33
  • mrzed001
    #33
    Nem értek egyet.
    Aki bevág pl napi 3-4 liter kólát (pláne ha éhgyomorra), az igen hirtelen inzulinválaszt vált ki, ráadásul a máját is károsítja.
    Egyszóval edzhet az illető mellette heti 2-3 alkalommal, súlyát képes lesz megtartani, de rombolja az inzulintermelését és máját, azaz tönkreteszi a szervezetét. Szépen kialakul nála az inzulinrez, majd ha nem kezeli és vált életmódot, akkor kiürülnek az inzulintermelők, és szúrhatja magát napi 2-3x.
  • Lack
    #32
    Szerintem, ahelyett, hogy számolgatjuk a szénhidrátot, cukrot, zsírt, menjünk mozogni, tornázni. Ez a kulcsa mindennek, a mozgás (illetve annak hiánya).
  • Palinko
    #31
    de vastagabb a farkunk mint a te karod :D
  • Narxis
    #30
    Kövérek vagytok.
  • Vol Jin
    #29
    Bingo.
  • Palinko
    #28
    barnarizst kell enni krumplit nem tudom ritkán eszem, de az is fényévekkel jobb mint a kenyér.
  • Ferrer
    #27
    link
  • Ferrer
    #26
    Ennek szerintem nézz utána. Pont hogy a rizstől meg a krumplitól megy az egekbe a vércukorszinted, ha önmagukban eszed.
    Narancs: 40, barack: 28(!), alma: 34, szőlő: 43.. egyik se magas. A banán is csak 40-60.
  • Palinko
    #25
    én is hasonlóan vagyok már több mint 1 hónapja, csak annyival nekem akkor gyorsabb az anyagcserém, ha napi 1 szer eszek, azt is este. délelőtt eddig max ilyen tortilla hallal, bár azt sem nagyon kéne, vagy sárgarépa turmix volt :D

    le is ment 4% zsír, de még így is messze vagyok tőletek majd jövőre már talán elégedett leszek :D
  • Darth Sith
    #24
    Ezek nem újdonságok. A sportolók, köztük kifejezetten a testépítők, legyen szó profiról és amatőr naturálokról, ezeket már a 60as évek óta tudják.

    Én hasonlóképpen étkezem mostmár évek óta, plusz lejárok mozogni heti 4-5xör, legyen az bármi, futás, úszás, edzőterem, csak legyen meg a mozgás. Eszem napi 6-7xer keveset, rendesen összeválogatott, minőségi alapanyagokból, rost, zöldség és fehérje dúsan pl. zabpehely, főleg nyers vagy max párolt zöldségek, csirke/pulyka mell, sok hal és főleg barna rizs. Ezt még megfejelem egy elég erős multivitamin pakkal, mely eredménye képpen 3 éve még náthás sem voltam, fél évente járok rendes vérvételre meg ellenőrzésekre, az összes értékem az abszolút optimális értéken van, vérnyomásom/pulzusom normális, sőt még talán alacsonyabb is mint másoknak. Azokról a tényezőkről meg már nem is beszélek, hogy mivel alacsony a testzsír indexem, így a szervezet alig raktároz méreganyagot a szervezetemben, sokkal tisztább a bőröm, jobb a közérzetem és kevésbé vagyok fáradékony mint régebben. Ezek számomra is meglepő változások voltak, de ahogy átálltam erre az étrendre és az aktív sportolásra, jött vele együtt.

