241
Tropico 4
  • deicide
    #161
    kezdek bele fáradni ebbe az idióta játékba.. hiába elkezdtem már legalább3x és hiába teljesítem a feladatot..amire kiírja hogy kész..és ugyan abba a nyomorult városba kínlódok tovább.. kb. 50 éven keresztül..
  • baton
    #160
    Mennyire jók ezek a DLC-k? Adnak a játékhoz értelmes újításokat..?
  • Calver
    #159
    az a második lesz, ott kell... 5000 egység vasat exportálni talán?
  • Austin Bailey
    #158
    bedobtuk hát
    Nem az első küldiben kell bányát nyitni?
  • SzirmosSzisza
    #157
    Ha jól tudom kell valamit nyomni, hogy továbbmehess nem?
  • Calver
    #156
    passzolom akkor, lőj képet arról mit mutat almanac.

    ide mehet nyugodtan, szerintem bedobtuk kedvencekbe mindannyian azt a témát is :)
  • deicide
    #155
    valóban így van és ezt teljesítettem is!
    ezért nem értem ezt az egészet!
  • Calver
    #154
    3. rész első küldetésében exportálnod kell egy rakás (8000?) mezőgazdasági cuccot - kukorica, gyümölcsök, de szerintem dohány, cukor is megfelelő.

    vagy Absolute Power első küldetéséről van szó? ott meg 65% happiness kell azt hiszem
  • deicide
    #153
    néztem hogy melyik az aktívabb ezért esett erre a választásom..

    nem igazán világos az első küldetés mit is kell pontosan csinálnom.. lényegében már 50 éve uralkodom..laknak a városban 715..a Svájci bankban van 33.000 dollárom..a sziget mátr tele van építve még sincs vége a küldetésnek!
  • SzirmosSzisza
    #152
    Írd le a kérdésed + szerintem van a 3. résznek is topikja.
  • deicide
    #151
    Sziasztok..

    Kellene nekem 1 kis segítség..

    mivel én még nem igen játszottam ilyen játékkal..
    kissé megvagyok akadva..
    kérdésem a 3. résszel lenne kapcsolatos..!
  • Austin Bailey
    #150
    csak a Tropico 3-hoz van. De állítólag ha beteszed a 4-be, akkor a dolgok 70-át lefordítja, mivel a 3 és a 4 között csak pár épület különbség van. A 4 még egy DLC szintjét sem éri el a 3-hoz képest.
  • Party Hard
    #149
    csőcső
    Most kezdtem bele a játékba és keresek magyar nyelvű leírást hozzá, esetleg magyarosítást.
    Ha valaki tud valamit 1 linket megköszönnék.
  • Austin Bailey
    #148
    semmit. Nem tragédia. Ha beindul a termelés, akkor visszajön. Esetleg nyomhatsz egy atomkísérletet és akkor kapsz 10k-t
  • szabii98
    #147
    egyből modern times-szal kezdtem, és minusz 12kban vagyok..mit tegyek?:D
  • LoSA
    #146
    Látom nem lesz belőle semmi se... :(
  • Calver
    #145
    jól vetted észre, van.
    megszüntetni, ööö... elvileg igen, gyakorlatilag nem. másfél év, mire a farmerjeid elkezdenek újra normálisan termelni ha váltasz, és ahogy idővel egyre képzettebbek lesznek, egyre kevésbé számít az, hogy mennyire fos a föld, ugyanúgy termelni fognak. valamint ajánlom termelést kiegészíteni importtal - a cukor olcsó, a rum ami belőle készül ellenben baromi sokat ér, nekem volt, h az *egész* gazdaságom egy 200 fős szigetnél 2 cukor farmon + egy importáló dokkon és egy rum distillery-n alapult, ofc booze baron háttérrel. és gusztustalan mennyiségű pénzt hozott a konyhára.
  • horthy
    #144
    Ha a cukorrépa föld kezd " citromsárga " lenni nem pedig " sötétzöld " akkor ott érdemes-e megszüntetni a cukorrépa termelést ? Ugyvettem észre mintha volna talajerozió ebben a játékban bizonyos növények után .
  • Calver
    #143
    huh, eltartott egy darabig mire leesett mire gondolsz... áram. az a zöld az áram. ha nincs áram, nincs TV adás. amúgy rádió állomást leginkább sehova (ha nincs rá extra feladatod) mert egy szemét, TV-t pedig a lakott terület kellős közepére.
  • horthy
    #142
    Rádió és TV adót hova érdemes telepiteni a zöld sávba ? Mit jelent ez a zöld vagy piros sáv ? Hol fogható hol nem az adás ? Ujság esetén mi a jelentősége ?
  • Piko888
    #141
    kb 2 hete kezdték fordítani
  • Calver
    #140
    meg ha a 3. rész fordítását kibeleznék, azzal kapásból meglenne az épületek nagy része.

