271
  • set36dyrf
    #31
    Nem a blikk szerint, hanem a te világképed szerint, és maradjunk annyiban hogy valami akkor nem lesz igaz ha bizonyítják. Én az a fajta ember vagyok, aki szereti a dolgokat akár igaz akár nem, támaszokon látni. Bizonyítsd be hogy a cikkben leírtak megvalósíthatatlanok, azok az emberek akik ebbe belevágtak már előtted járnak néhány lépéssel, ők be akarják bizonyítani hogy megvalósítható, és ez viszi előre az emberiséget, a kérdőjelek csak akkor válnak hasznossá, hogy ha a megválaszolásuk a célt szolgálják, és nem a hátrálást. A példálózást meg hanyagolom ha a konteóra gondolsz, mert nem ez a topik a megfelelő hely hozzá, megmaradok az általánosságnál.
  • Irasidus
    #30
    Nem kimeríthetetlen, de nem is tűnik el, tudod hulladék lesz belőle, amit újra lehet haszonsítani. A probléma akkor állna fenn ha pl.: több nyersvasra lenne szükség mint amennyi újrahsznosításból származna. Ez lehetséges, de nem ma lesz az, főleg, hogy a készletek (újrahasznosítás nélkül!) még jó pár évszázadra elegendőek... Szóval ma nem, de mondjuk 300 év múlva simán el tudom képzelni.
  • Irasidus
    #29
    Tehát a pletyka, és konteó elméletek mondanak sokat a világ működéséről? Bocsi, de ez a BLIKK szint - ami lehet, hogy neked hihető, meg tetszetős de attól még nem lesz igaz. De teoretikus vita helyett, talán egy példával előrébb juthatnák a vitában, nem?
  • set36dyrf
    #28
    "hacsak valami rá nem kényszeríti az embert" - Szerinted a Föld tartalékai kimeríthetetlenek ?
  • Irasidus
    #27
    A tudomány nem kőkemény technológia, a tudomány egy módszertan. Másrészt a rakétákat nem "fellövik", hanem indítják, ami drága és veszélyes mulatság. Ha nem térül meg a bányászott anyag a rakétaindítás, a bányászat módszerek és egyéb járulékos költségekkel, akkor senki nem fogja alkalmazni (hacsak valami rá nem kényszeríti az embert).
  • set36dyrf
    #26
    Én meg azt értem, de nagyon, hogy a világ működésével kapcsolatban nem vagy képben, de kicsit morbid addig nem észrevenni valamit, amíg a blikk nem ír róla. Gondolkozz el ezen kicsit.
  • Irasidus
    #25
    Tehát pletykákból értesülsz róla. Értem.
  • set36dyrf
    #24
    Olvasgass kicsit a vélemények között még a CERN megépítése előtti időszakból. Az utóbbi 10-20-30-40 éveben hány dologról mondták azt a bizonyos szkeptikusok hogy lehetetlen ? Régen még máglyára dobták azokat akik olyat mondtak, ami az akkori világképpel ellentétes volt, ezek a bizonyos kirekesztő emberek még ma is jelen vannak, és hányingerem van tőlük.
  • Caro
    #23
    Mi köze ennek a tudományhoz? Kőkemény technológia az egész.
    Ha meg tudják oldani a 100%-os automatizációt, akkor lehet hogy versenyképes lesz. Visszahozni anyagot nem nehéz, fellőni az.
  • set36dyrf
    #22
    Ok. Tehát akkor a hozzászólásomhoz amire először válaszoltál ennek semmi köze, akkor minek hozod fel ? Én szkeptikus emberekről beszéltem, de szerintem a szkepticizmusnak se egy fajtája van.
  • endrev
    #21
    Irasidus, a tudományos szkepticizmus csak a feudalizmust segíti a tudományban, nem a fejlődést. Jól kimosták az agyadat az egyetemen (mondom ezt egyetemi tanárként, csak hogy tudd hova tenni). Minden nagy előrelépés úgy indult, hogy valaki félretette a szkepticizmusát.
  • set36dyrf
    #20
    A kiszivárogtatás, névtelen forrásokból származó pletykák egyidősek az újvilággal. Vannak dolgok amik már előbb az emberek orrára akad, mint még mielőtt az orrukra akasztanák.
  • Irasidus
    #19
    Szóval nem tudod mi fán terem a Tudományos Szkepticizmus. Ok.
    kezdetnek itt egy link
  • Irasidus
    #18
    Aha, ha több "olyan kutatás is van, amit nem tártak a nyilvánosságra", akkor te honnan is tudsz róla? :D
  • set36dyrf
    #17
    Az "ááá inkább mégse, meg úgy is sok lóvé, meg amúgy is tök hülyeség, meg amúgy is eltér a világképemtől" tényleg előre visz.
  • endrev
    #16
    "Az első sarkalatos kérdés, hogy hogyan juthatunk oda?"

