278


Batman:The Dark knight Rises
  • zoliii
    #158
    én simán kinézem Hollywoodból, hogy elkészítenek egy külön Robin trilógiát is egy új rendezővel.
  • Tatyla
    #157
    na látod egy vígjáték mégis csak jobb szinkronosan...
  • hatalomxy
    #156
    Sziasztok!
    Tegnap néztem meg a filmet, szerintem hatalmas volt. Igaz, elég elfogult vagyok az új Batman szériával kapcsolatban. Az elején egy kicsit féltem, hogy nem azt fogom kapni, amire vártam, de hála Istennek tévedtem. A sztori igencsak szolgál meglepetésekkel, és a látvány egyenes lenyűgöző. Persze tökéletes film nincs. Volt pár dolog, ami megkérdőjelezhető, legalábbis az én véleményem szerint. Az az igazság, hogy a végét nagyon nem így zártam volna le. Két dolog miatt sem.


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az egyik és legfontosabb, hogy Batman-nek a
    végén igenis meg kellett volna halnia, nem kell már mindig
    ez a Hollywood-i befejezés, már a hócipőm tele van vele. A másik
    pedig, hogy lehetőséget adtak egy esetleges folytatásra, ami remélem
    nem fog bekövetkezni.


  • Pretorian
    #155
    Ez nem túl jó példa szerintem. Ha olvastál volna pl. Babits-féle Poe-t, vagy mondjuk a Göncz Árpád-féle Gyűrűk Urát (és ne adj isten eredeti nyelven is mindezeket) akkor tudnád, hogy igenis léteznek minőségi, igényes fordítások is, amelyek képesek visszaadni az író gondolatait egy teljesen más nyelven, ugyanolyan minőségben, mint az eredeti.

    Tudok én is sok olyan filmet/sorozatot (főleg a '90-es évekből), amelyeknek olyan jó a magyar szinkronja , hogy amikor meghallottam az eredeti nyelvű verziót ezekből, az elrontotta a filmélményemet. Pl. a The Sopranos tipikusan ilyen sorozat.

    Sajnos elvesztettük Selmeczi Rolandot, Sinkovits Imrét, Szakácsi Sándort...aztán kicsit olyan, mintha mintha velük halt volna a szakma is.
  • Darth Sith
    #154
    ezért mondtam, hogy nem teljesen igaz amit a kolléga írt lejjebb, csak, hogy van benne igazság abban amit mond. nem teljesen igénytelenség, csak, hogy veszít az eredeti élvezetből általában. ahogyan az általad említett példák esetében előfordul az az eset is, hogy a szinkron jobban sikerül mint az eredeti hang, de valljuk be, ez a ritkább eset, pláne mostanság. a régi magyar szinkronok valóban ilyenek voltak, pl a 80-as években, manapság már csak nagyon kevés filmnél/sorozatnál tapasztalok hasonlót.

    A könyv szerintem azért nem jó példa, mert megfelelő minőségű fordítással visszaadható az eredeti szöveg, nyilván nem 100%-osan de megközelítve. Míg pl a batman-nél maradva, a TDK-s Ledger-féle jokert semmilyen szinkron nem tudja visszaadni, még csak megközelíteni sem. kíváncsiságból meghallgattam párat pl. német, francia stb.. és bármennyire is igyekezett a szinkronszínész, nem tudta megközelíteni sem az eredetit. szerintem egy rossz szinkron miatt sokkal többet veszíthet egy mű az értékéből mint pl. egy könyv a fordítás miatt.

    De pontosítva, nem is kifejezett igénytelenségnek nevezném, csupán a mű rosszabb minőségben történő megtekintését, amely ebből kifolyólag nem fogja teljesen visszaadni az eredeti élményt.
  • tigeroo
    #153
    pontosan, ugyanolyan igénytelenség, mint más nyelvre fordított könyvet olvasni, hisz az író gondolatait, kontextusait már más ember gondolja át.

    bár ez sem tökéletes hasonlat, hisz egy könyvet nem lehet "feliratozni", de egy filmnél ezt a problémát pár fokkal könnyebb áthidalni.

