2890
glkb0iab9cwfxwfikpr4.png
Wargame series (Red Dragon)

Magyar nyelvű bemutató.
  • molnibalage83
    #2850
    Ez valami egészen elképesztő, képtelen vagyok veszteni ALB-ebn. Anno, mikor kijött az RD akkor valami 37% táján volt a W/L arány. Most 50% felett van... Pedig olyan lobby-kba kerülök, ahol 3v3-ban 5 játék után 40% győzelmi arányos és egy mezei 40%-ossal toltuk le a vérbe a százados randket játékost, mellette a 3000+ (!) 76% W/L-os társát és még valakit... Ok, hogy általában én török és és darálok le szinte mindenkit, de aztán jól csatlakoznak be a viszonylag átlagos játékosok is, jó ütemben szimplán elárasztva a játékteret áttörés után egységekkel. Egy totál idiótával kerültem összes 2 nap alatt, aki csak campelt és artyt tolt az egész játék alatt. 4 FOB-ot rakott le, de baszott megnyitni nekem... Ekkora gyökér volt, de még így is győztünk. Pontosabb, én győztem ő csak részesült belőle...


    Az ALB modellező értékei és modellezése egyszerűen fényévekkel jobban bejön nekem, mert teszik rohadt szerencsejátékká a játékot, mint az RD elképesztően túlbuffolt egységei. Ott minden azonnal végetér, minden stat az egekben még Cat C egységek egy részénél is. Itt max távolságon legfeljebb elit egységek tudnak megbízhatóan operálni.

    Én azt látom sajnos, hogy Eugen a saját játékának alapjait sem értette meg, az ALB lehet, hogy csak véletlenül sikerült jóra. Az EE érdekes próbálkozás volt, de az ALB-hez mérve is szutyok, egy jó alapötlet volt, semi több. Az ALB-ben az adatbázisban vannak elképesztő hülyeségek - MiG-21bisz R-27-tel Cat C-ben, 4 rakétás Chappy pótrakéta nélkül, stb., ezek egy része a "balansz" égisze alatt - de sajnos hiányoznak olyan dolgok, mint a LOG chain és amphi, plusz a kis távolságon mindent átlövő AP gunt fixálták RD-ben.

    Ha az ALB-t fejlesztették volna tovább amphi + log chainnel és AP fix-szel ezerszer jobb eredmény lett volna. A timeframe bővítése, a deck rendszer totális szétkúrása és agyatlan buff, totál OP arty spam mind-mind kinyírták a játékot. Az ALB-ben az arty morál rombolásra és füstre jó, a leggyengébb egységeket is alig lehet szétlőni velük. Az RD-ben a top tier arty meg pontosabb corr shottal, mint az irányított lézerbomba. Vicc az egész...

    Az ALB-ben a régebbi egységek is használhatóak bizonyos taktikával a morál rombolás és alapvetően alacsonyabb base ACC miatt. 30 CP-es elit szutyok T-55-tel is vertem le M1-eket úgy, hogy a moráljuj szar volt és a mennyiség + flank működik, de akár szemtől szembe is, ha úton lehet robogni közelre. Az RD-ben lehet erőlködni akármennyire A cat játékban ilyen nincs, a C cat egységek szinte semmire sem jók az esetek 99%-ban, egy-két kivétel van.
  • molnibalage83
    #2849
    Próbaképpen visszaraktam mindkettőt. RD két játék után leszedve, fostaliga. ALB. 4 játékból 4 élmény és nem azétr, mert mindig gyzőtem. Hihetetlen fordulatos meccsek voltak, minden fejlesztési hiányossága és fejletlensége ellenére is az ALB jobb az én szememben.

    Sajnos az RD-t sikerült teljesen elkúrni, pedig csak az ALB-t kellett volna upgradelni és nem kibővíteni teljesen balanszolhatatlan egységekkel...
  • molnibalage83
    #2848
    Egy érdekes tippet olvastam. Attack move parancs esetén ha SAM távolságba ér repcsi, akkor azok automatikusan megállnak és indítanak. Radaros SAM esetén persze fel kell kapcsolni a radart.
  • molnibalage83
    #2847
    Érdekes MOD, de nagyon nem gondolta végig...
  • hana19
    #2846
    Köszi!
  • Kaeblo
    #2845
    Két mód van. A lényeg mindkét esetben, hogy akkor csinálsz valamit amikor céloz a gép.
    1. Vagy másik célpontot jelölsz ki ctrl + T vel
    2. Kikapcsolod a fegyvert, aztán marad 1 bomba, amit később megint csak oda dobsz le ahova akarsz
    Én az elsőt szoktam használni, ha akarom, mert úgy gyorsan le lehet dobni a két bombát, aztán lehet evakuálni.

    A célzás kb egy 0.5 - 1 másodperces intervallum, nem annyira nehéz beletalálni. Két helyen is lehet nézni a célzást, vagy a modell felett a játéktéren, vagy középen alul a kis fegyveres info box felett.

