5743
  • bajgunar
    #5543
    Akkor mire van az sdk, meg fejlesztői mód, ha semmit nem lehet vele csinálni... Szar tetrisz is reklámmal van tele. Értelmes program még fizetősén sincs. Ha csak bekapcsolod is a telot fizess érte áruházban... Pff. Kezd herótom lenni wp től. Ennyire (100%) korlátozni. Gombnyomásért is fizetgetni... Undormány.
  • bon
    #5542
    Telepítésre ott az Áruház, warez tiltott a készüléken.
  • bajgunar
    #5541
    Neem. Mindenféle ilyes feltöltés, szinkronizálás, médiaadat letöltés, onedrive, hibajelentés küldés, fejlesztéshez küldés, stb. Ezeket kapásból kikapcsolom. Már ~fél éve is észrevettem egy-egy játék, alkalmazásnál, h egyszercsak nem indul... Újraindítás orvosolta de gyanakodtam a mem.kártyára. Most kiszúrtam h arról tűnik el adat hébe-hóba. Másik kártya eddig még jó.

    Kérdés: Ha leszedek egy .xap file-t (winphonehub-ról), benyomom szerkesztői módot, kérdi is h telepítem -e. Miért nem telepíti? Nem tudok telepíteni erre a szutyokra semmit...
  • kl24h
    #5540
    Egy kis vicc...
    Lehet, hogy közben felmásolta a zenéket OneDrive-ra, mivel kellet a hely neki.
    Utoljára szerkesztette: kl24h, 2016.03.30. 20:15:12
  • bajgunar
    #5539
    Feltette ~ 20 zenét + 1 filmet a 8Gb-os Nokia micro sd hc kártyára. Reggel még ok volt, most délutánra nem látott teló csak ~6 zenét.
    Tárhely-ben bevillant h ~4Gb folglalt, majd lement a csúszka ~200Mb-ra, s csak az a ~6 szémot írta. PFf.
    Na ez mitől lehet? Haldoklik az sd kártya? (múltkor 8-on is felfigyeltem rá, hogy tűnnek el dolgok, meg egyes progik amik kártyán voltak nem indultak el)
    (gép nem vírusos, kártyát formázgattam már mindenhogy) de ez mostmár zavar kicsit.
    Most kipróbálom egy noname 4Gb-ossal, tűnik -e el vmi.
  • bajgunar
    #5538
    Persze, h van téma. Beállításoknál... Csak jó lenne, ha áthozná csempére, nem csak a profilképed. Ok zöld az "alap", de az engem zavar. Mind1, töröltem a csempét.
    Időképnél hiába nyomogattam, nem akarta frissíteni vagyis beindulni a csempe. De teló újraindítás segített.
    Asszem mostmár mindent visszaraktam... háttérkép, csengőhang, zárolási kép.
    Most meglátom, likeolgatok magamnak vmit fb-on, azt kiv. leszek küld -e értesítőt.
  • armageddon666
    #5537
    Weathernél azt vettem észre, hogy meg kell nyitni egyszer hogy az élő csempe elinduljon és a beállított várost mutassa. Illetve így is előfordul, hogy kikapcsol, de ritkán. (Bár utóbbi még inkább WP8 tapasztalat)

