241
Tropico 4
  • horthy
    #81
    Hogy érdemes beállitani a bértáblát a különböző képzetségű munkaerők között ? Nagyon üresek a farmjaim ! Ugy vettem észre hogy szivesebben pultosok stb a képzetlen munkaerő mint sofőrök meg főleg földmüves farmerek . El akarom érni a lehető legjobb foglalkoztatottságot . Alapbol 5 a képzetlenek bére 10 a képzetteké és 20 a föiskolásoké mi legyen az arány ? Legyen-e a pl: a képzetlen munkakörök jellegén belül is bértáblázat pl egy farmer többet kap mint egy portás vagy egy képzett gyári munkás jól keres stb . Egyszoval ki mit javasol a fizetés leosztásra?
  • Calver
    #80
    igen, és ott is elég későn jön.
  • vandrewhun
    #79
    Sziasztok

    azt szeretném kérdezni, hogy Metró csak a Modern... ben van?
    Közlekedésnek csak a garázst látom.
  • Csokis
    #78
    Ingyenes hétvége van Steam-en!
  • Calver
    #77
    garázsok mindenhova, ahova a kétlábúak járnak, avagy munkahelyekhez. tedd pont a kereszteződésbe, mellé szórakozóhelyeket, templomot/katedrálist, kórházakat, vagy iskolákat, szépen szétdobva a kereszteződés minden pontjára - ne zsúfold be mindet egy helyre, csak az előbb felsoroltak közül 3-4-et, különben túlterhelődik a garázs. kell egy kis ráérzés, na, de idővel beletanul az ember a "helyes" mennyiségbe. mögéjük a lakóházakat.
    legalábbis nekem ez jött be, így tűnik a leggyorsabbnak a "tömegközlekedés".
    még az sem árt, ha egy helyre több út is vezet - nem kell meglepődni, ha idővel úgy néz ki a városod mint egy amőba-tábla.
  • horthy
    #76
    Hogy érdemes kialakitani a lakásokat pl cukorrápafarm mellé ? Mert néztem van amikor a térkép végére gyalogolnak a melosok . Hogyan alakitsam ki a tömegközlekedést lakonegyedeket meg munkahelyek elhelyezkedését magyarul a garázsokat nemtudom van-e más ujitás a Tropico 3-hoz képest ? Azt szeretném ha dinamikus volna a közlekedés a munkahelyek és a lakások között .
  • Calver
    #75
    windows tűzfalat elődúrod (tököm tudja már melyik win verziónál hol rejtőzködik), megkeresed haladó beállításokat (gondolom ez a magyar neve), és kimenő/bejövő szabályoknál (?) hozzáadod Tropico 4-et, és letiltod. látni fogod kb h mit kell csinálni szerintem.
    ha más tűzfalat használsz, akkor természetesen ott tiltsd le.
  • rico86
    #74
    Olyan problémám lenne hogy wiffis routerem van és nem tudom hogy tiltsam le úgy a netet hogy nem húzom ki a kábelt hogy a tropico ne tudja ellenörizni a kulcsot, valaki segítene?
  • Austin Bailey
    #73
    igen, én is úgy érzem, hogy a 3 óta visszafelé lépkedünk
  • Calver
    #72
    supermarket tényleg fos, meg nem értem minek kéne oda 4 ember - mindig lehúztam egyre. ráadásul nagy, nem lehet bepréselni úgy mint marketplace-t.
    hoteleket nem vágom, halat importálom mindig, de tényleg... érdekesen néz ki. bankot szintúgy nem szoktam, se kabarét, ahelyett museum of modern art meg mauzóleum. víztisztító jobb, sokkal nagyobb területet tisztít meg, és jobban, de értelme tényleg nem sok szemétteleppel szemben. business center meg babel tower hanyagolandó, bár itt-ott rá vagy kényszerítve.

    ellenben a metró kurvajó - pl utolsó sziget olyan, h csak egy kis úttal tudod összekötni a sziget belsejét a parttal (ahova gyárakat érdemes rakni)... na most, ha nem építesz metrót, nonstop be lesz dugulva az út - azzal megfejelve viszont megy a közlekedés mint a villám.
    telecom cég megint jó szvsz, 1 emberrel megdobja +10-el job és housing quality-t, ami baromi kellemes.

    másik ami nekem bejött az a Solar PP, olcsó, jó, kellemesen is néz ki, bár sok helyet foglal.

