3518

By Tyia


NEW WAVE 2.0


Újraindítva: 2016. 12. 01
Flag Counter

Különleges zenék, zenei különlegességek


a Föld minden pontjáról!



Kommersz Ede és a Család
  • Musachy
    #799
    Mondanám, hogy ez a pár nap is csak olyan, mint bármelyik. De azért ez mégsem teljesen igaz. Szeretem a Karácsonyt, de azért az idén sok hülyeség összejött nekem is és néha nem tudom követni a dolgokat, mi miért történik úgy ahogy...
  • Tyia
    #798
    Te hogy bírod a ünnepek előtti banzájt?
  • Musachy
    #797
    Okés, kösz.
  • Tyia
    #796
    Jól van.

    A feladat elvégezve...
  • Musachy
    #795
    Neeem!
  • Tyia
    #794
    És...félreértetted?
  • Musachy
    #793
    Csak Zefirelli barátunknak akartam igazat adniezzel, hogy valóban megvan a film... De pont nincs itt. A 788/789-et ki lehetne lőni, csúfítja a topikot.
  • Tyia
    #792
    Bakker, ez a karácsonyi (előtti) őrület rendesen kikezdett.

    Jó néhány éve nem ünnepeltünk itthon, ezért a nagy "rohamok" kimaradtam.
    Tragédia amit az emberek művelnek...

    Asszem valami jó mjuzikkal kell regenerálódnom...
  • Musachy
    #791
    Ez félreérthető volt...
  • Tyia
    #790
    Neked bármit kitörlök.
  • Zephyr Retiring
    #787
    Mer' Neked előkeríteni bármit: semmiség
  • Musachy
    #786
    (már amennyiben a "Mucha" én lennék)
  • Musachy
    #785
    Mé' pont én?
  • Zephyr Retiring
    #784
    Remélem Mucha barátunk előkeríti divx-ben valahonnét, mert megint megnézném a filmet
  • Tyia
    #783
  • Zephyr Retiring
    #782
    Tetszett ez a 7 jegyzetnyi jegyzet
    Akiről ennyi mondandója van valakinek, szerintem annak nem közömbös Falco.
    Én szűkszavúan csak annyit mondanék róla: jó zenész volt.
    És tetszett az ördögbe is, még élünk! is
  • Zephyr Retiring
    #781
    Tök zsír ez a csokri. Köccse Mucha
  • Tyia
    #780
    Van egy fiatal kollégám, aki az utolsó zsaru (vagy valami ilyesmi sorozat) ajánlójában hallható zene felől érdeklődött a minap.

    Én nem nagyon tudtam mi ez a sorozat, de tegnap belebotlottam a trailerbe...

    Naná, hogy a "Der Kommissar" a keresett zene.
  • Tyia
    #779
    Bakker, marha rég elment...
  • Musachy
    #778
    Apropó, jubíleum. Halálának 15. évfordulója közeleg.
  • Tyia
    #777
    Falco/7

    1990 körül járunk.
    Mint minden a zene is változik, kinek negatív, kinek pozitív irányba.
    Számomra inkább negatív az irány...
    Sajnos/hál' Istennek ezidőtájt a 80-as évek sztárjait/sztárocskáit úgy mosta le az új irányzat a pályáról, mint anno csinált tiszta levegőt a Punk/New Wave.

    A felnövekvő új generáció számára már kicsit sem volt érdekes az New Wave irányzat. Letelt a 7 év.
    Bizony aki még mindig a zenéből akart megélni, annak váltania kellett.
    Falco bá' is így tett.

    A '90-es Data de Groove innentől az új irányzat "termékének" tekinthető.
    Az igazat megvallava ezt a lemezt én csak pár éve tudtam meghallgatni, mert akkoriban nem is volt róla tudomásom. A '90 körüli időszak amúgy is
    zaklatott kor volt.

    Az új zenei hatások "miatt" nekem két dal ami értékelhető: a címadó és "Charisma Kommando"
    Az ismét Robert Ponger producálta album még Ausztriában is mérsékelt sikerű volt.
    Lehet, hogy a New Kids On The Block, a Black Box, a Roxette, Technotronic, a Salt 'N' Pepa, a Madonna, a Michael Jackson, a Soul II Soul, a De La Soul és a többiek túl erős mezőny volt??? Nem tudom.
    Az biztos, hogy az akkori tinik már Őket istenítették...

