3518

By Tyia


NEW WAVE 2.0


Újraindítva: 2016. 12. 01
Flag Counter

Különleges zenék, zenei különlegességek


a Föld minden pontjáról!



Kommersz Ede és a Család
  • Tyia
    #717
    2:2? Szó sem lehet róla...
  • Tyia
    #716
    Szép Estét!

    Most, hogy az INXS is terítékre került és Zephyr rejtélye is megoldódott, miközben nyelvleckében is részesült, alighanem búcsút inthetünk a távoli kontinensnek és átnézhetünk a szomszédba!

    (A kátránylemezek kikerekítették a szemeim az tuti...főleg az uccsó)

    hmm...azt szívesen elfogadnám.

  • Musachy
    #715
    "sosem zaklat fel bennünket" Ez a "Never Tear Us Apart" érdekes fordítása részedről...
    Én inkább úgy mondanám: "Sosem szakít (vagy tép) szét minket", főleg a szövegkörnyezet alapján több értelmet is nyer: "Two worlds collided and they could never tear us apart" azaz "Két világ ütközött és sosem tudtak szétszakítani minket"
  • Zephyr Retiring
    #714
    A Cargo rejtély. Én már csak így hívom

    Keresgélés közben valami Bodnár Attila vagy ki kezdeti szárnypróbálgatásai is a kezembe akadtak. Valami Hit vagy mi Oké! albuma:

    Ez pediglen az emltett new wave szerű válogatás album:


    Ez utóbbi korong 1983-as kiadás. Rajta a..
    Torma, KFT, GM49, Prognózis, Sikátor,
    Fanyúl, Dolák-Saly Róbert, Ninive, Hangár nóták mellett egy Laár-Galla duettel
  • Zephyr Retiring
    #713
    Az utolsó mondatom lecsúszott kicsit, bocsi.
    Tehát helyesen:
    "Az együttes nem áll le, új énekes után néz.
    De minden hiába. A régi nagy sikerek nem jönnek többé vissza.
    Az INXS 35 év zenei élet után számtalan slágerrel és lemezzel a háta mögött a csúcson hagyta abba.
    Zenéjük bennünk él tovább."

    Bocsi. Nem mindegy
  • Zephyr Retiring
    #712
    Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer három ausztrál fivér a Farris családból. 1977-et írunk ekkor. Helyszín: Sydney..
    Név szerint Andrew, John és Tim. Gondoltak egy merészet, szövetkeztek 3 másik "zenebolond" társukkal (Gary, Kirk Michael) és létrehozták (bár akkor még maguk sem sejtették) ausztrália egyik legismertebb és legsikeresebb rock bandáját.
    1987-ben megjelenik a Kick c. album. Ez meghozza a világsikert.
    Az album mind szakmai, mind rajongói körökben etalon lett.
    1997-ben a hirtelen sztárrá avanzsálást Michael nem tudja feldolgozni.
    Öngyilkosságot követ el. Illetve a pontos jegyzőkönyv szerint a halál oka: fojtogatásos önkielégítés. Érdekes halál..
    Emlékszik valaki az Egyenesen át c. filmre?
    A film forgatókönyvírója az a Bobby Galinsky akit az énekes élete is elgondolkodtatott. Tervezi, hogy Michael életéről készÍt egy filmet.
    Ebben a család szemszögéből láthatjuk, ismerhetjük meg őt, aki amellet, hogy világsztár is volt, testvér fiú és barát is.
    Ne várjatok "szexdrográkenroll" filmet. Ez inkább olyasmi lesz, mi motiválta, mit szeretett volna az élettől és milyen démonokkal küzdött a fejében.

    Az INXS 35 év zenei élet után számtalan slágerrel és lemezzel a háta mögött a csúcson hagyta abba.
    Zenéjük bennünk él tovább.
    Hagy búcsúzzam most tőlük egyik kedvenc dalommal:
    sosem zaklat fel bennünket

    Ebben az egyben talán tévedtek..
    Michael tette nem az első és nem is az utolsó a zenei világban.
    Az együttes nem áll le, új énekes után néz.
  • Musachy
    #711
    Én meg de, akkor 2:2.
  • Tyia
    #710
    Hűha....

    ...és tényleg kimaradt az INXS...fel sem tűnt volna, ha nem szólsz.

    Ha van kedved csináld meg...
    Egy kis meló? hmm?
  • Tyia
    #709
    Én annyira nem...tehát 2:1 ide.
  • Zephyr Retiring
    #708
    Inxs kimaradt? Vagy csak én siklottam át felette??
    A Cargo rejtély is megoldódott közben..
    Reggel dobok fel képeket...vagy inkább délelőtt. Meg dobok egy rövid beszámolót is..ha már megígértem :)
    Kis off: egyik kedvenc lemezedre is rábukkantam miközben Cargo-t kergelésztem. És egy érdekes hazai válogatásalbumra, amit én new wave kategóriába sorolnék szívem szerint, de majd eldöntitek Ti...
    Akkó hónap benézek. Cső!
    ...On :)
  • Musachy
    #707
    Zeneileg viszonylag "széles látókörű"nek tartom magam, ezért nekem meg pont bejön. Tehát 1:1.
  • Tyia
    #706


    Következzék tehát Ausztria.
  • Tyia
    #705
    Ezzel magam részéről az auszi új hullámot lezárom...

