3518

By Tyia


NEW WAVE 2.0


Újraindítva: 2016. 12. 01
Flag Counter

Különleges zenék, zenei különlegességek


a Föld minden pontjáról!



Kommersz Ede és a Család
  • Tyia
    #677
    Egy kevésbé ismert nóta.

    Under the Hammer
  • Tyia
    #676
    A csúcsmodell...

    Send Me An Angel
  • Tyia
    #675
    Real Life

    A melbourne-i együttes 1980-óta a mai napig működik.
    Nem hiszem, hogy lenne ember, ki ne ismerné az eredetileg '83-as kiadású "Send Me An Angel" című remeket.
    Egy másik sikerdal a:"Catch Me I'm Falling".
    Szerintem az utóbbi közel nem olyan jó, mint a másik....
    E művek az első, Heartland albumon találhatók.
    A Pete Burns-féle Dead Or Alive-val tudnám párhuzamba állítani a Real Life zenekart.
    Ami A DOA-nak A "You Spin Me Round..." az a RL-nek a "Send Me An Angel"...a fene sem tudja hány kiadást éltek meg....

    A Real Life szerintem soha sem tudott kibújni a fent említett dalok árnyékából, pedig van több értékes daluk, persze leginkább a '80-as évek tájáról.
    Sajnos a skatulyázás ebben az esetben is jól működött...
  • Musachy
    #674
    Alapteve:


    keresi a gazdáját, az alaptevést.
  • bigivan
    #673
    Ha már így megszólíttattam, feltolom ide az egyik legnagyobb favoritom az osztrák újhullámból, ez itt a szomszédomban abszolút alaptevés !! Ilyesfélékre lehet számolni, ha a kolléga úr hozzákezd az osztrák ndw ecseteléséhez. Ebben szívesen segítek neki

    Geier Sturzflug : Bruttosozialprodukt
  • Tyia
    #672
    Azt szeretném kérni, hogy ezentúl a videókat az "URL BESZÚRÁSA" opcióval legyetek kedvesek feltenni.

    KÖSZÖNÖM!
  • Tyia
    #671
    Még Real Life a Church a Flash And The Pan kerül terítékre, ill. néhány kósza ajánlattal állnék még elő....


    Asszem az Icehouse-ról meg már volt szó...
  • Tyia
    #670
    Kolléga!

    A következő célpont Ausztria lesz.
    Még 2-3 zenekart bemutatok és jöhet.
    Mivel a NDW kedves neked, és az osztrák (nem túl népes) új hullámos előadók/együttesek is e halmazba tehetők - időben szólók.
    Falco már odaát ki lett vesézve, úgyhogy biztos meglepődünk majd a te felhozatalodon, amennyiben szánsz rá energiát.

    Jó felkészülést, bár ismerve zenei ismereteidet, lehet, hogy csípőből löksz egy kazallal.
  • Musachy
    #669
    Hah, 2012.12.12. van!
  • Musachy
    #668
    Nekem persze a Live It Up jön elő egyből tőlük.
  • bigivan
    #667
    Szevasztok Tagok!

    Érdekes dolog ez, nekem, ha a Mental as anything kerül szóba, akkor nem a Live it up jut elsősorban eszembe, bár másodszorban feltétlenül, mint egykori discosiker. Ellenben elsősorban a '81-es Cat's & Dog's című lemez alapdala rémlik fel, amelyik sztem 1981 egyik legjobb zenéje volt. Időnként még szoktam zenélni másoknak a régi idők tánczenéiből, akkor ezt mindig játszom:

  • Musachy
    #666
    Szerintem a site fenntartóinak a dolga, hogy miből csinálnak lóvét, azért, hogy legyen az sg, ahol van lehetőséged a topikodat csinálgatni. Neked legyen ennyi elég.
    Lacinak meg érdekes, hogy "szúrja a szemét a Sasszem", pedig neki is így javult meg a látása. Bár lehet, hogy nem ennél a cégnél és azért (is) emelt szót ellene...
  • Zephyr Retiring
    #665
    Sorry: Anything :)
    (fixing: ok.)
  • Zephyr Retiring
    #664
    A dolgom után fogok nézni. Mental is Anithing lemez jelenleg nem ugrik be :)
    Apropó ugrálás: ha zavar a sasszem reklám, gyere fel néha mobilról a fórumra. Itt ugyanis nincs reklám :P
    Csak a színtiszta totyikság :D
    viva la mobilnet :)
  • Tyia
    #663
    ...és a harmadik:

    Date With Destiny
  • Tyia
    #662
    Egy másik gyöngyszem...

    Big Wheel
  • Tyia
    #661
    A remekmű

    Live it Up
  • Tyia
    #660
    A banner alatti sasszem-kezelés elég érdekes dolog.

