak meggyőzni, hogy jó lesz a játék, mert fogalmam sincs, milyen lesz. Amit eddig láttam belőle, az tetszett, de lehet, hogy a végeredmény nem fog.

    Ennek ellenére, még ha a beszélgetés kedvéért el is fogadjuk, hogy tényleg volt egy titkos teszt a friends&family előtt, amiről a résztvevő állítólagos több ezer ember egyike sem ejtett egy nyikkot sem az általam naponta nézett kismillió oldal, fórum, videó, Discord-csatorna, miegyéb felületén, kivéve az ismerősödet, továbbra is érvényes, amit mondtam: a f&f, az alfa 0 és minden eddigi más, amiről esetleg nem tudunk, TECHNIKAI teszt volt, a hálózati kódot, a launchert, minden backend cuccot néztek, nem értek hozzá, nem vagyok programozó. A mi feladatunk az volt, hogy próbáljunk belépni, jelezni, ha lefagyott, újrapróbálni, órákig nézni a töltőképernyőt (windmill boss-sztori, ha a barátod ott volt, el tudja mesélni) stb. Tartalomteszt nem volt, nem is lehetett, mert nem volt tartalom. Még most sincs, az akcióharc rendszerét kezdték el csinálni, és a PvP egyes elemeit, lásd alfa 1 témái.

    A paxos demókat úgy kalapálták össze külön a PAX-okra, tele placeholder cuccokkal, hogy valamit lehessen mutatni, nem is engedték egyedül oda a látogatókat, minden csapatban volt egy intrepides, aki vitte őket azon a már létező két darab ösvényen. Sőt, annyira nem hazudnak, hogy ezt el is mondták a streameken (minden hónapban van egy a Twitch-en, érdemes nézni).
  • Vicodine
    #187
    hat igen, a mester
  • Daditsx
    #186
  • Vicodine
    #185
    Hu ember, eppen ez az, hogy nem vagyok mar régóta ilyenekre ragyogyulva :D Akkor neked valami nagyon nem megy at :D Vagy abbol, hogy annyira nagyon mar nem kot le a jatek, neked ez jott le?? Oke… ESO topikba meg kb volt 2 hozzaszolasom, tényleg nagy vergodes volt :D Meg ezek a szavak... "vergodes". Hu gec, megy am a marketing, ráadásul full kretenbe...
  • Running
    #184
    Tőled égek ki, attól, hogy olyan szinten rá tudsz gyógyulni ilyen dolgokra, mintha ez lenne az élet legnagyobb problémája. Emlékeztet kicsit az ESO topikban való vergődésedre. Annyi lesz csak a különbség, hogy most már nem bosszantom fel magam a hozzászólásaidon, hanem tudok röhögni rajta.
  • Vicodine
    #183
    LAtod en meg eppen errol beszelk :D Kiégsz azon, hogy zudatlan vagy, es meg röhögsz is rajta :D Eddig egyetlen egy dolgot nem cáfoltál meg, érveltél felul, csak a kopkodes megy. Az eddigiekbol amit leirtam, melyik resze nem volt igaz szerinted? Csak kivancsi vagyok, mi éghettél ki, talan a valosagot nem fogadod el vagy mi? :D
  • Vicodine
    #182
    "Nos, egy éve tényleg nehezen lett volna teszt, mert akkor még nem volt semmi, kivéve a kickstarteres látványfilm, meg a ranger akciótrailer, nuku gameplay. "
    Eppen ezekrol a hazugsagaikrol beszelek :D Hogy teszteltettek sok emberrel a nagy semmit!! Mint mondtam, en is ismerek olyan embert, aki reszt vett azon hatalmas teszten, ami semmirol nem szolt, fel evvel kesobb egy jatszhato "demo" egy kiallitasig alig keszult el! Eppen ezekrol a hazugsagaikrol beszelek, hogy teszteltetnek, de nincs is mit, stb...Az idezojelekre figyeljél légyszi, mikor mit mondok atvitt ertelemben stb.. :)
    Utoljára szerkesztette: Vicodine, 2018.08.28. 12:53:14
  • Running
    #181
    Kicsit korainak még érzem várni bármit is. Jövő nyár végén lesz szerintem legelőbb az az időpont, amire azt lehet mondani, hogy ideje villantani valami kézzelfoghatót. Addig meg...
  • mikromanus
    #180
    Jónak igérkezik a játék, de igaz az amit mások mondanak... itt és youtube-on is. Sok-sok ígéret és kb semmi teljesítés eddig. Az elképzelés jó, de amikor belefutnak a rideg valóságba, akkor majd meglátjuk mi lesz. Az EU-RU "kiszervezés" annyira nem jön be bárhogy is szépítik.
    Ami eddig volt teszteken és bemutatókon az tényleg csak egy-két dolog és sok-sok ideiglenes/statikus/placeholder elem (bevallottan).
    Majd akkor izgulok, meg lelkesedek amikor már elkezdenek teljesíteni. Vagy amikor lelépnek a lóvéval amit a rajongók befizettek.
    Vagy az is lehet, hogy ez is olyan sose el nem készülő játék lesz mint a star citizen. Majd az unokáink játszanak vele...
  • Running
    #179
    Mindegy, én már kiégtem. :))))
  • Nephin
    #178
    Nos, egy éve tényleg nehezen lett volna teszt, mert akkor még nem volt semmi, kivéve a kickstarteres látványfilm, meg a ranger akciótrailer, nuku gameplay. :) Az ismerősöd szerintem kicsit eltévesztette a dátumot, vagy kamuzott, hacsak nem intrepides (ez esetben mea culpa), december előtt tuti nem volt semmi játszható, a pár ezer fős Alfa 0-ban pedig én is benne voltam. Btw az nem arra való, hogy játszogassunk, hanem arra, hogy teszteljék a technikai backenden, amit akarnak, szerverterhelés, stb. Ez azzal járt, hogy órákig néztük a töltőképernyőt, a'la windmill boss (ezt már elmondták Stevenék is, egyébként a cucc NDA), és kidobált, és nem engedett vissza, és megint beragadt stb. Ha az ismerősöd azt hitte, hogy az alfa 0-ban majd játszogat, akkor nagyon nem tudja, mire kapott lehetőséget, bár persze volt pár kveszt, mobok, stb., de csak azért, hogy ne az üres vidéken rohangáljunk.

