3518

By Tyia


NEW WAVE 2.0


Újraindítva: 2016. 12. 01
Flag Counter

Különleges zenék, zenei különlegességek


a Föld minden pontjáról!



Kommersz Ede és a Család
  • Tyia
    #1080
    Nekem fül - sértő...sajnos ez van...
  • Zephyr Retiring
    #1079
    Izé...kalandra fül :D
  • Zephyr Retiring
    #1078
    Neb@ssz!
    Nekem csak kazin.
    Ha hallgatható, megkereshetnél a (mostanában) szokásos helyen :)
  • Tyia
    #1077
    Ja... Bizottság. Kalandra fel!
  • Musachy
    #1076
    Nekem a Broken Hearted tetszik.
  • Musachy
    #1075
    Ja, megvan ez is!
  • Zephyr Retiring
    #1074
    Legyen magyar vagy lett,
    Szeretem a new wave-t..
  • Zephyr Retiring
    #1073
    " Mit látsz, Laca? Egy nagy segget látok. De nem is látom. Lehet hogy csak hallucinálok. "
    Ez volt ám a jó móka :D
  • Tyia
    #1072
    Neked, hogy tetszik?
  • Tyia
    #1071
    lett a csirkéd?...én a magyart jobban kedvelem.
  • Tyia
    #1070
    Az kb 17.000 - ft....

    Súlyos...ráadásul (ha minden igaz) mini-LP-ről van szó...
  • Tyia
    #1069
    E kettőt is köszi.

    Igazán jó dalok.
  • Tyia
    #1068
    Látom, látom...
  • Tyia
    #1067
    Wow!!!

    Köszi!
  • Zephyr Retiring
    #1066
    Majdnem bejött : sült csirke lett :P
  • Musachy
    #1065
    Nem B+, a sültgalambot a szádba...
  • Zephyr Retiring
    #1064
    Mit vártál? €6-ot? :D
  • Musachy
    #1063


    €60-ért árulnak kettő LP-t is a discogson...
  • Musachy
    #1062
    Broken Hearted

    Glasshouses
  • Musachy
    #1061
    Cry Baby Cry
  • Zephyr Retiring
    #1060
    Értem. Kár.
    Már csak azért is, mert a Cry Baby film telis tele van jobbnál jobb zenékkel..
    De hiszen ezt az OST-ból Te is látod :)
  • Tyia
    #1059
    A Cry Baby OST nem tartalmaz Bad Baby nevű előadót, már amennyire én jól látom...
  • Tyia
    #1058
    ...megvan...
  • Tyia
    #1057
    Van egy hely ahol meg van mp3-ban a "Glasshouses", de marhára nem adja magát könnyen...valamiért az utolsó 20mp mindig lemarad...eddig négyszer próbáltam...

    Már-már megvan, de mégsem....természetesen, ha vért hányok akkor is meglesz...
  • Tyia
    #1056
    hát-hát...
  • Tyia
    #1055
    A leírtakon kívül nem nagyon tudok róluk semmit...lehet, van köze a filmhez, de az is lehet, hogy nincs...egy soundtrack-list árulkodó lehet(ne)...

    A "Cry Baby Cry"-t még mindig nem hallottam...sajna.

    Minden audio-támpont a "Glasshouses"...
  • Zephyr Retiring
    #1054
    Elfogadható :)
    Mit gondoljuk? :D
  • Zephyr Retiring
    #1053
    Kérdés: ennek a bandának van bármi köze a Johnny Depp féle Cry Baby filmhez?
    Csak mert az nagy kedvencem ám :)
  • Tyia
    #1052
    Számomra teljesen elfogadható muzsikáról van szó...

    Ti mit gondoltok?
  • Tyia
    #1051
    A "Cry Baby Cry" nem találom...még...

    de ezt igen:

    Bad Baby - Glasshouses
  • Tyia
    #1050
    Egy (nagyon, sőt túlságosan is) ritkán hallható bandát hoztam...


    A Bad Baby tehetséges zenészekből álló, de gyakorlatilag ismeretlen hamburgi zenekar.
    A '80-as évek közepén működtek.
    Légies szinti zene, darkos beütéssel, drámai hangvétellel...is, mint például a "Cry Baby Cry".

    Az 1985-ös saját kiadású lemezük instrumentális darabokkal fűszerezett...
  • Tyia
    #1049
    Komolyan elgondolkoztam...nem leszek...

    ---

    Biztos síszezon van.

    Bigivan sem sincs sehol...én sem lennék, de én nem tudok síelni, én bringázom...szinte mindig...