    Fun fact harrier mk7el 3-4 bombát is le lehet dobni külön külön helyre. (Bár 4et még nekem nem sikerult :D)
  • molnibalage83
    #2844
    Nem lehetséges. A játék motorja sem tudja, ahogy valóságban a gép sem, mert a lézer egyszerre csak egy célt tud megvilágítani. A közösség régen kérte, hogy két bomba slot legyen, hogy kikapcsolható legyen az egyik, de nem csinálták meg...

    Az RD sajnos már elérte élete végét és komoly javítást nem fog kapni. Sajnos jelen állapotában az ALB-hez képest jobb DB-vel is összeségében sikerült teljesen szétkúrni az egészet. Én már leszedtem az RD-t és nem tervezetm visszarakni soha. Az ALB még fent van, de szerintem az sem sokáig. A

    StDV-nél meg fontolgatom a refundot. Kár volt Eugen...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.05.16. 11:01:06
  • hana19
    #2843
    Hali!
    Tudja valaki, hogy mit kell nyomni, hogy a nighthawk 2 célpontra dobja le a bombáit?
  • molnibalage83
    #2842
    Az egyik leghülyébb hadjárat. A végére kell hagyni a kinai HOT II-es heliket, mert az MI segghülye. Azokkal legyakhatóak a szovjet hk-k, ami ellen esélyed nincs. Az a hadjárat olyan, hogy egy féldebil ember játékos ellen is lehozhatatlan lenne annyira buta MI, meg annyival jobb szerjója van. '80-as évek vége csúcs szovjet cuccok meg kínai és ék-i szarok. A való életben a legcsekélyebb esélye sem lenne ennek a párosnak a szovjetek ellen. Az oroszok már Szu-27 és MiG-29-cel meg MiG-31-gyel repkedek, mikor a vágottszeműek meg n+1-ik MiG-17/19/21 klónnal.
  • LV 426
    #2841
    Sziasztok.
    Segítségre lenne szükségem. Nem vagyok profi játékos, de a ALB-vel szereztem pár óra tapasztalatot, viszont most a Red Dragon második (asszem bear vs. dragon) kampányával nem boldogulok. Hogyan fér bele 18 körbe a teljes térkép elfoglalása? Annyiszor nekifutottam már, hogy lassan megunom, viszont nem hagy nyugodni.
  • molnibalage83
    #2840
    Már csináltam.
  • phylemon
    #2839
    Szerintem legyen neki önálló topik.
  • molnibalage83
    #2838
    Beta, megpróbálok jelentkezni. Legyen ennek topikja most már?
  • molnibalage83
    #2837
    Nem ilyen mélységre gondolok, de pl. lehetne combat modifier, ha nincs rádiós közelben. Pl. ha két szakasz van, akkor a célok közötti váltás supression fire esetén vagy tűztámogatásnál aknavetővel lassabb célzás. stb.
  • Sith
    #2836
    Az a baj hogy teljes realizmusra elég nehéz lenne törekedni, valami egész kicsi közösségen kívül nem hiszem hogy sokan játszanának egy olyan játékkal ahol nemmozdul az egységed mert ellőték a futárt/telefon drótot.
  • molnibalage83
    #2835
    A WiC-ot soha nem próbáltam, de állótlag egész jó. Ha egyszer végtelen időm lesz, akkor talán megnézem. Bár apró hiba, hogy annak online közössége sanszosan már nincs. Ha az új WWII-se játék jó lesz, akkor az RD is erre lesz ítélve szerintem. Az ALB-n már csak lézengenek sajnos, de néha azért ott is megy egy-két jó lobby.

    Egy biztos, a gyalogsági harcászat modellezésnek sokkal, de sokkal magasabb szintűnek kell lennie, mint a WG-ben. Ott a gyalogosok gyak. speciális járművel. A fedezés rendszer két flat bónusz erdőben és épület cell-ben. Itt fényévekkel több kell. Az sem derül ki, hogy milyen mélységű lesz a játék. Az is lehet, hogy szaksz szinten is molyolni fogsz az összesállítással.

    Grafikaiéag viszont valami elképesztő lesz és sanszosan több értelme lesz bezoomolni. Én attól félek, hogy a játék pörgőssége miatt olyan faszságok lesznek, mint a top tier arty a WG-ben. Insta odalövések meg egyebek.

    Akkoriban a rádió ritka eszköz volt, ennek hatásának modellezése meg 99%, hogy nem lesz benne. Mindneki tökéletes összhanban mozoghat, mert ezzel az abszrakció nem tud mit kezdeni.

    Az is jó lenne, ha rombolható lenne környezet.
  • Sith
    #2834
    A ww2 vel nekem csak annyi bajom van hogy rengeteg játék született belőle, míg a wg a 50 es évek + technikájával kb egyedül álló
  • molnibalage83
    #2833
    Az attól függ. Én is jobban örültem volt a WG újragondolásának új motorrl és lehetőségekkel. A WII esetén viszont más játékmechanikai elemek jöhetnek.

    Számomra nem világos, hogy ez mi is. Felkaroltak egy MOD-t vagy más játékot...? Mert a játéknak régen van már fóruma...

