241
Tropico 4
  • Koridor
    #121
    Nem hiszem hogy messzebb volna mint a többi. Én 2-2-öt szoktam csinálni a kajásfaromkbol és mindig párosával állnak le.
    Annyira nem érdekel, csak kiváncsi voltam, az elözö részekben ilyennel nem találkoztam.
  • Calver
    #120
    nem lehet, h túl messze van mindentől, és nem érnek oda a munkások? mert bizony nekik az épületben kell lenniük ahhoz h termeljen, és ahogy elnézem a térképen, te azt a farmot elrejtetted a sziget másik oldalán a lakóhelyekhez képest...

    protip: rakd a farmokat a város szélére, úgy h 2-3 farm szellősen egy sarok "külsejére" elhelyezve, melléjük garázs, meg egyéb épületek - kórház, étterem, templom/katedrális, mögéjük lakóházak. igazából import miatt 2-3 farmnál nem is hiszem h valaha többet kellene az embernek felhúznia.
  • Koridor
    #119
    Figyelni szoktam rá.
    De a halásználkunyhonál mi lehet a gond? Kicsi a tenger?
  • SzirmosSzisza
    #118
    Hát, ha nincs hely körülötte, ahova tudna ültetni, akkor nem szokott termelni. Nem lehet, hogy túl szorosan vannak?
  • Koridor
    #117
    itt egy sreenshot rola

    Valami olyasmit ir hogy termelést váltottam vagy nincs nyersi. De nem váltottam, és volt ilyen már favágonál és halásznál is.
  • Austin Bailey
    #116
    a farmon idő kell a növényeknek, míg megnőnek, ezért a másfél év
  • Austin Bailey
    #115
    a gyár akkor termel, ha beérkezik a nyersanyag.
  • Koridor
    #114
    Nem csak a farmnál, olaj és favágonál is volt, nem talicska hanem áthuzott zsák.

    szerintem nem csak a farmok kezdenek 1-1.5 évvel késöbb termelni, hanem minden.
  • Calver
    #113
    farm? még nem termel, felállítás/váltás után kell neki durván másfél év mire rácuppan termelésre.
    áthúzott talicska pedig azt jelenti, h nincs elég teamster, nem tudják elszállítani elég gyorsan a cuccaidat.
  • Koridor
    #112
    Nem igazán tudok angolul, mi van olyankor amikor van dolgozo, a terep is jó mégse termel. Egy áthuzott zsák van fölötte.
  • Koridor
    #111
    Köszi.
  • Calver
    #110
    nem, csak ad egy új campaign lehetőséget a főmenüben.
  • Koridor
    #109
    Ha a "Modern Times"-t felrakom akkor ujra kell kezdenem?
  • SzirmosSzisza
    #108
    Le van árazva Steamen :)
  • Calver
    #107
    +20% termelés, iskola service q.-ja nő, attól gyorsabban tanulnak a kölykök, szórakozóhelyeknél szintúgy, jobb szórakoztatást nyújt.
    stock exchange-nél táp el prez, gyakorlatilag simán mehet egy emberrel is ha látogatod.

    btw ezek mind le vannak írva kézikönyvben, dvd-n fent van szerintem.
  • horthy
    #106
    El Presidente látogatásának mi a jelentősége ? Jobban termel a farm ha meglátogatja ??? Vagy az iskola jobban oktat ??
  • Austin Bailey
    #105
    de azt az elején kell beállítani
  • Calver
    #104
    gondolom Sandbox-ot nyomat, ott van ilyen opció, h "immigrants out", akkor nem jöhet bevándorló a szigetre.
  • Austin Bailey
    #103
    és miért jó, hogy ezt csinálod?
  • Stief
    #102
    Szia! kapcsold ki a bevándorlás funkciótvagy bevándorlás hivatalat utasíds arra hogy ne jöjjön be senki, én is játszottam már így hogy csak helyiek legyenek, de akkor viszont rá kell gyúrni a kórházakra,és ott a szülészetet választani mindenképp, én 4-5 korházzal csináltam ,eltöröltem a fogamzág gátlást, de azért idő mire megindul a néptermelődés. viszont ha ezek megvannak akkor jön az után pótlás csak győzd okatatással :)
  • Calver
    #101
    kórház, contraception ban edict, de... 14(?) éves kortól munkaképesek a kétlábúak, szóval nem lesz egyhamar érdemleges munkaerőd.