    Ezt azért írtam le így, hogy a saját példámon is látom, hogy ha elhagyja az ember a finomított cukrot és a sok szemetet, csak profitálhat belőle. Nyilván, heti 1-2xer meglehet enni egy csokit, 1-1 tésztát, nem lesz tőle bajod, ha a hét 80%-ban minőségi ételeket eszel, tisztán. Mindent lehet, csak mértékkel. A fő probléma szerintem az, hogy az emberek nagy része rendszertelenül eszik mértéktelen nagy mennyiségű szemét kaját, aminek ez lesz az eredménye. Persze tudom én, hogy sokkal könnyebb este a tv előtt betolni még 2 tiramisut egy sör mellett mint vizet inni és csinálni egy tonhal salátát, de meg is lehet nézni az eredményét, és most nem a külsőről beszélek. A mai 20-30 évesek között is nagyon sok a cukorbeteg, magasvérnyomásos stb.. ezek mind ennek a hozadéka.
  • csuszi
    #23
    abban amúgy igazad van, hogy nincs olyan ch amit a szervezet ne tudna szintetizálni, ellentétben egyes zsiradékokkal és fehérjékkel. de a szénhidrátot sem szabad megvonni a aszervezettől, lévén megterheli a zsírból/fehérjéből előállítania az energiához szükséges cukrot. nem beszélve hogy helyes arányoknál, semmi baj a ch-val, annak is meg van a feladata ahogy a zsíroknak és fehérjéknek is. helyes arányok, megfelelő mennyiség, megfelelő forrás. egyiket sem bántani...
  • csuszi
    #22
    a gyümölcsöknek magas a gi-je
    az összetett szénhidrátoknak alacsony a gi-je: durum tészta, barna rizs, héjában főtt buresz, vadrizs jázminrizs édes burgonya stb.
    a gyümölcs ajánlása elég lejárt dolog. összetett ch, nagyjából csokoládé, édesség, csak legalább van benne vitamin. de se a kalóriatartalma, se a benne levő ch nem javasolt. még a rosttartalom se túl magas, kivétel pl alma. de szőlő, banán, narancs, barack, stb stb, az mind gáz. persze ez diéta. egészséges súlynál, egészséges mozgásmennyiségnél lehet, jó, finom, inkább mint chips kóla sült krumpli.
  • torreadorz
    #21
    Na meg a szervezet amelyik elraktározza feleslegesen. ülőmunka, sok kalória, a szervezetnek szorni kéne kifelé a sok felesleget nem felhalmoznia. Pont úgy ahogy ha beteázol vagy besörözöl 20 percenként szaladgálsz pisálni és nem pupjaid nőnek mint a tevének.
  • Ferrer
    #20
    Bizonyára te sem tudod, hogy bármilyen szénhidrát egyszerű cukrokra bomlik le, azaz semmi szükség nem lenne direktben bevinni cukrot. Egyetlen jó forrása a cukornak a gyümölcsök az alacsony GI miatt.
    A tésztával meg abszolút nincsen baj, ha hússal eszik. Gondolom az olaszok sem önmagában eszik csak.
    Zsírból meg többféle is van, abból is csak a telítetlen lenne egészséges, de hát a 0 telített zsírral az ételek élvezeti faktora is 0 lenne. Szóval a lényeg azon van, hogy ismerni kell a testünket meg meg kell találni a helyes arányokat, és akkor nem lesz baj.
  • Palinko
    #19
    még ha leírtad volna hogy ez mellé max wc ig mozognak akkor lett volna teljes.
  • duke
    #18
    Elhiszem a manusnak, hogy alaposan felkeszult a temaban, es logikus, ertelmes amit mond, de a valosagban nem ennyire bonyolult a dolog.
    Mert az emberek nem azert koverek, mert nincs mindenkinek doktorija taplalkozas tudomanybol, meg sejtanyagcserebol, es nem tudjak mit hogyan kene, hanem azert koverek, azert betegek mert annyit esznek mint egy disznocsorda. Nem egyszeruen tobbet mint kene, hanem sokkal sokkal tobbet, a normalis 3-5-szoroset, es ez a fo problema, nem az egyes etelek, amiket kikialtanak bunbaknak.
  • tomcsa4
    #17
    Amit soha nem értettem, az a zsír teljes mellőzése. Eleve veszélyes, ha a testzsír százalékot egy kritikus pont alá viszi az ember. Nőknél ez menstruációs zavarokat okoz és meddőséget is okozhat. Sajnos az élsportoló, agyonedzett (dopping) sportolónőknek probléma.
    Ráadásul vannak ugye a zsírban oldódó vitaminok is. Ha nincsenek meg a feltétekek, a vitaminok és ásványi anyagok kiürülnek teljes egészében. Tehát egy hájas enber is lehet orvosilag alultáplált (koplalás).
    Fogyókúra azt jelenti, hogy a szükséges kalóriabevitel 10 százalékát elhagyod. E felett már koplalásról beszélünk (ami igazából hízás, ugyanis a szervezet raktároz ilyenkor).
    Nem hiába mondják: enni kell, hogy fogyj!

    "a testünket nem tudjuk lecserélni..." - valaki írta itt és ez egy szép gondolat.
  • Palinko
    #16
    kor, magasság, testzsírszázalék, mióta tartod kérdésekre majd adj kérlek választ.
  • Nonix
    #15
    Hat igen amugy a baj ott kezdodik az emberek nagy tobbsegenek folgalma nincs azzal hogy mit eszik. Eleve mikor en neki kezdek kajlani megnezem milyen osszetevokbol all, mennyi szenhidratot viszek be es mennyi feherjet. Zsirral nem torodok mert nem eszek semmi zsirosat eleve. A glikemias indexel meg talan az emberek 5%-a van tisztaban, eleve oktatni kene mar iskolaban ezeket a dolgokat es akkor lehet nem lenne ennyi elhizott ember.
    En eleve rendszeresen edzek szoval lehet tul komolyan is veszem az etkezesemet, de mivel egyszer elunk es a testunket nem cserelhetjuk le ugyebar.. szamomra egyertelmu hogy nagyon fontos karbantartani. Imadom mikor kipostoljak emberek facebookon hogy 50 eve milyen volt a noi ideal csak hogy nyugtatgassak magukat a nok hogy nem kell edzeni mert a ferfiak amugy is a husos csajokagt szeretik es igy lehetnek lustak es trehanyak. Mindig lehet kifogasokat talalni, az a legegyszerubb mondja mindennek.