    PONT a mondat végén, még mindig. :) Alárendelő mondatszerkezet. Bocsi, amúgy érdekes a cikk, olvasom tovább.
  • Zombee
    #15
    Ezek leginkább fantázia szülte grafikák, dekoráció, nem pedig komoly elgondolás.
  • Zombee
    #14
    1. Biztos több olyan kutatás is van, amit még nem tártak nyilvánosság elé.
    2. A katonai kutatásokhoz és a majdani gyártáshoz is kell nyersanyag és technológia, így nem elképzelhetetlen egy ilyen kutatás.
    3. A katonai kutatásokra az amerikai (és bármilyen) kormány sokat költ, nem elképzelhetetlen, hogy míg a NASA alig kap pénzt, katonai háttérrel foglalkoznak hasonló dolgokkal.
    Rengeteg olyan dolog van, amit eredetileg katonai céllal fejlesztettek ki, ilyen a sugárhajtású repülő és az internet is.
  • Zombee
    #13
    Tévedsz. Egy ilyen projekt rengeteg pénzt emészt fel, eleve nem minden ország engedhetné meg magának. A NASA meg azért játszadozik robotokkal a Marson, mert a kormány rendre szűkebbre szabja a költségvetést. A háttérben azért folynak kutatások ott is, a magánszektorban is, ahol viszont rengeteg pénz van. És ha megvan a pénz, a többi mondhatni gyerekjáték.
  • Molnibalage
    #12
    Űrkutatás topikban is ez a téma. Vicc. Koncepcióterv szinten látszik, hogy teljesen életképtelen.
  • Irasidus
    #11
    Tévedsz. A tudomány egyik alapja a Tudományos Szkepticizmus, ami előre visz.
  • set36dyrf
    #10
    Még szerencse hogy a tudományt nem a szkeptikusok vitték előre, bár ha azokon múlt volna még a kőkorban lennénk.
  • gforce9
    #9
    "Jelenleg arra nem képes az emberiség, hogy a Holdon fenntartson a bázist, vagy hogy néhány embert eljutassunk a Marsra. Ott tartunk, hogy egy kisebb asztal méretű robotot el tudunk juttatni egy másik bolygóra."

    Miért ne lennénk képesek rá? Képesek vagyunk, csak épp nincs pénz a megvalósításra. Az erőforrások megvásárlására. A technológia megvan hozzá, de marhadrága. Emögött a projekt mögött gyanítom lesz pénz. És nem csak alamizsna.
  • Ravkin
    #8
    Igen a mai rakétameghajtással működő űrhajókkal még ez a helyzet áll fenn, de ha a jövőbe tekintesz, maga az alapelgondolás igenis lehetséges, sőt, szerintem jó ötlet. Régóta ez az egyetlen értelmes cikk amit az sg-n olvasok.
  • T0nk
    #7
    Mondhattok akármit, teljes mértékben reális az elképzelés. Ilyen emberek nem jönnek elő addig a háttérből, ha nem biztosak abban amit csinálnak.
    És örülök, hogy éledezik a magán űripar az Apolló program óta eltelt több évtizedes purnyadás után.
  • Irasidus
    #6
    Mármint az X-37b-re gondolsz, vagy a kémműholdakra? Ezekkel bajosan fogsz bányászni! Mellesleg a hadsereg mióta foglakozik bányászati technológiákkal?
  • zsimborgo
    #5
    Hacsak nem vetik be hirtelen Amerika titkos technologiáit ami elsősorban a katonaságon belül kell keresni.
  • noland
    #4
    Jó ez a kép fent. Utoljára a 70es években láttam hasonlókat, csak ennek jobb a grafikája. Szerintem biztos sikerül majd!
  • BlackVoid
    #3
    Ez mekkora vicc.
    Az energia (és pénz) igénye ennek olyan óriási, hogy teljesen értelmetlen az egész.
    Kérdés, hogy ez szándékos propaganda (próbáljuk leverni a nemes és ritkafém árakat pár hétre) v. ennyire hülyék.
    Jelenleg arra nem képes az emberiség, hogy a Holdon fenntartson a bázist, vagy hogy néhány embert eljutassunk a Marsra. Ott tartunk, hogy egy kisebb asztal méretű robotot el tudunk juttatni egy másik bolygóra. Ennyi. Hol van ez a bányászattól? Mekkora súlyokat kéne ott mozgatni? Orbitális költség.
    De már aszteroidákat akarunk bányászni. Vicces.

    Mi lesz a következő baromság? A Titánra építünk ki földgáz vezetéket? (Metán óceánok vannak ott).
  • Skynet85
    #2
    Ittenem a szomszédban lévő holdra nem tudnak feljutni rutin szerűen, majd pont egy mozgó vmiről fognak záros határidőn belül kitermelni bármit is(a motivációt érzem a dolog mögött $, csak a realitást nem )...
  • Prof William
    #1
    Hamarosan jönnek a Planecrackerek.