    Xboxban van téma? Szerintem a zöld csempe marad, Xbox brand színe a zöld, nem? Bár én MS helyében inkább az oprendszer arculatához igazítanám legalább a saját appokat.
  • bajgunar
    #5536
    Jah. Király! Újrahúztam.
    Most azt molyolom... hogy ha töröltem vmi hülyeséget (pl MSN Sport), akkor áruházba miért látja, hogy van frissítés!
    Na mind1, most mindent lefrissítek, azt törlök a francba... Azt akkor 0 idióta app-ot fog jelezni.
    Ok, Most minden elölről... Feltettem időképet... Élő csempe mikor fog frissülni?
    Aztán... xbox-ba megváltoztattam a téma színét (zöldről kékre) + profilképemet. Ok, profilképem kicserélte, de rusnya a zöld csempe (ha már minden kék), ezt nem akarja kicserélni? Vagy törlöm a csempét a francba...
    Juhhúúú újraindítottam, időkép csempe műxik.
    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2016.03.29. 19:27:17
  • armageddon666
    #5535
    Nem, reset a w10-t fogja.
    Zárolási képernyőnél nekem eltűnt minden Glancere utaló.
    Újrahúzás jó lesz. :)
  • bajgunar
    #5534
    Ha most visszaállítom alapra, nem 8-at fog feltenni s azt újrafrissíti?
    Legújabb 10-re frissítette. (10586.164 -re)
    Gépház/Személyre szabás/ Zárolási képernyő. Ennyi a glance screen. (áruház is ezt nyitja meg).
    Fb csempe is nagy kékséggé változik, s 0 értesítőt se jelez. Egyszer jelzett, de akkor ahogy beléptem, ki volt kapcsolva... PFf. Átnyomtam bekapcs-ra, azóta semmi, hiába kapcsolgatom...
    Értesítések bejegyzésnél van olyan pl, hogy c:/cloudstorage.... bla-bla.. PFf. Istenem...
    Nah akkor megpróbálom újrahúzni az egészet alapjáraton. Még sd kártyát is kiveszem.
    Eddig pl az is jó volt. Most olyanokat csinál, hogy nem érzékeli!!! 8Gb-os NOKIA kártya... Az is kezd behalni? Vagy mi?
  • mgenya911
    #5533
    A W10M megjelenése okán frissítettem az összefoglaló táblázatomat:



    Utoljára szerkesztette: mgenya911, 2016.03.29. 14:00:46
  • mgenya911
    #5532
    Frissítés után nekem is ez volt, gyári visszaállítás megoldotta. (backup visszatöltés nélkül)
  • armageddon666
    #5531
    Eltűnő ikonok bug. Nekem Windows Central ikonja tűnt el tegnap. Ha frissítetted W10M-re, akkor én javaslom hogy reseteld is. Legyen friss, úgy a biztos. Illetve nézd meg hogy melyik verzió ment fel. Elsőre nekem egy korábbi nagyon bugos verzióra frissített. Csomó duplikált app is maradt (pl. Settings :D).

    Azt hagy kérdezzem meg: Glance beállítást merre találom? Mert tisztán emlékszem, hogy állítgattam, de aztán most meg nem találom sehol. SysApp Pusherrel próbáltam letölteni, de a Store azt mondja nem támogatott a telefonom (640 LTE). A gondom az vele, hogy pedig működik a Glance, csak always módban, így ha nem arccal lefele teszem a telefont, akkor merül bizony. :(
  • bajgunar
    #5530
    L640 W10.re frissítve, időjárásnak és a groove-nak simán kék az ikonja ha jobbrapöccintve letekerem a listát. Ez normális vagy bug?
    Ezeket persze nem lehet törölni s újratelepíteni, ami "hátha" adna nekik ikont. Vagy ez ilyen?
  • bardocz
    #5529
    Igen, azóta jó.
  • Tibi7
    #5528
    De ezzel megszűnt az akku probléma?
  • bardocz
    #5527
    Nekem a letörlése megoldotta a problémát. Most megint felraktam, mert így a telefonkönyvből is eltűnnek a dolgok.
  • Tibi7
    #5526
    Most hogy mondod, nekem is volt ismerősöm, akinél az okozta a bajt. Bár kétlem, hogy egymagában az a program lenne a baj, mert elég kevés ember fut bele ebbe.
    Hard reset tuti megoldja...
  • bardocz
    #5525
    Ez nekem nem mutatta miért merült és forrósodott a telefonom, amikor ilyen gondom volt. Az alapján olyan 70%-nak kellett volna még lennie az akksiban, miközben 10-20% volt már. Nekem a fb app okozta ezt.
  • mgenya911
    #5524
    A "Gépház > Rendszer > Takarékos Üzemmód > Akkumulátorhasználat " menüben pontosan meg tudod nézni mi mennyit eszik az akkuból. Külön csíkkal mutatja, hogy a háttérben és aktív használatban mennyit merít. /* Ha nem segít akkor egy gyári visszaállítás és backup betöltés nélküli újrabelakás tuti megoldja. */
  • Tibi7
    #5523
    Nekem is 735 van, és semmi probléma nincs a w10-zel. Biztosan valami beállítás vagy program okozza a hibát.
  • Toto652
    #5522
    Egy órán belül 15-20%-ot merül...
  • cody1994
    #5521
    Ha a telefonszám egyéb helyre van beirva a gmailba akkor nem lesz jó ez volt nálunk is át kell irni a telefonszámhoz és jólesz
  • Toto652
    #5520
    Ezek már megtörténtek, sőt, végig is követtem a folyamatot.
  • bon
    #5519
    Frissítés után még az Áruházi alkalmazások is frissülnek, kezdetben ezek is zabálhatják az akkut.
  • Toto652
    #5518
    Sziasztok!
    Tegnap megtörtént a nagy áttörés! Frissítettem Windows 10-re a 735-ösömet. Az első szembeötlő probléma, hogy veszettül gyorsan lemerül a telefonom.
    Még a 8.1-nél az akksim normál használat mellett este 19:00-órára olyan 60% körülire merült. Ha kicsit intenzívebben használtam, akkor lement 50 alá is. Na most az a drágalátos 10-esnél délután 15-kor már csontra le is merült. Még délelőtt a háttérben futó baromságok közül találkoztam egy jópár idegen dologgal amiket kiiktattam, hogy ne fusson a háttérben... hát nem segített.
    Van valami extra dolog ebben az oprendszerben, ami ilyen eszeveszettül meríti a telefont?
    Előre is köszi!
  • Evogordon
    #5517
    Feltelepitettem a windows 10-et a lumia 930-omra de most az egesz rendszer valamilyen kinai nyelven fut. utana neztem hol lehet at allitani a nyelvet meg is talaltam de nem talalok mast cask kinai nyelveket. Mit tudok most csinalni? manualisan ra lehet telepiteni nyelvet a telefonra?
  • fazerus
    #5516
    Sziasztok,

