255
  • pakeszke
    #15
    "Ha a mai csúcs akksi kapacitása három nagyságrenddel nőne és két nagyságrenddel olcsóbb lenne"

    na nezzuk... szoljal ha tevednek...
    csucs akksi a lifepo lehet? 2000es ciklussal?
    1e HUF a 4 Volt es 3 Amperoras, azaz 12 Wh van benne...
    az egesz eleteben meg hogy elerje azt a 2000es ciklust akkor inkabb 8Wh -s ciklussal szamolnek, igy 16 kWh lenne a 18650 es lifepo akksi teljes eleteben megorzott energia, az cca 800 HUF ha aramot vennek az ELMUtol

    azaz ha 5 nagysagrenddel JAVULNA, akkor ez megnone 800 * 10 * 10 * 10 * 10 * 10 = 80 millio HUF -ra

    valojaban konnyen belathato hogy a tizes szamrendszerben torteno egy nagysagrend novekedes vagy teljesitmenyben vagy olcsosagban mar eleg lenne arra hogy haziuzemben az ember tenylegesen eltarolja az energiat
  • gombabácsi
    #14
    ilyen hírekből is lassan hetente lesz egy
  • Irasidus
    #13
    Tudom nem lehet mindenki közgázos, de még magát a "szent" piacot sem csak a pofit mozgatja, hanem millió befolyásoló tényező van, mivel az ember nem egy biorobot. Erről nagyon sok tanulmány jelent meg, és már nagyon régen megdőlt ez a nézet. Az energia-stratégiát meg még csak nem is a piac határozza meg, hanem a politika és szaktanácsadók. Ennyi.
  • Irasidus
    #12
    Nyilván, meg amíg az államkaszából finanszíroznak olyanokat, hogy ingyenes oktatás, meg egészségügyi ellátás, meg jóléti kiadások(!) addig ezek az őrületek is menni fognak! Egyetértek, le velük! Sőt hallottál már olyan galád dologról, hogy sztrájkolhatnak is az emberek? Eszméletlen miket meg nem engednek ezek az örültek... Azt hallatom, hogy a piac mellet léteznek más akadályozó dolgok is, mint törvények, állam, meg emberi szükségletek, és hasonlók... Ha csak piac létezne azt vadkapitalizmusnak vagy ultrakapitalizmusnak hívnák! Sajnos rengeteg más szempontot is figyelembe kell venni - törvényileg is - a világban nem csak a profitot, én sem értem, de hát ezek az emberek már csak ilyenek. Figyelme veszik, hogy környezetszennyező-e, hogy fenntartható-e, hogy a lakosság akarja-e, meg hasonló agyament dolgokat. Borzalmas, hogy az emberek képtelenek csak és kizárólag a profitot a szemük előtt tartani! Javaslom cseréljük le az emberiséget biorobotokra! Mit szólsz?
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2016.06.15. 15:50:13
  • molnibalage83
    #11
    Egyszerűen amíg pénzt lehet az államkasszából ilyenekre lenyúlni, addig menni fog ez az őrület. Ez van sajnos. Piaci alapon senki nem foglalkozna ezekkel a vackokkal.
  • molnibalage83
    #10
    Lásd 9-es hsz-t. Képtelen vagy rendszerszinten gondolkodni, ahogy a legtöbb műszaki és természettudományos analfabéta.
  • molnibalage83
    #9
    Ha a mai csúcs akksi kapacitása három nagyságrenddel nőne és két nagyságrenddel olcsóbb lenne, akkor sem tudnánk megoldania grid szintű tárolást úgy, hogy feltesszük, hogy a kinyerési és töltési sebességgel és a hulladékokkal sem kell foglalkozni.

    A világban a problémát nem azok a fogyasztók okozzák, akiket te említesz, nekik meg amúgy sem telik erre.
  • Irasidus
    #8
    Az utolsó mondata a legszebb, megkönnyeztem, komolyan mondom! Mert az egész világ hülye "senkinek nem esik le" csak is ő a tudás kútfője!? Ez súlyos...
  • Cefet
    #7
    Megakadt a tű? 'Taszajja má meg valaki a hangszedőt...
  • Irasidus
    #6
    Igazad van! Én arra is gondoltam mennyivel olcsóbb lenne a szennyvizet nem megtisztítani, hanem csak úgy beengedni mocskosan, és mennyivel olcsóbbak lennének az autók ha nem kellene mindenféle biztonsági eszközöket beépíteni, komolyan én sem értem, há nem esik le senkinek, hogy egy csomó dolgot drágábban csinálunk? Éljen az ultrakapitalizmus ahol csak is a haszon számít, és akkor már mondjuk ki: le a szabadnapokkal, az ingyenes oktatással! Egyetértek veled, semmit nem szabadna fejleszteni, mert így jó a világ ahogy van, és csak is a drága hasznot pazaroljuk el ilyen baromságokra! Folytatni kellene a meg nem újuló erőforrásokra épülő erőműveket, mert az olcsóbb, beleértve az szintén meg nem újuló atomerőművet is, a kedvenceddel együtt tóriumos erőművel. Igaz, hogy az egyenlőre életveszélyes, de ugye csak a haszon számít, bár egy kicsit beárnyékolja, hogy drágább fenntartása (a kísérletek szerint), na de ezt lehet fejleszteni, párhuzamosan semmi mást, se napelemet vagy bármiféle zöld vagy fenntarthatóbb erőműveket szerintem is tilos lenne fejleszteni! Kidobott pénz! Örülök, hogy valakinek leeset, igaz egy magyarországi eldugott fórumon, de ez semmit nem von le a felismerés nagyszerűségéből...
  • Gerileveri
    #5
    A szikrázó napsütésben remek lenne ha meghajtanám a klímámat. ...meg a tévémet, meg a hűtőmet stb. Az is jó lenne ha feltölthetném vele az összes akksimat és a "felesleges" áramot meg visszatáplálnám a hálózatba, hogy másnak is jusson belőle. (Ahogy most is teszem) Ha a butaság szorgalommal párosul az igazi katasztrófa :P
  • Tetsuo
    #4
    De leesik, csak bizonyos cégek gyártják és fejlesztik a napelemeket, mások az energiatárolókat (akkumulátor). Ez utóbbiaknak is kellene már valamit lépni, addig ugyanis tényleg nem sokat ér az egész. (Érni ér: számológépben, Afrikában mobilt feltölteni, vízszivattyúkat üzemeltetni stb., de a hagyományos villamos hálózattal nem veheti fel a versenyt.)

    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2016.06.15. 14:44:24
  • molnibalage83
    #3
    Lehet akármennyier hatékony, akkor sem megy semmire sem vele az emberiség. Ha nem süt a Nap, akkor nem termel semmit. Ha meg sokat teszel le, akkor a felesleges árammal szikrázó napsütésgben nem tudsz mit csinálni és a kiegészítő beruházásokkal semmivel sem lesz olcsóbb és fenntarhatóbb a napenergiás őrület. Nem igaz, hogy ez nem esik le senkinek..
  • Ender Wiggin #2
    Költség hatékonyabb (olcsóbb). Így kell érteni. És zöldebb.
  • Tetsuo
    #1
    A cikkből nem derül ki, miért lennének sokkal hatékonyabbak, mint az eddigiek (a szilíciumalapúak).