808
  • LeWyTy
    #808
    Mit kell nézni?? Ez már majdnem 1 éve volt.
    Ellenben designer és programozó munkatársakat keres a Chucklefish ha valakit érdekel
    Starbound-ra és Witchbrook-ra.
    (Ha lenne grafikus végzettségem abban a pillanatban jelentkeznék is. Sajna csak hobbiból csinálom az meg nem elég )
    https://blog.chucklefish.org/
    Utoljára szerkesztette: LeWyTy, 2019.01.13. 13:14:24
  • Terawatt
    #807
  • Terawatt
    #806
    Akkor jó, mert nem találtam semmit a neten :/
  • Szabir
    #805
    Válaszolok magamnak, ha valaki hasonló gondba ütközne: Steam-en leiratkoztam minden kiegészítőről, amire a műhelyben feliratkoztam, és utána már rendesen indult a játék.
  • Szabir
    #804
    Sziasztok!

    A képen látható kavarodás jelenik meg, amikor egy új karaktert szeretnék indítani... Már túl vagyok a reinstallon, a Steam által telepített mappa mods mappája üres, és ennek ellenére ilyen összecsúszás van. Bevallom, korábban volt telepítve a játék tört változata (kipróbálás céljából) de amikor az eredetit beszereztem, a tört változatot eltávolítottam.
    A registryben sincs más mappára mutató bejegyzés, csak ahová a Steam-es telepítés történt.
    Valakinek valami tipp?

    Utoljára szerkesztette: Szabir, 2018.10.24. 19:27:55
  • Rocco27
    #803
    Üdv! A Steam nyári vásáron én is beszereztem ezt a játékot miután meghívtak játszani. Bár sokáig ellenkeztem, de végül engedtem nekik és nem bántam meg! Nagyon tetszik a játék. Indítottam saját szerver is hozzá. Aki kedvet kapna akár közös kalandozáshoz, bátran keressen fel. TS3 szerveren kommunikálunk.


    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2018.07.10. 14:31:51
  • LeWyTy
    #802
    Ha nem is starbound de ez lesz a neve az új játéknak


    Utoljára szerkesztette: LeWyTy, 2018.03.16. 17:09:09
  • Paddy
    #801
    Én is még játszom! Csak nem egyfolytában.
  • LeWyTy
    #800
    Alkalmanként
  • Ainz
    #799
    Játszik még ezzel valaki ?
  • wedge31
    #798
    Nagyon jó lett a vault update.

  • LeWyTy
    #797
    A terráriához képest nem annyira mély a tartalma. Kevesebb benne a tartalom, mert nyilván jóval fiatalabb is a játék.
    Itt egy galaxisod van rengeteg bolygóval ami viszonylag random, előre generált, amiben külömboző szintű bolygók vannak amiket idővel érsz csak el.
    Van sok sok craftolás. Jó ki dolgokat lehet építeni, a játékban sok jó stílus van.
    Van egy felépített klisés sztori, de többnyire úgy mész végi ahogy akarsz. A sztori lényegében csak pár npc txt meg bossfight.
    Vannak questek amiken szépen lassan végigmész.
    Egészen más élmény játszani vele mint a terráriával.
    Én már vagy 2 éve követem a játékot...sok változás volt már, de az 1.0 alapból sok újdonságot hozott, van olyan a bétához képest ami teljesen megváltozott. Pl a craftolás rendszer.
  • lammaer
    #796
    Helló itt is.. nemrég játszottam vele, igaz én előtte hozzás se nyúltam (tehát nem tudom megmondani hogy early access-hez hasonlítva milyen az 1.0)

    Ami jó benne, hogy uye scifi és van benne némi sztori. Alapállapotban viszont a terráriához képest szerintem kevesebb a tartalom (kevés fajta fegyver pl), szóval én kb félúton abbahagytam, és kezdtem egy jól megmoddolt játékot (természetesen itt is úgy, hogy amodok inkább funkcionaluitást meg új tartalmat adjanak de ne legyenek csalások). Na úgy már tűrhető, csak sajnos némelyik mond elég kiegyensúlyozatlan (pozitív-negatív irányba egyaránt)... némelyik meg elég elmebeteg volt, mert behozott új játékmechanizmusokat meg rengeteg új nyersanyagot, ember legyen a talpán aki azon végig tud menni. De ha építkezős meg craftolásmániákus vagy, akkor nagyon tuti lehet...