    A II. Vh idején nem volt ECM, RWR, stb. ami absztrakciót sok esetben könnyíti.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.03.02. 12:43:09
  • phylemon
    #2832
    Ahogy olvasom a kommenteket, úgy látom a többség nem lelkesedik hogy ww2 témájú játék lesz. Inkább a WG újra gondolását várták. Én is. Ettől függetlenül szépnek ígérkezik a játék, kíváncsi vagyok a játszhatóságra és magára a koncepcióra.
  • molnibalage83
    #2831
    Az új RTS.
  • molnibalage83
    #2830
    Egy balance MOD.
  • molnibalage83
    #2829
  • molnibalage83
    #2828
    Én erősen hajlok rá, hogy abbahagyon WG-t. Nagyritkán felmegyek játszani, miden jól menne...
    ...és aztán a fasz quitterek elbasszák az egészet, miután 20 perc szenvedés után nagynehezen elindul egy kb. balanszolt lobby.

    A játék közössége teszi egyszerűen játszhatatlanná a WG-t. Már lassan 1,5 éve így van és baszik rá az Eugen...
  • molnibalage83
    #2827
    MOD.
  • molnibalage83
    #2826
    Nagyon szar lenne, mert számtalan értékes topik van itt. Agyfaszt kapnék, ha pl. a tudományos rovat HT és űrkutatás topikja levesbe menne.
  • GreenDomestos
    #2825
    Tesóm rendszergazda PH-nál. Nem éri meg már üzemeltetni. Asszem tavasz körül, akkor lesz is egy full design váltás is, újrahúzzák az egész lapcsaládot.
    Utoljára szerkesztette: GreenDomestos, 2017.01.28. 21:53:23
  • molnibalage83
    #2824
    ?????
    Lelőve az SG? Erről hol van hír?
  • GreenDomestos
    #2823
    Nem igazán. Am nap mint nap látom a itt a fórumot, mert alap kezdőlapnak be van állítva. Én várom, hátha lesz egy 2.vh-s folytatása a játéknak. Majd kiderül megéri-e a fejlesztőknek.

    Egyébként hamarosan le lesz lőve az SG, szóval lehet nem ártana átköltözni PH-ra.
  • molnibalage83
    #2822
    Nem, RD. Az EE hadjáratok kb. felét megnéztem, hogy lássam mi volt régen. Nagyon kevés játékmechanikai elemnek van benne ma is létjogosultsága.
  • Porta
    #2821
    mármint a EE -el?

    én benne lennék egy játszmában szivesen :)
  • molnibalage83
    #2820
    Játszik még ezzel itt valaki...?
  • molnibalage83
    #2819
    Bizonyos szempontból viszont idegesítőek ezek. Ha nem tudod, hogy előre mi lesz, akkor mission impossible győzni és az MI persze itt is csal, mint állat. Az 1914 pályán az az egység mennyiség, amivel rádront egyszerűen nevetséges...
  • molnibalage83
    #2818
    Egész hangulatosak az EE hadjáratok és sok minden jobban tetszik benne, mint az ALB vagy RD-ben. Az ágyúk és ATGM-ek közötti range és pontosság arány sok esetben jobb, de a tűzerő értékek elég szarul vannak belőlve, nem sok kutatás előzte meg a játékot sok helyen. Tisztán látszik a fejlődés az ALB és EE között a helyes irányba. Sajnos ez nem mondható el ALB és RD viszonylatban...
  • molnibalage83
    #2817
    Az EE a GoG-on 2.5 EUR. Megveszem, csak hogy megnézzem mit és hogyan modelleztek akkor. :)
  • molnibalage83
    #2816
    Fut erről egy topik kint...
    Itt.
  • Kacyking
    #2815
    Egyre inkább egyetértek azokkal akik azt mondják túl pontosak a tankok az RD-ben, Sokkal jobban tetszene ha 50%-55%-nál nem nagyon lenne pontosabb tank. Viszont a régebbi modellek se legyenek durván pontatlanok. Pl 40% kisebb acc-nak se lenne sok értelme, mert szinte használhatatlanná tenné a dolgokat. Így szupertankot a páncélért és az AP-ért vennénk tisztán és e szerint lehetne árazni is. Ezen kívül az ATGM-eknek is lenne ismét jelentős szerepe, mert most elég korlátozottan lehet használni a legtöbbjüket.
  • molnibalage83
    #2814
    Nem tudja, csak oldalról. 2x30 AP HEAT kell a szemből instakillhez. Ez így olcsóbb, mert egy gépben van. Igen, nem annyira redundás, mint 3 db gép, de ez így reálisabb is.
  • Kacyking
    #2813
    Igen így szét tudja őket szedni az esetek durván felében. De a halálozási arány sokkal rosszabb és kevesebb is van a gépből. Jobban tetszett a régi rendszer ahol több volt belőle. Ha nagyon durva tank jött szembe akkor úgyis párba használtam.
  • molnibalage83
    #2812
    Csak így képes szétszedni top tier tankot is. 30%-mel így is elég jó ésa 60% base ACC az kurva magas 3500 méterrel. Ehhez képest a jeni Hornet egy rakás szar mert túl gyors és kisebb range, hiába a 40% ECM.
  • Kacyking
    #2811
    Super Etendard.