808
  • DonnieBrasco
    #768
    Hát csak kb 15x gyorsabb még egy copper pickaxe is, mint az alap manipulátor...

    DB
  • LeWyTy
    #767
    Már nem szükséges a Pickaxe. Telljesen felesleges. Ott a Matter Manipulator mindenre, azt kell fejlesztgetned. Pickaxe és a Drill azt hiszem csak random található loot. De npc-nél is lehet néha venni.
  • Paddy
    #766
    Sziasztok!

    Nekem annyi problémám van, hogy szeretnék legyártani cooper pickaxe-ot (megnéztem a neten, megvan minden hozzávalóm), de az ehhez szükséges munkaasztalt nem tudom megépíteni, benne sincs a listába (ehhez is megvan minden hozzávalóm). A korai verzióval játszottam, akkor nem volt ilyen gond. Most a fullosnál elképzelhető, hogy kivették, és csak azt a kézi kütyüt tudom fejleszteni? Köszi a válaszokat!
  • Jossua
    #765
    Köszönöm szépen a részletes választ ! :)
  • Alexzel
    #764
    Van egy kosztüm szkafander, melynek részeit a bányában (első boss területe) lehet összeszedni ládákból, de ha arra gondolsz amivel a holdon/légüres térben lehet lélegezni, az nem szkafander, hanem az első EPP (Environmental Protection Packs), a 'Breathing EPP', ami te csinálhatsz Anvil használatával.
  • Jossua
    #763
    Sziasztok ! Skafandert hol szerzek vagy találok ?:)
  • Kronos79
    #762
    A boss legyőzése után jobbra fent kinyílik egy ajtó. Ezen menj be, ott lesz egy fúró. Na ott kapod meg a 20 cuccot.
  • shaba23 #761
    1x próbáltam, arra rájöttem, hogy valószínűleg kapcsolgatni kell, de nem mentem már vissza mert nem volt időm.
    Amúgy ott a 20 ore-t ami a hajó javításához szükséges, ki kell bányászni? Mert én próbáltam a kristályokat, de se copper se silver csákánnyal nem jött össze, se a manipulátorral...
  • Alexzel
    #760
    Kezdetben 'Salve'-t tudsz csinálni. 'Bandage'-hez már 'Apothecary' szükséges, amit az 'Inventor's Table' továbbfejlesztése után tudsz készíteni - amihez viszont az első bosst le kell győzni.
  • LeWyTy
    #759
    Pedíg az első bossal még harcolni sem kell. Csak körbeugrálni a 4 kapcsolón majd aktiválni alatta a gépet. Ezt 3x kell megismételni. Gyakorlatilag ha jól csinálod csak 5x talál el a boss és meg is halt.
  • shaba23 #758
    Nem vettem észre a SAIL-en a mission fület :D De a boss el is kente a számat....úgy tűnik, hogy nem tudok bandage-t csinálni.
  • Alexzel
    #757
    A kimaxolás tényleg érdemes, de ennél is érdemes meggondolni meddig akarod az adott boss előtt, mivel a tapasztalatom szerint az első boss után, mivel a hajó meg lett javítva, bárhova mehetsz, és ha akarod a sztori követése nélkül fejleszted magad. Már nincs olyan megkötés mint 1.0 előtt, hogy csak a boss legyőzése után jutsz olyan eszközhöz technológiához, amivel le tudsz menni a következő típusú bolygóra, mivel a különböző védelmi felszereléseket (EPP-k) gyártásához normálisan hozzáférhető/bányászható/készíthető tárgyak kellenek.
  • LeWyTy
    #756
    1. Több féle bolygó van több féle naprendszerben amikhez életfenntartó rendszer is kell majd később.
    Tungsten az alap naprendszer más bolygójain találsz legközelebb. Ha a hajódat megjavítottad akkor majd bolygónézetben majd látod hogy milyen ásványok vannak az adott bolygón.

