336
Shameless

Shameless (2011) - Szégyentelenek
  • Steve Downie
    #1
    Az én kedvenc sorozatom jelenleg a Shameless, melynek pilotját még 2011-ben vetítették az Egyesült Államokban, idén pedig már javában zajlik a második évad.
    A sori a brit azonos nevű tv show remake-je. Én nem láttam az eredetit, az imdb lapját tekintettem csak meg, és a történetben szereplő család tagjainak nevei nagyjából megegyeznek, szóval valószínűleg ugyanaz lehet a sztori is: körülbelül semmi.





    A Shameless A Gallagher család életét mutatja be. Ebben a famíliában sok a konfliktus, néha tettlegességig fajul a helyzet, azonban egy dolog mindennel szemben előtérbe kerül náluk: az őszinteség.

    Igaz ez mindenkire, kivéve a családfőre, Frank Gallagherre (William H. Macy), aki egy naplopó alkoholista, néha jár csak haza meglátogatni a családját, de igazából a pénzüket akarja lenyúlni.

    A családanya szerepét a legidősebb testvér, Fiona (Emmy Rossum) veszi át, aki próbál anyjuk helyett is anyjuk lenni, méghozzá jó anya - a maga módján. Az előnye az, hogy korban közel áll testvéreihez, illetve a "saját nyelvükön" tudja őket megszólítani, ezért hallgatnak rá. Fiona általában éjszaka dolgozik (egy bárban felszolgáló), nappal alszik, de szinte bármit elvállal a pénzért, hogy segíthesse családját. Egy igazi bevállalós csaj, aki nem jön zavarba attól, hogy valaki rácsap egyet a fenekére.
    Egyébként maga Emmy Rossum sem a szégyellős színészek közé tartozik, sok olyan dolgot elvállal az epizódokban, amit más hasonlóan magasabb reputációval rendelkező színésznő semmi áron nem tenne meg..

    Egyébként általában igaz a sorozatra, hogy előfordulnak benne megbotránkoztató jelenetek, például a második évadban Karen (az egyik Gallagher fiú, Lip alkalmi partnere) új pasija előszeretettel járkál teljesen meztelenül a házban, a kamera pedig nem szégyellős egy kicsit sem.





    Összességében tehát elmondhatom a soriról, hogy nincs hiány verekedésekben, szexben, sörben, tehát a világ által az amerikaiakról alkotott képet csak tovább erősíti, azonban a poénok szerintem hatalmasak, a lányok szépek és bevállalósak, és egy mondanivalója is van az egész történetnek: bemutatja, hogy szegénységben is össze lehet tartani, és hogy sosem olyan nehéz az élet, amilyennek tűnik, bármilyen gondot leküzdhetsz, csak akarnod kell.





    A Viasat adja majd itthon Szégyentelenek címmel.
  • Blum
    #2
    Leírás alapján tetszős,letöltök egy részt gyorsan és belenézek.
    +fav
  • Blum
    #3
    Első rész alapján kurva jó,nézem tovább.
  • passatgt
    #4
    elég beteg sorozat, de tetszik nagyon jó, gondolkodok, hogy eredetit is megnézem:)

    (egyébként felesleges minden sorozatnak új topik, ott a Sorozatok téma, ide úgyis csak évadzárókor meg évadnyitókor fog írni bárki is)
  • Steve Downie
    #5
    Rám is addiktív hatással volt :) Sok sorozatot nézek, de ezt az elsők között szoktam letölteni.
    Amúgy azért is népszerű szerintem, mert sikerült elég jó karaktereket kitalálni, meg a színészeket is jól válogatták össze hozzá. Például az agresszív kisgyerek a családban nagyon nagy, mikor baseball ütővel akar suliba menni :D
  • Steve Downie
    #6
    Ebben igazad lehet, látom nem nagy az érdeklődés. Azért én írogatom majd az új infókat.
    Azt néztem, hogy ugyanúgy Paul Abbott csinálja a UK verziót is, mint ezt, ráadásul párhuzamosan a kettőt. Lehet én is belekezdek a másikba.
  • zetortraktor
    #7
    Nem rossz, de az eredeti tényleg jobb, annak most megy a 9. szezonja,.
  • ForzaInter
    #8
    be van írva az elkezdendő sorozatokhoz:D de annyi sorozatot nézek most, hogy nem fér be.
    amugy nem soká elkezdni adni a viasat3.
  • N o N a m e
    #9
    Az első évadot láttam, majd a 2. évadot is ledarálom, nekem is nagyon kedvenc, mindenkinek ajánlom. :)
  • Jim Morrison
    #10
    lehet akkor belenézek.
    Nem tűnik nagyon rossznak így elsőre :)
  • Bulykin
    #11
    imádom ezt a sorit! drámai de egyben vicces és érdekes is :D
  • Steve Downie
    #12
    A legújabb részben Amy Smart ébreszti Emmy Rossumot :)
    Egy ilyen ébredést én is el tudnék képzelni, esetleg beszállnék harmadiknak is :D

  • Steve Downie
    #13
    És a folytatás... :D Miért csak 50 perc?????