    Nem akarlak elkeseríteni, de az alfa 1 és 2 sem a játszogatásról fog szólni, ki fog dobálni ötpercenként, beragad a töltőképernyőn, nem működik ez, nem működik az, erre való. :) Ez nem a keleti "alfaként kiadjuk a kész cuccot" verzió, hanem valódi alfa, nincs kész, kukáznak dolgokat, totál más lesz itt-ott a végleges. Garantálom, hogy a kezdeti alfa 1 csak nyomokban hasonlít majd az éles játékhoz.

    Running, szerintem nem sértődött, csak hiányosan, illetve félreinformált. :P
  • Kurfürst
    #177
    Oh bocs ez nem ide jött volna. Kérem torolni.
  • Kurfürst
    #176
    Engem megvettek kilóra. Minden ott van, ahogy kell. Történet, hangulat, kivitelezés. Az élő utcákon azert pislogtam rendesen...
  • Vicodine
    #175
    Nem tudom mirol beszelsz. Nem besertodtem, hanem tenyeket irok. Mar tobb mint egy evvel ezelott, amikor meg a pénzt gyujtottek, parezer ember szamara voltak belso tesztek. Lehet neked azert jon le ugy, ahogyan, az, amit irok, mert nem fogadod el a valosagot. En mindig igyekszem objektiven nezni a dolgokat, míg masok erre kevesbe hajlamosak (veled az elen sokszor). Ennyi az egesz… Nem kell kopkodni, csak elkellene kezdeni gondolkodni. Foloslegesen, amikor semmi pozitivum nincsen kilatasban, csak a hangzatos szavak, azon kivul abszolút semmit sem tettek meg le. Amikor bejott az uj combat video, akkor kicsit felbuzdultam ujra, de aztán gyorsan vissza is vettek azt a hitet, amit adtak. Lehet szepiteni, egy ujabb hazugsággal.


