4550
banner
  • Daermon
    #4390
    Dragon Age 4 topic
  • Daermon
    #4389
    Nekem se ugrott meg a pulzusom :D Gondolom majd E3...
    Amúgy a #TheDreadWolfRises miatt tudni, hogy Solas. De ezt ki is twittelhették volna :D
  • jarlaxxe
    #4388
    Nem lett bejelentve itt paripafütyi se, mert ebböl a gagyi teaserböl nem derült ki semmi érdemi...


  • Daermon
    #4387
    https://hu.ign.com/m/dragon-age-uj-bioware-projekt/44694/news/ujabb-fulest-kaptunk-a-kovetkezo-dragon-age-jatek-megjelenes
    Csak pletyka ugye, mag TGA-n meglátjuk mit mondanak, de akkor is...
    “A Dragon Age 4 állítólag régóta fejlesztés alatt áll, sőt már ki is kukázott a csapat egy koncepciót, mert az Electronic Arts az élő játékokra állította rá csapatait. És a BioWare el is hintette év elején, hogy bizonyos szempontból a következő Dragon Age is illeszkedni fog ebbe a koncepcióba.”
    Az a kevés reményem is kezd elszállni, egy jó Dragon Age iránt. :/
  • MrAndree
    #4386
    Azért nagyon sok single cucc jön még manapság. PS 4-re főleg, de azért PCn is akad bőven. Persze nyilván open world jellegű lesz, meg lesz benne valamiféle mikrotranzakció, de utóbbit is lehet úgy csinálni, hogy engem nem zavarjon de a sok idióta meg költsön rá és így az EA is boldog legyen a végén.
    Utoljára szerkesztette: MrAndree, 2018.12.01. 11:59:08
  • grebber
    #4385
    Mert kb minden ez irányba megy el manapság....coop multi a single már szart sem ér... pedig elég szépen rá tud erre cáfolni pár only single player cucc..
    No de nekem mindegy. Egy dragon age-t se vittem még végig szóval nem sietek sehova
  • MrAndree
    #4384
    Miért lenne multis? Nem fognak maguknak konkurenciát gyártani. MMO még lehetne, de nem hinném, hogy meg merik húzni. Akit meg a mikrotranzakcó vagy lootbox zavar, nos ő nem csak az új Dragon Age-el nem fog játszani, hanem semmivel se akkor mostantól. :)
  • CrashBoostZoom
    #4383
    Lootboxok biztosan lesznek benne. Szóval én már előre passzolom, bármit is jelentenek be.
  • Daermon
    #4382
    Én 4. részre számitok :D
    Mondjuk a beleerőltetett multit kivehetnék. Meg, ha tényleg nem 4, hanem valami multis lesz, akkor felejtős. De nem hiszem, hogy ekkorát mernének váltani a jelenlegi megtépázott renoméjukkal.
    Anthem meg eleve coop, úgyhogy csak nem csinálnak még egyet.
    MMO-hoz meg nem értenek, lásd SWTOR.
  • grebber
    #4381
    Anthem után érzésre ez is fosmultis rakás foshalmaz lesz még több grindeléssel
    De azért várjuk a csodát...amik nincsenek
  • Ainz
    #4380
    Dragon Age mobil game vagy Dragon Age MMO.
    Én erre számítok.
  • Daermon
    #4379
    Esélyesen a Game Awardson bejelentik hivatalosan is sz új Dragon Aget. Kiváncsi leszek.
  • MerlinW
    #4378
    Teljesen szimpátia és harcstílus kérdése. Végigjátszhatod 4 tankkal, 4 mágussal, rugóval, és bármilyen más kombinációval. Elsősorban értelemszerűen azokat vidd magaddal, akik érdekelnek téged, szimpatikusak. Szerepjáték.