    Szóval ha nem sokat nyom a latban az hogy a Starbound Sci-fi (nálam sokat jelentett hogy végre nem kardos varázslós) akkor sztem a Terraria jobb.
  • undY1ng #795
    Milyen a játék 1.0 után? Már régóta nem néztem és még jóval előtte játszottam... Tudom, hogy nem egy hullámhossz, de gondolkodok rajta, hogy ez vagy a Terraria-nak álljak neki (újból).
  • Jossua
    #794
    Tunggle-n van starbound szoba .Aki nem ismerné a tunngle egy program olyan mint a hamachi .Letöltöd regisztrálsz és be tudsz lépni játékszobákba akikkel onnan fogva lanba vagy kötve ;)

    Legfrissebb verzió : https://www.tunngle.net/en/download
  • LeWyTy
    #793
    A legegyszerűbb keresni valakit akivel lehet eggyüt játszani és felmenni valami külföldi szerverre vele, vagy csinálni egy saját szervert... pl hamachin mert úgy még a routert sem kell portolni.
  • Jossua
    #792
    Szervert én is kerestem már.. vagy csak akivel lehetne menni azt csapatni :)
  • Bender86
    #791
    Hello
    Van olyan szerver ahol vannak magyarok? Szívesen játszanék másokkal.
  • Paddy
    #790
    Köszi!
  • LeWyTy
    #789
    A "back armor slotba" rakható "Life support" cuccra tudod majd rakni az augmentet. Az EPP-re. Ilyent kell craftolnod és majd úpgradelni hogy újabb bolygókra juss. (mellesleg upgrade alkalmával a rajta lévő augment elveszik)
  • Paddy
    #788
    Sziasztok!

    Egy olyan "problémám" van, hogy találtam egy "poison resist augment-et", elvileg jobb klikkel kéne felrakni magamra. Csakhogy jobb klikkel nem rakódik be sehová. Annyit találtam róla a neten, hogy a "back armor slot-ba" rakódik be jobb klikkel, de nekem nem adja rá a karimra. Akkor sem ha lecsupaszítom teljesen, szóval nincs rajta páncél. Valaki találkozott hasonló gonddal?
  • LeWyTy
    #787
    Az űrhajódon tudod bookmarkolni a bolygókat így bármikor visszatalálsz ha fontos a hely.
    De bárhol építhetsz kolóniát ahova rakhatsz teleportot is ahova bármikor, bárhonnan teleportálhatsz. Teleportot az outposton lehet venni.
  • lammaer
    #786
    Köszönöm, az éjjel sikerült mindent megoldani, lebányásztam az induló bolygón a láváig, igy lett elég anyag a kapu megnyitására, plusz végigmentem az egész bolygón (meglepődtem hogy itt "végtelenítve" van a pálya, tehát előbb utóbb viszajutok ahonnan indultam), igy lett elég vetőmagom is hogy mostmár a kaja kevésbé legyen gond.
    Most tungsten kéne (leginkább azért fúrtam egész éjjel), de visszaolvastam és tudom hol keressem :D Alapvetően igyekszem kerülni a spoilereket meg wikiket, hogy meglegyen a felfedezés öröme, de azért egy egész tungstenmentes éjszaka után úgy döntöttem itt utánakeresek mi a megoldás :)