    Persze, ha van valami észrevétel...ne kíméljetek.





  • Tyia
    #704
    Pharoah
  • Tyia
    #703
    Travel By Thought
  • Tyia
    #702
    Almost With You
  • Tyia
    #701
    A "szuper-brutál" nóta

    Under The Milky Way
  • Tyia
    #700

    A következő és egyben utolsó zenekar a The Church

    Az elemzéshez segítségül "hívtam" Siklós Andrást.
    Nem mertem/akartam véleményezni.
    Az "Under The Milky Way" című daluk oly annyira ütős, hogy akár hozsannákat is zenghetnék..., de a többi dal már nem üti meg a mércémet...ezért meg lehúzhatnám...szóval értitek...


    "Amikor 1981-ben megjelent Ausztráliában a zenekar debütáló lemeze (Of Skin And Heart), mindenki azt hitte, hogy egy Beatles utánzat, énekben Bowie követők jelentkeznek. Aztán amikor 1982-ben elkészült az amerikai és az európai piacnak szánt "The Church" album, kiderült, hogy többről van szó.Súlyos, eddig nem hallott gitárfutamok, mély, öblös énekstílussal vegyítve. Igazi csemegének ígérkezett. E kezdet betetőzését jelentette az 1982-es "The Blurred Crusade" LP. Erről az indie-listákra az "Almost With You" című kompozíció került föl. Az 1983-as "Seance" már némileg könnyedebb hangvételűre sikeredett, kifejezetten pop-psychedelia volt, példa rá a "Travel By Thought". Az 1984-ben megjelentetett "Remote Luxury"-t két előzőleg piacra dobott EP anyagából varrták össze. Az 1988-as "Starfish" albumot pedig azért érdemes kiemelni, mert bár zeneiségében nem a legjobb Church lemez, mégis ezzel sikerült betörniük az amerikai piacra. Nemzetközi siker lett az 1990-es nagylemez, a "Gold Afternoon Fix", "Pharoah" című száma. Eddig tevékenységüket az 1992-ben készült Priest-Aura album zárja...."

  • Tyia
    #699
    Ez az. Ezért nem szeretem.
  • Musachy
    #698
    Mivel nem stílus, hanem az aktuális sikerek alapján válogatták össze... meg így talán többen vették, mert ez is, az is talált rajta magának kedvencet.
  • Musachy
    #697
    Szuper!
  • bigivan
    #696
    Nekem ilyenem is van :



  • Tyia
    #695
    +y
  • Tyia
    #694
    A Real Life Tony Espositoval eg helyen...ezért nem szeretem a válogatásokat...válogathatom le...

    Balra az meg a FGTH?
  • Musachy
    #693
    A Real Life említett dala meg is van egy válogatás LP-n:
  • Tyia
    #692
    Asszem ott ez a dal valami jó helyezést is elért, valamelyik listán...
  • Tyia
    #691
    Éreztem, hogy valami náció-katyvasz miatt tetted őket oda, ahova.

  • bigivan
    #690
    A zenészek meg különösen összekeveredtek a német-osztrák-svájc territóriumban !!
  • bigivan
    #689
    Ugye, hogy ki az osztrák, ki a német, azt nem egyszerű megítélni. A Sturzflug ugyan Bochumban született, ezért alapból német lenne, de Ausztriában dolgozott jó sok időt, így aztán osztrák is. Legalábbis a sógorék szerint. Nekem meg mindegy, az osztrák is német-fajta, de ez már a világtörténelem.
  • Musachy
    #688
    Még annyit ehhez pontosításképpen, hogy a tengerentúlon és az Egyesült Királyságban 1984-ben kiadták a kislemezt.
  • Tyia
    #687
    A Geier Sturzflug-ot "ausztriai új hullámos" bandaként ajánlod?

    A "Bruttosozialprodukt" nekem is tetszik...
  • Tyia
    #686
    Rendben.

  • Musachy
    #685
    Kiegészíteném még egy hazánkban és részemről is nagy siker, az Early Morning Wake Up Call után, de legalább akkora:

    Midnight Man (1985)
  • Tyia
    #684
    A The Church-csel fogom befejezni ausztráliai kirándulásunkat...
  • Tyia
    #683

    ...és, hogy az anyukám is örüljön...

    Early Morning Wake Up Call
  • Tyia
    #682
    Ayla
  • Tyia
    #681
    Walking in the Rain
  • Tyia
    #680
    Flash And The Pan

    Ők még a New Wave sötétben tapogatózó korszakában képződtek: 1977-ben.

    Anyám révén lett kis-kedvenc az 1985-ös "Early Morning Wake Up Call".

    Nagyon sokáig ez az egy dal volt előttem ismert.
    Később talán csak az "Ayla" volt érdekes a számomra.

    Úgy néz, hogy az "internet korszak" előtt ők leginkább Ausztrália-szerte voltak ismertek. (..lehet, hogy most is...)

    A kivételt természetesen az "Early Morning Wake Up Call" jelenti.
    Azt, hogy világ siker lett volna, azt nem állítom, de e remek tett nélkül.....sokkal kevesebb embernek mondana valamit a Flash and the Pan név.

    1992-ben a zenekar megszűnt.
  • Tyia
    #679
    Burning Blue
  • Tyia
    #678
    Face To Face