3518

By Tyia


NEW WAVE 2.0


Újraindítva: 2016. 12. 01
Flag Counter

Különleges zenék, zenei különlegességek


a Föld minden pontjáról!



Kommersz Ede és a Család
  • Musachy
    #960
    Mi a problem?
  • Wescone
    #959
    Ki kívánkozik belőlem a kérdés; ez a tópik is úgy végzi majd mint az "előző"?
    ...De végül is, nincs közöm hozzá.
  • Tyia
    #958
    Duran Duran/ 3.rész

    1982-ben kiadták a második LP-t, a "Rio"-t.

    Mindenhol siker, Ausztráliában és még az USA-ban is.
    Ez a kiadvány is jó ideig szerepelt az albumlistákon...

    A "Rio" album is sokféle kiadást élt meg csakúgy, mint az első lemez. Többek között 2CD-s Special Edition is megjelent.


    Furcsa "kétarcú" lemezről van szó.
    Van két dal ami igen jól sikerült. Ilyen a "Hungry Like The Wolf" és a "Save A Prayer".
    Van még kettő ami rettenetesen jól lett összerakva, gondolok itt a "New Religion"-re és a "The Chauffeur"-re.
    Ez utóbbi szerintem az LP legjobb dala, nem is értem miért az utolsó track.

    Nem mehetek el szó nélkül a maradék 5 "mű" mellett.
    Ebből kettő semmi érzelmet sem kiváltó töltelékdal :"Hold Back The Rain" és a "Last Chance On The Stairway".
    A "Lonely In Your Nightmare" gyakorlatilag hallgathatatlan.
    A "My Own Way" ez egy számomra értékelhetetlen '70-es évek diszkó stílusában előadott rettenet.
    A végére hagytam a "Rio"-t, ami szerintem a Duran Duran életmű leggyengébb dala.

    Összességében azt tudom mondani, hogy a 4 kiemelkedő alkotást nem számítva ez egy erőteljes visszalépés az előző albumhoz képest. Azt hinné az ember ez előbb lett kiadva....és nem.
  • Tyia
    #957
    Nick és John a köbön...:)
  • Tyia
    #956
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=Kz5iASgADug]Duran Duran - "Tel Aviv"[/URL]
  • Tyia
    #955
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=n2bJlU8C7SA]Duran Duran - "To The Shore"[/URL]
  • Tyia
    #954
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=3fDXvO8KK7k]Duran Duran - "Night Boat"[/URL]
  • Tyia
    #953
    Duran Duran/ 2.rész


    1981-et írunk.

    Megjelent a Duran Duran első albuma.

    Magam részéről - már többször jeleztem - fenntartásaim vannak az ez időtájt megjelent bármilyen stílusú zenékkel.
    A New Wave esetében a nem kiforrott - nem tudom máshogy megfogalmazni nem zenész lévén - hangszerelés ami zavar.
    Persze az akkori korlátokról nem a zenészek tehettek.
    (Fontos a "zenész" szó...)
    Pl.: amikor hallgattam a dalokat szinte azonnal három másik zenekar jutott eszembe: A Flock Of Seagulls a New Musik és az Art Nouveau (pre-Kajagoogoo). A hangzás béli hasonlóságok miatt.
    Pár évvel később a "microchip forradalom" után már ezek a bandák jó messze kerültek egymástól - hangzásilag...is...

    A Duran Duran első albuma mindettől függetlenül meghallgatható. Ne tessék megtámadni, ez ebben a pillanatban dicséret...

    Ha jól tudom ez a lemez Angliában több, mint két évig volt az album-sikerlistán...ami nem semmi.
    Az USA-ban csak az újra kiadás váltott ki visszhangot.