    frakciók meg ugyanúgy meglesznek, attól h valaki Tropico-n született, nem feltétlenül lesz nacionalista.
  • horthy
    #100
    Csak azért irtam mert azt akarom hogy ne legyen túl sok frakció !
  • Austin Bailey
    #99
    ez egy építő játék, és nem az elmebetegséged kiélésére készült
  • horthy
    #98
    Milyen épületeket kell felhuznom hogy a " beltenyészetet " növeljem ? Magyarul nem akarok bevándorlást csak hazafiakat ! Korházaktól függ-e vagy élelmezéstől vagy mitől függ a helyi népszaporulat beállitások stb ? 30 fövel kezdtem Santa Clara szigetet .
  • Calver
    #97
    C:\Users\felhasználónév\AppData\Roaming\Tropico 4\

    legalábbis win7 (és gondolom Vista) esetén.
  • ACi000
    #96
    Valaki meg tudná mondani,hogy hova teszi a mentéseket a játék?
  • Calver
    #95
    amit ad, és nagyon jó, az a metro. többit #68-#72 között tárgyaltuk, biofarm és organic ranch jó, új lakóházak jók, de azon kívül sok dolgot el is vesz sajnos.
  • horthy
    #94
    Ha " random " map-ot játszok érdemes-e bekapcsolni a " Modern Times " kiegészitést ? Tartalmaz-e olyan dolgokat amit az alapjáték nem infrastruktura stb ? Mert észrevettem hogy pl: 1960-tól a Market-et lecseréli Supermarket-ra de még a Market sincsen teljesen kihasználva ?
    Ugy vettem észre hogy nem pluszba adja hozzá az épitési opciókhoz a dolgokat hanem kicserél dolgokat épületeket stb más méretekkel és az zavar engem hogy némelyikre nincs is még olyan korán szükségem annak ellenére hogy lehet hogy késöbb jól jön .
  • Tibbbor
    #93
    Amúgy a pályák megnyerése után azért nyomtam Keep play-t, mert kifejezetten a saját szórakoztatásomra szeretnék a térképeken tovább játszani.Annyira jók az épületekhez tartozó kis animációk(beülnek a pub-ba inni, kitántorognak piálás után, esznek valamit az étteremben, stb), hogy pusztán a látvány miatt(rázoomolva a városra hihetetlen részletgazdag a grafika) is érdemes folytatni.Na meg az embert elkapja a gépszíj, hogy felhúzzon mindent maxra...
  • Calver
    #92
    hja, ez 20k-s kezdésnél "kicsit" macerás, főleg h importhoz pozitív egyenleg kell - nálam ilyenkor módszeresen jött egy atom, utána gyorsan megvigasztalva környezetvédőket

    bányákkal nekem igazából nem az volt a bajom, h rossz pénzt hoznának, meg volt is térkép ahol én is így toltam (pl sima T4 11. küldetése, ahol nem tudsz felhúzni gyárakat), hanem inkább az tette macerássá az egészet, h a jó dolgok messze szoktak lenne, és h baromira felhúzza a faölelgetőket, akik... nos, problémásak tudnak lenni. nagyon, nagyon problémásak.

    kocsma amúgy jó az elején, főleg ha tudod h később kelleni fog secret police, én csak azért voltam hajlamos kihagyni, mert előbb mindig beindítottam az ipart, aztán mire már ömlött a pénz (és béka segge alatt volt volt a szórakoztatás), fel tudtam húzni mindig jobbakat.
  • Tibbbor
    #91
    Osztom a véleményed, én azért a bányák mellett döntöttem, mert képzetlen munkaerő is jó hozzájuk, plusz a gyárak fejlesztéséhez áram is kell, ami plusz beruházás.Amikor az ember 20.000-el kezd, nagyon be kell osztani.De tény, hogy a rum jól hoz a konyhára!
  • Tibbbor
    #90
    Kocsmát azért javasoltam, mert olcsó, gyorsan épül, szinte bárhol elfér.Természetesen a drágább épületek jobbak.Amikor már nekem is ömlött a pénz, én is a magasabb kategóriájú épületek között szemezgettem.
    De csak azt tudom mondani, többnyire nem a szórakoztatáson múlt a térkép megnyerése.
  • Calver
    #89
    bányáknál kezdőtőkére jobb ám Booze Baron háttér, az elején gyorsan felhúzni egy Rum Distillery-t és cukrot importálni. első kör visszahozzá az árát, utána mindegyik hajó érkezése termel 20k+ pénzt 4-5 fővel, és ha vannak farmjaid amit átállíthatsz cukorra, ebből másfél év múlva 60-80k lesz. igencsak derék, bár ahhoz h maxon futtasd rengeteg ember kell.

    6. küldetés engem is szopatott (#66), írtam is ott h hogy lehet megoldani.
  • Calver
    #88
    kocsmából már egy is sok (35-ös a service quality-je!), amire érdemesebb rágyúrni, az a Museum of Modern Art (magas sq, sok pénzt termel tropican art módra állítva, de kell hozzá képzett dolgozó), Mausoleum (magas sq, boldoggá teszi a lojalistákat, és katonákat alkalmaz!), ezek mellé esetleg Night Club, vagy ha baromi sok helyed van, Zoo.