    rossznak annyira nem rossz a kiegészítő, de... közepes. ami elég gáz, tekintve h háromhoz Absolute Power az egyik legszórakoztatóbb játék volt, amivel valaha játszottam. baromira kidolgozatlan, és "kis" finomhangolással kifejezetten jó lehetett volna.
  • Austin Bailey
    #71
    a biofarm meg az organikus ranch jól néz ki meg mondjuk a repülőtér, de a többi egy szar. Supermarket nincs kidolgozva, nem szép a textúrája. Apartmant minek cseréli le 1966-ban, miközben a sokkal régebbi kinézetű városi házat csak '86-ban. Az összes toronyháznak ronda lett az üvegfelülete. Hát csillagos hotel egy botrány. Miért nem a luxury hotelt cseréli le. Mi a lószar az a halizé a golyóval?, az új bank is rohadt ronda. Kicserélték a kabarét, amikor az volt az egyik legjobb épület. Ultraszar, hogy a szeméttelepet lecserélik víztisztítóra. A két új gyár nagyon gagyi. Az autógyár túl kicsi. A business center csak egy alibi épület, ami felszívja a képzetlen munkanélküliséget. A metró egy faszság. Bár megoldja az utak bedugulásának problémáját. A modern apartman nagyon ronda és beilleszthetetlen a formájával a városba. A SWAT HQ tényleg hülyeség. Meg én a telecom céget sem értem túlságosan.
    Szóval szar lett. Az egyetlen jó változás, hogy hajó lett a kis étteremből.
  • Calver
    #70
    funkcionalitásuk jó. szinte mind fejlődött, legtöbb szvsz nem is néz ki rosszul... SWAT HQ meg Presidency viszont tényleg elképesztően ronda pl, meg új "arcképek" is eléggé szembántóak.
    ami nekem nagyon csípte a szemem, az annyi, h baromira érződik rajta: elsiették, és baromira nem tesztelték le.
    példa: SWAT HQ lecseréli az Armory-t, ami szép és jó, leszámítva h ezzel kapásból nem tudod militaristák egyik nagy követelését teljesíteni (tábornokok), kiesik szinte az összes feladatuk (armory építése, guard station-ök), valamint ha mellette felújítod palotádat, nem fogsz tudni kivégezni kétlábúakat, mert nem lesz katonád, max ha felhúzol egy mauzóleumot is. retardáltság. ráadásul sokszor kell sok katona is, és nem tudod azt megcsinálni, mint MT nélkül, h felhúzol rakás armory-t + guard station-t és benyomod conscription-t, helyette mindenhova tanult kétlábúak kellenek.
    de épületek nagy része nekem legalábbis tetszett - pl Bio Farm baromi jól néz ki szvsz, plusz 3 különböző kaja jól tud jönni népesség boldogsága szempontjából.
  • Austin Bailey
    #69
    nekem rohadtul nem tetszik. Az összes épült ronda, kidolgozatlan értelmetlen, és ráaádul lecseréli a régieket, amik jobban néznek ki.
  • Calver
    #68
    na Modern Times kivégezve... szegény hold
    látszik, h fejlesztők rájöttek: a játékosok rá vannak kattanva az importal profit generálásra... jött válaszul a biofarm (4 farmer, annyit termel mint 3 farm együtt), na meg a teljesen csupasz sziklák.
    Plantador DLC azért lépten-nyomon nem ártott volna, szép a biofarm, de ha csak a cukrot akarok termelni, felesleges...

    zúzza még valaki btw?
    ha frissen ugrotok neki: első pár küldetés elég gyér, később viszont nagyon jók jönnek - és kellemesen nehezek is...
  • Calver
    #67
    jó tanács: ha "áthelyezitek" a sziget egy másik pontjára... nos, a palotán kívül mindent, ajánlott az ottani lakóházakat és munkahelyeket elpusztítani - a Tropican-ok nem a legintelligensebb népség, és nem mennek át kajáért/gyógyszerért a sziget másik oldalán lévő humanitárius segélyhez...
    20 szigetlakóm adta az életét ezért az információért