    Első végigjátszás során (11 volt) én a csajokat vittem magammal (Wynne, Leliana Morrigan), aztán a többiben meg vegyesen.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2017.12.07. 00:37:55
  • Daermon
    #4377
    Itt a topic: Dragon Age
    (Csapat függ attól, hogy a te kasztod milyen)
  • endorphinz
    #4376
    nem találtam DA topicot, szar a kereső. szóval a kérdésem az első résszel kapcsolatos

    melyik társat érdemes magaddal vinni? pl. wynne-t most viszem először magammal és most jött cutscene, hogy őt megszállta egy szellem. emlékeim szerint ez előző játékaim során nem jött elő. van másnak is ilyen "rejtett" sztorija? a hozzájuk tartozó küldetések mi alapján aktiválódnak? gondolom szimpátia érték, de alistair maxon kedvel mégsem jött még elő a nővére meglátogatásával.
  • PiszkosFred
    #4375
    Mar csak 12 euro a GotY a BF alatt (nem tudom meddig), ha esetleg valaki szemezett volna vele.
  • Although
    #4374
    Ránéztem Gaider twitterre ezt ajánlotta mint "lovely article" Why Dragon Age...
  • Daermon
    #4373
    *limitáltság (mobilról nem tudok javítani)
  • Daermon
    #4372
    Igen az Origin volt a legjobb. Az IQvisitor a 2 után jobb lett, de még így is messze volt az Origin színvonalától. Na meg az erőltetett polkorrektség, konzolfos hud, konzolok miatti litáltság, irányítás, agyatlanítás, stb...Sztori elment, de a Tresspasser nahyon kellett bele. Kiváncsi lesz javulnak-e most, hogy kicsit nagyobb szünet volt.
  • Plata
    #4371
    Hát nem fog hiányozni,Dragon age origins óta minden féle kreativitás hiányzott a dragon age-ből.
  • Daermon
    #4370
    Távozott a DA kreatív rendezője.
  • ratgab
    #4369
    Hát azért egy bejelentés tenné ezt igazán hivatalossá. Addig még ez inkább pletyka szint.
  • Daermon
    #4368
    Hivatalos a következő rész.
  • Daermon
    #4366
    DA játék pletyka pletyka :)
  • Although
    #4365
    Biztos igazad van. :) Egy nap befogom, most a tükrök idegesítenek :D
    A lényeg ők voltak, rég volt láttam ezt a videot, mindig utólag tulajdonít az ember jelentőséget neki, mindig Gaider meg a többiek számítottak, nem gondolkodtunk rajta kik miatt volt olyan a Bio amilyen. Pedig, igen. Nem ma már jó ideje tudom miattuk. :)

