5743
  • bajgunar
    #5583
    Vicc ez a telo... Kezdem baromira megunni. Erre nemhogy telepíteni, de még használni se lehet egy alap gagyi (akár dev akár eredeti) appot se. Csak ha megvásárolt. De abban is kételkedek. Most olyat csinál, hogy időkép élőcsempe totál lehalt. Hiába újratelepités, telo újraindítás. Semmi. Zeneszámokat is van hogy lejátsza van hogy nem. Videót nem játszik le alapból csak konvertáltan felmásoltat, vagy progival, ami reklámos mert demo. Értesítés fb-ról random... Egyedül messenger ami azonnal jelez. Mail-t is akkor frissít ha belépek vagy wifire kapcsol. Ezzel tényleg semmit nem lehet kedvünk, tetszésünk szerint állítani. Csak telefonálni... Felvenni hívást meg lerakni. Másra nem jó. Egy ~20k-es LarkFreeMe tablet többet tud és többmindenre jobb mint ez. Számomra elég volt wp-ből, ezt mihamarabb visszacserélem az egy fokkal jobb, de használható droidra. Utáltam azt is azért váltottam wp-re. De ez még annál is szarabb...
  • kifli
    #5582
    gondolom drm védett az app, ebben nem tudok segíteni...

    Egyébként miért nem ott kérsz segítséget ilyenhez, ahonnan beszerzed az appot? Ott valószínűleg megengedett a téma és kompetensebbek.
    Utoljára szerkesztette: kifli, 2016.04.27. 19:19:38
  • bajgunar
    #5581
    Nah akkor elárulja nekem valaki, hogy innen leszedve egy "reklámmentesített" app vagy game, akkor azt hogy a fenébe lehet feltelpíteni devmódban, mindenféle szenvedés nélkül (mint ami a 8-hoz kellett, amit ott viszont meg is lehetett oldani, de itt már azt se). ? Mert nemhogy nem indul de még csak nem is települ semmi. S nemhiszem, hogy gond lenne, hogy wp8.1+ -os jelölésű.
  • kifli
    #5580
    developer módot bekapcsolod, és máris tudsz rátölteni appokat a telódra. nekem pl visual studióból megy gond nélkül
  • cody1994
    #5579
    Ezt ki fejtenéd nekünk ?
  • kifli
    #5578
    pedig pár katt és telepít
  • bajgunar
    #5577
    Én dev moddal semmit se tudtam ráerőltetni a 10-re. Se így, se úgy, se sdk. Se app-ot, se game-t, se törtet, de még áruházból pc-re leszedett, rámásolttal is szenvedett.
    Még 8-al lehetett "okoskodni", de ez... Nemtom mi a gyíkja, de nagyon f@szul le van védve. A dev mód meg szvsz csak parasztvakítás, mert fabatkát se ér. Max ha befizetsz sdk-ba eredetibe. Mondjuk suli miatt nekem menne, de már az se érdekel.
    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2016.04.25. 19:15:13
  • cody1994
    #5576
    Üdv. Kérdés valaki próbálta már ? és esetleg müködik teljes wp10-el?
    Wp10 run android app
  • bajgunar
    #5575
    Most figyeltem fel arra, ha veszek fel kamerával videót, akkor visszajátszáskor nincs hangja. Pedig az lett volna a lényeg... Ez most mi?
    Jah... Megoldottam. Mikrofont kellett bekapcsolni és engedélyezni a "kisalkalmazásokat". PFf... (Így már tökéletes a mono hang a felvételnél)
    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2016.04.24. 11:32:16
  • bardocz
    #5574
    Inkább egy olcsóbb használt laptop...
  • bon
    #5573
    Tudtommal telefonnál csak az áruházi alkalmazások használhatók, ami azért elég erős korlátozás, míg egy usb-s pc-nél sokkal nagyobb a választék programokból. Ja és telefonnál is kell pl. bill, egér.
    Utoljára szerkesztette: bon, 2016.04.20. 19:50:52
  • kl24h
    #5572
    Erről az Asus vivostick-ről nem halottam, az intel compute stick-et néztem valamikor, csak azért is gondoltam a telefonra, mert ott minden egyben van (ha csak telefon kell, akkor annak is megfelel, ha kell internetezni (skypeolni, stb.), akkor azt is lehet és ha valami speciálisról lenne szó, akkor össze tudom kötni a monitorral és a bill. + egérrel.), de a stick esetében feltétlenül kell még felszerelés.
  • bon
    #5571
    Én inkább egy asus vivostick-et vennék erre a célra, olcsóbb és jobb.
  • kl24h
    #5570
    Hát használhatom a telefont PC-ként, lehet szöveget írni könnyebben, internetezni, ... egyszerűen nagyba lehet látni és a másik dolog, hogy sokkal kevesebb villanyfogyasztással jár ez a egész. Én azt mondom, hogy aki csak emailt, internetez, nem játszik PC-s játékokat, nem programozó, stb., az kár hogy vegyen asztali gépet.
    Most azt nem tudom, hogy ez mennyire lenne gyors, mivel 3 GB RAM van benne és a többi hardware rész és eléggé jónak tűnik.
  • Jim Morrison
    #5569
    engem is érdekelt, kipróbáltuk, működött.