    2.A missionokat a hajódról a SAIL gépről tudod elérni (de ezt írja is ha jól emlékszem). Gyakorlatilag egy Dungeon a végén bossal. Utánna tudsz majd a hajóval utazni. Ilyen story missionokkal halad a játék előre és mindegyik előtt érdemes kimaxolni a felszerelésed.
    Utoljára szerkesztette: LeWyTy, 2016.08.10. 23:04:03
  • Scharnhorst
    #755
    A hajódon a fedélzeti számítógépnél a mission fül alatt ott a küldi.
    Emlékeim szerint kezdő bolygón nincs tungsten maximum dobozban.
  • shaba23 #754
    2 aprócska kérdés :)
    Most vettem meg a játékot, szóval eléggé az elején járok.
    1. Tungsten ore-t lehet találni a kezdő bolygón? Van tonna goldom, vasam, rezem, és a bolygó magja közelében mászkálok, de semmi. Pedig mostmár az kéne minden upgrade-hez.
    2. Az Outpost-on kaptam egy questet, hogy javítsam meg a hajót, majd pingvin pete segít. Vele beszéltem és azt akarja hogy valami bányász kolóniáról hozzak 20 alapanyagot. Namost a hajóm nem megy sehova, így lövésem nincs, hogy hogy jutok el a kolóniára :(
  • Jossua
    #753
    aki akarja coopba nyomni vegyen fel steamen : golaczdavid
  • yossarianHUN
    #752
    Jájj, ez volt a megoldás, ott bujkált a mellékküldetések között, csak már totál megfeledkeztem róla, mert azt hittem, nem fontos :D Facepalm. Köszi a segítséget:)
  • Scharnhorst
    #751
    A teches ürgének 3 küldetést kell adnia. Az elsőt 10 copper bar-ért adja a másodikat 10 silver bar-ért a harmadikat 10 gold bar-ért. Nézd meg a másodlagos küldetéseid között nincs-e ott.

    Ha ez a három küldetés meg van csinálva utána a kis számítógépnél 8 tech kártya/db-ért tudod megvásárolni a többit.
    Utoljára szerkesztette: Scharnhorst, 2016.08.08. 14:03:30
  • yossarianHUN
    #750
    Már csináltam egy rakat mellékküldetést, építettem egy szép nagy kolóniát, bolygókat fedeztem fel, bányászgattam, dungeonöztem, satöbbi. Csapattársaim is vannak dögivel a küldetésekből és a kolóniáról, a hajóm is tovább van fejlesztve. Egyáltalán nem siettem a fő küldetések megcsinálásával, sőt, mivel tök jól elvoltam minden mással. Na ez az, hogy a tudós küldetése nálam csak a body techet (dash/sprint/stb.) oldotta fel, a másik kettőnél nem látok semmit, ha rájuk megyek, tech cardoktól függetlenül.

    Nem értem én ezt. Lehet, hogy az lesz a vége, hogy megpróbálom double jump nélkül (a pénzemet már úgyis elvesztettem), de irtózatos mennyiségű élettöltőbe fog kerülni.
  • LeWyTy
    #749
    Nem tudom mi a követelménye azoknak a fejlesztéseknek. Csinálj meg mindent mást amit tudsz, hátha feloldódik.
    A három tech slothoz kapsz csak küldetést, onnantól a többi cuccot csak fel kell oldanod tech cardokkal. (szerintem a sprint, multijump, waterball a lagjobb... bár kinek mi)
    A felszerelésed szintje rendben van? Azt érdemes minden mission előtt kimaxolni.
    Vigyél magaddat csapattársakat is. Random questeket kell csinálni hogy csatlakozni akarjanak hozzád.
    Élettöltővel is szerelkezz fel.

    Utoljára szerkesztette: LeWyTy, 2016.08.08. 11:40:18
  • yossarianHUN
    #748
    Sziasztok, akadt egy kis gondom, hátha tudtok segíteni.
    Most értem a könyvtáros Asra Nox bossfighthoz, és konstatáltam, hogy képtelen vagyok megverni. Kicsit utánanéztem, és mindenki csak annyit ír, hogy rocket jumppal vagy hasonlóval fel kell ugorni a könyvszekrényekre, mivel így a legtöbb támadása elkerülhető. Na most ennyit magamtól is kitaláltam, már az elején gyanúsak voltak a szekrények, csak annyi a gond, hogy nemhogy rocket, de még sima dupla ugrásom sincs. Nemtom, hogy ez normális-e, de én idáig még színét se láttam semmilyen double jump, vagy bármi ilyesmi fejlesztésnek.