    és Modern Times-ban van legalább 3 ilyen sziget, szóval...
  • Calver
    #66
    nos, most tartok a felénél és eddigiek alapján: kattantnak kellően kattant (majd meglátjátok), de ajókurvaéletbe de összecsapott... bugok, nem működő gyorsbillentyűk, hibás szövegek, ronda arcképek új foglalkozásoknál, új épületek idővel felülírják a régieket és teszik ezt sokszor teljesen retardált módon, és ilyen "apróságok"... ja, és Sunny új szövegeit új emberrel vették fel, de a régiek is maradtak, baromi harmonikusan hangzik.

    a hatodik küldetést jó párszor vissza kellett töltenem, majd kirúgnom a dokkmunkásokat, mert olyan gyorsan haladtam a fő feladatban, h egyéb esetben instant *elvesztettem* a küldetést. kedves Kalypso, az ötletek nagy része jó, de ezt biza be kellett volna rendesen fejezni, tesztelni, finomítani rajta, aztán kiadni.

    valamint tippre azt feltételezve rakták össze, h az illetőnek van Plantador DLC-je, mert míg az új bio-farm aranyos kajatermelésre, cukorra és társaira... nos, kevésbé.
  • Calver
    #65
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tropico 4 Modern Times Addon-RELOADED
  • Calver
    #64
    wikipedia szerint ma jön kiegészítő.
  • Calver
    #63
    mert lusta rohadékok, ugyanúgy, mint mindenki más, csak náluk feltűnő.
    klikk az épületre, és látod épp mit csinálnak - lehet h mind kaját szerez/sztriptíztáncosnőket néz/alszik, aztán olyankor baromira nem halad a munka. persze a többi dolgozód is ezt csinálja, csak náluk nem látszik meg ennyire.
    érdemes építeni egy második Construction Office-t, annak a helynek a közelébe, ahol építkezni akarsz.

    btw annyira nem érdemes jól megfizetni őket - nekik van legmagasabb Job Quality-juk az összes képzetlen dolgozó közül.

    őszintén szólva érdemes mindenkinek ugyanannyit fizetni (kivétel gyármunkások), hogy leegyszerűsítse házalást: mindenki jövedelme 1/3-át hajlandó lakbérre elkölteni, két főnél természetesen ez a duplája, szóval ha mindenkinek 12$-t fizetsz pl havonta, a rosszabb házakba állíts be 4$-t lakbérnek, jobbakba meg 8$-t, így minden profitot maxon pörgetsz.

    szórakozás dettó, csak ott a jövedelme teljes összegét hajlandó elszórni - avagy ha mindenki pl 18$-t keres, legyen minden szórakoztató épület belépője is ennyi.
  • Namees
    #62
    Az építészeim miért nem dolgoznak? Nekik van a legnagyobb fizetésük, s nem akarnak dolgozni :S
  • Calver
    #61
    beszarok, a készítők tényleg mindenre gondolnak...

    Bickering Factions-ban nagy finálé után rányom az ember a Keep Playing-re, és kis idő múlva mi fogadja:

  • Calver
    #60
    uff.

    először is: márciusban kiegészítő, és már kijött 3 DLC, sajnos ezek nekem (még) kimaradtak.