    Jól gondolom hogy a különféle craftoló "asztalokat" leginkább az űrhajómon célszerű építeni és upgradelni, hiszen állandóan bóklászni fogok a bolygók közt? Meg ide érdemes tárolni is a cuccaimat...
  • Alexzel
    #785
    Az Outposthoz egy portál konzolt (ilyesmi: Ancient Console) fogsz találni, amit 20 Core Fragment-tel lehet megjavítani. Után lehet átmenni az Outpost-ba, és pl. konzervet lehet venni az Infinity Express-ben 200-ért.
  • yossarianHUN
    #784
    Majd ha valamikor gép elé kerülök, átkavirnyálhatsz, tőlem viheted a termést dögivel, tele a hűtő :) Még magokat is tudok adni, megint annyi van az iventoryban, hogy legalább két szintet kéne hozzáépíteni a farmhoz hogy mindet elültethessem.
  • lammaer
    #783
    No, mondd melyik bolgyón vagy, átrepülők... :)
  • yossarianHUN
    #782
    Nekem egy teljes, földalatti farmrendszerem van. Eleinte csak funból kezdtem el csinálni, eltettem a talált magokat, vadásztam a még ismeretlen fajtákra, de most már egy tucat embert is simán eltartana, rakás különböző zöldség-gyümölcs terem rajta, a hasznos egyebekről (pl. gyapot) nem is beszélve.
  • Terawatt
    #781
    Én rogyásig voltam magokkal. Találtam ládákban plusz, ahogy lejebb mondták földből ki lehet ütni.

    Bár én a release előtt játszottam kb 2 hónappal, ott még venni is tonnányit lehetet ócóért (kaját)
    Utoljára szerkesztette: Terawatt, 2016.09.01. 12:08:01
  • lammaer
    #780
    Köszi, hunting bow megvan, locsoló is megvan, csak növényekkel nem nagyon találkoztam (fák vannak csak meg indák) meg hiába ölöm meg nyillal a mobokat, nem nagyon adják a húst.... De majd nézelődök.
    Outpostba a bolygón fogok belebotlani?
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2016.09.01. 10:22:36
  • LeWyTy
    #779
    Az alap bolygón végigmész találnod kell sok növényt. Ha kiütöd akkor ad magot is.
    Ha lassan nő akkor öntözd a földet, van kanna.
    A húst azt lőfegyverrel hatékony szerezni, főleg a hunting bow amit craftolni lehet.
    De lehet venni kaját az outposton is.
    Utoljára szerkesztette: LeWyTy, 2016.09.01. 10:00:59
  • lammaer
    #778
    No belekeztdem én is, de nekem is ugyanaz agondom mint Lazának, az elején nagyon kevés a kaja. 2-3 óra játék után találtam összesen 1 darab magot (elültettem, öntözöm, de lassan terem és az se ér sokat) illetve próbálok vadászgatni, de naná hogy csak olyan mobok jönnek többnyire akikből bőr meg living root esik, sztem minden nap max 1 olyannal alálok akiből hús esik, az meg alig tölt még sütve is...
    Szóval gyakorlatila úgy néz ki a játék - egyelőre - hogy amikor már közel az éhhalál, visszacaplatok a bázisomra, ott szépen meghalok, és respawn után megyek tovább.
    Elég frusztráló de nem tudom mit csinálhatnék másként jelenleg. Nincs hús, nincs termesztenivaló és nem találtam senkit akivel kereskedni lehetne...
  • yossarianHUN
    #777
    Mi sógorral a következőképp szoktuk: Mindketten elindítjuk a játékot, majd a Steam "barátok" fülénél az egyik jobb klikkel a másik nevére, majd "csatlakozás játékhoz". Ha minden jól megy, ekkor a másiknál kiírja, hogy rácsatlakoztál, de játékon belül még nem látsz semmi extrát. Ezek után a másik (akire csatlakoztak) a bal felső sarokban, a plusz jellel felhozza az ingame invate ablakot, és beírja a csatlakozó játékos nevét (kis- és nagybetű számít!). Ha ez is megvan, a csatlakozó játékost beteszi mellé, illetve innentől tudtok egymásra teleportálni a teleport kapuknál.