    mrzed megemliti a szenhidrat fogyasztas fontosagat. Igen tenyleg fontos korlatozni a beevitelt mert egy bizonyos kaloria bevitel utan a test elkezdi zsirkent raktarozni. 180 gram szenhidrat viszont nagyon keves, meg eleve fugg az ember testomeegetol. En speciel 4-5 g szenhidratot viszek be per testkilomkent. Ami joval 300 gram folott van, de mellete ugy edzek rendesen, es kockas a hasam (jo persze genetika, kor.. stb).
  • mrzed001
    #14
    Kezdjük talán ott, hogy nem a cukor, hanem a szénhidrát a nagy ellenség.
    Nagy szénhidrát tartalmú ételek a cukor, liszt, tészta ... érdemes a glikémiás indexnek utánanézni, az mondja meg milyen gyorsan szívódik fel, tehát milyen hirtelen inzulinreakciót vált ki.
    Egy normális embernek nem esik nagyon le a cukra napon belül, ez már a cukorbetegekre jellemző.
    Tehát igen, jó ha nem eszel cukrot, csokit, lisztet tartalmazó dolgokat (sokat, picit lehet).
    Illetve napi 180 grammnál több szénhidrát bevitele nem javallott.

  • Palinko
    #13
    nézz te csak utána a vega sportolóknak. nehogy lenyomjonak lépcsőzésbe.... én nem vagyok totál vega, heti 1 max 2 szer eszek de többet nem kívánok.

    a díszvegák meg nem csoda hogy alultápláltak, mert ha te most fogod és csak a húst hagyod el és csak a köretet eszed meg akkor ne csodálkozz hogy nincs elég tápanyag. sajnos ennek erre nincs nagy kúltúrája és sokan úgy nyomják hogy krumplipürét esznek, másnap meg tökfőzeléket kenyérrel még a többiek hússal ugyanezt, ez nem a rendes vega, ez magunkkal kibaszás. aki komolyan akarja olvasson utána és főzzön magára máshogy nincs.
  • xido
    #12
    Saját példámat fel tudom hozni,ami lehet egyénileg eltérő...és mégsem a tudatos táplálkozásra meg a "veszélyes ételek" kiiktatására hangol...mozgás..minél többet,kinek mi esik jól..én például sohasem sportoltam,konditermet is csak egyszer láttam életemben..ellenben kegyetlenül sokat gyalogoltam,mikor volt rá időm és kedvem..és mindent ettem és ittam válogatás nélkül..igaz ez kamaszkorban volt,amikor az ember még nyúlik,formálódik..vékony voltam..idősödve jöttek rám a kilók,már csak formálni kellett volna,de még mindig nem voltak bajaim...Mikor egy újabb korhoz értem,elásott a munka és a lustaság..és semmit nem változott az étkezésem..de a mozgás minden addigi formáját drasztikusan lelőttem..és meg is látszik és meg is érződik..
  • tomcsa4
    #11
    De az sem jó, ha egyáltalán nem eszel cukrot. (Tudom ma szinte lehetetlen, mert mindenben van.) Ugyanis ha leesik a vércukorszinted, annak komoly következményei lehetnek (akár cukorbetegség is kialakulhat).
    Ezért is van az, hogy ha egy cukorbeteg rosszul van (leesett a vércukorszintje), cukrot kell fogyasztania. Nem édesítőszert, nem gyümölcscukrot, hanem répacukrot, ami pillanatok alatt megdobja a vércukrot.
  • tomcsa4
    #10
    A vega étrend a világ legnagyobb baromsága. A vegások mind alultápláltak.
    Sajnos annyi tévhit van közszájon, hogy csak na. Pláne ezek a hülye gyúrósok. Aztán egy kurva lépcsőt nem tudnak megmászni a "sportemberek".

    Sokan a tésztákat is egészségtelennek titulálják, meg a tejtermékeket. Olaszországban kétpofára zabálják a tésztát. Ők a leggizdább nemzet. Ázsiaiak detto. Tejtermékek: azt se tudják miből lesz a tej. Nincs vízzel higítva (de ha avval csinálnák se lenne gond, mivel a víznek nincs kalóriatartalma), nincs porból felvizezve.

