278


Batman:The Dark knight Rises
  • bcrics
    #198
    Hello, nem tudja vki a lelőhelyét a következő linkben a háttérben vetitett animációnak?
    http://www.youtube.com/watch?v=kTouW6Lhf6M&feature=youtu.be&t=1m17s
  • tigeroo
    #197
  • K Ace
    #196
    Amúgy szerintetek milyen sérülése lehet bane-nek vajon?
  • K Ace
    #195
    Valahonnan a hátából jön. Itt van róla a kép. http://media.comicbookmovie.com/images/users/uploads/43443/BanesNeckTheSportsHero-e1333325399805.jpg
  • Elusive
    #194
    sorry...
  • karajjj
    #193
    Bane ugye elméletileg gázt lélegez a fájdalmai miatt, de honnan jön a gáz? hol vannak a csöveg, amik a maszba vezetik? hol a tartály?
  • Fresh Duke
    #192
    Elolvastam a cikket, (a kommenteket már nem) és 2 apróság:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    - Bruce Wayne már 5 hónappal a robbanás előtt eltűnt, szóval senkinek se volt gyanús. (Azóta csak a Macskanő látta Batman ruha nélkül, illetve csak 4-en voltak ott a temetésén.) Illetve, ha Blake felveszi a Batman ruhát, akkor mondhatjuk, hogy "Batman nem halt meg". De tekintsünk el ezektől... Abban a káoszban vélhetőleg rengetegen meghaltak, köztük több gazdag és befolyásos ember is.
    - Nem tört el Batman gerince, csak a csigolyája ugrott ki.
  • Pretorian
    #191
    Jó iromány. Mondjuk úgy látom van 1-2 dolog, amit valószínűleg csak Te (nem csak Te, nyilván még jó sokan rajtad kívül) nem vettél észre vagy láttál rosszul, és ezért kerültek bele a plothole-felsorolásba.

    Abban is egyetértünk, hogy ha már Nolan ilyen komolyan veszi saját magát, akkor mi nézők sem tekinthetünk egyszerű képregényfilmként erre a trilógiára, és nem söpörhetjük a szőnyeg alá a rengeteg logikátlanságot, ami a film(ek)ben megjelenik.

    Mindezek ellenére én nagyon jól szórakoztam mindhárom filmen, és mind a három film ott van az örök kedvenceim listáján.

    Most, hogy többször is megnéztem a TDKR-t is, én így pontoznám a trilógiát:

    Batman Begins 8/10
    The Dark Knight 10/10
    The Dark Knight Rises 9/10

    Remélem lesz valami nagyon igényes fém díszdobozos blu-ray box set a trilógiából rengeteg extrával, kimaradt jelenetekkel, audiokommentárral.
  • jamamura
    #190
    Befejezte röptét a denevér, avagy mi bajom van a sötét lovag felemelkedésével. (SPOILERES!)
  • Klemice
    #189
    ez rettenetesen szánalmas
  • Pretorian
    #188
    Ezért vagy te Béka Benő.
  • Béka Benő
    #187
  • Pretorian
    #186
    Én ugyanannyit várok azóta is, mint előtte.
  • berczely
    #185
    Nem kellett volna többet várni és akkor nem vártál volna többet!
  • karajjj
    #184
    Megnéztem, lehet, hogy bennem van a hiba, de én többet vártam tőle...
  • zoliii
    #183
    Nekem tetszett a film, pedig csak 60%-ban érdekelt a film! :D
    Ez az új Bat repcsi, elég gagyi volt :( A Bat motor kereke meg, hogy forgott oldalt, mikor a macskanő farolt vele :D
    Nekem idáig a Batman kezdődik, meg ez a 3.rész tetszett! :D
    A 2.részből csak a Jokeres részek tetszettek, de az nem volt ennyire izgis rész! :(
  • mester1987
    #182
    Ez is egy megoldás neki :)
  • Konyigery
    #181
    na szóval így :D http://www.youtube.com/watch?v=8QF265upPUM&feature=related
  • Konyigery
    #180
    when that hot dog is eaten, you have my permission to die :DD
    http://www.youtube.com/watch?v=8QF265upPUM&feature=related
  • mester1987
    #179
    1:59-nél...
  • mester1987
    #178
    Mára még egy kis érdekesség a szerkesztőségi szinkronból Bane-ről:

  • Pretorian
    #177
    Igen így van, kicsit becsapós a dolog. Ha úgy nézzük, végülis mindkét színész alakítja Ra's Al Ghult a filmben. Az hogy ez csak megtévesztés, és Neeson az igazi Ra's Al Ghul, az egy dolog.
    De ez ugye csak a film vége felé derül ki, és egészen addig nekünk nézőknek Ken Watanabe Ra's Al Ghul, Neeson pedig Henri Ducard.