    end of story ^^

    nem tudom jelenleg mire lehetne alkalmazni, mit lehetne kiváltani vele.
  • kl24h
    #5568
    Engem viszont nagyon érdekel.
  • Borg
    #5567
    Ezt a funkciót bármilyen androidos telefon is tudja már, egy sima bt billentyűzet+egér kombóval miracaston át.
    A continuum csak annyiban tud többet, hogy nem csak egy app megy át a nagy képernyőre, és ugye vannak az univerzális appok aminek nem szakad meg a futása az átkapcsolástól. Elméletben ez szép is meg jó is, csak gyakorlatban nem érdekli a kutyát se.
  • kl24h
    #5566
    Nekem még nincs.
    "A Continuum egy parasztvakítás, semmi több. Még ha az ötlet jó is, a megvalósítás maximum kettes alá lett." >>>> egy kicsit részletesebben írd le. Másképpen szuper dolog, hogy egy rendes képernyőn lehessen látni, ami van a telefonon plusz hogy könnyebben lehet írni is.
  • Borg
    #5565
    Nekem volt 950XL-em. Hát neked?
    A Continuum egy parasztvakítás, semmi több. Még ha az ötlet jó is, a megvalósítás maximum kettes alá lett.
  • kl24h
    #5564
    És a Windows Continuum nem mond semmit neked? (csak a 950 és a 950 XL van ez az extra funkciójuk)
  • Borg
    #5563
    Ki dícséri a 950-est? A.) sosem volt más telefonja, B.) M$ alkalmazott, C.) Hazudik :D
  • Lantee
    #5562
    Sajna elolvastam egy csomó tesztet, és rendre 2-3 csillagot kap a készülék a gyenge hardver miatt. A 950-est dícsérik, de az picivel drágább. Most egy kicsit elbizonytalanodtam, de még ránézek az 550-re is. :)
  • Gauge
    #5561
    Szerintem a 950 nem sokkal nagyobb mint a 650 (5,2" vs 5") :) HW tekintetében a 640 és a 650 pariban vannak, a design a különbség (meg némi technikai előny a 650 javára, mint pl LTE - nem nagyon kapni már LTE-s 640-et).
  • jarobert
    #5560
    Sziasztok!
    Nokia Lumia 930 és Lumia 640 esetén is az alábbi bug jelentkezik reset után is:
    E-mail érkezésének nincs hangja csak abban az egy esetben, ha a fenső státusz bar épp le van húzva és akkor esik be egy mail. Találkozott valaki ezzel?
    Köszi
    R
  • armageddon666
    #5559
    A gyengébb processzor teljesítményben azért nem marad nagyon alul. Elvileg a GPU gyengébb benne, de nem hiszem hogy ez felhasználásnál kiütközik. Az AMOLED meg a fémkeret viszont szép fölény a 640-nel szemben.
  • bon
    #5558
    Kivetítős billentyűzet egyszer már megbukott.
  • romeozor
    #5557
    Erről egy nagyon réig Mozilla telefon koncepció jutott eszembe. Mozilla Seabird ~2010