    Falco a nagy túlélő (a kevés megmaradt New Wave kövülettel együtt) tovább nyüstőlte (egyre fogyó) rajongóit. És lám 1992-ben a német ajkú közönséget megfogó albummal jelentkezett:"Nachtflug" címmel.

    Majd hosszú csend...

    1995-1996-ban a zenei TV-kben láthattunk egy ismerős figurát...
    A "Mutter, der Mann mit dem Koks ist da" és a "Naked" című techo/rave/fenetudjami stílusú dalokat, nos nem más, mint Falco interpretálta.
    A "Naked", ha nem is "Rock Me Amadeus" szerű sikert aratott, de Közép-Európa ismét kegyeltjei közé emelte.
    A lemez, melyen ez a két dal is megtalálható 1998-ban jelent meg, "Out of the Dark" címmel.
    Az albumon további két mű emelte mt. eversti magasságokba Falco népszerűségét: a szokásos címadó és az "Egoist". Ám még megtalálható itt a "Der Kommissar" aktuális átgondolása is.

    Van egy kis baj:
    Dominikai Köztársaságban 1998 február 6.-án balesetben? (a vadabb rajongók majd részletesen beszámolhatnak) meghalt. 2 hét híján 41 éves volt...

    Ha jól figyeltem a fent említett lemez a halála után jött ki pár nappal!!!!
    A világ egyemberként rezzent össze a hír hallatán.
    Nem tudom, hogy ezért-e, vagy sem az "Out of the Dark" LP régen látott sikert ért el.

    1999-ben még elkészült egy új korong, gondolom a "maradékokból", szokásos német területi sikerrel, de én erről a lemezről amúgy semmit sem tudok.

    Időnként felfrissül a mítosz azzal, hogy piacra kerül 1-1 jubileumi, vagy valamilyen compilation album, még egy kicsit gazdagítva a megjelentetőt...

    Ennyi.
  • Tyia
    #776
    Falco/6

    Bollandék a Falcoval valló együttműködés utolsó fejezeteként megjelentették a "Wiener Blut" című LP-t

    Nem rossz album, de sajnos nem üti meg a Falco 3 szintjét ez a kiadás sem.
    1988-at írunk: Slágerdömping van.

    (A gyengébb színvonal bizonyosan hozzájárult más - sok esetben nem európai - előadók előtérbe kerüléséhez...nehéz eldönteni.
    Végül is akkoriban kezdődött el a sztárocskák futószalagon való gyártása...vagy nem?...kissé mosódott a kép.)

    Persze, én itt elvárhatnám a Földet rengető iszonyatosan jó dalokat, ám a puskaport már ellőtték.
    Tulajdonképpen lehetnének a "Wiener Blut" track-jei Földrengetőek, ha nem volnánk tudatában, hogy milyen dalok szerepelnek a Falco 3-on...

    Természetesen a nem kisszámú - leginkább közép-európai - rajongó, Falco minden rezdülésért odavolt...még.

    A címadó dal, mely nekem is kedvencem, az egyetlen jelentős mű a lemezen, mely még életben tarthatta a Falco iránti érdeklődés egyre kevésbé pislákoló lángját....oh, de szép mondat.

    Bejön még a "Tricks" is ,de pl. a "Satellite To Satellite" totál nem tetszik.
    A "Do It Again" a szám közepén hallható kis keleties (talán indiai) hangzástól érdekes, amúgy simán "leeurodiszkóznám"
  • Tyia
    #775
    No...legalább nem kell videókkal vacakolnom...

    Van mit nézni...
  • Tyia
    #774
    Sound Of Music
  • Musachy
    #773
    Akkor itt egy 100 darabos Falco csokréta.
  • Tyia
    #772
    Falco/5

    A Bolland tesók pártfogása alatt készült el a 1986-os "Emotional" album.

    Azt gondolom, ez a lemez gyenge másolata a Falco 3-nak.
    Sikeresnek mondható ez az album is, de közel sem olyan mértékű ez a siker, mint az előző évi produktum.

    Nem látok bele a dolgokba, de mintha a mi Falco-nk már kevésbé lett volna motivált.
    Talán a fejébe is szállt a dicsőség.
    A tehetetlenségi erő még előrelendítette a karrierjét, de én úgy érzem a "vihar szele" érezhető volt.
    A következő album pedig már - ebből fakadóan - egy kétségbeesett kapkodó munkát eredeményezett....

    Ez az LP nekem gyakorlatilag 3 dal miatt érdekes (megegyezően a sikerlistákkal):
    Az "Emotional", a "Coming Home" és a világismertséget fenntartó "Sound Of Music".
    A többi dal - az első két albumhoz hasonlóan - csak úgy ott van...