    Nephin, en nem a redditrol informalodom, csak ott is megtalalhato minden. Altalaban kulonbozo mmorpvel foglalkozo siteokrol veszem az infokat, kb olyan helyekrol, mint amiket te is linkelsz. Illetve a tobb mint egy evvel ezelotti "teszteleseken" ismeros is reszt vett, mert bekerult az a par "szerencses" ember koze, akik a nagy semmivel jatszogathattak egy darabig :D Ha valamirol nem tudsz, meg nem jelenti, hogy nem tortent meg.
  • Running
    #174
    Engedd el Vicodine-t, ha valami játékra besértődik, akkor egy hisztis pubertás módjára tud vergődni a topikokban hónapokig.
  • Nephin
    #173
    1 éve (na jó, egy év és két hónapja) kickstarteres kampány volt, a legkorábbi teszt tavaly decemberben zajlott, de az is csak a friends&family részére, idén csináltak egy-két alfa 0 tesztet, a legutolsót tavasszal, amik szintén csak pár órásak voltak, és ez mind kizárólag technikai teszt volt. :) Mondtam, hogy ne a Redditről informálódj... :P ;)
    Utoljára szerkesztette: Nephin, 2018.08.27. 22:09:54
  • Vicodine
    #172
    1 evvel ezelott is folytak mar kemeny tesztek.. :D Na mind1, legyen ugy.
  • Nephin
    #171
    Pár hét és nézheted, ahogy alfázok. :P Azt fogod látni, amit mi teszt közben, és én maximum a chatet takarom ki, mást nem. :P
  • Vicodine
    #170
    Szavak azok vannak... Igaz a jatekbol par ingame videot leszámítva a vilagon semmi sincsen meg, de a duma az hatalmas...
  • Daditsx
    #169
    "We believe that Ashes of Creation will be one of the largest MMOs ever to be globally published"

    Majdnem lefordultam a székről. :)
  • Nephin
    #168
    Megjött a my.com bejelentése, szép hosszú.

    5:55 PM] VolkerMyCom: Pay-to-Win
    As previously communicated, we at My.com are, and remain, fully committed to supporting the creative vision that Steven and Intrepid Studios has for Ashes of Creation. Their vision appeals to the desires of western MMORPG fans, and we are fully committed to bringing this non-Pay-to-Win vision to the European players.

    In the past, My.com has published and developed primarily titles that were, from the ground up, built around a Free-To-Play model. This is not the case with Ashes of Creation, which is fully tailored towards a subscription-based business model. We want to make sure the game reaches our players with a business model and monetisation options that matches the expectations of the fans and backers of Ashes of Creation.

    We are fully supporting the Non-Pay-to-Win vision that Steven and Intrepid Studios have, and we will implement the same model for the My.com version as they implement for their version.

    We believe that Ashes of Creation will be one of the largest MMOs ever to be globally published, and as a publisher, we are excited to help lead the charge , together with Steven and our friends at Intrepid Studios.

    5:55 PM] VolkerMyCom: Customer Service
    While My.com is always striving to provide the best possible Customer Service for any of our titles, we may not always be meeting the players’ expectations in this regard. The feedback about Customer Service is traditionally one of the toughest parts of publishing an online game, but this will not deter us from improving. We are continually working on getting better in this area, and we want you to keep on telling us about your expectations.

    In order to provide the best possible Customer Service for Ashes of Creation specifically, My.com will be working closely with Intrepid Studios to establish global procedures and policies for our players in the European and CIS regions. We will also establish joint service level expectations that My.com will commit to fulfilling.

    As a first step to underline our commitment, we will already begin providing a base level of Customer Service for the European and CIS region, starting on the first of September. This will give us some head start on making sure that everything is set up for the times when players in Europe will have actual issues with which they contact us. Should you want to get in contact already - we are looking forward to hearing how we are doing there and where specifically you would want us to improve.

    5:55 PM] VolkerMyCom: Account Security
    Intrepid and My.com will be working closely together on bringing the account protection services to an even higher level. As part of that collaboration, we at My.com are happy to announce, that we will be providing additional account security mechanisms, such as Two-Factor authentication, that will help to protect all our user’s accounts. This will allow us to further expand security and control over accounts and data for all users and we hope to share specifics on these plans in the near future.

    With the most recent implementation of the GDPR changes for European users, we have already solidified the security of your account and personal information, and given all My.com users more direct control over their data. These recent upgrades together with the plans we are pursuing with Intrepid will ensure that our data security is now up to the highest standards of the industry.

    In addition to this, we will also closely collaborate on providing the client-server technology that will support this account security. Intrepid Studios will remain in full charge of compiling and providing the Ashes of Creation client through the My.com / mail.ru infrastructure, so that the process is as concise and secure as possible.

    5:56 PM] VolkerMyCom: Localisation
    In contrast to the titles that My.com was able to publish in the past, we now find ourselves in the very positive situation of working with a game that is in active development, and which is being built by a team that has internalized the requirements for localisation and has considered this from the get-go.

