253
  • Zolly75
    #13
    Nem biztos hogy röhögnek, hiszen mi sem röhögünk az inkákon vagy egyiptomiakon hanem érdeklődve vizsgálgatjuk amit hátrahagytak
  • llax
    #12
    A tömeg miatt még az ilyen előnyök mellett is nagy dilemma a napelem vs. RTG.
  • llax
    #11
    Teljes kapacitással kb. 10 év...
  • Pharaoh
    #10
    Joval tovabb mint a napelemek. Voyagerekben is 30 eve mukodbel. Nem kell telen es este takarekoskodni legalabb az energiaval.
  • Caro
    #9
    87 év alatt feleződik a termikus teljesítménye :)
    Az elektromos ennél gyorsabban, a termopár sugárkárosodása miatt, de így is nagyon hosszú ideig fogja bírni.
  • grebber
    #8
    Elképzelem a földönkívüliek fejét ezt a gépet látva hogy sírva röhöghetnek hogy még mindig ilyen technikai szinten vagyunk.
  • Magnum PI
    #7
    Nem tudja valaki, hogy az áramforrás medig bírja? Az tudom, hogy két év a terv, de van esély rá, hogy ő is töbszöresen túlszárnyalja az elvárásokat? Ugye most nincs napelem szóval ha lemereül akkor ennyi volt.
  • Astro Mike
    #6
    Kora hajnal óta követtem a különböző feedeket, és mikor végre kiderült, hogy sikerült a leszállás, mintha egy követ emeltek volna le a melkasomról.

    "It once was one small step... now it's six big wheels."
  • nagypite
    #5
    Ezek csak a futómű veszélyelkerülő kameráinak képei. A nagy felbontású kamerákat még nem helyezték üzembe
  • Caro
    #4
    Gratula a csapatnak, szép munka! :)
    Ez a légidarus leszállás különösen ambíciózus volt, de a lényeg hogy sikerült! :)
  • endrev
    #3
    Nagyon szorítottam! Sok múlt a küldetésen (a sok sóher miatt). És most újra izgulhatunk hogy mit talál, mit fotóz, mint a Spirit és Opportunity idejében! :)
  • Irasidus
    #2
    Ennyit a sok károgóról, akik mindig mindet jobban tudnak mint a NASA. Szép volt MSL! ;)
  • G22
    #1
    Király :) Képek nem valami színes Full HD-sak :))