3518

By Tyia


NEW WAVE 2.0


Újraindítva: 2016. 12. 01
Flag Counter

Különleges zenék, zenei különlegességek


a Föld minden pontjáról!



Kommersz Ede és a Család
  • Musachy
    #879
    Jók.
  • Zephyr Retiring
    #878
    Vagy talán mégsem :D
    Magam sem hallottam ezidáig róluk..
  • Tyia
    #877
    Mostanában a Kajagoogoo mellett Steven Wilson és Steve Hackett kísérő zenekaraiban játszik.

    Egyébként Steve Hackett "Out of the Tunnel's Mouth" című, 2009-es albuma igen kiváló alkotás, ajánlom mindenki figyelmébe.
  • Tyia
    #876
    Nick Beggs-nek két szóló albuma is megjelent.
    Sajnos ezidáig nem jutottam hozzá, bizonyosan rommá hallgattam volna...

    2002 - Stick Insect
    2004 - The Maverick Helmsman

    Nick Beggs - Chapman Stick

    Ez az a bizonyos 10 húros Chapman Stick nevű eszköz...
    Valószínűleg ebben a szobában, székben készült a "Rocket Boy" is.
    Engem nem zavar.

    Mit gondoltok erről a darabról?


    Nick Beggs performing Tava

    és erről?
  • Tyia
    #875
    Elég furcsa helyzet.
    Sal Solo énekel és Nick Beggs basszerozik.
    A '80-as évek első felében még gyakorlatilag "zenei ellenfelek" egy zenekarban nyomják.

    Az alábbi mű 1992-es album címadó dala:

    Another Future (1992)
  • Tyia
    #874

    Nick Beggs tagja volt egy rövid ideig (1992) a Rockets nevű, ma is létező francia space-rock zenekarnak.

    Érdekesség, hogy 1984 és 1992 között Sal Solo is tag volt.
    Ő (is) énekelt.
    Aki névről nem ismerné, annak közzéteszem, hogy a nevezett a Classix Nouveaux énekese.....volt 1984-ig, míg az fel nem bomlott.
    Tudjátok, az akinek Yul Brynneres frizurája van.
  • Tyia
    #873
    Ez meg már majdnem slágeres...Dúl a profizmus.

    Kajagoogoo - Space Cadet
  • Tyia
    #872
    A "Gone To The Moon" albumról a kedvencem:

    Kajagoogoo - The Last Day
  • Tyia
    #871
    Egy igazán olcsó videó....Nick Beggs elemében.
    Háttérben a különféle arany és talán platina lemezek is...

    Kajagoogoo - Rocket Boy
  • Tyia
    #870
    Egyiket sem? oops

    És? Milyenek?
  • Tyia
    #869
    Nem vettem észre Beggs urat......a mű elég kellemes

    Iona - Edge of the World
  • Musachy
    #868
    Nem ismertem ezeket.
  • Tyia
    #867
    ez meg itt bombasztikus...

    ELLIS BEGGS & HOWARD - Bad Times
  • Tyia
    #866
    Szerintem ezt nem annyira:

    ELLIS BEGGS & HOWARD - Ju Ju Goodbye
  • Tyia
    #865
    Ezt a dalt lehet, hogy ismeritek:

    Ellis Beggs & Howard - Where Did Tomorrow Go?
  • Tyia
    #864
    Nocsak...facebasz ellenszenv van? Megértem....
  • Tyia
    #863
    Természetesen nem csak Bigivan-tól várnék NDW-s dolgokat...szabad a pálya!!

  • Tyia
    #862
    #842

    Mit mondjak...nem jött...de Te bátran nyomhatod...- NDW

  • Musachy
    #861
    Én sem faxbúkozok, de az asszonynak van...
  • Musachy
    #860
    ...úgy tűnik, már le is járt az ideje...
  • Musachy
    #859
    Kérésre idéztem be egy hamarosan eltűnő link erejéig az osztrákokhoz a #839-es hszt, mert korábban írtad, hogy majd jön az EAV is...
  • Tyia
    #858
    Legalább.