    Gondolom a koncertjein inkább a Falco 3 dalai dominálnak...
  • Tyia
    #771
    Ha neked tetszik...
  • Tyia
    #770
    Macho Macho
  • Tyia
    #769
    Falco/4

    Ez egy fontos év volt számomra (és sokak számára akik velem egykorúak). A középiskolai tanulmányok elkezdése.
    Ebben az évben váltottam (kézilabda) klubot. A szebb időket látott Főtaxiből a Ferroglobus-ba. stb...

    Nagyon úgy néz ki, hogy Falco bácsi életében is (marha) nagy változások történtek:

    Megjelent "3". albuma.

    Az gondolom a Falco iránti rajongás innentől datálható - sokaknál.
    Azt is gondolom, hogy ez az LP az életműve csúcsa.
    Világsztár lett, minden túlzás nélkül.
    A "Rock Me Amadeus" volt az első nóta amit tőle hallottam.(Illetve a "Der Kommissar", de akkoriban nem tudtam ki ez, mi ez...és biztos vagyok benne, hogy nem is érdekelt)
    Ütött rendesen. Nem hiszem, hogy akkoriban lett volna civilizált ember ki nem ismerte Falco nevét és az Ő Amadeus-át.
    Azt mondták és azt mondják ma is: "kell egy jó dal".
    Na igen, ezen a lemezen nem csak egy jó van, hál' Istennek.

    Előzménye azért van a sikernek: az addigi producert Robert Pongert a nem névtelen, holland Bolland testvérpár váltotta. A skac meg beérett.

    Úgy érzem a "Rock me Amadeus" Falco védjegye lett.
    Szerintem ez a mű rajta van a legtöbbet remixelt művek képzeletbeli Top 20-as listáján. Illetve mash-up alkotók is szívesen "használták".
    A Queen-nel készült "We Will Rock Me Amadeus" nem lehet ismeretlen senki előtt.
    2009?-ben pedig egy egész album született Falco műveit alapul véve.

    Számomra a fenti dal mégsem a legkedvesebb tőle.
    Legjobban a "Macho Macho" tetszik. A "Tyia Top 10"-ben biztosan helyet kapna!
    Az előző két lemezzel ellentétben töltelék dal talán 1-1 van.
    Van ami kissé kilóg, de a többi "nagy dal" mindenkit kárpótol az esetleges "minőség" vesztés miatt.
    A "Jeanny" (amiből időközben 4 folytatás készült), a "Vienna Calling" és a "Tango The Night" is időtálló alkotások.

    Összefoglalva A Bollandok fémjelezte időszak debütalbuma kifogástalanra sikeredett.

    Sajnos a folytatás már korántsem ilyen meseszerű...
  • Musachy
    #768
    Pedig EZ nagyon nagy!
  • Tyia
    #767
    Brillantin' Brutal
  • Tyia
    #766
    Junge Roemer
  • Tyia
    #765
    Falco/3

    1984-ben (tehát két év szünet után) látott napvilágot a Junge Roemer LP

    Ausztriaban siker - nem véletlen.

    Azt el tudom mondani, hogy a skac jó irányba kezdett el haladni (ami az Én ízlésemet illeti) csak nagyon lassan..
    Jobb a hangszerelése, de még mindig hiányzik valami...
    Egy olyan album született amin a dalok semmilyen érdekességet nem mutatnak.
    Egyik műre sem tudtam felkapni a fejem.
    Az utolsó 5 track gyakorlatilag egyforma, nem különböznek.
    Egy nagyáruház háttérzenéjének tudnám elképzelni, hogy ne legyen csönd.

    Van 1-2 dal ami kiemelhető:

    a címadó "Junge Roemer" a sikerlistákon gyakran szerepelt, végül is hallgatható dal, csak az a vokál...
    A szimfonikus betétektől tetszhet, vagy nem...

    A "Brillantin' Brutal'" esetében a szaxi és a basszus "mar bele" rendszeresen a kissé fáradt muzsikába. Az ember már-már várja az ilyen monotonítást megtörő apróságokat. Biztos, hogy nem brutál.

    Az "Ihre Tochter" a másik ismertebb alkotás, de itt sincs semmi olyan történés amitől heves, koordinált mozgásba kezdhetnék.

    Összességében elmondható, hogy ez a Falco-mű még mindig nem az igazi, de már alakul...