    Két igazán nagy sláger került ki a lemezről:
    a "Girls on Film" melynek videóját a Godley & Crime páros jegyezte és a "Planet Earth"
    A "Careless Memories" pörgését ellensúlyozza az utána következő "Night Boat". Nekem kimondottan tetszik a "To the Shore".
    A "Tel Aviv" pedig egy érdekes instrumentális alkotás, a szimfonikus betéteivel még filmzenének is elmenne.
    A "Friends of Mine" című számról azt gondolom, hogy szöveg nélkül, vagy jobb énekléssel simán a lemez legjobb dala lehetne...
    Az "Anyone Out There" viszont egy vokális kellemetlenség és a "Sound Of Thunder" sem sikerült...
  • Tyia
    #952
    Akkor Duran Duran... (a leírás Etelközi Vata kiegészítéseivel készült)

    Annyi kósza meg fura hír kering az Ő megalakulásukról, hogy ihaj.
    Igazából nem ülök fel egyiknek sem, pláne nem az "összeollózott" verziónak.....

    John Taylor és Nick Rhodes már tizenéves éves korukban jó barátok voltak, együtt merdzsóztak meg katonáztak.
    John hamar a zene felé fordult, Nick 17 évesen kezdett billentyűzni.
    John és Nick éjszakai klubokban dolgoztak, talán még zenélgettek is.
    Az angliai Birmingham városáról van szó.
    Ebben az időben (1978) a környékbeli szórakozóhelyeken/koncerttermekben léptek fel a kor jelentősebb punk zenekarai, mint pl.: a Clash és a Sex Pistols...

    Először RAF néven szerettek volna futni, de ezt elvetették. Ekkor jött a Barbarella filmből Dr. Durand Durand, amit Jane Fonda amolyan jó angolosan Gyüran Gyürannak ejtett, innen a Duran Duran.


    Az első énekes a korai időkben Stephen Duffy volt.
    Miután '79-ben kiszállt a zenekarból, a TV-Eyes volt frontembere vette át a mikrofont. Ö Simon Le Bon, aki viszont tényleg hirdetésre jött....vannak féligazságok is...

    Íme a klasszikus felállás:

    Simon Le Bon - ének
    Nick Rhodes - billentyűs hangszerek
    John Taylor - basszusgitár
    Roger Taylor - dob
    Andy Taylor - gitár

    Valaki esetleg toldana az olvasottakhoz?

    ....jönnek az albumok....

  • Tyia
    #951
    Ha már neki ugrottál....jöhetnek!!!
  • Wescone
    #950
    Hiszed vagy sem, az imént álltam neki, hogy eleget tegyek korábbi kérésednek, erre "ezt" találom itt...
  • Tyia
    #948
    Szerintem ez a dal mindenki előtt ismert.
    1985-ös a darab.
    Kislemezen jelent meg.
    A tagok 1-1 saját verzióval álltak elő...

    DAF - Brothers
  • Tyia
    #947
  • Tyia
    #946
    Indochine - Mao Boy
  • bigivan
    #945
    Egy klasszikus ...
  • Musachy
    #944
    Mondjuk ez, ami elsőre eszembe jutott épp olyan embert tett a refrénbe, aki már nem él. De akkor még élt és mint a jóléti világ egyik szimbólikus alakját használja mintegy példaként arra, hogy a világ valós problémái helyett azzal foglalkoznak, hogy Diana hercegnő új ruhát visel...

    DM - New Dress (1986)
  • Tyia
    #943
    Ötlet...

    Mivel az Új Hullám "foglalkozik" politikával, társadalom kritikával, emberi sorsokkal (azért kevésszer kék az ég és zöld a fű - kivétel a vadkender), arra gondoltam belinkelhetnénk olyan videókat amelyek híres/hírhedt emberekről, történelmi eseményekről, esetleg mitológiai alakokról, istenségekről szól!
    Mit gondoltok?
    Végül is a (zenei) stílusmegkötést fel is oldhatom...(pop-rock-electronic-rap-r'n'b-italo...)
  • Tyia
    #942
    Majd keresek esetleg Stalinról, Rákosiról, Kádárról, Ceausescuról, Mao-ról (erről történetesen tudok is) esetleg Netanjahu-ról, vagy Gyurcsányról pop/rock zenei videót. Ellenpontozásul. Jó?
  • Tyia
    #941
    Zenei topikban vagyunk.
    Akiket esetleg vallásukban, vagy politikai meggyőződésükben sért a videó, tőlük nem tudok elnézést kérni és nem is akarok.
    Akit zavarna a címből sejthető témaválasztás az kérem nem nézze meg. Köszönöm!
    A zene szerintem nagyon jó.
  • Tyia
    #940
    "A következő tartalmat a YouTube közössége durvának vagy kifogásolhatónak ítélte. Megtekintését a nézők belátására bízzuk."