    Én sem vagyok borszakértő...
    Az viszont tény, hogy igyekszem (nekem) megfelelő biobort készíteni, még ha nem is a legkiválóbb szőlőfajták állnak a rendelkezésemre (egyenlőre).
    Lehet, hogy nem karma, de kamra mindenképp.
  • Zephyr Retiring
    #857
    Legalább valamiben mi is közösek vagyunk:
    Nekem sincs fészbuk, csak a páromnak :D
    Ez lehet, hogy a karma :)
    Bár én borszakértő helyett csak hangszaki vagyok :)
    Akkor ..talán mégsem a karma :D
  • Tyia
    #856
    Nekem nincs facebook oldalam, de a páromnak van...nagyon érdekes.

    Egyszer csak, rákerestünk Nick Beggsre. Megvolt. Kattintgattunk ide-oda.
    Az utóbbi időben egyre több üzi jön tőle.
    Gondolom ezek ilyen körlevelek, vagy mik, de nagyon izgalmasnak tartom, hogy egy általam (is) egekbe emelet ember végül is szóba áll velem.

    Jó érzéssel tölt el...
  • Tyia
    #855
    "Ez AZ LP nagyon nem sikerült.
    A Nick Beggs házi performance-án kívül hivatalon képi anyag nem is nagyon jelent meg: "Rocket Boy"."

    javítva:

    Ez az LP nagyon nem sikerült.
    A Nick Beggs házi performance-án kívül hivatalosan képi anyag nem is nagyon jelent meg: "Rocket Boy".
  • Tyia
    #854
    Kajagoogoo/ 10. rész

    (Egy-két gondolat a "Gone To The Moon" albummal kapcsolatban)

    Ez AZ LP nagyon nem sikerült.
    A Nick Beggs házi performance-án kívül hivatalon képi anyag nem is nagyon jelent meg: "Rocket Boy".

    Talán ez és a "The Last Day" hallgatható viszonylagos fenntartások nélkül.
    Az album az 1984 felállásban készült, tehát Limahl nélkül...
    Abban reménykedem, hogy ez a lemez valami kísérleti darab lehetett...

    A teljes újraegyesítés után, 2009-ben kiadtak két EP-t.
    Limahl jól énekel, sőt nagyon jól és a zene is kiváló...
    Tulajdonképpen a fagyi visszanyalt...korábban Limahl nélkül tetszett jobban a banda, most meg...csoda történt.

    Remélem a továbbiakban legalább olyan jó dolgokat fognak művelni, mint amilyen a "Death Defying Headlines" című munkájukon hallani...

    .....
    more clips...
  • Tyia
    #853
    Kajagoogoo/ 9. rész

    (Újra együtt)

    2003-ig a tagok tették a dolgukat.
    Nick Beggs az Iona után különböző előadók mellett tevékenykedett ilyen-olyan módon.
    Limahl elénekelt minden létező szemetet(Oroszlánkirály betétdal..khmmm).
    Steve Askew akusztikus gitárral kí³sért valami énekesnőt...
    Többiekről nem sok mindent lehet tudni.

    2003-ban volt a VH1-on egy újra egyesítő műsor (ha minden igaz egy ilyen adás hatására indult újra a Spandau Ballet).
    Igazából nem udom mi történt ott, de tény, hogy ők is újra nekivágtak (3-an).
    Nick Beggs, Steve Askew és Stuart Croxford Neale.
    Később csatlakozott Jez Strode is.
    Az erősödő retró-láz hatására egy halom fesztiválon vettek rész Európa szerte, általában Kim Wilde és Howard Jones volt a fellépőtársuk.
    Nyilván azért is mert Nick Beggs a két énekes kísérőzenekarainak tagja...
    Mindegy.
    2007-ben a Kajagoogoo vadonatúj albummal jelentkezett: Gone To The Moon.
    Nem sokkal később Limahl 1000 év után újra csatlakozott a zenekarhoz.
    2009-ben egy EP-t adtak ki, ahol már Limahl énekel: Death Defying Headlines...majd ennek a Dance Remix változatát.