    viszont az kétségtelen, h kurvasok szöveg van.
  • LoSA
    #139
    Állapot: 1%! Akkor van még hátra rendesen. :) Pedig nem mai játék.
  • Koridor
    #138
    Remélem nem csak a Modern Times-nak.
  • Piko888
    #137
    Már nekikezdtek páran.

    http://tropico4.ucoz.hu/
  • LoSA
    #136
    Srácok, magyarosítás van a játékhoz?
  • Koridor
    #135
    Megkaptam a 4. WR-t a nuclear programmra.
  • Serpa
    #134
    Másodikra --> építeni kell egy ICBM létesítményt, "government"-ben van legalul (Nuclear Program)
  • Joybull
    #133
    Hali. Van az építések között egy olyan hogy nuklear pogram szerintem azt kell megépítened
  • Koridor
    #132
    Két feladattal nem igazán boldogulok.
    Az egyikben 5 world rekord kell, 3 megvan csak nem tudom mire adta meg.
    A másik a "Have a Nuclear Program", le kéne bontanom az atomerőmüvem vagy mit kéne csinálni?
  • Austin Bailey
    #131
    a palotát ott kell hagyni egyedül a francba.
  • Calver
    #130
    spec Humanitarian Aid volt, csak az volt a probléma, h meghagytam a lakóházakat a sziget egyik oldalán a palota meg egy farm mellett, és minden mást átdobtam a másik végébe - Tropican-ok meg nem mennek otthonuktól túl messze lévő helyre, inkább éheznek és meghalnak egy megfázásban

    ez amúgy egyik MT térkép, ahol úgy van alapból kialakítva, h van a palota meg minden egy picsafüstnyi partrész mellett, ahonnan egy hosszú út vezet fel, és az alapból ott lévő dokk mellé semmi nem fér el... ellenben ott van szembe egy baromi nagy partrész, ahova az ember fel tudja építeni álomszigetét, szóval...
  • Koridor
    #129
    És volt elég kórház meg rendelö? Ha összeadod kórház és a rendelö "service quality"-jét annak fednie kell a lakosságot akkor nem halnak meg.
    kórház

  • Austin Bailey
    #128
    ja igen néha csinálok mellé egy kis village-t, ahol van egy templom, egy orvos, általános iskola, meg valami szórakozás. Esetleg középiskola
  • Austin Bailey
    #127
    Én a farmjaimat tök messze szoktam tenni, és akkor is termelnek, csak legyen ott garázs meg teamster.
  • Koridor
    #126
    Azzal szoktam kezdeni a pályát hogy megnézem a cunami és a vulkánveszélyes területeket meg hogy hol van bánya.
  • Calver
    #125
    4 évente vannak véletlenszerű események (meg amikor extrában van scriptelt), ha nagyon unod katasztrófákat, ments 3 év 11 hónap után, és próbálgasd h mi jön ki

    mondjuk a legtöbb nem is olyan szörnyű - földrengés módszeresen lebontja a fos épületeket, vulkánt könnyű kivédeni mert látod előre a morgását és csak tűzoltók kellenek, olajat ki nem szarja le, amúgy is importálnod kellene a halat, mert halászat egy szemét, cunami... na igen, az szopás. katasztrófákon kívül amúgy jöhetnek árváltozások is, amik sokszor pozitívak.

    fel tudsz húzni viszont épületet ami előrejelzi katasztrófákat, de az is csak emberéleteket ment - nekem nem szokásom, későbbi szakaszokban katasztrófák kiválóak a népesség számának... kontrollálására
  • Koridor
    #124
    Én egyszer már abbahagytam a 4. pályánál mert tele lett a t@k@m a természettel.
    Most is bekostolt 1950 és 1962 közöt, ezeket kaptam: cunami, vulkán, földrengés 3x, és még egy vulkán.
  • Calver
    #123
    konkrétan nekem volt olyan mutatványom, h áthelyeztem a sziget másik végébe a palotán kívül mindent, mert fos helyen volt... megtanulni h ha az ember nem bontja le a házakat és tőlük messze teszi le a kórházat, akkor nem mennek oda, hiába van garázs meg minden... na, az 20 emberéletembe került

    a Tropican-ok nem valami túl intelligens állatfaj, na.
  • SzirmosSzisza
    #122
    Ha nincsenek összekötve a "fő" résszel, ahol van a garázs, akkor nem nagyon jutnak oda az emberek. Ráadásul, ha út sincs oda akkor az baj :D