    Jah, kötelező mindhárom rész mindenkinek! :)
  • mester1987
    #176
    Igazad van :D

    Akkor a filmes oldalak nem írták oda Ducard mellé, hogy Ra's Al Ghul, a másik Ra's Al Ghul mellől meg kifelejtették, hogy a hamis Ra's Al Ghul (vagyis névtelen) :D

    Azért becsapós, csak felfigyeltem rá...ami a filmet illeti; csak ajánlani tudom!!!
  • Pretorian
    #175
    Mamó:

    - Bruce, there's somebody you must meet.

    Wayne:

    - Not now, Mrs. Delane.

    Mamó:

    - Now, am I pronouncing this right...Mr. Ra's Al Ghul?

    (háttal áll egy faszi Wayne-nek, lassan megfordul)

    Wayne:

    - You're not Ra's Al Ghul. I watched him die.

    Ra's Al Ghul (Neeson) Wayne háta mögül:

    - But is Ra's Al Ghul immortal? Are his methods supernatural?

    És azután jön az a két mondat, amit már leírtam. :)

    Feltámadásról nincs szó, csak halhatalanságról arról is csak egy ironikus megjegyzés formájában.
  • mester1987
    #174
    Részlet a Batman: Kezdődik!-ből. A Liam Neeson magyar hangjára azért lehet emlékezni :)
  • mester1987
    #173
    Ez a kezdődik második félidejében felé volt.
  • mester1987
    #172
    Várj... azt mondja neki, hogy Ra's Al Ghul-t megölte, de feltámadt. Csak nem tudom, hogy magára-e utalt ezzel vagy sem :P
  • Pretorian
    #171
    Ezt a párbeszédet a Bluray-ről másoltam be ide. Benézted báttya nem szégyen az. :)
  • mester1987
    #170
    Megtévesztés hát, mert a google-ba is beírod Liam neesion neve mellé, hogy Ra's Al ghul, akkor a legtöbb kép Liam Neeson-ra jön ki, jón persze a kínaira is jön ,de arra kevesebb. :)
  • mester1987
    #169
    A-a mindjárt felveszem a kezdődikből és belinkelem :D

    A 3. részt angolba nézem mozisan.
  • Pretorian
    #168
    Szia!

    Ööö...izé...ez most komoly? :)

    Liam Neeson volt Ra's Al Ghul.
    Nem emlékszel a parti jelenetre a Batman Begins-ből?
    Akkor derül ki hogy valójában ő az, és Ken Watanabe volt a szolgálója.

    Megtévesztés volt az egész.

    "Cheap parlor tricks to conceal you true identity Ra's?" - Wayne Liam Neesonnak a partin.

    "Surely a man who spends his nights scrambling over the rooftops of Gotham wouldn't begrudge me dual identities" - Ezt válaszolja Neeson.


  • mester1987
    #167
    Sziasztok Batman fanok. Megosztok veletek egy kis hibát a mostani generációjú Batman filmmel kapcsolatban.

    Ugyebár az első részben Liam Neeson-t Henri Ducard-ként ismerjük meg, mint Ken Watanabe szolgálóját.

    A harmadik részben minden filmmel foglalkozó oldalon (a nemzetköziiMDb-n, a PORT.hu-n, a FilmKatalogus-on) is Ra's Al Ghul, Liam Neeson-nak van megjelölve, pedig Ken Watanabe ő...

    Akkor hogy is van ez most???

    Ez egy elenyésző hiba, csak gondoltam megosztom veletek.
    ja és a harmadik részben ugye felbukkan Marion Cotillard is, mint akiről kiderül a filmben később, hogy Ra's Al Ghul lánya és a filmben is ezt mondja a csaj, de a vége felé is benne lesz...

    Nem vagyok szarrágó típus, de;
    Egy szó, mint száz; érdekes.
  • bcrics
    #166
    http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/tragedia-elvetelt-az-aurorai-meszaros-aldozata-2099211
  • zoliii
    #165
    szerintem meg lesz, mert csak a batman részt fejezték be.
  • Pretorian
    #164
    I. éves bölcsészként lehet hogy másképp gondolta.