    A Gone To The Moon album a Kajagoogoo web lapjáról volt letölthető mp3-ban. Azt hogy később kiadták volna CD-is arról nincs infóm, de mintha...

    Manapság is koncerteznek Európa és Anglia egyes városaiban....
    Kíváncsi vagyok hozzánk jönnek-e.
    2008-ban voltak Pozsonyban....
  • Tyia
    #852
    Kajagoogoo/ 8. rész

    Elérkeztünk a '90-es évek elejére....
    A Kajagoogoo 1986-os feloszlását követően a tagok különféle műveleteket hajtottak végre.
    Limahl (1984-től) kiadott 3 felejthető albumot, de tény volt pár jó mozzanata.
    Jez Strode és Steve Askew alapított egy-egy zenekart.
    Goo Band (kicsit sem utal a korábbi zenekar névre...)

    Egy darab jegyzett daluk a " Loop & Loop" címet viselte.
    Még talán rádióban is lehetett hallani...csak nem itthon. Sajnos ez a darab még nem áll rendelkezésemre.

    Nick Beggs az Ellis, Beggs & Howard után teljesen más vizekre evezett.
    Az Iona nevű kelta-rock/progressziv-rockot játszó zenekar tagja lett 1992 és 1994 között.
    Ez idő alatt két albumot adott ki az együttes ahol Nick basszusozott (ki hitte volna) és a Kajagoogoo-ban/Ellis Beggs & Howard-ban már használt 10 húros Chapman Stick gitáron játszott.

    A két album:
    The Book Of Kells (1992)
    Beyond These Shores (1993)

    Rettenetesen jó zene. Aki szereti az indián és/vagy a világzenét az értékelni fogja azt hiszem...
    Kellemes lágy Muzsika, Enya-hoz tudnám leginkább hasonlítani, csak az Iona sokkal jobb.
  • Tyia
    #851
    Kajagoogoo/ 7. rész

    (Nick Beggs szubjektív)

    Úgy érzem ez a skac egy eléggé megkerülhetetlen figurája a '80-as, '90-es évek zenevilágának.
    Ő úgy lett sztár, hogy a háttérből lépett ki. Nem volt szétajnározva, mint mondjuk Limahl.
    Megfigyelhető, hogy a "kisember" kiválása óta a Nick Beggs-féle csapat nem szerepelt tinimagazinokban (Bravo, Popcorn), Limahl annál többet.
    Valószínűleg az EBH-os totemábrázolásos képek is inkább "viccből" voltak az újságban.

    Nagyszerű zenész ez a muki.
    Nagyon sok hírességet segített így-úgy módon.
    Csak a legismertebbek:

    ABC
    Alphaville
    Belinda Carlisle
    China Crisis
    Cliff Richard
    Curiosity Killed The Cat
    Engelbert Humperdinck
    Gary Numan
    Go West
    Howard Jones
    Iona
    Kim Wilde
    Michael Bolton
    Midge Ure
    Nena
    Nick Heyward
    Right Said Fred
    Seal
    Steve Hackett
    Steve Howe
    T'Pau
    Then Jerico
    Tina Turner
    Tony Hadley (Spandau Ballet)
    Toyah Willcox
    Warren Cuccurullo

    Én hiszek az Ő művészetében.
  • Tyia
    #850
    Kajagoogoo/ 6. rész

    (Post-Kajagoogoo)

    1988-ig ugye csend volt Kajagoogoo ügyben.
    Limahl 1986-ban adta ki második lemezét "Colour All My Day" címmel.

