253
  • G22
    #1
    Király :) Képek nem valami színes Full HD-sak :))
  • Irasidus
    #2
    Ennyit a sok károgóról, akik mindig mindet jobban tudnak mint a NASA. Szép volt MSL! ;)
  • endrev
    #3
    Nagyon szorítottam! Sok múlt a küldetésen (a sok sóher miatt). És most újra izgulhatunk hogy mit talál, mit fotóz, mint a Spirit és Opportunity idejében! :)
  • Caro
    #4
    Gratula a csapatnak, szép munka! :)
    Ez a légidarus leszállás különösen ambíciózus volt, de a lényeg hogy sikerült! :)
  • nagypite
    #5
    Ezek csak a futómű veszélyelkerülő kameráinak képei. A nagy felbontású kamerákat még nem helyezték üzembe
  • Astro Mike
    #6
    Kora hajnal óta követtem a különböző feedeket, és mikor végre kiderült, hogy sikerült a leszállás, mintha egy követ emeltek volna le a melkasomról.

    "It once was one small step... now it's six big wheels."
  • Magnum PI
    #7
    Nem tudja valaki, hogy az áramforrás medig bírja? Az tudom, hogy két év a terv, de van esély rá, hogy ő is töbszöresen túlszárnyalja az elvárásokat? Ugye most nincs napelem szóval ha lemereül akkor ennyi volt.
  • grebber
    #8
    Elképzelem a földönkívüliek fejét ezt a gépet látva hogy sírva röhöghetnek hogy még mindig ilyen technikai szinten vagyunk.
  • Caro
    #9
    87 év alatt feleződik a termikus teljesítménye :)
    Az elektromos ennél gyorsabban, a termopár sugárkárosodása miatt, de így is nagyon hosszú ideig fogja bírni.
  • Pharaoh
    #10
    Joval tovabb mint a napelemek. Voyagerekben is 30 eve mukodbel. Nem kell telen es este takarekoskodni legalabb az energiaval.
  • llax
    #11
    Teljes kapacitással kb. 10 év...
  • llax
    #12
    A tömeg miatt még az ilyen előnyök mellett is nagy dilemma a napelem vs. RTG.
  • Zolly75
    #13
    Nem biztos hogy röhögnek, hiszen mi sem röhögünk az inkákon vagy egyiptomiakon hanem érdeklődve vizsgálgatjuk amit hátrahagytak
  • zolis
    #14
    Szépen lassan már egy ilyen leszállást is élőben lehet majd követni, aztán pedig jön a Mars Live Cam!
  • Zolly75
    #15
    VV stílusban lesz az 1. Mars expedició? :) Izgulok az sms-"percdíjakért"...
  • nagypite
    #16
    Mars-ról az adás 14 perc míg ideér. Az adás neked élőnek hatna, de az már 14 perce történt. Egy oda-vissza párbeszéd 30 perc elég unalmas műsor lenne...
  • nagypite
    #17
    Persze ez a 14 perc a mostani bolygó álláshoz tartozik ennél lehet nagyobb és kisebb is attól függően, hogy a Föld és a Mars a körpályájuk melyik részén vannak egymáshoz képest.
  • Molnibalage
    #18
    Kis kötekedés. Nincs körpály, minden bolygó ellipszispályán mozog, ami nagyon közel esik a körhöz, de akkor sem az.
  • NEXUS6
    #19
    Megmondtam ugye, hogy semmi baj nem lesz!
    :DDD
  • Zolly75
    #20
    Vajon Angliában milyen arányban lehetett fogadni a sikerre? Hivatalosan 1.7% volt a sikertelen landolás kockázata, úgy tudom.
  • duke
    #21
    Csak nehogy kideruljon, hogy ezt is muteremben fotozzak, mint az allitolagos holdra szallasokat.
  • Caro
    #22
    Kis kötekedés: a newtoni fizikában, ha a bolygókat gömbszerűnek tekintjük és elhanyagoljuk az egymás közötti gravitációt :)
  • Molnibalage
    #23
    Ettől még a pálya akkor is ellipszis marad...
  • MuchACHO79
    #24
    Jó, hogy 200MHz-es processzora van, de mit kell ennyit baszakodni a felvételek készitésével meg az antenna kinyitásával? Lenn vagyunk? Lenn. Akkor antenna kidug, tegyék be egyesbe, aztán dzsanázz :) Bezzeg a dártvéder kutasz-droidjai tudták a dolgukat maguktól is... :)

  • Archenemy
    #25
    Kamu az egész, jól látni, hogy stúdióban vették fel.