    Asszem Kaposi Laci tett említést a modiknál erről.

    Ott azt írta a modi, hogy a hirdető fizet, meg oda kéri ahova akarja.

    Kérdem én nekem/nekünk nem, járna belőle valami?

    Mégiscsak a benner alatt van, nem a lap alján.....felháborító.
  • Tyia
    #659
    Amíg a mi öreg cimboránk dolga után (is) néz, addig én (kevés szabadidőmet rááldozva) egy auszi csoportot citálnék ide.

    Pontosabban egy újabbat....
  • Tyia
    #658
    Amíg a mi öreg cimboránk dolga után (is) néz, addig én (kevés szabadidőmet rááldozva) egy auszi csoportot citálnék ide.

    Mental As Anything

    Az 1976-ban létesült zenekarról a '80-as években nekem nem igazán volt tudomásom.
    A '90-es évek legvégén (amikor már megszerezhetőek voltak, innen-onnan az akkor korabelinek nevezhető zenék) került a látókörömbe.
    Gyakorlatilag az 1985/86(?)-ös/-os "Fundamental" album ismert előttem. Rajta egy igencsak ismerős dal: a "Live It Up".
    Természetesen ez nem a véletlen gonosz játéka velem, hisz ez a nóta munkásságuk legismertebb portékája, mely a "Crocodile Dundee" című film egyik betétdala.
    Maga az album is sikeresnek mondható a maga kétszeres platina státusával.
    A mai napig létező zenekar leginkább hazájában népszerű.
    Szerintem a "Live It Up " mellett a "Big Wheel" a "Bus Ride" a "Date With Destiny" és a "Surf And Mull And Sex And Fun" is remek muzsikák.

    Annyit még hozzátennék, hogy a banda lemezei a 80-as évek végéig, tehát az új hullám teljes megszűnéséig/átalakulásáig, mindig nagy példányszámban fogytak.

    Lehet, hogy Zef polcán ott röhögcsél a Crocodil Dundee soundtrack CD/MC/LP?
  • Musachy
    #657
    Igen, ilyen öreg vagy, legalábbis a csitrik szemében, azért bácsiztak le.
    A beszámolókat meg várjuk.
  • Zephyr Retiring
    #656
    Ne bácsizz légysz. Mindig az a szomorú esemény jut eszembe erről, mikor a kisebbik lányom két barátnője a Gyulai lánykoleszból nálunk aludt :)
    A csajszik vadítóan szexisen egy szál pólóban és bugyiban alig betöltve a 17-et így kívántak jó éjszakát: "Aludjon jól Zoli bácsi!" :(
    Aznap este a tükörbe nézve feltettem magamnak a kérdést: "Ilyen öreg lennék már?"
    Amúgy - visszatérve a jelenbe - van Man at Work lemezem (tudom, mert emléxem rá) és van egy Cargo lemezem is. Már csak azt kellene kiderítenem, mert erre viszont nem emléxem sajna: ez a Cargo vajon az a Cargo ami M.a.W-os, vagy az valami egészen más? :P
    Egyelőre még be kellett néznem a melóba, de holnaptól 3 hétig otthon telelek :)
    Ez lesz az az időszak, mikor az új szobában (mert hogy közben elkészült (beüzemelem a hi-fi rendszer oda szánt elemeit :)
    Az eredményről és a Cargo rejtélyről is be fogok majd számolni. Közben előfordulhat, hogy kezembe akad egy-egy new wave album is...természetesen azt is jelzem majd ;)
  • Tyia
    #655
    Remélem Zef bácsi hanyatt-homlok rohan leemelni a rá kajánul vigyorgó Men At Work zenét tartalmazó kőolaj alapú produktumot, és azt rongyossá hallgatja.

  • Tyia
    #654
    Sail To You
  • Tyia
    #653
    Giving Up
  • Tyia
    #652
    Hard Luck Story
  • Tyia
    #651
    Hátha valaki még nem ismerné...

    Down Under
  • Tyia
    #650
    Men At Work

    Szerintem erről a 1979-ben alakult melbourne-i zenekarról sokaknak egy dolog világos igazán.
    Létezett egy dal, még az új hullám (h)őskorában, melyet ők voltak szívesek prezentálni: a "Down Under".