  • Zephyr Retiring
    #1048
    Te szentsz@r puerto malaga
    Volt ám mondanivalód a DD-ról
    Komolyan el kellene gondolkoznod, hogy valamilyen zenei szaklapnak (honlapnak) legyél a munkatársa
    Én is szeretem jártatni a számat főleg a hi-fikről, de ezt már idejekorán orvosoltam
    Kellemes hétvégét, és ha látod Mucha barátunkat, üdvözlöm
    Mostanában hanyagolja a netet. Vajh miért?
  • Tyia
    #1047
    Duran Duran - The Man Who Stole A Leopard
  • Tyia
    #1046
    Helyesbítés:

    Az "All You Need is Now" 2011-es kiadású.
  • Tyia
    #1045
    Duran Duran/ 14. rész

    "All You Need Is Now" - 2012

    Mivel én még mindig nem vagyok zenész, így "szakmai" kritikát nem fogalmazhatok meg, ezért a passio.hu-t idézem:

    "A nyitó és egyben címadó még nem evidens a maga kicsit modernebb szintetikus kezdésével. Inkább idézi a Medazzaland lemez idejét, mint mást. Viszont a "Blame The Machines" beindítja az időgépet. Pontosan az a táncolható ritmusú, jellegzetes dallamú Duran Duran köszön ránk, ami a kezdetek kezdetén jellemezte őket. Nick Rhodes leporolta a legrégebbi szintihangzásait, és pont olyan kütyüszerűen használva adja a hangulatot a dalnak, mint annak idején, tette. Mindezt a "Being Fallowed" tökéletesen folytatja, ha lehet még egy lapáttal rátéve, bár a vége felé kicsit rendhagyó a dal. A "Leave A Light On" a Wedding album-os időket pattintja fel, kicsit az akkori "Come Undone" hangulataival festegetve. De ez csak kitérő. A "Safe" és a "Girl Panic" funkos megoldásai megint a régmúltba taszigálnak. Ez utóbbiban John Taylor újra felfedezi, hogyan is használta annak idején a basszusgitárt. Ez a hozzáállás, amit régóta hiányoltam tőle. 25 éve nem hallottam tőle ilyen laza, csuklóból kirázott basszus témát. A fura című "The Man Who Stole A Leopard" annyira visszatekint, hogy a kettes lemez "Chauffeur" című dalának idézetével kezdődik. Ez az a dal, ami ugyan soha nem került különösebben a figyelem középpontjába, de ők is és a rajongók is valami oknál fogva kötődnek hozzá. Klassz dal és az idézet is helytálló.

    Egy valami, illetve valaki hiányzik az albumról: Andy Taylor és az ő gitárja. De nagyon. Főleg ha meggondolom, hogy ezzel az iránnyal talán neki sem lett volna különösebb problémája. Dom Brown bizonyára nagyszerű arc, és jól kezeli a gitárt, de csak egy bábu ezen a pályán, amit oda tesznek, ahová a többiek gondolják. Hiányoznak a konkrét rockzenei témák és megoldások, amiből a most felidézett első lemezen azért akadt elég. Marad a pop és egy jóval kellemesebb szájíz, mint legutóbb. Én nem bánom, hogy a trackek száma és a játékidő is harminc évvel ezelőtti, ha ennél rosszabbat többé nem tesznek az asztalra, még akkor sem, ha igazi slágert most nem sikerült írni. Megöregedett rajongóknak kötelező."

    Vége!(?)
  • Tyia
    #1044
    Duran Duran/ 13. rész

    1995-ben járunk. A "Thank You" album kiadásának ideje.

    Ezen a lemezen 11db, korábban mások által sikerre vitt dal leledzik "Duran Duranul", illetve egy saját dal: a "Drive By"

    A feldolgozattak listja:
    Grandmaster Melle Mel
    Sly & The Family Stone
    Lou Reed
    Elvis Costello
    Bob Dylan
    Public Enemy
    Iggy Pop
    The Doors
    The Temptations
    Led Zeppelin

    Az LP-ről a Lou Reed féle "Perfect Day" lett újra siker.

    Az 1997-es Medazzaland és a 2000-es Pop Trash talán hobbiból készült, nem tudom.
    Mindkét album gyakorlatilag visszhang nélkül maradt.

    A Medazzaland albumot egyszer sikerült végig hallgatnom...egy Duran Durantól kissé idegen zúzós album.

    Nem tudom nem megemlíteni, hogy az 1996-os második Power Station album (újra Robert Palmerrel) hasonló stílusú.