    (amúgy vannak tipikusan olyan filmek, amiknél rohadt jó a szinkron, pl. rémrendes család, family guy, bud spencer & terrence hill filmek, dörner györgy eddie murphy "játéka" pedig páratlan számomra a hazai szinkronszínészetben.)
  • Darth Sith
    #152
    sztem vhol van ebben igazsag. hiszen a szinesz nem csak a mozgasaval, mimikajaval, hanem a hangjaval, beszedevel is nagyon sokat hozzatesz a karakter megformalasahoz. pl a tdkban ledger mint joker. azt semmilyen szinkron nem tudja visszaadni. tehat valahol veszit a film a minosegebol, pl mintha kameras verzioban nezned olyan minosegromlas, annyit levesz az erzesbol. ez pedig egyfajta igenytelenseg szerintem, mivel felirat megoldja a nyelvi ptoblemakat ha az adott nyelven nem tudsz. en spec nem beszelek japanul ezert az animeket felirattal nezem eredeti hanggal.
  • Tatyla
    #151
    tehát akkor aki szinkronos filmet néz = igénytelen? /facepalm

    a másik csak full negatív és full pozitív vélemények vannak tényleg meg kell néznem magam és majd én eldöntöm számomra milyen :)
  • mark oh
    #150
    The Dark Knight Rises. 7/10.
    Csalódtam a filmben,a második rész a kedvencem pedig.Az első is jó.De ez minden volt csak nem befejező rész.Csalódtam Christopher Nolanba is,mert nem egy unalmas filmet vártam tőle.Többet nem írok,néztétek meg.(Szinkron sz@r szerintem.)
  • torma1
    #149
    Nálunk Pécsen a CC-ben nem is adják felirattal. :( Lehet el sem megyek. Utálom a szinkronos filmeket.
  • spike0007
    #148
    Nagyon jó film 10/10! It was Epic! Szinkron tűrhető volt sztem!
  • tigeroo
    #147
    a szinkront sem kell fikázni, van olyan igénytelen ember aki felirat olvasás helyett megelégszik a szinkronnal, hát ő tudja.
  • Pretorian
    #146
    Úgy van ahogy mondod. A feliratos verzió eredeti nyelven megy felirattal.
    Ahol azt írják hogy eredeti nyelven, ott angolul megy felirat nélkül.
  • SzakYy
    #145
    A cinema city honlapján pl. Debrecenben írnak olyat, hogy eredeti nyelven vetítik a filmet. Ez felirat nélkül van akkor? Több helyen is láttam, hogy feliratos helyett eredeti nyelven... Hogy is van ez akkor? köszi
  • SlayR
    #144
    sztem Bane eredeti hangja és "effektezése" is rettenetesen rossz...
  • Pretorian
    #143
    Ma délután néztem meg először a filmet, szombaton újra megnézem, de ezúttal eredeti nyelven.
    Kicsit sem túlzok ha azt mondom, a magyar szinkron RETTENETES lett. Nálam a szinkron 4 pontot vonna le a film értékéből egy 10-es skálán, ha nem lennék vele tisztában, hogy ezt a filmet kötelező eredeti nyelven megnézni.
    A karakterekről tehát nem tudok érdemben nyilatkozni szombatig.
    A látvány teljesen rendben volt, a zenét már ismerjük, és még mindig üt, a sztori szokás szerint első osztályú, a dramaturgia mindent visz.
    És itt most meg is állnék, mert be-bevillan Bane magyar hangja + a rengeteg magyartalan mondat, a sok félrefordítás. A szinkronrendezőt remélem szöges léccel addig ütik majd egy zsákba kötve, amíg mozog.
    Rengeteg minden nem jön át a szinkronos verzióban, és ez egyszerűen megöli a filmet, ami egyébként simán 11/10-es, erre mérget veszek.
    Ha nem láttad a trailereket illetve az előző két részt eredeti nyelven, akkor talán képes leszel élvezni a filmet magyarul.
    Na a Westendes foglalást le is mondom, Arénába foglalom a szombatot.