    Nick Beggs a jövőre koncentrált. Szövegírásra összpontosított.
    Nem tudni miért, és hogyan, de 1988-ban összeállt az Ellis Beggs & Howard trió.
    Simon Ellisről annyit tudni, hogy grafikus... Austin Howardról semmit. Nick Beggs megnövesztette a haját meg a pofaszőrzetét...ill hangszerparkja a Chapman Stick nevű 10 húros "gitárral" bővült...(amit egyébként korábban is megszólaltatott)

    Jöttek.

    A korabeli Bravoban fura totem-maszk képek jelentek meg róluk.
    Pl: Nick Beggs kortárs totemábrázolása rojtos szalmakalapból és mindenféle lomokból tevődött össze. Míg Simon Ellis bal szemét egy autó belső visszapillantó tükör jelképezte.
    A zenekar hivatalos oldalán a hasonló totemábrázolás megtekinthető!!!

    A zenéjük legalább ilyen érdekes. 1988-ban a New Wave gyakorlatilag már nem létezett. Átalakult, leegyszerűsödött, asszimilálódott...ilyesmi.
    Tudni kell, hogy az énekes, Austin Howard szinesbőrű. A zene is inkább ilyen.
    Mondjuk ki: ez funky zene...(európaiasan...angolosan) jó értelemben.
    No sztereotípia.

    Az egyetlen hivatalos album a "Homelands"
    Nem tudok nagyon kiemelni egy dalt sem. Mind jó. Mindenképpen más mércével mérendő, mint a két utolsó Kaja album. Ez már megint egy teljesen más zene.

    Nick Beggs web-oldalán letölthető volt (lehet, hogy most is) egy album ami a Lost Years Vol. 2 címet viseli.
    Ezen koncert-, ill demó felvételek vannak igen gyenge minőségben...mintha egy Sony Ericsson T 100-al vették volna fel...hátha érdekel valakit...

    Nem tudni miért az EBH feloszlott. Arra gondolok, hogy ez inkább egy hobbyzenekarként működő társulat volt.

    Annyi bizonyos, hogy Simon Ellis sikeres szövegíró és producer lett.
    Az Ő munkáját is dicséri pl.: az S Club 7, Emma Bunton, John Farnham és a Steps (Baby Don't Dance) viszonylagos sikere.

    Austin Howard????? kámfor.

    Nick Beggs pedig már megint más zenei kalandokba kezd...
  • Tyia
    #849
    Kajagoogoo/ 5. rész

    (Crazy People Right To Speak LP - 1985)

    Ez a másik k.rva jó lemez. Kettő év telt el a "White Feathers" album óta, a változás gyökeres. Kicsit rock-ba hajló. (Megemlíthetünk egy másik kortárs New Wave formációt akik jól belecsaptak a húrokba.
    A Power Station-t.)

    Ez az album is ismert Amerikában.
    Minden dal instrumentális része egy élmény.
    Hol rettenetes gitárszóló, hol mély billentyű futam szól.
    Előkerül egy lírai dal is...női vokalistákkal...
    A "Shouln't Do That" egyik verziójában rapelni is hallhatjuk Nick Beggset...egy kicsit

    Emlékszem egy szám szerepelt a Poptarisznya dalaiból című magnós műsorban. Azt mondta a B. Tóth, hogy bizonyára szívesen fogadják a hallgatók ezt a dalt is...ez a Sit Down & Shut Up volt.


    Az alkotást akkor hallottam először, nagyon nagyon tetszett....kisebb sírógörcs kerülgetett.

    Ez a mű azóta a No 2. esetemben.

    A No 3-at is megnevezem ha már homár: Power Station - Murderess

    A "Crazy People Right To Speak" albumon már nem dobolt Jez Strode.
    Hozzá kell tennem, hogy azt a szabadság érzetet már nem tapasztalom, mint az "Islands"-nél. Valami megtörhetett, valami nem volt már olyan, mint 1 évvel ezelött.
    Nem lehet tudni az okát, kimerültség, fásultság, szakmai egyet nem értés, esetleg a korábbi időkhöz viszonyított sikertelenség...