    másodszor, hasznos trükk, ami nem egyértelmű: gondolom tudjátok, h marketplace szétosztja a kaját, és lehet hozzá importálni, kukorica alapból be is van nyomva. amit a legtöbben nem tudnak, h nem csak kukoricát lehet, hanem azokat is, amik cannery-hez kellenek: halat és ananászt is!
    annyi kell az egészhez, h benyomod almanac-ban importoknál. érdemes is: hal kapásból olcsóbb mint a kukorica, és New Titanic-nek hála végképp nem éri meg termelni, ananász meg... baromi drága, de akkor is megspórol egy farmot.
  • Serpa
    #59
    Junta Military DLC
  • Koridor
    #58
    A küldetések céljait tudja valaki? Nem tudok angolul és igy eleg nehéz kibogarászni mit is kéne csinálni.
    A negyediknél járok ha jól bogarásztam ki akkor ott iparositani kell.
  • Atek007
    #57
    Üdv faterok.Arra lennék kíváncsi hogy lesz-e magyarítása vagy van-e és hol lehet elérni?Köszi.
  • Benevolens
    #56
    Sziasztok, kipróbáltam a demót és szerintem rosszabb, mint a Tropico 3
  • goso
    #55
    rendben köszönöm a segítséget
  • Calver
    #54
    érdemes mindig mindent megcsinálni, ha van rá pénzed - ha nem, elrakni későbbre, a piros felkiáltójeles feladatok soha nem tűnnek el. amit írtam #50-ben, azzal a végén volt h 2M+ pénzem volt, szóval... költekezz nyugodtan.
  • goso
    #53
    Into The Spotlight című küldetésről lenne szó (a 3.ik ha jól emlékszem) és hülyén fogalmaztam nem pontokat kell gyüjteni hanem "követőket" followers-eket
  • Calver
    #52
    nem tudom melyik küldetés, és mi az 1000000 pont jelen helyzetben, ha kicsit pontosabban leírod, szerintem tudok segíteni.
    másodikra: nem figyeltem még, de szerintem nem mennek bele a vízbe - a partra kell tenni, de nem kell csatlakoznia ugye az óceánhoz. de lényegtelen, ha profitot termel, és annak emlékeim szerint szokása.
  • goso
    #51
    rendben illetve a fő cél a 1000000 "pont" összegyűjtése ami nagyon sok, ezt ki kell várni vagy érdemes e fizetni 50k-t 50k ért? Amit még észrevettem, hogy lehet tenni a partra napozóhelyeket és onnan volt már valaki aki bement a vízbe? Mert nekem még senki csak lefeküdtek a homokba aztán napoztak egyet.
  • Calver
    #50
    cukornád, avagy sugar, és rum distillery.
    és a rum biza olyan táp, h booze baron-nal ha az elején felhúzod a gyárat, és meg tudod finanszírozni az importot (pozitív egyenleg kell hozzá, szóval ha nem 25k+ pénzzel kezdesz, akkor atomozás), akkor kb nyertél - egy "kör" alatt visszahozza a gyár árát, és onnantól csak importtal minden hajónál termel ~20k pénzt
  • goso
    #49
    Igen a dohány szerintem mindenhol beválik csak sajnos nagyon kevés és távoli helyeken lehet termelni dohányt a rumhoz mi szükséges egy gyár és még mi?
  • Calver
    #48
    #28. rum, vagy szivar.
    turizmusból nem lehet egyedül megélni sajnos (vagy ha igen, nagyon nehéz), bár bevételkiegészítésnek hasznos, na meg szórakoztatóhelyeidet maxon pörgetni.
  • goso
    #47
    Sziasztok tudnátok segíteni abban, hogy hogyan csináljam meg a turizmusról szóló küldetést? Mert eljutottam olyan pontig hogy rengeteg hotel és szórakozó hely van, de folyamatosan csökken a pénz próbáljak meg többet exportálni? De mit?
  • Calver
    #46
    passz, max manuális kimentegeted őket a könyvtárából.
    olimpiás meg ász pálya, az is tele van elmebeteg ötletekkel (na meg könnyen termeszthető cukorral)
  • Tibbor
    #45
    Én még csak az Olimpiánál járok.Nem is tudom, az hányadik?
    Tudod, mi lenne jó?Ezzel a grafikus motorral egy városépítő játék.Hihetetlen, amikor az ember madártávlatból rázoomol valamire és még a graffiti is olvasható a pub falán!Sokszor csak nézelődöm és persze gyártom a screenshotokat.De azt jól láttam, hogy csak bizonyos számú screenshotot őriz meg a progi?
  • Calver
    #44
    “Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.”

    ász játék lett... kár, hogy minden küldetést már legalább kétszer kipörgettem, így már nincs meg az izgalom
  • Tibbor
    #43
    Rengeteg a rejtett poén a rádiós szövegekben, de az automatikus mentés közben olvasható idézetek is odavernek:

    Todor Zsivkov(egykori bolgár diktátor): "Radikális fordulatot kell vennünk: 360 fokosat...!"

    (Az remek lesz, akkor ugyanarra fogunk menni, mint eddig...)
  • Calver
    #42
    simán lehet, hogy nem is volt - nekem nem egyszer adott be olajfinomítót olajmentes helyen (bár meglehet h az importtal megoldható lenne?), vagy vas exportot olyan térképen ahol még viccből sem volt vas
    nézd meg mindig az ilyen feladatokat, ha túl nagy fáradtság, dobd a fenébe.
    meg még egy okosság: érdemes egy farmot úgy elhelyezni, h több fajta dolgot lehessen termelni ott - így simán tudod az ilyen export feladatokat teljesíteni.