  • ForzaInter
    #14
    ja én is majd ott próbálom be, ha bejön akkor elkezdem darálni:D
  • sapkafej
    #15
    a sorozatjunkie óta már semmit sem lehet KIpróbálni?
  • ForzaInter
    #16
    most megy a viasaton az első rész..

    kurvajó röviden, el is kezdem darálni
  • Steve Downie
    #17
    A magyar szinkron hogy sikerült? Szokásos módon f*sul?
  • ForzaInter
    #18
    Angol verziot nem láttam, így nem tudok viszonyítani.. Persze eredeti hanggal biztos sokkal jobb.
  • Steve Downie
    #19
    Az új résszel kapcsolatban
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Ezt a drámai epizódzárást kissé erőltetettnek éreztem. Olyan érzést próbáltak kelteni a nézőkben, mintha Lip végleg kiszállna a sorozatból, miközben biztosan lehet tudni, hogy vagy visszaköltözik hamarosan, vagy megy a csajához meg az apjához :D
    Persze ne legyen igazam...
  • ForzaInter
    #20
    hd verzioban nincs fent a magon?:S
  • Steve Downie
    #21
    Tényleg nincs...
  • Blum
    #22
    Az avi is teljesen vállalható minőségű,FullHD monitoron néztem és ahhoz képest korrekt.
  • ForzaInter
    #23
    nagyon jó ez a sorozat.. most néztem meg a 1. évad 3. részét.

    engem nagyon emlékeztet a my name is earl-re a szegénység, meg pár karakter miatt.
  • ForzaInter
    #24
    nem rég néztem meg a 10. részt, még mindig nagyon jó ez a sorozat..

    hálaistennek a nézettsége jó, szóval remélem lesz belőle még jó sok évad, jó lenne annyit megélne ahol az eredeti angol tart.
  • ForzaInter
    #25
    a 2. évad 1 részének a dvdscreener változatához tud valaki magyar feliratot? mert a feliratos oldalakon csak az asap verzihoz van, viszont az a verzio nincs fent semmilyen torrent oldalon ahol én fent vagyok, csak dvdscreener de ahoz meg nem jó az asap felirat.:
  • ForzaInter
    #26
    már tárgytalan..
  • Steve Downie
    #27
    Hányadiknál jársz? Én most néztem meg a legújabbat (s02e10), eddig jókat röhögtem minden részen, talán ez volt az első olyan, amelyik komolyan elgondolkodtatott, hogy szégyen, ha ilyen emberek tényleg léteznek. Márpedig biztos vannak.
    Ezért szeretem én ezt a sorit, mert vicces, nem unod meg egyik percében sem és sokszor a tanulságot is levonhatod belőle.
    (Nah meg a kib*szott jó nők miatt, Steve nőjének olyan meztelen jelenetei vannak, meg olyan teste, hogy csak rá kell néznem, máris eldurranok :D)
  • ForzaInter
    #28
    Ahh.. Még tegnap néztem meg a 2. évad 1 részét.

    Tényleg nagyon jó sorozat, a Showtime úgy látszik nem tud szar sorozatot csinálni.:D

    Hihetetlen jól van ötvözve a humor és a dráma, és rohadt gyorsan áttudnak váltani. Egyik percben röhög az ember, aztán már sajnálja valamelyik karaktert.. A sztori alapján engem annyira nem érdekelt a sorozat, de mivel a showtime-on megy és nagyon jókat írtak róla belekezdtem.

    Nem gondoltam volna, hogy egy ilyen témájú sorozat végig tud szórakoztatni 50 percen keresztül úgy, hogy egyszer sem unatkozok rajta. Tanulsággal kapcsolatban tényleg igazad van, sok elgondolkoztató dolog van benne, és 100%-ban reális a sorozat. Nálam kb 9/10 eddig.

    Sokan írták, hogy az eredeti angol jobb. Én abból nem láttam egy részt sem, de képek alapján amcsi verzioban szereplők számomra sokkal szimpatikusabbak, bár nyilván ez azért is van, mert ezeket a szereplőket már ismerem. Az pedig nálam még rátesz egy lapáttal, hogy Chicago-ban játszódik, egyik kedvenc városom. Az első évadban meg az külön tetszett, hogy végig tél volt, sokat dobott szerintem hangulaton.. Szokatlan is, hogy most nyár van a 2. évadban.
  • Steve Downie
    #29
    Szerintem ez általában úgy szokott lenni, hogy amelyiket először nézed, az jobban bejön. Én is csak a remaket ismertem, aztán belenéztem a UK verzióba is, és nem igazán tetszik, mert egyrészt 2004-es és a minőség eléggé ront az élvezhetőségen, másrészt meg nagyon azonos a két verzió története: mindkettő pilotjában szinte ugyanazok a poénok csattannak el, így meg nem adja. Ha jól sejtem, a többi évadban is nagyjából meg fog egyezni a történeti szál.
    Amúgy miket nézel még a Showtimetól, hogy ennyire dicséred? Holnap még szabin vagyok, nézni kellene valamit :)
  • ForzaInter
    #30
    Dexter, Californication amit rendszeresen.

