4550
banner
  • Kancsalborz
    #4510
    A konzoloknak "kedveztek" ezzel a döntéssel sajnos...
  • Kancsalborz
    #4509
    Ahogyan gondolod.
    Ez nyílván ízlés kérdése, én rengeteg feladatot, kincset, érdekes olvasnivalókat a lore- ról találtam az összes térképen, és szerintem meg Hinterland úgy "RPG-szinten" is egy kiugróan jól megalkotott térkép, de hát különbözőek vagyunk...
    MMO-khoz hál istennek szerintem szintén egyáltalán nem hasonít, és a mission-ök is változatosak, egyáltalán nem a multis tucat sz@rok, én rohadtul rühellem az összes MMO-t, öt percet nem játszanék vele ha ez azokhoz hasonlítana, de persze ez megint csak az én véleményem. :)

    A játék nehézségével kapcsolatban szintén máshogyan látom. Az igaz, -én is írtam- hogy "Bioware módra" szokásosan szarul skálázott, de a legmagasabb szinten koránt sem csak a hp-je nő az enemy-knek, hanem hirtelen fontosak lesznek a resist-ek, a potion használatok, a taktika, magyarul az az egy szint ahol a játék a kitalált mechanikákkal működik.
    Igen, az AoE kivétele egy hatalmas f@szság volt részükről az alsóbb szinteken, megöli az egész game-t, ebben egyetértünk.

    Az hogy nekem ez a game tetszik, meg pozitívak az élményeim, az kizárólag a "nightmare" fokozatnak köszönhető, a többin játszani értelmetlen.
  • Daermon
    #4507
    Sajnos nincs, mert ezt (is) elgagyizta a Bioware anno.
  • Kancsalborz
    #4507
    Nincs rá lehetőség, se mod. Konzolok miatt "butították" az előző részekhez képest, én már hozzászoktam.
    Szerintem egyébként elég bőven, ad ez is egy taktikai mélységet hozzá, hogy mire bulid-elsz egy karaktert.
  • Anonymusxx
    #4506
    Van arra valami mod hogy 8 skill slotnál többet használjuk? nagyon gáz hogy csak 8 van.
    Így a szintlépésnek jóval kevesebb értelme van, minek osszam el a pontokat ha csak 8-at tudok használni?
  • Dredge75
    #4505
    Nehézségtől függetlenül a Hinterlands "üres" mert csak telenyomták MMO szerű küldetésekkel és annyi. Nem hagy nyomot az emberben. A kisebb mapok azért jobbak egy árnyalatnyit mert kisebbek és kevesebbet kell szöszölni rajtuk ilyenekkel. A "vedd feljebb a nehézséget" pedig, hogy segít ezen hanem még ront is mert a BioWare nehézségnövelés kimerül abban, hogy csak több élete lesz az ellenfeleknek és figyelned kell, hogy ne öld meg a csapattársaidat egy AoE-vel (az AoE sebzésnek szerintem alapbeállításnak kellene lennie és ne is lehessen kikapcsolni) . A kérdés így nem az, hogy még mindig legyőzöd-e őket hanem, hogy mennyi idő alatt. Tehát végül csak azért töltesz több időt egy üres mapon mert több idő megölni az ellenfeleket. A terület maga ettől még nem lesz jobb vagy emlékezetes.
  • Anonymusxx
    #4504
    normálon nekem nem tudom mennyi lehetett, most vagyok 30. óránál, és a most érkeztem meg Skyholdba..
    A nehézséget átraktam rémálomra, aztán meglátom...
    Utoljára szerkesztette: Anonymusxx, 2023.05.09. 12:45:58
  • Anonymusxx
    #4501
    h
  • Kancsalborz
    #4502
    Neked ugyanazt tudom mondani mint az előbb, vedd a nehézséget max-ra, utána kiderül hogy Hinterlands mennyire is "üres"...XD

    Sokmindent el lehet egyébként mondani a játékról, de azt nem hogy a map-ok bármelyike elnagyolt lenne, pláne nem üres. Csak az első map egy jó 30-óra játékidő ha azt a megfelelő szinten bejárod, felfedezed, meg a küldetéseit befejezed...
  • Kancsalborz
    #4501
    Hát vedd feljebb a nehézséget, és rájössz hogy kell a taktikai nézet...XD

    Ez egyébként ilyen Bioware "feature" hogy a szintek skálázása elég ergya.
    A medium gyakorlatilag az "easy" szint, a hard a "normal", a nightmare pedig az a szint, ahol a game-re kitalált harc, skill, potion -rendszer értelmet nyer.