    Nokia Lumia 635-öm van, RM 974, ha jól emlékszek. 1GB. Hogyan tudom frissíteni Windows 10-re ?

    Köszi.
  • Miguel125
    #5515
    Miért csak a telefonszámot látom bejövő hívásnál a név helyett? Gmail névjegyzéket használok kizárólag. 8.1 alatt tökéletesen működött W10M óta viszont nem jó. Nem Insidereztem, tiszta W10M frissítés után csináltam Hard Resetet, majd a biztonsági mentést figyelmen kívül hagyva újra belaktam a telefonomat. Vodafonos Lumia 735. Tökéletesn látom a kontakt listámat, tudok keresni és hívni, de ha engem hívnak akkor csak a számokat látom.
  • armageddon666
    #5514
    Na így már teljesen korrekten működik. :) A Skype beépítésének a Messagingbe nem örülök. De szerencsére ez is kikapcsolható. Aztán lehet, hogy tisztogatom majd az ismerőslistáimat, és akkor össze lehet hozni valamit. A People Hub is nagyon macerás a sok keresztbe-kasul kapcsolt fiók miatt. De ez nem Windows 10 sajátosság, már Win7 óta gond. És nem is a rendszer hibája, hanem a felhasználóké akik rendszertelenül hol felcserélik a kereszt-vezetéknevet, hol nem.

    Egyébként People Hubban megoldható, hogy kiválasszam a "fő fiókot"? Egy név alá több összekapcsolt fiók esetén változó, hogy melyik szerint van listázva. Outlookban van gyakorlatilag a telefonkönyvem, ott rendes nevekkel szerepeltetem az embereket, így mindig eszerint szeretném listázni őket. Ennek ellenére van hogy a rosszul beállított Facebook szerint vannak kinn. (Az nem opció, hogy csak az outlookot meg a telefonszámokkal rendelkezőket jelenítem meg. Örülnék ha maradnának a facebook kontaktok is a listában. :) )
  • armageddon666
    #5513
    Hahahahahaha... ez egy rossz vicc volt Microsoft. A 107-es verzióra frissített. Most próbálom feltornázni a 164-re.
  • armageddon666
    #5512
    Azt hittem magától frissít. :) De aztán olvastam hogy kell egy Upgrade Advisor és utána lehet feltenni.

    Migrating your data...

    Szép kényelmesen megy fel.
  • bajgunar
    #5511
    Kijött már a 10. Nem insider. (én is azt hittem). 8-ban volt iránytű, 10-ben nincs. (hiába nyomkodod, nem azt mutatja merre állsz)
  • armageddon666
    #5510
    Pénteken vettem meg a 640-t (LTE-s). Meg vagyok vele elégedve. :) Úgy érződik mint a 620 és 630 gyermeke. A nagyobb méret sem zavaró, talán még kényelmesebb is a fogása. Várom, hogy jöjjön rá a 10. Insider programba már nem akarok beszállni.