  • SlayR
    #142
    Ja és hamár említve volt ez a 8évet rostokolt a kastélyában óriási baromság volt főleg így, hogy egy halom gonoszt kihagytak üres az egész ebből a szempontból.
  • SlayR
    #141
    Úgy döntöttem én is írok kis véleményt...
    Összegészében nem tetszett....egy olyan dolgot így befejezni ami igazából elkezdődött bűn és vétek...látvány van, sztori van, de a karakterek néha iszonyat buták Bruce emosba menő témázásai Bane karakterének kiforgatása túlzott gesztusai rettentően nem tetszenek, ha egy 5. vagy 6. rész lenne aztmondanám ezt így kell csinálni így azt mondom igazán kár érte, de összegészében 6,5/10
    gombabácsinak meg még mindig azt mondom ha véleményt akarsz ne úgy mondjad, hogy vergődsz ennyi! :)
  • Béka Benő
    #140
    Mi az hogy atom fasza ?
    Ez alapján menjek el moziba, hogy csak azt írod róla "atom fasza " ?
    Ettől nekem egyből el kellene hinnem hogy látom kell ?
  • soo277
    #139
    Nézzétek!
    Most értünk haza Moziból!!
    ATOM fasza!!
    10/10
  • Gábor3
    #138
    A Sötét Lovag: Felemelkedés
    The Dark Knight: Rises

    Most jöttem haza a moziból. Tudni kell, hogy az előző filmeket a trilógiában nem igazán szerettem. Mindkét darab elfogadható volt, most pedig megjelent a zárás, ami bátorkodom kijelenteni, hogy talán még jobb lett mint a Bosszúállók! :D Előre figyelmeztetek mindenkit, hogy aki hű képregény adaptációt vár, a már a jegypénztárhoz se lépjen oda, mivel a filmben minden egyes szereplő története teljesen át van írva. A történet nagyon kidolgozott. Minden tökéletesen elvan tervezve, tele rengeteg akcióval, drámával és meglepetéssel. A szereplők remekül játszottak, mind nagyon jó, és egyes történések igazán szívbemarkolóra sikerültek. Egyedül Margaret (nem tudom mi) színésze nem tetszett, nem illett a szerepéhez, de ha valaki megnézi a filmet, tudni fogja miért. Nem a játszásával volt a bajom, hanem a külseje. Nem illett a karakterhez. A film nagyrészt Bane-ről szól, a gonoszról. Hogy mér csak gonosz, szintén nem mondom el, majd a film. Batman kicsit háttérbe nyomul, és sajnos kicsit butult is a mi sötét lovagunk. Ezt minden bizonnyal amiatt lehet, mert 8 évig a kastélya keleti szárnyában roskadozott, de csak a film végén jön rá, hogy nem testi erővel kell megoldani minden helyzetet, hanem gondolkodni is kell. Szó mi szó, az kicsit fura, hogy nyolc esztendeig magába roskad, azt se tudják mi van vele, erre Alfréd és az ifjú nyomozó biztató szavainak hála egyszer csak színre lép. Érdemes nagyon odafigyelni a filmre, mert vannak, olyan karakterek akikről nem hittük volna, hogy megjelennek a Batman univerzumból. (persze átírt történettel) Sok a drámai pillanat, mind remekül lett megcsinálva a vége pedig talán a legszebb, (fantasztikusra sikerült) bár ez is jól felrúgja a képregényeket. Végezetül csak azt tudom mondani, hogy méltó lezárása a Batman trilógiának, nagyon jól sikerült. :D
  • Suffering
    #137
    Szerintem simán veri az 1. és 2. részt, mind látványilag, mind történetileg. Remélem valamilyen formában lesz folytatás... :)
  • Darth Sith
    #136
    el ne higyjétek amit gombabácsi írt. én ott voltam az éjféli premieren a mom parkban, így szerencsére eredeti hanggal láthattam, tehát a szinkron sem rondított bele. a film szerintem zseniális lett, van benne pár érdekes csavar és történeti szál, nah meg a befejezés.. szerintem nolan nagyszerűt alkotott meginn, a harmadik rész felér az első kettő magasságába. nagyon szép befejezése a trilógiának, nálam 9/10.
  • Pretorian
    #135
    Mért, van itt valaki aki foglalkozik vele? Meg se jelennek a hozzászólásai csak ha rákattintasz a kis nyílra, akkora tudós doktor.