    Az Outposton lévő teches tudósürgénél már megcsináltam a body tech-es akadálypályát, a dash-t meg is kaptam, de ennyi. Próbáltam zargatni, de semmilyen küldetést nem ad, úgyhogy ötletem sincs, hogy tudnék double jump-ot szerezni, meg főleg, hogy miért nincs még meg. Így viszont gyakorlatilag esélyem nincs ellene, a sugárnyalábos támadását esélyem sincs kivédeni. Esetleg tudja valaki, hol lehet a hiba? Kicsit bosszantó volt tizenezer pixelt veszteni, csak hogy rájöjjek erre :)
  • LeWyTy
    #747
    Ha valaki híján van az alap érceknek annak érdemes bátorkodni a meteormezőkön.
  • LeWyTy
    #746
    Van egy csomó fajta hűtő. Nekem 4 is van:
  • jarlaxxe
    #745
    Van hütö...
  • Party Hard
    #744
    Szerintem semmi para nincs az evéssel. Termeszteni meg nem szükséges mert tudsz konzervet venni 200 pixelért. Sokáig elál és teletölt. Én inkább a gyorsan megromló kaja illetve a fagyasztási lehetőség hiánya zavar
  • Party Hard
    #743
    Még a legelején volt olyan, hogy a majom nagyobbat ugrik a hylotl a viz alatt birja tovább stb.
    De látom behozták a super metroid labda formját
  • LeWyTy
    #742
    Sajna nincs. De azt hiszem volt róla szó régen.
    Jópofa lenne ha a Hylotl kapna levegőt a vízben, az Avian tudna repülni, a Novakid nem sérülne a tűzben nameg a glitch nem lenne éhes (bár neki direkt vannak egyedi növények is) a többire nem emlékszem.
    Túl nagy előny lenne némelyik ezért vetették el.
    Szerintem lesz ilyen mod előbb vagy utóbb.
    Utoljára szerkesztette: LeWyTy, 2016.08.03. 11:31:19
  • Party Hard
    #741
    Üdv
    A külömböző fajoknak van módosítójuk? Vagy csak grafikai a külömbség? Illetve a robot is éhen hal?
  • LeWyTy
    #740
    Vajon ha használok modot akkor járnak az achievmentek?
  • wedge31
    #739
    Én loptam hármat, most tele vagyok hússal, egyébként se vagyok egy kertész tipus max a csokihoz termesztek kakaót.
  • Laza
    #738
    Nem nagyon akartam termeszteni, de kénytelen leszek :)
  • Laza
    #737
    Nincs baj az evéssel, csak túl gyakran kell .... ráadásul a hülye hús is megromlik, csinálnom kellett egy hűtőt :)
  • wedge31
    #736
    Jó látni mennyit fejlödött a játék több mint egy év alatt, rengeteg új dolog került be mióta utoljára toltam.
  • Alexzel
    #735
    'Casual' nehézségi szinten nem kell enni.
  • LeWyTy
    #734
    Szerintem jópofa. Nekem nem okoz gondot a növénytermesztés és a főzögetés. Érdemes kakaót, rizst, búzát termeszteni mert az stackelhető. Viszont van mod a többi kaja stackelésére is, de van mod az éhség kikapcsolására is.
    Mondjuk az vicces hogy lehet nálam sok millió adag rizs pl. De nem lehet nálam csak pár tucat amint megfőztem :D
  • Laza
    #733
    Ezzel a kajálással lehet valamit kezdeni? Mert baromi frusztráló, hogy nem lehet rendesen élvezni a gameplayt, mert állandóan kaja után kell kajtatni :(
  • Brazen
    #732
    Sajnos van vele, az első videó leírásában írtam is, hogy azért elnézést. a Többi videóban próbáltam hangosabban beszélni, hogy érzékenység szinten belül legyek. :)
  • LeWyTy
    #731
    A hang-al van baj
  • Brazen
    #730
    Sziasztok! Nemrég kezdtem egy videósorozatot a témában. Igaz, hogy még én is ismerkedek a játékkal, de ha mondjuk vétel előtt meg szeretnétek nézni a játékot, esetleg látni szeretnétek, hogy "szenvedi" át magát a játékon valaki akkor nézzetek be ide, szerintem jó vétel volt! ;)
    https://www.youtube.com/watch?v=dP3dY15_srA&list=PLCcGzYrFkzA1A15qTy7gD9cGmjzlbElOc
  • Terawatt
    #729
    Mi (bár megvan steamen) , de hamachin keresztül csináltuk és úgy nem kellett portot nyitogatni :)