    Nyugodtan próbáld ki a legnehezebb szinten, ez nem egy Dark Souls nem kell besz@rni, szerintem úgy egy kifejezetten jó játék lesz belőle. ;)
  • Anonymusxx
    #4500
    Kezd beindulni a játék a 30. óránál :)
    Az eleje becsapós volt, azt hittem végig ilyen hatalmas, kissé üres területeket kell felfedezni..

    A multiplayer milyen?

    Utoljára szerkesztette: Anonymusxx, 2023.05.08. 14:53:15
  • Anonymusxx
    #4499
    Belekezdtem a játékba kb 17 óránál tartok, hát a harcok lehetnének izgalmasabbak is, egyelőre csak az R-t kell nyomogatni, és megvárni h feltöltődjenek a képességek. Lehetne izgalmasabb is, teljesen felesleges a taktikai nézet normálon...
  • lwb
    #4498
    És lement a tavalyi GA is ... DA nélkül. :D
  • Orbancapitan
    #4497
    hát érdekes bug, móddokat meg itt találsz: nexus
    dlc-kkel kapcsolatban meg mire van kiváncsi?
  • Plata
    #4496
    Sziasztok.
    Mivel már van magyarosítás a játékhoz így csak bele vágtam,steam-es verzióval játszom.
    Még csak most kezdtem bele.
    Épp csak megérkeztem heavenbe és kaptam pár armort,fel is vettem az egyiket,ami a karimhoz illett.
    Majd elmentem dumálni Cassandra-val és Leliana-val,a beszélgetés után a karimon lévő szuper armor eltűnt.
    Tudtok jó modokat a játékhoz?
    Plusz tudnátok mondani pár tippet a dlc-khez?
    Nem nagyon találtam róla leírást.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.01.02. 09:10:25
  • Daermon
    #4495
    Igy se sok bizodalmam van a BioWareval kapcsolatban… De egy normális trailer illett volna már. Gameplayről már álmodni se mertem. :D
  • lwb
    #4494
    Nem túl jó jel, hogy nagy semmit se láttuk ebből sem a GA-on ...
  • Daermon
    #4493
    Reméljük is :)
  • robicarlos6
    #4492
    Dragon Age 4: Újabb megerősítést nyert, hogy az egyjátékos kampányra fókuszál majd az új epizód
  • lwb
    #4491
    Amilyen ütemben készül lehet, hogy nemcsak az előző, de a mostani generációt is kihagyja a DA4. Mire kijön már PS6 lesz.
  • robicarlos6
    #4490
    Lelépett a Dragon Age 4 kreatív igazgatója
  • Daermon
    #4489
    Teljesen jó döntés.
  • robicarlos6
    #4488
    Kihagyhatja az előző generációt a Dragon Age 4
  • Daermon
    #4487
    Remek :D
  • robicarlos6
    #4486
    Akkor már nincs olyan távol a megjelenés

    "Jeff Grub forrásai azt állították, hogy a Dragon Age 4 jó úton halad afelé, hogy 2023-ban megjelenhessen."
  • NiGhTM4R3
    #4485
    Tier 4 cuccaim vannak, 28. szinten fejeztem be az utolsó dlc-t ott már kevés volt a kraftolt felszerelés is

    Amúgy tartalmas játék volt, viszonylag jól szórakoztam vele. Óriási előrelépés a 2. részhez képest, de így se ér közelébe az első résznek. A legnagyobb gond az unalmas társak és párbeszédek voltak, ez azért furcsa mert régen még a Bioware volt ezeknek a mestere, most meg már azzal bajban voltam, hogy 3 társat rakjak magam mellé akik nem idegesítenek.
    Románcnak Cassandrát választottam, hát ritka pocsék érdektelen és teljesen ellentmondásos volt... a visszahozott karakterek kihagyott ziccerek voltak, Morrigant pl. nagyon szerettem az undok, vicces beszólásai miatt, kb. semmi se maradt abból. Meg úgy az egész játékból hiányzott a humor, azért az előző részekben voltak jól megírt karakterek akiken szakadtam
    Az jó ötlet volt, hogy minden társnak saját képességfája van, meg a sárkányok is elég jól voltak ábrázolva. Corypheus egy vicc volt csakúgy mint Solas aki annak ellenére, hogy milyen fontos szerepet játszott pocsékul volt megírva...