    A Pop Trash valamivel visszafogottabb és az első track, a "Someone Else Not Me" egész jó....

    2001-ben a Duran Duran újra a klasszikus felállásban. A nagy csapongó Andy Taylor is "benézett" a zenekarba, hogy aztán 2006-ban újra kiszálljon....

    A nagy együttműködésnek meg is lett az eredménye:
    Az "Astronaut" album 2004-ben...

    A "(Reach Up for the) Sunrise" című dalt gondolom kevés ember nem ismeri. Az év nagy slágere volt.
    Siker még a "What Happens Tomorrow" és a "Nice"...
    Az album a Liberty LP előtti sikereket idézi. Jó lemez.

    2007-be került a boltokba a "Red Carpet Massacre"...
    Nem értem a zenekart...
    A Timbaland /Timberlake duo "segítségével" létrehozott rettenetet szerintem minden Duran Duran rajongó a pokolba kívánta/kívánja...

    Én nem nagyon akarom a végére lehúzni a zenekart, úgyhogy erről az albumról ennyit....

  • Tyia
    #1043
    Duran Duran/ 12. rész

    The Wedding Album.

    Ez egy nyugis lemez, még majdnem azt is mondhatnám, hogy nem jelentéktelen Trip-Hop beütéssel.
    Tökéletesen elüt a Duran Duran hagyományoktól.

    A trip-hop-os nyugiból talán a "Drowning Man" pörgése ébreszt fel.
    A "Breath After Breath" egzotikus hangzása érdekes.

    Összességeben azt tudom mondani, hogy ha egy kis fúvós szekciót dobnak az üstbe a "gyártók" akkor talán még a Stereo MC's-t is kihallhatnám belőle.
    Kétségtelen, hogy két dal elviszi a lemezt ("Ordinary World" és a "Come Undone") és sikeressé teszik újra a zenekart, de ez már nem az a Duran Duran akiért a '80-as évek közepén megőrültek az emberek.
    Kicsit jobb, mint a Liberty album, hiszen van rajta sláger is.
    Nem tudom, valami hiányzik már, esetleg sok...vagy csak a zenei törzsfejlődés egyik zsákutcájába kerültem.

    A "Come Undone" beférne bármelyik Trip-Hop válogatás albumba.
    Nekem nagyon tetszik.

    "Ordinary World" pedig délszláv-háborús segélydal, ha jól tudom.
    Arra emlékszem, hogy volt egy Band Aid-hez hasonló összzenész klipp is készült.
  • Tyia
    #1042
    Duran Duran/ 11. rész

    Etelközi Vata nyomán!!!

    Liberty album...

    És most nem lesz nehéz dolgom, mert nem csak nekem, de úgy általában a világnak ez az album úgy annyira nem jött be.
    Az Usa-ban pl. egyáltalán nem ütött semekkorát, pedig a Duran Durannak mindig fontos volt, hogy Amerikában is nyomuljanak.

    És az első album, amivel egyáltalán nem is koncerteztek.
    Talán ebben az időszakban egy kicsit jobban beleszartak mér az egészbe, pihenésre volt szükségük.
    Simon saját bevallása szerint is egy összecsapott album volt.

    Az én bevallásom szerint pedig az a ritmusszekció, amit korábban John és Roger nagyszerűen elvitt, és jellegzetes Duran hangzást adott, teljesen kiveszett a számokból. Szerintem John is teljesen leszarta az egészet. Campbell fél évvel a megjelenés után ki is szállt.

    Nekem személy szerint nagyon nem tetszett az az irány, amely felé a Duran az útját vette. Az utolsó igazi amolyan Duranos nóta a "A View To A Kill volt, a szétszakadás után már nem az a színvonal (persze ez valahol érthető, hiszen nem játszhatják örökké ugyanazt, új tagok, új zenei elképzelések, új zenei irányok, meg hát öregszenek is. De nekem már nem ugyanaz).

    Számomra értékelhető nóta a lemezről egyértelműen a "My Antarctica", dallamvilága, hangszerelése közel áll hozzám, és a szövege, különösen az első versszak sokak számára lehetne egy jó tanács.

    A többi egyszerűen felejthető.
    Amit még szívesen hallgatok az esetleg a "Can You Deal With It", vagy a "Read My Lips". A többi nem nagyon fogott meg. Esetleg még a "Hothead".

    Mindent egybevéve, talán a leggyengébb Duran album, ha válogatok a CD-között, melyiket tegyem be a lejátszóba, erre esne utolsónak a választásom, ha egyáltalán...
  • Tyia
    #1041
    Duran Duran - Do You Believe In Shame