    Elolvastam a Gyűrűk Urát is, és a Szilmarillokat is mindkét nyelven, Te viszont nem hinném. A Szilmarillok volt az első könyv amit angolul olvastam, de ezt már leírtam jó régen az "olvassunk angolul" c. topikban is.

    A Lazi kiadó által megjelentetett kétnyelvű Poe-kötetekből négyet olvastam + a verseskötetet is, úgyhogy alaposan mellélőttél barátom :)

    Amúgy ha rossz a példám, akkor már azt is leírhatnád, hogy miért nincs úgy, ahogy írtam?

    Linkelhetnél még párat az általad felsorolt szerzők fejtegetéseiből, de kérlek csak olyan irományt linkelj amelyekben velem vitatkoznak.
    Vagy inkább vitáznak, ha már elővettük a sznobabbik irodalomtudós-doktor arcunkat. ;)



    #162
    Robin spin-off lesz ebből szerintem.
    Amúgy nem biztos, hogy érdemes a képregényhez hasonlítgatni a filmeket.
    Nolan trilógiáját legalábbis biztosan nem. A történet, és a legtöbb fontos karakter is csak néhány ponton kapcsolódik a képregényekhez.
  • gulyasandras
    #163
    Nem tudom, hogy mikor nézem meg a filmet, de egyre nagyobb kedvet csinál hozzá Bale hiánya. Mármint, ha igaz, hogy alig kap szerepet a filmben.

    óff:

    "mondjuk van olyan fórum ahol utólag átnevezik a topikokat "fan club"-ra hogy nehogy valaki rosszat írjon bármiről is :D"

    Ilyen csak egy van (volt?), ott te nem kismalacka néven futottál? Egyébként tényleg szánalmas.


    szinkron vs eredeti hang

    Aki nem tud külföldiül, annak jó a szinkron, bár sokszor a csak magyarul tudók is mondják, hogy nem passzolnak a hangok. Talán az a legrosszabb a szinkronban, hogy korlátoz (a félrefordítások, tévedések mellett): volt időszak, amikor szinte csak ugyanazt az 40-50 hangot lehetett minden filmben hallani.

    "Ha olvastál volna pl. Babits-féle Poe-t, vagy mondjuk a Göncz Árpád-féle Gyűrűk Urát (és ne adj isten eredeti nyelven is mindezeket) akkor tudnád, hogy igenis léteznek minőségi, igényes fordítások is, amelyek képesek visszaadni az író gondolatait egy teljesen más nyelven, ugyanolyan minőségben, mint az eredeti. "

    Babits másképp gondolja.

    (plusz vitatkozik még veled Kosztolányi, Radnóti, Szerb, Radnóti, Nemes Nagy, Somlyó, Gyergyai, Kappanyos, Bart, Ádám, Nádasdy, Gergely stb., vagy éppen Nabokov, Joyce, Faulkner stb. - érdemes az ő fejtegetéseiket is elolvasni, persze, csak ha van hozzá kedved, )

    Egyébként rossz példákat hoztál fel: Árpi bácsit tisztelem, szeretem (Babits szintúgy a kedvenceim közé tartozik, igaz, nekem ő leginkább esszéistának marad meg), de ha tényleg elolvastad volna angolul, akkor egyáltalán nem hozod fel pozitív példaként.

    Nálunk még most is a túlfordítás, a feldíszítés a divat, ezért is hasznos, ha az ember legalább még egy nyelvet tisztességesen elsajátít.

    Annyiban egyetértünk, hogy nehéz dolgunk van, hiszen két lehetőség között választhatunk:

    1. egy zseni fordít (pl. Arany, Szentkuthy), aki a lehető legközelebb tud kerülni az eredeti műhöz (szellemiségét tekintve), de önmagát nem tudja visszafogni, s mindenfélét belecsempész a műbe.