    Tény, hogy a zenekar 1986 januárjában hivatalosan is bejelentette feloszlását.

    1986 és 1988 között csend..................aztán....
  • Tyia
    #848
    Kajagoogoo/ 4. rész

    (Islands Album - 1984)

    Ez egy k.rva jó LP. Ez a szabadság lemeze. Olyan érzésem van, minta a tagok egy mezőn rohangálva, röhögcsélve, baromkodva készítették volna. A A "White Feathers" a "Islands"-szel köszönő viszonyban sincs!!!!!!!!!!!
    Ez egy döbbenetesen jó album.
    Nagyon tetszik Nick Beggs basszusjátéka, (ilyet talán a Dali's Car dalaiban hallhatunk Mick Karn előadásában) illetve a basszus és a fúvos "párbeszéde". Felfedezhetünk jazz és latin zenei elemeket is.
    Ezt a lemez már Amerikában is jegyzik.
    Nem nagyon akarok itt kiemelni dalokat, hogy az mennyire jó, meg ilyenek. Egyszerűen hibátlan minden szám. Nagyon fontos kiemelnem a zene "nem vastag" mivoltát!!! "Érett" zenéből beszélhetünk.

    Egy dalt azonban mégis megneveznék: Turn your back on me

    Nagyon sok jó (és érdekes) művet ismerek, de ennél jobbat még nem sikerült találnom....
    Nálam ez a No 1.

    Azt írta egy kritikus, hogy éneklés szempontjából Limahlt szakmailag Nick Beggs nem pótolhatja.
    Lehet. Lehet. Lehet...,de ha a zene szar akkor mindegy, hogy ki énekel....és fordítva. Szerencsére Nick Beggs és a Kajagoogoo viszonylatában ez nem áll fent.

    A Kajagoogoo 1984 március 22-én a BS-ben adott koncertet, egyes források szerint kettőt. Nem tudom, sajnos nem voltam ott.
    Az előzenekar az Első Emelet volt.

    A zene.hu-n azt írja egy zeneszakértő, hogy a Kajagoogoo 2! lemez után eltünt a süllyesztőben, míg a magyar másolat jóval túlélte nagy elődjét. Ekkor baromságot....

    Siklós a "Lexikon az Újhulláról"-ban aszongya, hogy Limahl "kiválása" után a tagok megpróbáltak az elöző lemezhez hasonló dalokat írni...
    Ezzel sem értek egyet. Hülyeség.
  • Tyia
    #847
    Kajagoogoo/ 3.rész

    (White Feathers LP - 1983)

    Az album 1983-ban jelent meg. A szájhagyomány szerint Limahlnak köszönhető a lemez kiadása. Pontosabban az ő ismerősének, a Duran Duran-os Nick Rhodes-nak, aki végül producálta is a dolgot.
    Én úgy gondolom, hogy akkoriban már annyira nem a prüntyögős elektronikus hangzás volt a meghatározó, mégis a dalok nagy része ebben jegyben születtek. Talán a címadó szám és a "Frayo" mutat mást....

    White Feathers

    Frayo

    Én nem nagyon szeretem ezt a lemezt.
    Rémes, hogy a zenekart felszínesen ismerőknek a Kajagoogoo-ról a "Too Shy" ugrik be...szinte kizárólag. Jah...azok a fos válogatáslemezek...
    Pedig az életművük legpocsékabb daláról van szó - szerintem...

    1983 Karácsonyán pontosan nem tudni miért, (én csak reménykedem, hogy szakmai okok miatt) Limahl már nem volt a banda tagja...