    Intrepid Studios is already providing us with the necessary localisation tools that will allow My.com to focus on the actual localisation rather than having to work around a missing infrastructure. This will ultimately allow us to provide a localisation quality that meets our own expectations as much as those of the Ashes of Creation community. Additionally, the benefits of cooperating so early with the developers as in this case, allows us to provide feedback on matters of translations before things are set, which will further benefit the quality of translation in the game.

    5:56 PM] VolkerMyCom: Server Quality
    In order to provide the server quality, uptime and general operations stability that we all expect from a game like Ashes of Creation, we will once again work closely with Intrepid Studios who, by building a solid and robust infrastructure and the necessary tools for managing them in the first place, will lay the foundation for what will be a high quality server environment for the European and CIS players.

    In addition to the close consultation with Intrepid, our IT teams are already now beginning our technical planning. Working with our five, globally distributed data centers, we will be able to provide local servers that allow for the best possible connectivity, while working with cloud server providers such as Google and Amazon we are investigating possibilities for quick and efficient scaling of resources to quickly react to changes in demand of computing power.

    Also here we will be able to benefit from working on the technical backbones early on in the development process, which allows us to make sure that the game and the infrastructure can work harmoniously instead of having to find ways to “work around” server structures that are developed for a more centralised market such as can be found in Asia. Intrepid supports the needs of a European infrastructure so that My.com can focus on providing the best possible service.

    5:57 PM] Steven: @everyone Official My.com statement above, I would like to add, that in the discussions I had with every major publisher in the EU and CIS regions, My.com/Mailru were the ONLY ones willing to put words to ink on those fronts. In my meetings on Friday with them in Amsterdam, I saw the dedication and commitment from their team for these issues, and believe they will rise to the occasion and provide our EU and CIS family with the level of service that Ashes deserves :heart:
    Utoljára szerkesztette: Nephin, 2018.08.27. 18:01:06
  • Nephin
    #167
    Egyéb beszélgetés részletek a gamescomos találkáról, érdekes! : link
  • Nephin
    #166
  • Nephin
    #165
    A my.com elkezdett embereket keresni, csak nem az Ashesre készülnek, miután Steven megszorongatta őket? :D

    Operations Specialist / Game Master, Amsterdam

    Community Manager, Native English, Remote

    Community Manager, Native Spanish, Remote

    Community Manager, Native German, Remote

    Community Manager, Native French, Remote

    Senior Marketing Manager, Mountain View, CA

    Producer, Amsterdam

    Senior brand manager, Amsterdam
    Utoljára szerkesztette: Nephin, 2018.08.26. 15:25:11
  • Running
    #164
  • Nephin
    #163
    [5:48 AM] Shunex: Steven said something at the gamescon meetup today, albeit no recording etc so take as u will hopefully we can get him to confirm. ---
    "all userdata on the my.com servers will be encrypted while the key is stored on the intrepid servers in the us. so even if there is a security breach they will only have encrypted stuff."
  • Vicodine
    #162
    Vannak tortenesek. Ezt a történést megvitathatjak trollok, normalisak is, stb.. De attol ami megtortent, az megtortent. Mind1 az, hogy redditen, vagy mas helyen vitatjak meg.
  • Nephin
    #161
    A Reddit nagy BS, ki vannak akadva, mióta az Intrepid lett a moderátor az AoC-alredditen. Ha onnan veszed az infóidat, szerintem ne tedd, menj fel a Discordra, sokkal autentikusabb, ott is van sok troll, de értelmes és valós kritika is akad bőven, amire figyelnek is.

    A mai rövid gamescomos interjú átirata: link
    Utoljára szerkesztette: Nephin, 2018.08.25. 15:41:53
  • Vicodine
    #160
    Reddit.
  • Nephin
    #159
    Öööö... az Intrepidnél? Pénzbeszedés: a Kickstarteren nem mindenki tudta támogatni, mert ott nincs Paypal, ezért lett a Summer-kampány, ahol már lehetett. Ez nálam nem kamu, ha erre gondoltál. Béta? Még alfa sincs, mit kamuztak ezzel? :) A játékfejlesztésben pedig végképp nem tudom, mire gondolsz, eddig még mindent megcsináltak, amire rámondták, hogy most azzal foglalkoznak, sőt, kivettek olyan elemeket, mint az a kombócsík a harcban, amit a PAX-on lehetett látni, és amit mindenki utált.

    Tényleg nem tudom, nálad mi volt ennyire negatív. :) Ez a my.com-os balhé volt az első gázos ügy.
    Utoljára szerkesztette: Nephin, 2018.08.25. 12:37:44