    Meg anyám nézi a tudorokat meg borgiast, pár részt azokból is láttam, elég minőségi volt mindkettő, csak történetük alapján egyik sem érdekel igazán. Meg nem is férne be most annyi sorozatot nézek meg tervezek majd darálni:D
  • Steve Downie
    #31
    A Dexterről mondják sokan, hogy elég jó, a Californicationt meg én is néztem, de csak az első évadot. Az nagyon adta, nem is emlékszem, miért hagytam abba, egyszer talán még újra nekikezdek.
    Viszont kerestem még Showtime sorozatokat, és elkezdtem nézni a Homelandet. A pilot alapján nekem tetszik, abból most hétvégén meg is nézek majd pár részt.
  • Steve Downie
    #32
    Amúgy nekem a tavalyi év volt sorozatok szempontjából a rekord, a 20-at elértem akkor :) Persze olyan igénytelen sorik is voltak benne, amiket egy idő után már nem bírtam nézni, plusz jött hozzá a meló, így idő hiányában tényleg csak azok maradtak, amiket nagyon szerettem.
    Ahogy számolom, jelenleg 13 van, amelyekről folyamatosan olvasgatok híreket, de ennek a fele már csak ősszel jelentkezik majd új évaddal.
  • ForzaInter
    #33
    Én 18-at nézek rendszeresen amik jelenleg is futnak.:D

    Homelandet majd én is elakarom kezdeni.

    Hogy a sorozatról is szó legyen: Én komolyan megsajnáltam Frank-et az 2x07 végén. Ilyen anya mellett nem csoda, hogy ilyen ember lett belőle.. Lip meg csúszik szépen lefele a lejtőn, jó utón halad afelé, hogy olyan legyen mint az apja.. Persze tuti visszafog költözni majd. Steve-nek tényleg brutál jó a brazil csaja.:D Az 2x08 végén most nem tudom, hogy Frank tényleg azért ment a volt feleségéhez mert annyira összetört, hogy meghalt az anyja és arra vágyik, hogy valaki megvigasztalja, vagy a helyzetet kihasználva tudva azt, hogy milyen a volt felesége, csak azért ment, hogy egyszer meghúzza.:D Valószínű az utóbbi.:D
  • Steve Downie
    #34
    Jaja, inkább az utóbbi :D Hát én nem tudom sajnálni Franket egy kicsit sem, a 10. részben egyenesen megutáltam (ahogy azt írtam is), mert undorodnék egy olyan embertől a való életben is, aki a keservesen összekuporgatott pénzem egy nap alatt elszórná.
    Homelandből asszem 6 részt néztem meg a hétvégén, holnap folytatom. Nem lesz a kedvenc sorozatom, de nem is unalmas, úgyhogy mindenképp nézem.

    Ez a brazil csaj meg minden jelenetében meztelen. Mondjuk én nem bánom :D

    (11. részből)



  • ForzaInter
    #35
    Ahh ez a brazil csaj brutál jó.:D

    A pénz elherdálása miatt mondjuk inkább Monicát kell hibáztatni, mert ő találta meg és vitte oda Frank.nek, hogy költsék el. Ha jól emlékszem nem is mondta meg neki milyen pénz.
  • Steve Downie
    #36
    Mondjuk ez igaz. Meg is banta utana rendesen a csaj, a legujabb resz utolso 10 perce eleg durva.
  • Steve Downie
    #37
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Elvileg ez a tegnapi rész volt a season finale. Nekem tetszett benne, hogy nem a szokásos drámai évadzárót választották ők is, hanem egy vidám befejezést.
    Frank kórházas mentőakciója epic :D
    Lip meg b*ssza meg, állandóan a legjobb csajokkal van dolga :D (remélem a lányka szerepel majd sokat a harmadik évadban is, lehetőleg ugyanennyi ruhamennyiséget viselve magán :D)


  • ForzaInter
    #38
    nézném már a finálét, de még a 11. részhez sincs felirat:(
  • ForzaInter
    #39
    most néztem meg a 11. részt.. egy dolog jutott eszembe: ilyen emberek léteznek?:D ez a karen a 2. évadban nekem nagyon unszimpatikus lett, legalja nagyon a nő, meg még jó páran..

    vége elég lehangoló volt amúgy.
  • Steve Downie
    #40
    Hát igen, az a rész elég durva volt. Talán túl élethűre is sikerült, ahogy spriccelt a vér mindenfelé a csuklójából.
    Karen meg a legnagyobb személyiségfejlődésen ment keresztül a sorozatban, sajnos negatív irányban. Bár én még így is dugnám

    Amúgy komolyan ilyen lassan fordítják? Én azt hittem már a megjelenés estéjén kész szoktak lenni a feliratok, itt meg azért hosszú hetek telnek el