    Utoljára szerkesztette: Although, 2017.04.04. 19:57:28
  • Daermon
    #4364
    A Tresspassert dlc pont a lényege, az zárja le a sztorit, játszd csak ki :)
  • Although
    #4363
    Másodszor, évek után befejezve, már bugmentesen, a tresspassert már nincs időm befejezni.
    - A harcrendszer nerfelve van, most akcióhősök a nighmare fokozatot is letudják taktikai nézet nélkül.
    - A grafika meg az animációk nekem továbbra is tetszenek, szinkron fantasztikus.
    - fetch questek garmadája.
    - Érdekes a térképasztal ötlet, eseményekkel, lehetett volna részletesebb, eseményeket jobban befolyásoló.
    - Craft olyan amilyen.
    - Dingman anno ezt is jól értékelte, a felfedezés és a skyrim szerű élmény nem sikerült, a Bio saját játékát kiterjesztette nagy méretre. Ez van akinek bejön van akinek nem.
    És hát a sztori. Elindult a Dragon Age origins egy szokványos fantasyként amit tökéletesen megvalósítottak, a harmadik részre az vált nagyon érdekesé a II. részen át ami mindig alap volt. A sztori és a karakterek, utazás a Fadeben, Redcliff sztori by Gaider, stb. és a sok karakter akik mind egyéniségek lettek, ki egyszerű ki bonyolultabb. Érdekes lett a champion és a grey warden kapcsolata különösen ha Alstair a warden, Fiona a regényből beköszön, jók az új társak is.
    ha valaki nem próbálta mindenképpen érdemes, időnként az EA ad rá 33% kedvezményt úgy mindenképp jó vétel.
  • Although
    #4362
    Nem vittem még végig, most vettem meg nemrég leértékelve, azért kezdtem el. Bevallom ez a tükrös hülyeség ez nem tetszik, túlzásba vitték, látszik az egész azért van, hogy munkát spóroljanak meg, mindenhol a spórolás látszik.
    Meg, kicsit ugyanaz az érzésem van, mint a skyrimnál. Van egy dolog amibe a Beth is meg az EA is megegyezik. Próbáljunk megfelelni a 12 évestől, 90-ig, mindenkinek. Tudjuk miért, de ez megint egy pont ami nem fog működni. Teljesen más elvárások vannak.
    Meglátom befejezem é. Vannak érdekes dolgok, Leliana, nem egészen olyan lett amilyené vált a játékom során, EA borzasztóan erőlteti a "jófiú" kontentet, a Bio tudja ellensúlyozni de nem az igazi. Sok pont van, ami nem olyan mint lennie kell. Valamennyire javították ezt az elcseszett harcrendszert de, idegen attól amit a DA:O-ba felépített a csapat koherens egészet. Mindennel együtt élvezhető a sztori, nem az EA érdeme.

    Ha már itt tartunk. Esetleg a Hívást olvastad? Az volt az előzménykönyv, Gaidertől. Azzal együtt válik teljesen érthetővé ez az egész történet, kicsoda Fiona, stb. :)
    Hepler, igen valóban emlékszem, milyen vicces mára meg sokkal rosszabb lett ebből a szempontból. Csak már a kutyát nem érdekel mit csinál az EA, legfeljebb lepontozzák a metacriticen.
    EDit: A dlc-ről, a Far Harbour óta más véleményem van, mint amit az EA csinál :)

    Utoljára szerkesztette: Although, 2017.03.28. 07:05:21
  • BryceHUN
    #4361
    Bízzunk a csodákban, és a fő csapat tehetséges tagjaiban. :)

    Más: Trespasserről vélemény? Bevallom, én eleinte szkeptikus voltam vele, de a végigjátszás követően bátra oda merem tenni az elmúlt évek legjobb DLC-i közé. Sikeresen vitte tovább a ME3 Citadel DLC-jének fanservice vonalát, mind ezt megfejelték a DA univerzum bővítésével, új érdekes szálak bevonásával, és nem utolsó sorban szépen lezárta a Inquisition történetét. Bár mindig próbáltam, ezt a "funny & half-good guy" vonalat vinni a karakteremmel, mégis a tárgyalást mindig az "angry" opcióval fejeztem be. A mai napig libabőrös leszek, attól a jelenettől.

    Szerk.: Heplert azért nem írd az EA számlájára. Szegényt nem a fejesek üldözték el, hanem a halálos fenyegetéseket küldözgető homofób rajongók. :)
    Utoljára szerkesztette: BryceHUN, 2017.03.28. 00:07:56
  • Although
    #4360
    Ésszerű álláspont, Gaider és még két-három ember, az alapítók már rég otthagyták. Saját álláspontom, a DA:O óta nem tudtak maradandót alkotni. Ilyen cégek mint az EA pont a kreativitást ölik meg. Sablonos játékokat csinálnak. DA:I-ba a harcrendszer köszönő viszonyba sincs a történettel. Gaidert nem tudták belekényszeríteni, ez kijött továbbra is sztori szinten pl. a blood mágia jelen volt de játékelemként már nem. Vadidegen harcrendszert tettek rá. Amit mára úgy ahogy belőttek.
    Drew valóban visszatért. Ez is igaz. A zseni viszont Gaider volt.