    Ma két részre bontható az emberiség. Akik leszarják, meg akik eltúlozzák az egészet. Ez a sok tápkieg szerinted egészséges? Mind természetes...jaja persze, én meg Jani vagyok a hegyről.
    Húsról. Kell a szervezetnek. A mai húsok már ne olyanok, mint 30-50 éve, de még mindig nélkülözhetetlenek.
  • Roger6
    #9
    Nyugodtan dobd hozzá a rendszertelen étkezést is a stresszhez.
  • johnfly
    #8
    Én próbáltam sztíviát termeszteni, de annyira imádják a levéltetvek, a pajzstetvek, meg a lisztecske, hogy lemondtam róla. Még az sem segített, ha mozaik mintában ültettem el bársonyvirággal vegyítve. annyira imádják ezek a kártevők, hogy nem kattannak le róla sehogyan sem. Lefújod felszívódó rovarölővel, ahogy elmúlik a hatása, és te is ehetnéd, visszajönnek rá a rohadékok.
  • endrev
    #7
    "Elmélete szerint a gondok akkor kezdődnek, amikor az étellel bevitt cukor elkezdi stimulálni az inzulin kiválasztást, elősegítve a táplálékból nyert energia zsírsejtekben történő tárolódását, kirekesztve a többi sejt, melyek energia nélkül maradnak, ezáltal nem kapcsol ki az evésre ösztönző jelzés."

    Érdekes... Én ha éhes vagyok és édességet találok enni, már nem leszek éhes. Nem olyan sokáig, mintha rendesen ettem volna, de kikapcsol.
  • Palinko
    #6
    és arról nem beszélsz hogy az ízeket is intenzívebben érezted akkor? na rátapintottam? :D
  • mrzed001
    #5
    A probléma sajnos még ennél is szerteágazóbb.
    A cukor-inzulin háztartás megborulásával, inzulinrezisztencia kialakulásával (női meddőség egyik oka) együtt borul az endokrin inzulin-ösztrogén-pajzsmirigy trió.
    Ebből a hármasból bármelyik elszabadul, maga után rántja a többi kettőt.
    Az inzulin hatására hízásnak indul, a zsírban az ösztrogén lerakódik, meg a háj termeli is az ösztrogént, így máris elszállt az ösztrogénszint is (kialakul az ösztrogén dominancia ... női meddőség másik oka).
    Na ez pedig a pajzsmirigynek tesz be, okozza gyulladását (előbb alul, majd túlműködését)
    A pajzsmirigy pedig segít az inzulin szabályozásában, felhasználásában, így aztán vissza az első ponthoz, az inzulinrezisztenciához, amit fokoz.

    Tehát a 3 résztvevő mivel egymásra kihatással van, ezért csakis együtt gyógyítható.

    És a vicc az egészben, hogy igen, a fogyás az egyik legjobb gyógyszer, mert azzal csökken a háj, ami termeli az ösztrogént (fogyás közben persze a zsírban tárolt ösztrogénmennyiség felszabadul, tehát addig még rosszabb eredményeket is kap a delikvens) ... az ösztrogén kiürülésével csökken a pajzsmirigyet befolyásoló hatása, és e kettő hatására az inzulinrezisztencia is.
    A kiürülés miatt fogyás közben vese és májvédő szerek fogyasztása javallott.

    És ha már itt tartunk, a másik összetevő ... a STRESSZ.
    A stressz hatására nem csak a progeszteron kortizollá alakul (ez okozza a férfiaknál a prosztata problémákat ... plusz a női meddőség harmadik oka), de a kortizol hatására megugrik a vércukorszint, ami miatt a szervezet egy nagyobb inzulinválaszt kell hogy bevessen ... ami ismét az inzulinrezhez vezet.

    Így hirtelen ennyi hozzáfűznivalóm lett volna :D
  • qrd0xQSt2rdvnu
    #4
    Az utolsó bekezdésen a hangsúly: ezek csak elméletek. Amúgy amiket tanácsol az valóban használ, én lefogytam egy nyár alatt 17 kg-ot: vegan étrend, majd nyers vegan + testmozgás. Egy idő után már nem is kívántam enni. Ellenben ha elkezdek sültkrumplit, tejtermékeket, cukros szarokat stb. enni, a lényeg, hogy nagyipari szemetet, akkor pillanatok alatt egyre jobban rám jön a zabálhatnék.
  • Palinko
    #3
    nem láttam még, méz érdekesebb szerintem a vidékünkön, juharszirup meg jó drága de azt legalább láttam még amit linkeltél csak hallottam.
  • globint
    #2
    Azt mondja: "cukor bevitel drasztikus csökkentését,"
    Pl. a stivia évtizedekig be volt tiltva, hogy a cukor, és műcukorgyártók csődbe ne menjenek. Most sincs kiemelve ez a kis jelentéktelen növény.
  • Palinko
    #1
    semmi újdonság....