    2. "jómunkásember" fordít (pl. Nádasdy, Kappanyos), akitől a lehető legnagyobb szöveghűséget kapja az olvasó, de éppen azáltal, hogy nem géniusz, nem tudja átadni a mű hangulatát, ízét. Egyszerűen érzed, hogy hiányos maradt a fordítás.
  • Suffering
    #162
    ha nem mondták volna, hogy Robin a 3. neve még talán be is venné a gyomrom ezt amit írtál... Ő Robin lesz és nem Batman! Batmannek szobrot állitottak a végén, ergo Batmantől végső bucsút vettek Gotham lakosai! 10000%, hogy ő nem Batman lesz, hanem Robin. Másrészt meg halott gyalázás lenne, ha felvenné ő a Batman jelmezt.
  • Pretorian
    #161
    Na megvolt a film eredeti nyelven is.
    Úgy néz ki nem kevés embernek volt az enyémhez hasonló igénye, mert míg a csütörtök délutáni szinkronos premier csak félházzal ment a Westendben egy kisebb teremben, addig a mai feliratos Arénás vetítésen nagyjából telt ház volt egy jóval nagyobb teremben, az első pár sort leszámítva. Most erre rá lehetne fogni hogy hétvége van, de én inkább megelőlegezem a plebsnek a piros pontot, már csak azért is, mert több olyan beszélgetést is elkaptam a film legelején, amelyekben arról folyt a szó, hogy biztos-e hogy a feliratos verzióra vettek jegyet, és nem a szinkronosra. És emiatt először én is szartam kicsit, hogy rossz vetítésre foglaltam a jegyeket.
    De nem.


    Nah:

    Tom Hardy hangjával teljesedik ki Bane karaktere.
    Ez három jelenetnél jön ki elég élesen (brutál spoilerek jönnek) :
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A film nyitójelenetében, amikor Bane-t kiszabadítják, a tőzsdei támadás alkalmával, és a harcjelenetnél, amikor Bane szanaszét veri Batmant.

    Az új zenei betétek, amelyek a Bane-es jelenetek alatt szólnak csak erősítik a terror érzetét. A nyitójelenet vége - amikor
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    szétkapják a repülőt Bane emberei + az egyikük Bane felszólítására ottmarad a gépen, hogy a lezuhanó roncsban haljon meg - megadják az alaphangot.
    Ez kitart egészen kb. a film közepéig. Amikor az első tömegjelenetek lezajlanak, Bane, és az általa megtestesített terror kicsit háttérbe szorulnak.

    És kb. innentől szól a film Bruce Wayne-ről, és Batmanről.
    Na holnap folyt. köv.
    Beteg vagyok, folyik mindenem, aludnom kéne, és még sok mindenről írnék. :)
  • ronihun
    #160
    Véleményem szerint kiváló volt a trilógia lezárása, lassan indult be, de ahogy kibontakozott a cselekmény és a karakterek onnantól kezdve már zseniális volt. A befejezéssel kapcsolatban meg
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    tudtommal a studió szólt bele, hogy ne öljék meg batmant mert az túl szomorú lenne, de igazából lényegtelen, csak pár fangirl megnyugtatására való az, hogy végül túlélte, hisz az előttem szóló is elmondta, hogy Blake veszi át innentől Gotham védelmezését, mindenesetre megható volt a vége, Michael Caine-nel az élen, és a Robinos jelenetbe meg beleborzongtam, bár számítottam rá. De nyílván volt pár hiba is.
    9.5/10 simán!
  • spike0007
    #159
    Na most a film végéről...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    John Blake-nek a harmadik neve Robin.... Ő egy új, képregényben eddig nem megjelent karakter, viszont egy olyan karakter akiből lehet Batman! Szóval Ő egy olyan Robin akiből soha nem lesz Robin ellenben Ő lesz az új Batman!!!
    Mint a képregényben mikor az első Robin(D. Grayson/Éjszárny) veszi át Batman helyét egy időre mert azt hiszik Batman meghalt..Ezt megerősíti a Batmannel való közös jelenete mikor Batman tanácsolja neki hogy húzzon maszkot,ha meg akarja védeni a szeretteit, valamint ugye hogy kilépett a rendőrségtől, valamint a Bat felrobbanása előtt Batmanről és Blake-ről vágtak csak be képet.(Előd/Utód) Gordonnak is mondja hogy többet akar tenni. Amikor Blake megtalálta a barlangot és a denevérek ugyanúgy körbezsongták mint Bruce-t a Beginsben, a legfontosabb azonban, hogy a Bat hívó meg lett javítva és nem azért hogy Robint vagy Éjszárnyt hívják hanem hogy Batmant! És Bruce Wayne ezt tudta gondolt erre hiszen ahogy mondta Gordonnak: Bárki lehet Batman és Batmanre mindig szükség lesz!!! S Wayne pontosan tudta ki lesz az utódja!! Hiszen Ő már visszavonult és éli életét!

    Szóval Robin film biztosan nem lesz!!!!