    Azt irta akkoriban a Képes Újság, hogy a Kajagoogoo Limahl nélkül "félkarú óriás".
    Lehet, de ha a New Wave meghatározó zenekarának tartjuk őket akkor, kettősséget állapíthatunk meg. A New Wave oldaláról kimondott áldás volt Limahl távozása, hiszen a későbbi Kaja('s) teljesen letért a Limahl-os vonalról. Szerintem szenzációs albumok (az a 3) születtek Nick Beggs-ék tehetségének köszönhetően.
    A popzene oldaláról nézve kapott a közönség (a melltartó nélküli) egy újabb limonádé előadót, persze neki is volt 1-1 "B-oldalas" darabja.

    Nem értem, miért lett ez az album ilyen.

    Bocsi a negatív véleményért, szerencsére az igazi "józenés" albumok csak ezután jönnek.....
  • Tyia
    #846
    Kajagoogoo/ 2. rész

    (Pre-Kajagoogoo)

    A '70-es évek vége....

    Különféle születési adatokkal, meg iskolákkal nem kínzom a több tízezer fős olvasótábort...annyi bizonyos, hogy volt élet a Kajagoogoo előtt is!

    A kis Limalh a '70-es évek végén énekelt színházban ill. 3 zenekarban is megfordult. A Vox Deus, a Crossword és a Brooks voltak ezek.
    Az utóbbinak jelentek is meg felvételei...

    21 éves korában emígy bírt énekelni Őkelme:

    Limahl - Who Shall I Be Today

    Az alant elterülő mű Christine Panayi-val készült (fogalmam sincs ki ez a nő) az 1979-es Eurovíziós Dalfesztivált megcélozandó. (az eredményről nem tudok beszámolni)

    Strange Kinda Love

    1980 körül (pontos időpontot nem tudok), egy instrumentális zenét (is) játszó zenekar hívta Őt énkelni: az Art Nouveau.

    Az Art Nouveau nem más, mint a Nick Beggs, Jez Stode, Steve Askew és Stuart Croxfort-Neale alkotta zenekar.
    Nick Beggs a festészetet tolta félre a zenélésért.

    Emigyen zenélgettek ők négyesben.....

    Art Nouveau - Enemies

    (kicsit bele van kontárkodva...:))

    Itt lent pedig az ifjú Nick Beggs hangjától kaphatunk idegrángást

    Art Nouveau - Fear Machine

    A 2000-es verzsön (ez picit jobb, mert teljesen más ):

    Art Nouveau - Fear Machine 2000

    (Zöld haju Steve? ...hmm?)


    ...és egy kis ráadás:

    Art Nouveau - Animal Insticts

    ......aztán jött a név véltoztatás.
    Nick Beggs ötlete nyomán elöször a THE GOO név merült fel, de végül is a Kajagoogoo-nál maradtak.

    Igy érkezünk el az 1982-es esztendőhöz....
  • Tyia
    #845
    Kajagoogoo/ 1. rész.

    (A kedvencé válás útvesztői - visszaemlékezés)

    1982-1983.

    Akkoriban kezdtem el zenéket "gyűjtögetni".
    Vadászatról még nem lehetett szó.
    Apám orsós Tesla magnójára zavartam fel a remekműveket.
    Itt volt képes helyet foglalni leendő kedvencemtől az "Ooh To Be Ah" című szerzemény.
    Arra nem emlékszem milyen katartikus élményt nyújtott, de arra igen, hogy többször oda-vissza csévéltem, a családom nagy örömére...

    Ez a magnó ki...és osztályrészem lett egy Philips rádiós-magnó.
    A kedvenccé válás egyik legfontosabb állomása, talán az volt amikor a "White Feathers" című dalt voltam szíves megszerezni.
    Szerintem ez az az alkotás ami nem hiányozhat semmilyen '80-as válogatásról, de sajna a kedves összeállító-szerkesztő mihaszna lények mindig a "Too Shy"-t tolják föl.
    (Szerintem ez a dal a pályafutásuk leggyengébb műve....)

    Ha jól emlékszem, más számot nem is hallottam (addig) arról a lemezről.