  • Tyia
    #764
    Zuviel Hitze
  • Tyia
    #763
    Maschine Brennt
  • Tyia
    #762
    Falco/2

    Miután kilépett a Drahdiwaberl-ből teljesen váratlanul szólókarrierbe kezdett.

    Az első szárnypróbálgatást az Einzelhaft album jelentette 1982-ben.
    A német nyelven előadott dalok nem véletlenül, inkább német nyelvterületen voltak sikeresek.
    Ausztiában No. 1. Az NSZK-ban kicsit szerényebben teljesített. Viszont Hollandiában tuti siker.

    Előljáróban:

    Ez egy '82-es produktum, és az ezidőtájt kiadott dalok/lemezek hangszerelései kissé távol állnak tőlem.

    A korabeli kritikákat nem ismerem. Úgyhogy most én jövök...háhá.


    Az album zászlóshajójának a "Der Kommissar" lett kikiáltva.
    Végülis meghallgatható, de nekem nem lesz a kedvencem.

    Magam részéről 5 dalt tudnék kiemelni a 10-ből.

    A "Ganz Wien" a Drahdiwaberl zenekarral már korábban is előadott dal, mely a Der Kommissar-tól szerintem sokkal jobban sikerült.

    A "Maschine Brennt" lehetett volna az album slágere (nálam) ha az a sok "o, o, o"-val nem szarja el. Ez a fajta túltöltelékezettség végig jellemzi az albumot.

    A "Nie Mehr Schule" című számban a zene, főleg az erősebb gitárjátéknak köszönhetöen kimondottan tetszik, csak az a fránya vokál ne volna olyan ***.

    Ha ez egy kicsit később készül a "Helden Von Heute" annak megfelelő hangszerelésben akkor....

    A címadó dal nagyon remek Kérdés, hogy miért az utolsó track?

    A többi dalról, mint pl. a "Hinter Uns Die Sintflut" azt képzelem, hogy ezt a "művet" kizárólag polgárpukkasztásilag tette fel a mi Falco-nk. Egyszerűen hallgathatatlan.
    A "Siebzehn Jahr" egy érdektelen "valamikellalemezre" dal.
    "Zuviel Hitze" : a Der Kommissarra hajazó motivum kis Trio utánérzet.

    Összeségében nem vádolhatom meg Falco-t, hogy egy bomba erős albummal nyitott volna. Volt honnan fejlődni.
  • Tyia
    #761
    Falco /1


    Valószínűleg Ő Ausztria könnyűzenei büszkesége.

    Johann Hölzel zenei tehetsége már a korai gyermekévekben megmutatkozott.
    5 évesen felvételizett a bécsi Zeneakadémiára a kis Mozart.
    Élt éldegélt a legényke.
    1977-ben lenyomott egy kis időt a bécsi Zenei Konzervatóriumban, majd lelépett Nyugat-Berlinbe másmilyen zenei megokosodás végett.
    Midőn visszatért egy NDK-s siugró nevét sikeresen felvette.
    Zenei pályafutását a Spinning Wheel és a Hallucination Company nevü zenekarokban kezdte.
    Majd a híresen hírhedt Drahdiwaberl basszistája lett.
    A "Banda" rettenetes punkzenét nyomott.
    A tagok közül már ekkor jól kilógott a mi Falco-nk extravagáns megjelenésével.

    Ami engem illet Falco-ra legelőször a "Rock me Amadeus" révén figyeltem fel.
    Korábban hallottam ugyan a "Der Kommissart", de nem igazán fogott meg.
    Persze hozzá kell tennem hogy a másodikként említett dal idején csak 11 éves voltam...
    ...de az eltelt 29 év sem győzőtt meg...
    A legnagyobb örömet okozó dala a "Macho Macho".

    Volt idő, amikor (a Rock me Amadeus hatására) ész nélkül kerestem az alkotásait és volt nagyon sok kellemes percem zenéje hallgatásakor, de a '90 utáni dolgai kissé megfontolttá tettek.
    Persze van akinek a "Naked" jelenti Falco-t.
  • Tyia
    #760
    Majd én hozok (át).

    Falco-t...

    ...mert az még soha nem volt.

    Amikor "Falcoztam", nem mellékeltem a firkálmányaimhoz nézni-/hallgatni valót...most sem...

    Na jó mégis.
  • Zephyr Retiring
    #759

    Te tényleg maradsz a lényegnél..
    Azt hittem "hozol" valami osztrák nyúvév csapatot bemutatni
  • Musachy
    #758
    nincs