    Összességében jó úton jár a sorozat, ha a 4. részben kapunk érdekes karaktereket kicsit jobb sztorival akkor újra klasszikus születhet, így bő 10 évvel az Origins után...
  • Daermon
    #4484
    Craftolj valami fegyvert.
  • NiGhTM4R3
    #4483
    Hát ez baromi érdekes, 27. szintű vagyok az ellenfelek is 27. szintűek legalább (le kellett vennem a nehézségi szintet) de a felszerelésem 22. szintű mert nem találok erősebb unique tárgyakat, így meg minden harc erősen nyögvenyelősen megy.. ötletek?
  • NiGhTM4R3
    #4482
    Blackwallnál unalmasabb karakter a játékban talán csak Iron Bull. Fájdalmasan érdektelen ezekkel minden beszélgetés :(

    A kérdésem az lenne, hogy talán közeledek a játék vége felé (?) és új Divine-t kell választani és azt olvastam a választottam elhagyja a csapatot? tehát ha Cassandrát/Viviennt választom akkor ők kimaradnak az utolsó pár küldetésből? vagy a döntésem a legvégére marad és a következményei a következő játékra marad?
    Cassandrát akarom megtenni de örülnék ha velem maradna mert vele van románc

    A dlc-knek még nem ugrottam neki, ha lehet spoiler nélkül válaszoljatok
    Utoljára szerkesztette: NiGhTM4R3, 2021.03.29. 23:02:58
  • Daermon
    #4481
    Blackwall olyan elmegy, de nem egy maradandó karakter nekem.
  • Although_
    #4480
    Grey Warden még jól van megírva mint társ. Sera se annyira rossz. A sztori meg jó egyszerűen jó.
  • Daermon
    #4479
    Én mondjuk előre félek, hogy a mai piszi trendeknek megfelelően milyen karaktereket erőltetnek majd a 4-be...
  • NiGhTM4R3
    #4478
    Egyelőre nekem is ez a felállás, részről-részre nagyon csökken a színvonal
  • Daermon
    #4477
    Én Viviennet vittem 4-nek Cass és Varric mellé. Max néha Solas, de a többiek... meh...
    A Dragon Age Originst én 10-szer vittem végig, ott sokkal jobbak voltak a társak szerintem is.
    Utoljára szerkesztette: Daermon, 2021.03.09. 06:03:05
  • NiGhTM4R3
    #4476
    Sikerült beszereznem a Goty-t 12 euróért, tettem bele jó pár órát de egyelőre csalódás
    A sztori bontakozik, azzal nincs bajom, a grafika ultrán mai szemmel is sokszor kiemelkedő. Milyen lehetett 7 éve akinek volt hozzá gépe, atyaég...

    Viszont a harcok frusztrálóak, sokszor átláthatatlan a béna kamerakezelés miatt, a képességek valami brutálisan szarok, én mindig harcos kaszttal játszok de itt egyszerűen kiábrándító mennyire unalmas, de úgy kb. az összes kasztra igaz. Azért ennyi év alatt igazán átdolgozhatták volna a képességfákat...

    A másik nagy problémám amiben segítséget kérnék a társak kiválasztása. Megmondom őszintén Varricon és Cassandrán kívül nem nagyon van olyan aki érdekel, bár Cole és Dorian még hátra van. Solas/Sera/Bull legalja egybites karakterek, Sera talán a legidegesítőbb az egész sorozatban.
    Ti kit raktatok a csapatba? akinek vannak jó beszólásai? vagy tényleg érdekes személyiség?
    (Dragon Age-t legalább 5x kijátszottam és ott mindig gondban voltam annyira jó karakterek voltak, Pala/Oghren/Alistair beszólásai de hiányoznak...)
  • hunbalee
    #4475
    Kivágták a multit az új Dragon Age-ből

    (...lapértesülések szerint az Anthem buktája után az Electronic Arts megengedte a BioWare-nek, hogy végül kizárólag single player játék legyen az új Dragon Age)
    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2021.02.25. 23:36:40
  • Hegyirabló #4474
    Helló!

    Negyven óra játék után, az időutazás és Alexis-konfliktus után most a réshez akarnak menni bezárni. Úgy, hogy egy rakás térkép még nincs felfedezve. Véget ér a játék? Mit rontottam el?
  • Daermon
    #4473
    De már a DAI-ban is Tevinter volt jelezve a végén :)
  • lwb
    #4472
    Azt hiszem két éve kiszivárgott már, hogy a Tevinter Imperiumban és környékén fog a játék játszódni majd.
  • hunbalee
    #4471
    Megvan, hol játszódik a Dragon Age 4