    Igen, tudok az új projektről. Fentiek alapján nem várok csodát, de ettől még neked nem kell pesszimistának lenni ez igaz :)
    A második vonal maradt. Gaider és Jennifer Hepler aki a második ember volt az originsél és még páran az origins csapatból elmentek. A harmadik az Mark volt. Azt gondolom idővel minden valamire való író ott fogja hagyni őket pont az EA mindenbe korlátozása és elvárásai miatt. Kreatív emberek nem szeretik, ha biflázós emberek akarják irányítani őket.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2017.03.27. 09:47:53
  • BryceHUN
    #4359
    Kik? A David Gaiderek? Azért nem kell többes számmal hivatkozni rá, mások is dolgoztak ezen a felvonáson. Mary Kirby, Sheryl Chee, Lukas Kristjanson, Sylvia Feketekuty, Joanna Berry, stb. Ők ugyan úgy hozzájárultak az Inquisition - és egyben a Dragon Age - világához, történetéhez, és karaktereihez. És igen, ők még mindig a BioWare kötelékébe tartoznak, akárcsak a tavaly visszatérő Drew Karpyshyn, és "újonc" Alexis Kennedy, akinek a Sunless Seat köszönhetjük. :)

    + Egy kis funfact: többségük az Edmontoni (a "fő" stúdióval) karöltve gőzerővel az új IP-n dolgoznak, így sajnos az Andromeda, csak egy mellék projekt lett a cég számára, lévén nem is a fő csapat dolgozott rajta, hanem a Montreali stúdió, akinek eddig a legnagyobb munkájuk az ME3 Omega DLC-je volt. Várjuk be az új IP-t, és ha az is csak egy "tisztes munka" lesz a részükről, akkor már van értelme temetni őket.
  • Although
    #4358
    Akik ezeket írták már nincsenek a Bionál.
  • robi3
    #4357
    Utolsó? Most a bioware-re gondolsz, mert akkor miért lenne utolsó?
  • Although
    #4356
    Talán az utolsó ajándék egy nagy múltú cégtől. Más vonalon újra,több évvel a megjelenés után. Idő kellett míg kíváncsiságból, újra megnéztem mi történik. Ugyanaz a video amit korábban betettem, régen de más események más végeredménye.


  • Although
    #4355
    Mese ami még a Dragon Age: originsbe kezdődött el, egy kis üldözött kislánnyal, aki farkasá változott mert nem szerette az embereket, aki már felnőtt lett. Kirakósok a helyére kerülnek, milyen kár mára oly kevesen maradtak akik össze tudják rakni :) Ray, Greg, Gaider, alkottak egy világot majd egy újat Mass Effect néven, miközben a kotorral bemutatták milyen az igazi star wars. Mennyire egyedi amit csináltak. Még akkor is ha az Obsidian a kedvencem, a Bio volt az alkotó. Mára az obsidian kell folytassa.
  • Party Hard
    #4354
    Ezer köszönet. Minden megvan. Most látom, hogy rossz videót néztem.
  • MrAndree
    #4353
    A war table-ön csináld meg azt az assignmentet (Specializations for the Inquisitor), hogy megjelenjelenek a specializációs trainerek. Ha ez megvan akkor az udvaron tudsz velük beszélni (nem messze vannak az istállótól ahol Blackwall van) és felvenni a küldetést a specializációkhoz. De csak az egyiket választhatod, ha megcsináltad valamelyiket akkor a többit bukod.
  • Party Hard
    #4352
    Hát sajnos nem. 4 karakteremmel is tul vagyok már mindezen és egyiknek sincs
  • Daermon
    #4351
    noc=npc
  • Daermon
    #4350
    Skyholdot megszerzed. Elmész, visszamész és Wartablen ott lesz a küldetés. Megcsinálod és jön a 3 noc. Profit.