    btw legegyszerűbb kétlábúak liberty-jét növelni: jobb esetben egy tv állomás lefedi az egész szigetet, egy ember elég bele (legalábbis ha +liberty-s karaktered van), és baromi sokat ugrik tőle - 20-30%-ot simán. az, h kétszer olyan gyorsan nő képzettségük már csak hab a tortán.
  • Tibbbor
    #87
    Igen, de az elsődleges igények után érdemes csak azzal foglalkozni.Építs legalább két kocsmát(később az egyiket a Secret Police rendelettel át lehet alakítani, hogy kevesebb rebel attack legyen), jó szórakozási lehetőség még a hajó étterem, a mozi és a legjobbak egyike, ami persze drága is és áram is kell hozzá, a Sport Complex!De megjegyzem, a szórakozási elégedettség nem nagyon befolyásolja, hogy megnyerhess egy kampányt.
  • Austin Bailey
    #86
    nekem mindig a szórakozás húzza le nagyon.
  • Tibbbor
    #85
    - A job quality értéke az emberek általános elégedettségét javítja, a munkatempót nem.
    - A farmokhoz közel mindenképpen rakj valami könnyen elérhető helyre garázst, mert egyrészt ide fut be a farmokról a terményekkel egy talicskás szállító (láthatod is), másrészt innen indul aztán a terményekkel megrakott teherautó a rendeltetési helyére(kikötő, feldolgozóüzem, stb.)
    - Mindenképpen a templom a fontosabb!
    - Az általános hangulatot elsősorban a kaja, a lakáskörülmények, a vallásgyakorlás és az egészségügyi ellátás befolyásolják.Ha ezek 60 % körül vannak, finomíthatod a többit is.
  • horthy
    #84
    Ha a job quality értéke magas az mit jelent gyorsabban dolgoznak ? Pl: az épitők hamarabb huzzák fel az épületet , vagy az orvosok gyosabban gyogyitanak ?

    A farmok mellé is érdemes garázst rakni vagy csak lakóépületet ? Meg akarom oldani a foglakoztatást és a közlekedést !

    Kocsma vagy a templom fontosabb a kezdeteknél ? Mik a jelentős hangulatfokozó tényezők ?
  • Tibbbor
    #83
    Sajnos tegnap az utolsó Modern Times-os kampányt is kivégeztem.Összegezve: állatira élveztem!Jókat lehet röhögni a közben hallható interjúkon(a hangjukat adó színészek is zseniálisak!), pazar és remekül optimalizált grafikai motor(a sziget éli mindennapi világát), kellően nehéz, de nem frusztráló kihívás, szóval jöhet a folytatás!Amúgy optimalizálás terén lenne mit tanulniuk a Toy Soldiers fejlesztőinek, utóbbi játék ui. lényegesen kopárabb grafika és töredéknyi ember mellett is úgy szaggatott a gépemen, mintha diákat nézegetnék.
    Amúgy a Tropico 4-ben mindössze egyszer kreáltam magamnak egy avatart, többé nem is változtattam rajta(mármint a tulajdonságain), nem láttam különösebb értelmét.A taktikám ui. szinte minden pályán ugyanaz volt az elején:
    - Palotaőrök, dokkmunkások, építők és szállítók bérét olyan szintre emeltem, hogy ne hagyják el az eredeti munkahelyüket(25-8-7-7)
    - Megnéztem a lehetséges bányák helyét(ezekkel lehet a leggyorsabban kellő kezdőtőkéhez jutni, másrészt nem akartam a lelőhelyekre véletlenül mást építeni.Főleg a Salt mine jó,mert kimeríthetetlen.A bánya mellé MINDIG garázs vagy később Metró, különben nagyon lassan jutnak el a dolgozók a munkahelyükre.)
    - Amint lehetett, megépítettem a Supermarket-et, majd Childhood Museum-ot, utána Church és Clinic bérelt dolgozókkal, a rendelkezésre álló összegtől függő létszámban
    - Rendeletek közül már az elején a National day, a Nyugdíjasok ellátása(neve most nem ugrik be), később Duble Food.
    - Ja, és az El Presidente ahol csak lehet boostolja az építkezéseket, mert az az elején baromi lassan megy.Általában még két Építész Hivatal-t húztam fel a későbbiekben.
    - Sajnos a 6-os kampány bugos(amikor 200 fölött kell tartani a Canned index-et), de szerencsére találtam rá megoldást a neten.
    - Minden kampány utolsó, győzelem utáni kimentését megőriztem, szeretnék még a városaimmal tovább játszani!
  • Calver
    #82
    job quality-t nézd. szerintem a legnyerőbb megoldás: mindenkinek ugyanannyit fizetsz.
    így mindenki képzettsége szerinti legjobb állást fogja választani (mivel minél magasabb képzettséget igényel valami, annál jobb a job quality), mindenki elégedett lesz (nem csak a főiskolások szavazhatnak ám, hanem a plebs is!) és baromi egyszerű beállítani a házalás/szolgáltatások árát. miért?
    mindenki a bére 1/3-át hajlandó elfizetni lakbérre, családoknál ez duplázódik ugyebár (ketten vannak) - ennek hála ha mindenki ugyanannyit kap, elég két fajta épület (apartment, condo mondjuk), 18-as béreknél első 6-os lakbérrel egyedülállóknak, második 12-es lakbérre családoknak. mindenki boldog, neked meg sok-sok pénz visszapörög.
    szórakoztatóhelyeken pedig bérük egészét hajlandóak leperkálni a kétlábúak, szóval nyugodtan állítsd be ugyanannyira. így igen szép összegeket vissza tudsz dúrni a kifizetett bérekből.