    Bizony bizony még 1981-ben követték el.
    Az történt, hogy gyakorlatilag az első megmozdulásuk világsikerré vált.
    Az 1981-es "Business As Usual" című korong rettenetes borzalmas népszerű volt tényleg az egész világon.
    A szélrózsa minden irányában többszörös platina-lemez.
    Viszont az elképesztő, hogy ezt a szinte csak a "Down Under"-nek köszönhették.
    A Men At Work-láz kitartott még az 1983-as "Cargo" albumig.
    Azt gondolom, hogy ennek a lemeznek a (még mindig) kedvező fogadtatása is a "Down Under" folyamánya. Az LP még jól fogyott, de a visszaesés érzékelhető.
    Az 1985-ös "Two Hearts" című munkát pedig a kritika egyértelműen bukásnak ítéli.
    Természetesen én ennek az albumnak jártam utána.
    Nem tartom annyira vészesnek.
    Van rajta 3 track ami megüti a mércémet:
    A "Giving Up" a "Hard Luck Story" és a "Sail To You".

    Sajnos a divat, a trend, a pénzcsinálók nem tették lehetővé, hogy a "Down Under" után is legyen élet.

    A "remek" népszerűségi mutató oda vezetett, hogy 1986-ban a zenekar megszűnt, majd 1996-ban újjá szerveződött....

    A Men At Worknek A "Down Under" az, mint a Knack-nek a "My Sharona".
    Egy bélyeg!
  • Tyia
    #649
    Akkor a következő áldozat a Men At Work lesz...
  • Zephyr Retiring
    #648
    Ezt fejtsd ki bővebben :)
    Rulez? Az nem az Emil? :D
  • Musachy
    #647
    "Men at work meg ott vigyorog rám a bakelitok közt a polcról, hogy hallgassam ugyan már meg :)
    Ez eddig még nem történt meg.."


    Egyszer mondtam, hogy "már megint hülye vagy", most mondanám mégegyszer (ha közben nem jutna eszembe, hogy ízlések és pofonok...). Men At Work rulez.
  • Zephyr Retiring
    #646
    Hopssz :)
    Hirtelen begyorsultál :D
    Ezek engem is érdekelnek...
    A Flash-éktől két nóta tetszett annó, az Inxs-től egy kazal :)
    Men at work meg ott vigyorog rám a bakelitok közt a polcról, hogy hallgassam ugyan már meg :)
    Ez eddig még nem történt meg..
  • Tyia
    #645
    Hi Zef!

    Belassultam....ez van.
    Van egy kis életmód váltás...

    Én mutogatom a zenéket, van amelyik tetszik, van amelyik nem. Majd jön a Real Life a Church a Flash And The Pan az Icehouse az INXS a Men At Work a
    Mental As Anything meg ilyenek...
  • Zephyr Retiring
    #644
    Csákó Tyia.
    Régebbi írásaidat tanulmányozva kijelenthetem: belassultál :)
    Hol a régi tűz?
    Amikor még olyan new wave előadókat is bemutattál, akiket szeretsz/szeretünk vagy épp valaha szerettünk...
    Amúgy bocsi, hogy hanyagoltam a totyikodat (amit mellesleg mindig szerettem, csak nem mindig tudtam hozzászólni). Volt fél év világjárás (asszem lesz még valamikor megint) de most örülök, hogy "látlak" :)
    Viva la new wave!
  • Tyia
    #643
    Plaesure And Pain
  • Tyia
    #642
    Good Die Young
  • Tyia
    #641
    Back To The Wall
  • Tyia
    #640

    Divinyls

    Ezt a (gyakorlatilag) duót úgy 8-10 éve ismertem meg, és már akkor sem ájultam el tőlük.
    Több oknál fogva a számaik nagy többségétől hidegrázásom van.
    pl.: inkáb vokális rock zene ez, sem mint post-punk/new wave, nő énekel...

    DE!!!

    Van néhány daluk ami kimondottam tetszik.
    Az énekesnők/női énekesek döntő többsége arra késztet, hogy jó messziről kerüljem el őkelmüket.
    A Divinyls "Back To The Wall" a "Good Die Young" a "Plaesure And Pain" és a "Pinxie" című dalai már számomra is értékesek! (nem mintha én olyan marha nagy mérvadó volnék)

    Azt gondolom ez a négy dal kiválóan megfelel a New Wave "kritériumainak".

    Bigivan által bemutatott "I Touch Myself" már a leszállóágban készült (1990-es a dal) mégis a legismertebb daluk...kérdés miért...én nem tudom. Semmi különöset nem találok benne...

    Érdekes a hölgy hangja...egyes dalokban tisztára, mintha Pat Benatart hallanám.
    Tessék megfigyelni.

    Összességében elmondhatom, mintegy pozitív zárásaként a Divinyls "aktának" , hogy négy remek dalt tudtak nekem is produkálni...

    Ha vannak videók tolok, ha nincs.....
  • Zephyr Retiring
    #639
    Az álcák és az autobotok régóta köztünk élnek már...
  • Tyia
    #638
    Nem