    Ma 14:45-kor nézem először, utána szombaton ugyanebben az időpontban.
    Sajnos az Aréna kiesik, úgyhogy csak szinkronizáltan tudom ma megnézni.
    Amúgy ha valaki látta már, az legyen szíves írjon már néhány sort Bane magyar hangjáról. Hogy sikerült? Csak mert a Stohl-féle Joker felért egy hullagyalázással anno...
  • tigeroo
    #134
    jaja, had írja nyugodtan.
  • Dynamic
    #133
    Az ilyen látványfilmet kamerásan néző nagyokosokat automatikusan skipelni kell. Annyira szabad csak komolyan venni a véleményüket, mint aki illat alapján mond véleményt az étel ízéről.
  • gombabácsi
    #132
    jó, bocsánat
    elfelejtettem hogy a desznajcsordaszellem már parancsba adta évek óta hogy csak dícsérni szabad

    akkor is ha a topik címe nem az hogy "fan club"

    mondjuk van olyan fórum ahol utólag átnevezik a topikokat "fan club"-ra hogy nehogy valaki rosszat írjon bármiről is :D

    gondolom hamarosan itt is ez lesz. a desznajcsordaszellem nagy úr!
  • SlayR
    #131
    Veled az a baj te csak azért kattog sz itt mert nem szereted az ilyen filmeket akkor nemértem minek vagy a topikban?
  • gombabácsi
    #130
    ja és kicsit részletesebben
    -nem volt egy ütős jelenet se
    -nem volt egy említésre méltó szerep
    -maszkos főgonosz totál gagyi, macskanő totál gagyi, batman alig csinál valamit
    -folyton erőltetetten fokozzák a hangulatot a zenével, ami már 30 perc után röhelyessé teszi az egész filmet
    -látványos jelenetek se nagyon voltak, tök semmilyen az egész, összefolyik
    -felesleges jelenetek, szereplők, történések, és kb ez a film fele
  • gombabácsi
    #129
    totál közepes volt
    nézzétek meg inkább a the raid c. indonéz filmet aztán felejtsétek el ezeket a mesterségesen felfuttatott béna szuperhősös filmeket
  • gombabácsi
    #128
    most nem szopatnak be, már jön le a torrent, szar kamerás, de úgyse érnek többet ezek a filmek :D

    a prométeusz meg az avengers beszopatott, tök gáz volt mindegyik és én hülye megnéztem őket moziban :D
  • soo277
    #127
    +1
  • jamamura
    #126
    The Dark Knight Rises kritika. Befejezte röptét a denevér.
  • Herr Lehrer
    #125
    :D
  • Béka Benő
    #124
    Elhúzhatnál innen !
  • Riddick21
    #123
    Kurva nagy poén, te szerencsétlen fasz.
  • steweee
    #122
    lehet ezek után tényleg érdemes lenne készíteni egy olyan batman jeles fényszórót
  • steweee
    #121
    bizonyosan nagyon jó a film. egészen nagy durranás volt a denveri premier :)

    tutira megnézem, de a biztonság kedvéért letöltöm, nem megyek moziba...
  • Béka Benő
    #120
    Christopher Nolan rendező nyilatkozata a tragédiáról:

    “A sötét lovag – felemelkedés minden munkatársa nevében szeretném kifejezni mélységes szomorúságunkat az érthetetlen tragédia iránt, ami az egész Aurora közösséget érte. Nem állítom, hogy bármit is tudok a lövöldözés áldozatairól, de tegnap este mindannyian a filmünket nézték. Hiszem, hogy a film az egyik legnagyszerűbb művészeti forma amerikában és a mozizás egymással megosztott, közös élménye igen fontos és élvezetes időtöltés. A filmszínház az én otthonom, és a tény, hogy valaki ilyen brutális módon betör és erőszakot követ el egy ilyen ártatlan és reményekkel teli helyen nagyon lesújt engem. Nincs semmi, amivel kellőképpen ki tudnánk fejezni érzéseinket az áldozatoknak, de sokat gondolunk rájuk és családjaikra.”
  • Béka Benő
    #119
    Így legyen ötösöm a lottón : Kivágják a mozis lövöldözést a Gengszterosztagból
    Egyelőre a szeptember 7-ei bemutató dátumon nem változtattak, de ha hamarosan nem tudják újra összerántani a stábot bizonyára a produkció premierjét is eltolják.