    Kaptam Karácsonyra (1984) egy lemezjátszót. Hozzá 4db lemezt. Köztük volt az "Islands" album. Kevés nap telt el úgy, hogy ne dobtam volna fel a készülékre.
    Van előzmény is.
    Ebben az időben már állandó fülelője voltam a magnósoknak szánt műsoroknak. Azt hiszem az 3. Műsoron volt a "Magnóról Magnóra" vagy valami ilyesmi. A műsorújságban (abban az egyben) fel voltak tüntetve, hogy miket játszanak le.
    Mindig volt a bemutatandó dal előtt egy rövidke felvezetés....
    Az egyik szám a "Turn Your Back On Me" volt.
    A haverommal elmentünk volna valahova a műsor időpontjában, de aztán mégsem. Nagy mázli volt, mert ez a dal minden idők legnagyobb kedvencévé vált nálam!!!!!!!!!!

    Miután megajándékozódtam a lemezjátszóval, sűrűn megfordultam a Sugár Keravillban, mert ott 100-250 Ft között lehetett kapni/venni lemezeket. Ilyet-olyat.
    Egy ilyen portya során jutottam hozzá a '85-ös "Crazy People Right To Speak" albumhoz. Mivel nagyon sok cikk már nem szólt róluk semmilyen tini-magazinban, ott szembesültem azzal, hogy akkor már csak hárman vannak. És a hajuk is visszafogottabb lett, de a zene, az valami szenzációs!!!!!!!!!!
    Kicsivel később a "White Feathers" album is befutott.
    Mivel addig sohasem hallottam eme lemezt, kedvesen leheveredve belekezdtem...nem kellemetlen, se nem remek...elmegy.

    Sajnos amikor a zenekar igazán ZENÉLT már nem volt jelentős tényező a zenei palettán. Szerintem az igazán "mélyen" Kajagoogoo-hívő ember a Limahl nélküli időszak termékei miatt rajong. Bátran idevehetjük az Ellis Beggs & Howard lemezeket is.
  • Tyia
    #844
    Én magam egy angol zenekarral nyitnám meg a sort....

    Természetesen a Kajagoogoo veszem elő...ismét.

    Az ős-topikban már jól kiveséztem őket...most egy kicsit átalakítva átmentem az akkor leírtakat.

    Az ismétlés a tudás kedves édesanyja.
  • Tyia
    #843
    Itt fölöttem pedig felsorolás szerűen feltüntetem a feldolgozott zenekarokat/előadókat....
  • Tyia
    #842
    Úgy döntöttem, hogy az osztrák Új Hullámot lezárom.

    Gyakorlatilag Falco-n kívül nincs arrafelé említésre méltó előadó/zenekar.
    (Az Opus-t előhozhattam volna, de ők nem új hullámosok...)
    Ne kínozzuk "szegény" sógorékat.

    Szerintem egy komolyabb területet kellene feldolgozni.

    Arra gondoltam, hogy mivel az "A" betűnél tanyázunk, talán itt az ideje, hogy végre Anglia is terítékre kerüljön.

    A másik topikban ugyan tettem rá utalást, hogy ez egy bazi nagy tenni való és ezért hagyjuk....de most másképp gondolom.

    Egy másik merészet is gondoltam:
    A Neue Deutsche Welle képviselői is jöhetnek az angolokkal...már csak azért is mert érdekelne Bigivan információáradata a témában...(hátha becsúszik még egy-egy osztrák-német vegyes vágott is)

    Svájcot ne vegyük bele a buliba!!!

    Tehát a téma: New (English) Wave / Neue Deutsche Welle!!!

    Hajrá!!!
  • Tyia
    #841
    Szép Estét!

    Megjöttem
    Örültök?
  • Zephyr Retiring
    #840
    Itt van megint egy új év,
    Szóljon mindig a "nyú vév"
    S ha szétszledt is a nyáj,
    Lesz még idén is nyár.

    A "nyú vév" totyik idén is vár
    A zenei infó erre-arra száll.
    Be is fejezném én mára
    Tyia szavaira várva ...