    (látta:1.379.053)

    Der Mussolini
  • Tyia
    #939
    A második:

    Alles ist Gut
  • Tyia
    #938
    Az első siker:

    Kebab Träume
  • Tyia
    #937
    Tessék!

    Meglehetősen fura zenét nyom a spanyol-német Gabi Delgado-Lopez és a német/osztrák Robert Görl alkotta DAF duo.
    A spanyol nevű punk "beállítottságú" , míg a másikuk az elektronikus minimál zene felé hajlott. Lett ebből aztán olyan zene...

    1979.
    Az első albumuk - "Ein produkt der D.A.F." - ha minden igaz Németországban adták ki. A kritikák szerint nem volt valami jó.
    A második album már Angliában készült a Mute gondozásában.
    Asszem ez a cég adta ki A DM lemezeit is.
    A "Kebab Träume" című daluk lett sikeres a korongról.
    A zene már populárisabb.
    A szöveg gúnyos.
    1981.
    Visszatérés német földre, ahol a harmadik LP készült.
    Ez a lemez egyértelmű siker, funkys zene kis indusztriál beütéssel.
    Az új "sláger": "Alles ist Gut"
    Hamar gyorsan összedobtak még egy albumot, aztán ahogy kell szétváltak. A csúcson kell abbahagyni - legalábbis egy időre.
    Jött a szóló időszak.
    Ha nem is természetesen, de kudarc mindkettőjük próbálkozása.
    Robert Görl 1984-es "Night Full Of Tension" című lemezén Annie Lennox-szal énekelt egy duettet..mindhiába...egyedül nem megy...há-há-há-há.

    Később itt-ott felléptek már/még DAF néven, illetve készültek átdolgozások, tán még új dalok is.
  • Tyia
    #936
    Szeretnél infót a DAF-ról?
  • Zephyr Retiring
    #935
    De megizmosodtál a billentyűveregetés közben Mucha :)
    [vállveregetés]
  • Musachy
    #934
    ha tudnám, akkor letépném a fejüket. Aszongya víruskereső: win32:Fraudo és trójai
  • Zephyr Retiring
    #933
    Kik?
  • Musachy
    #932
    Ráadásul megleptek egy vírussal is...
  • Zephyr Retiring
    #931
    Döf...azaz Daf-jál már róluk némi infót..
  • Zephyr Retiring
    #930
    Én holnap reggelig csak mobilon lehetek :)
    Tehát... :)
    Amúgy én sem tudom miről beszélek..
    lehet, hogy csak a nádiposzáták téli párzásáról :P
    (úriste' deja vu-m van :)
  • Tyia
    #929
    én nem merem nézni...
  • Tyia
    #928
    DAF - Deutsche Amerikanische Freundschaft

    ez egy duo....az egyik spanyol. Ki érti ezt?
  • Tyia
    #927
    Lehet, hogy "természetfilm" jön...
  • Musachy
    #926
    nem tom miről beszélsz.....

    Most épp bajban vagyunk a kézi vébén!
  • Zephyr Retiring
    #925
    Neked ahelyett hogy jól érzed itt magad, nem upload-olnod kellene éppen egy bizonyos xvid-et? ;)
    Bakker :P
  • Zephyr Retiring
    #924
    Naazéé :)
    Bár nemezévagyazé :P
  • Zephyr Retiring
    #923
    Látom azt a jó kis természetfilmet ti is láttátok annó :D
  • Tyia
    #922
    De, tudtam.
  • Tyia
    #921
    jáá. jáá. zer gút

    viva la fonetik
  • Musachy
    #920
    schnell, schnell, ja, ja, ich komme... guuuut!