    Utoljára szerkesztette: romeozor, 2016.04.12. 16:09:49
  • Dante73
    #5556
    Nem rossz az. Én pl Continuum-ot egy prémium kategóriás telefontól várnék el.
    Vagy, majd ettől...

    Utoljára szerkesztette: Dante73, 2016.04.12. 13:41:55
  • romeozor
    #5555
    Én 650-ről jót még nem hallottam. Nem követem különösebben figyelemmel, de itt ott olyan címek tűnnek fel, hogy a processzora nagyon gyér, nincs benne elég erő hogy működjön a Continuum. A 640-et viszont mindenki agyba-főbe dicséri, bár az már nem mai gyerek.

    Viszont tény, hogy a telefonnak még csak a közelében sem voltam. Ha te meg tudtad fogdosni személyesen és tetszett, akkor már többet tudsz mint én.
  • romeozor
    #5554
    Lehet hátteret állítani, de nekem már Win10 van rajta sajnos, nem tudom pontosan hol. Jelenleg a Personalizations > Start alatt van ilyenem (már ha angolul beszél a tied, ha nem akkor talán Testraszabás menü lesz?).
  • armageddon666
    #5553
    Tapasztalatom nincs vele, papíron az akksi elég gyengének tűnik. Azt leszámítva elég király telefon. Nekem 640-em van. Remélem a 6xx széria követi a 630-640-650 vonalat. :)
  • Lantee
    #5552
    Tegnap Veletech-en megfogdostam az 550/650/950 telefonokat, mert már érett egy Blackberry csere. Nos, a 950 túl nagy, tehát adja magát a 650. Tetszik, jónak tűnik a Windows 10 is. Van valakinek tapasztalata a hosszú távú használatában?
  • Dante73
    #5551
    8.1-es (denim) kérdésem lenne. A csempék hátterét csak sötét-világosra lehet változtatni, vagy be lehet valahol tenni háttérképet is? Keresgéltem beállítások közt, de nem leltem rá.
  • armageddon666
    #5550
    Akku ne váltson színt. Több javaslat third-party appoknak szól (Spotify, YouTube). YouTubera MetroTubeot használok, az hozta W8-ra az elvárt designt, és elég jól működött. Storeban becsapós, mert fizetős, de kipróbálásra mindenféle hátrány nélkül ingyen megy. Legalábbis nem tűntek fel a hátrányok.

    Egyébként sok jó ötlet.

    Spotifyról jut eszembe. Már Winphone 8 alatt is probléma volt, hogy nem tudom eltüntetni a hangerőszabályzó alól. Egyszer megnyitom, utána hiába zárom be az appot, ott maradnak a gombok a hangerőszabályzó alatt.
  • benőmenő
    #5549
    Volt már?
    Windows 10 Mobile: Thinking about Details
  • kl24h
    #5548
    Lassan váltja fel elődeit a Windows 10 Mobile
  • bajgunar
    #5547
    Csak azért kérdeztem, hogy: mivel mostmár "engedélyezték" és beépítették (s nem kell vele gépről sdk-val p*csölni), akkor miért is nem megy? De mind1, nem mókolok vele tovább.
  • kifli
    #5546
    ha tudod mire való az sdk akkor miért kérdezed, hogy mire van?

    És miért vagy azon felháborodva, hogy nem tudod arra használni ami nem funkciója?
  • bajgunar
    #5545
    Nem mondod!
    8-ra sdk-val 3 "warez" cuccot fel lehetett tenni.
  • kifli
    #5544
    hogyhogy mire? szoftver fejlesztésre