    De egy ideje már nem játszottunk együtt, és emlékezetből írtam a dolgokat, úgyhogy ha nem mükszik, szólj, lehet, hogy már keverek valamit.
    Utoljára szerkesztette: yossarianHUN, 2016.08.22. 17:15:23
  • Jossua
    #776
    lehet szervereket böngészgetni ahol tudjátok nyomatni ! Csak a verziószámra figyelj oda
  • lammaer
    #775
    Skacok, van vkinek tapasztalata saját szerver üzemeltetésével kapcsolatban - elég csak LANon... általában az ilyen játékokat a fiammal kooperativban szoktam tolni (Terraria, Don't Starve Together, Minecraft), starbound is támogatja ezt?
  • Jossua
    #774
    kösz sráácok !
    Utoljára szerkesztette: Jossua, 2016.08.21. 12:21:19
  • Alexzel
    #773
    A telepesektől, vagy bármilyen faluban (amit nem te népesítettél be) kapsz questeket azoktól akik feje felett egy óriási felkiáltójel van. Ha ezeket a questeket végrehajtod akkor 'valamennyire megkedvel' és ha eléggé kedvel akkor a ruhája átváltozik a Protectorate egyenruhára aminek a színe mutatja milyen feladatkört látna el a hajódon - amit kiír mikor beszélsz vele ezután. Csak akkor tudsz velük beszélni, ha max. 1 kísérőd van (akkor is ha a hajódon van szabad hely) ezért ha 2 kísérőd van, vissza kell menni a hajódra és az egyiket ott kell hagyni.
    Hajó upgrade-hez licencet minden 2 csapattag után kapsz, és 2-4-6-8-... Upgrade Module kell még hozzá.
    A csapattagok harcolnak melletted - ebből a szempontból a Soldier a legjobb - ill emellett segíthetnek (időnként gyógyít, nagyobbat sebző bónuszt ad,..). Ld: Crew.
    Tailort érdemes beszerezni, mert akkor a legénység ruháját tudod módosítani - az általad viselt nadrág és mellvért (lehet costume is) lesz az egyenruha, de a fejfedő/sapka/.. nem változik. Az egyenruha színe a legénységben elfoglalt szereptől függ.
    Mechanic-ot is érdemes beszerezni, mert a hajó üzemenyag kapacitását növeli ha a hajón hagyjuk (nekem jelenleg 5400, de most szereztem be egy második Mechanic-ot), Engineer meg a hajó üzemanyag-fogyasztását javítja.
  • LeWyTy
    #772
    Csinálni kell npc questeket. Kb menj ide menj oda, vagy hozz, vigyél valamit. Adnak pár questet. Nem tudom mitől függ ki menyit, de néha utánna fel tudod venni az npc-t a csapatodba ha interaktálsz vele. Talán akkor vehető fel ha questként adsz neki felszerelést, általában sisak vagy ilyesmi. A hajód méretétől függ a csapattagok száma. Működésük meg kb annyi hogy rányomsz jön rányomsz megint akkor nem jön, és lő mindenre ami ellened van.
    Nagy vonalakban ennyi.
    Utoljára szerkesztette: LeWyTy, 2016.08.20. 20:58:08
  • Jossua
    #771
    Ezek a telepesek h működnek akiket társként lehet magunk mellé venni ??
  • Paddy
    #770
    Köszi a válaszokat neked és mindenkinek. Megvan az összes asztal ami kell, de ezek szerint hiába keresem a pickaxe-ot, mert megváltoztak a dolgok. Ameddig ócska a manipulátor, addig sokkal gyorsabb lett volna egy pickaxe.
  • R0GERIUS
    #769
    Igen a véglegesben az asztalok megváltoztak. Ami esetleg a wiki-ben béta-ként van megjelölve az az aktuális (pl. Inventor's Table).
    Elsőnek az említett Inventor's Table-t kell legyártanod, és abból tudod a többi asztalt előállítani. Ezeket később az 'Upgrade' gombbal tudod fejleszteni, ha megvannak hozzá a szükséges hozzávalók.
    Sajnos egy kicsit lassan frissül a wiki.
    Utoljára szerkesztette: R0GERIUS, 2016.08.19. 15:11:26