    Apró bánatom, hogy a 630-ban hiányoltam az iránytűt. A 640-ben van. Tök jó, így megy a HERE City Lens. Na de ugye nem fogják továbbra támogatni a W10-t. Tudtok valami hasonló Augmented Reality appról?
  • cody1994
    #5509
    Hát nekem szerencsére probléma mentes "Gonosz kacaj! "nem tudom hogy mitől lehetnek ezek a problémák egy telefon és mégis fos érdekes. Nálam minden szinkelés megy fb is jo kapok minden értesitést. A fejlesztőit még nem próbáltam .
  • bajgunar
    #5508
    Az nice.
    Én nemtok segíteni.
    De kezdem én is unni a 10 sz4rságait.
    Ok fb értesítés semmi. Mail-t már megoldottam, szinkronizálást is, kapcsolatokat is.
    Nah gondoltam megnézem ezt a Fejlesztői cuccot, ha már így beletették nagy kegyesen. Ne kelljen sdk-val szenvedni...
    Szerinted működik? Működik a nagy sz4rt. Semmit, az ég adta világon semmit nem lehet telepíteni.
    Csinálhatsz te ezzel bármit. Másolhatod bárhova, nevezheted bármivé, állíthatod a telót bárhogy. Nem történik semmi. Semmit, sehogysem NEM telepít fel. Nemhogy magáról, magától, offline, akármi.... Se pc ről, se programból, sehogy se lehet beletuszakolni semmit!!! PFf...
    Ott tartok, hogy legszívesebben elhajítanám jóó magasan a bal vállam felett.
    Ok hogy gyors, stabil, tuti megy (vagyis ment 8-al), és úgy működött ahogy beállítottam.
    De ez az atom lekorlátozás, programszegénység, fizess azért is ha bekapcsolod a képernyőt kb, ami ingyenes ott lesd a reklámot...
    Nemtom meddig tartom meg, de rettenetesen elment a kedvem a wp-től. Androidtól meg a hajam kihullik a lassúságától és az agyonszemetelt tárhelytől...
  • cody1994
    #5507
    Üdv!
    2 db 640-es van nálam minden jó müködik ugyan úgy lett telepítve a 2 teló kipróbáltok wp10 preview-et (még a hivatalos előtt) azzal semmi gond nem volt
    kijött a hivatalos vissza 8.1 Upgrade Advisor ok felrakta nálam minden jó de tesómnál meg nem
    A hiba a következő: Ha a tárcsázóban a kapcsolatok ikonra pöccintek és onnan hívok valakit, akkor a hívás közbeni képernyőn csak a kapcsolat száma jelenik meg, a neve nem! Valamint a híváslistában is csak a szám marad meg név nélkül! Bejövő hívásoknál ugyanez a helyzet, a nem fogadott hívásokról pedig semmi infót nem jelez a tárcsázó! Az öcsémnél viszont probléma mentes minden! Viszont minden eshetőséget végig zongoráztunk, a fiók beállításoktól kezdve, a win10 újra telepítésén át mindent! .... Valaki tud szolgálni valami megoldással?
  • bajgunar
    #5506
    Értesítések beállításban a facebook nincs benne a listában. Csak messenger. Hiába kapcsolom ki-be facebookban. Töröltem, újratelepítettem. Sehogy se jelez telő egy szaros értesítést sem. 8-on jelzett mindenre.
    C:/programs/clodstorage.... sz@rságról (ami meg nem kell) ilyen hülye bejegyzés meg van az értesítések beállításoknál. :/ kezdem bánni h frissítettem 10re. Elég kakukk, kezdetleges, bugos még, ahogy észreveszem...
  • WinStar
    #5505
    Sziasztok.Letöltöttem az Upgrade Advisor-t,majd kiírta hogy a telefonjára letöltöttük a windows10 telepítőjét,menjek a beállítások/telefonfrissitésbe s töltsem le.Ok.... bemegyek,várok-várok.. 0% s nem indul sehogy.Tegnap este óta semmit se csinált. Hogyan frissitsem?
    Vodás a telóm,lehet ez a baj? :( (L640 LTE)
  • bajgunar
    #5504
    Jah, és ha elforgatom, baromira nem észak felé áll vissza, ha megnyomom az iránytűt. :S Hanem csak "egyenesen". :S
    Az a kis bigyó kéne, ami a pozíciómat jelzi, s mozgott, forgott a térképen.