    (kheh heh heh)
  • duke
    #26
    En is azt hittem, hogy mostanra lesznek mar jo minosegu nagyfelbontasu kepek. De csak ezek a tiz eves mobiltelefon minosegu fekete feher kepek vannak, es azok sem tul erdekesek. Egy kep van, ami talan bizakodasra add okot.
  • Tinman #27
    És mit eszik?

    Homokot vagy követ?
  • Archenemy
    #28
    Amúgy alapvetően titokzatos, hogy mit eszik az alien. Élőlényeket biztos nem, azokat csak megöli vagy elfogja és tojáskeltetőnek használja.
  • Mat666
    #29
    Szép és jó hogy le szálltak meg minden de pár milliárd dollárból hogy ilyen hulladék fekete fehér képeket küldjenek vissza az szánalom.
  • Molnibalage
    #30
    Gratulálok te zseni.

    1. A nagyfelbontású kamera ki sincs csomagolva.
    2. Ez a navigáláshoz használt kisfelbontású cucc. Ezzel kerülik el majd a zizis helyeket, ennek nem az a funkciója, hogy szép HD panoráma felvételeket készítsen.

    Egyékbként meg...

    Miért nem tudnak a magadfajta balfaszok kussolni...?
  • gothmog
    #31
    Tudod, vannak olyanok, akik csak azért írkálnak be, hogy felbaszhassák valakinek az agyát és rabolhassák az idejét. Sovány vigasz ez a szánalmas kis életükben, de ez minden amit össze tudnak hozni. Értsd: pontosan tudja hogy baromságot írt, épp az volt a célja, hogy találjon valakit, akit húzhat vele.
  • gombabácsi
    #32
    becsüljétek meg az ilyen eseményeket, pár évtized és véget ér a technikai civilizáció és vele együtt a tudományos fejlődés és az űrkutatás is
  • COOLancs
    #33
    Talán ezért nem is terveznek több rovert odaküldeni ebben az évtizedben.
  • csimmasz
    #34
    offtopik!

    Ha igy haladunk valóban vége lesz, vagy azért mert visszaküldjük magunkat vagy 100, 200 évvel egy világméretü konfliktussal vagy az fog beteljesedni mint az idiocracy cimü filmben.:)
    Már manapság is a léhütés meg a mások átverése a sléger pálya, nem a termelés vagy érték előállítás.

    Tényleg ki fog dolgozni amikor a kissebbség lesz a többség?
    És szégyen lesz nem szinesnek lenni meg nem káromkodni?
  • csimmasz
    #35
    Egyébként erre a hírre vártam reménykedve, nagyon nagy gratula mindenkinek akinek része volt a sikerért hozott erőfeszitésekben!
    Hálistennek megint jönnek majd a hírek a marsjáró kutatásairól, lesz mit olvasni!:)
  • Krisztiam #36
    szerintem semmi nem szállt le a Marson :D
  • Mat666
    #37
    "Tudod, vannak olyanok, akik csak azért írkálnak be, hogy felbaszhassák valakinek az agyát és rabolhassák az idejét. Sovány vigasz ez a szánalmas kis életükben, de ez minden amit össze tudnak hozni. Értsd: pontosan tudja hogy baromságot írt, épp az volt a célja, hogy találjon valakit, akit húzhat vele."

    Tudod senki nem kényszerít téged vagy a másik csíra kölyköt ezt a Molnibalage hogy válaszoljanak egy hozászolásra ennyit arról hogy ki kinek az idejét rabolja.
    A másik hogy felbassza az agyad egy hozzászólás én a helyedben azért ezen el gondolkoznák talán a te életed egy kicsit szánalmas.


    Ami az előző hozászolásomat illeti tévedtem és? Én betudom ismerni kit érdekel ennyi befejeztem így is több időt szántam rátok mint amit megérdemeltek csirák.
  • nyuny01 #38
    Mi lenne ha odamennél és megnéznéd?
  • Molnibalage
    #39
    Ha meg ennyire nem vagy képben, akkor mire fel van ekkora arcod...?
  • MacropusRufus
    #40
    "Ma a Mars bolygón az Amerikai Egyesült Államok történelmet írt"
    már miért is? Ezek a jenkik mindíg írnak valami. Ebben most mi a töri írás?
    Úgy sem lesz ember a Marson belátható idpn belűl. Ezt szajkozzák a jenkik kb. a 80-as évek óta. A NASA szerint már 2010-ben embernek kellett volna ott mászkálnia, erre ez a 4. szonda ami leszál ott. Továbbá baromi sok műhold kering körülötte. Mi olyat tudnak még ott találni ami új lenne? :o