336
Shameless

Shameless (2011) - Szégyentelenek
  • sapkafej
    #15
    a sorozatjunkie óta már semmit sem lehet KIpróbálni?
  • ForzaInter
    #14
    ja én is majd ott próbálom be, ha bejön akkor elkezdem darálni:D
  • Steve Downie
    #13
    És a folytatás... :D Miért csak 50 perc?????

  • Steve Downie
    #12
    A legújabb részben Amy Smart ébreszti Emmy Rossumot :)
    Egy ilyen ébredést én is el tudnék képzelni, esetleg beszállnék harmadiknak is :D

  • Bulykin
    #11
    imádom ezt a sorit! drámai de egyben vicces és érdekes is :D
  • Jim Morrison
    #10
    lehet akkor belenézek.
    Nem tűnik nagyon rossznak így elsőre :)
  • N o N a m e
    #9
    Az első évadot láttam, majd a 2. évadot is ledarálom, nekem is nagyon kedvenc, mindenkinek ajánlom. :)
  • ForzaInter
    #8
    be van írva az elkezdendő sorozatokhoz:D de annyi sorozatot nézek most, hogy nem fér be.
    amugy nem soká elkezdni adni a viasat3.
  • zetortraktor
    #7
    Nem rossz, de az eredeti tényleg jobb, annak most megy a 9. szezonja,.
  • Steve Downie
    #6
    Ebben igazad lehet, látom nem nagy az érdeklődés. Azért én írogatom majd az új infókat.
    Azt néztem, hogy ugyanúgy Paul Abbott csinálja a UK verziót is, mint ezt, ráadásul párhuzamosan a kettőt. Lehet én is belekezdek a másikba.
  • Steve Downie
    #5
    Rám is addiktív hatással volt :) Sok sorozatot nézek, de ezt az elsők között szoktam letölteni.
    Amúgy azért is népszerű szerintem, mert sikerült elég jó karaktereket kitalálni, meg a színészeket is jól válogatták össze hozzá. Például az agresszív kisgyerek a családban nagyon nagy, mikor baseball ütővel akar suliba menni :D
  • passatgt
    #4
    elég beteg sorozat, de tetszik nagyon jó, gondolkodok, hogy eredetit is megnézem:)

    (egyébként felesleges minden sorozatnak új topik, ott a Sorozatok téma, ide úgyis csak évadzárókor meg évadnyitókor fog írni bárki is)
  • Blum
    #3
    Első rész alapján kurva jó,nézem tovább.
  • Blum
    #2
    Leírás alapján tetszős,letöltök egy részt gyorsan és belenézek.
    +fav
  • Steve Downie
    #1
    Az én kedvenc sorozatom jelenleg a Shameless, melynek pilotját még 2011-ben vetítették az Egyesült Államokban, idén pedig már javában zajlik a második évad.
    A sori a brit azonos nevű tv show remake-je. Én nem láttam az eredetit, az imdb lapját tekintettem csak meg, és a történetben szereplő család tagjainak nevei nagyjából megegyeznek, szóval valószínűleg ugyanaz lehet a sztori is: körülbelül semmi.





    A Shameless A Gallagher család életét mutatja be. Ebben a famíliában sok a konfliktus, néha tettlegességig fajul a helyzet, azonban egy dolog mindennel szemben előtérbe kerül náluk: az őszinteség.

    Igaz ez mindenkire, kivéve a családfőre, Frank Gallagherre (William H. Macy), aki egy naplopó alkoholista, néha jár csak haza meglátogatni a családját, de igazából a pénzüket akarja lenyúlni.

    A családanya szerepét a legidősebb testvér, Fiona (Emmy Rossum) veszi át, aki próbál anyjuk helyett is anyjuk lenni, méghozzá jó anya - a maga módján. Az előnye az, hogy korban közel áll testvéreihez, illetve a "saját nyelvükön" tudja őket megszólítani, ezért hallgatnak rá. Fiona általában éjszaka dolgozik (egy bárban felszolgáló), nappal alszik, de szinte bármit elvállal a pénzért, hogy segíthesse családját. Egy igazi bevállalós csaj, aki nem jön zavarba attól, hogy valaki rácsap egyet a fenekére.
    Egyébként maga Emmy Rossum sem a szégyellős színészek közé tartozik, sok olyan dolgot elvállal az epizódokban, amit más hasonlóan magasabb reputációval rendelkező színésznő semmi áron nem tenne meg..

    Egyébként általában igaz a sorozatra, hogy előfordulnak benne megbotránkoztató jelenetek, például a második évadban Karen (az egyik Gallagher fiú, Lip alkalmi partnere) új pasija előszeretettel járkál teljesen meztelenül a házban, a kamera pedig nem szégyellős egy kicsit sem.





    Összességében tehát elmondhatom a soriról, hogy nincs hiány verekedésekben, szexben, sörben, tehát a világ által az amerikaiakról alkotott képet csak tovább erősíti, azonban a poénok szerintem hatalmasak, a lányok szépek és bevállalósak, és egy mondanivalója is van az egész történetnek: bemutatja, hogy szegénységben is össze lehet tartani, és hogy sosem olyan nehéz az élet, amilyennek tűnik, bármilyen gondot leküzdhetsz, csak akarnod kell.





    A Viasat adja majd itthon Szégyentelenek címmel.