1280
roguelike
  • DarkHorSe
    #37
    lehet nem kellett volna piszkalni ott a foldet :DD
  • Dzsini
    #36
    vagy vízbe fulladsz, vagy rád szakad a barlang, vagy elönt a láva, vagy ...
  • DarkHorSe
    #35
    azert sokaig el lehet lenni, mivel az elejen viszel magaddal kajat/piat, de ha rossz helyen kezdesz pl nincs normalis ko/fa/viz stb akkor egy ido utan vagy ehenhalsz vagy megolnek a szornyek :D
  • Frosty01
    #34
    XD

    milyen hosszú egy ilyen nem túlélés?
  • Thanatos
    #33
    és amikor azt hiszed hogy már igen akkor se :DDD
    "losing is fun" :PPP
  • Dzsini
    #32
    röviden :)

    hosszabban: kapsz egy hegyet, bele törpét akinek parancsolhatsz, aztán élj túl. nem fogsz.

    és megintcsak nem.

    és továbbra sem.

    aztán egyszer csak igen :)
  • DarkHorSe
    #31
    tessek
  • Frosty01
    #30
    nagggggggggggyon beteg :D


    valaki meséljen erről a stílusról plx
  • Thanatos
    #29
    igen én is így értettem :DDD

    configban be lehet lőni hogy a vizet számmal mutassa és akkor látszik a mélység 7-1 szám van a kék víz helyén, és amekkora a szám akkora a mélység
  • DarkHorSe
    #28
    hat en ugy oldottam meg az ontozest hogy csinaltam egy farmot, aztan egyszeruen kiastam a "tó" oldalat igy elontotte a farmot meg mindent mast a viz :DDD

    Vizmelyseget hogy tudom megnezni ?
  • Thanatos
    #27
    igen, a játék mélysége nem feltétlen kellemes mindenkinek első látásra :D
  • Cat 02 #26
    Csak NetHack-et ismerem, de sok ez nekem :D
  • Thanatos
    #25
    hát én úgy szoktam, hogy ilyen kis pondokat csapolok le elárasztás céljából, az a lényeg, hogy akkorára lődd be, hogy csak lvl1 víz legyen mindenhol, mert lvl2-nél már áll a víz és nem fog felszáradni, ilyen folyóból floodgatel lecsapolós dolgokkal még nem nagyon kísérleteztem :D

    de mindenesetre én ált farmal kezdem az építkezést, hogy kaja tuti legyen, utána jöhet a carpenter, meg a mason, aztán a hálószobák, étkező, stb
  • DarkHorSe
    #24
    most delelott ujbol kezdtem egy jatekot :D

    6 torpevel kezdtem lett belole 16, tok jol ment a jatek csak nem tudtam kajat termelni

    fold alatt akartam termelni valamit, megcsinaltam a farmokat de nem volt jo a talaj a magok szamara. Amit videot neztem ott egybol jo volt neki szoval nemigazan ertettem a dolgot. Utana gondoltam hogy el kellene arasztani a teruletet vizzel hatha ugy jo lesz utana. Megtortent a talaj jo is lett, de ezt az arasztasos dolgot nem ertem meg annyira. Mert kb mindent elontott a viz , utana meg nem tudtam elvezezni, kaja is pont elfogyott szoval johet a kovetkezo probalkozas
  • Thanatos
    #23
    a lenti barlangokba ne nagyon ás be eleinte, mert szívás lesz a vége, vagy ha mégis megtalálod őket akkor falazd vissza :)

    de én olyan 15 szintet szoktam kb leásni, addig még nem éred el a barlangokat, és az is bőven elég hely bármire :D
  • Thanatos
    #22

    legjobb :)
  • DarkHorSe
    #21
    semennyit :)

    en dungeon crawl stone soupal jatszottam nagyon sokat foleg az online verzioval az nagyon jo, meg az Unreal worldel.
  • sirdond
    #20
    bocs,hogy ide offolok, de amúgy te az incursion-nel mennyit játszottál?
    szerinted milyen lett? dwarf fortress-be most valahogy nem akarok belekezdeni, majd ha kicsit több időm lesz :)
  • DarkHorSe
    #19
    hat tenyleg nemtudom mi tortent :D

    elkezdtem jatszani, csinaltam par szobat, workshop stb, aztan lefele kedztem asni es egyszeruen mindenem eltunt, 6 torpebol maradt 2-3.

    Nembaj, kezdek egy ujat meglatom meddig jutok most :D
  • faze
    #18
    Utoljára gyakorlatilag bármekkora területet kiáshattál ha egy egységet meghagytál tartópillérként, de ez lehet azóta változott, jó ideje nem játszottam már.
  • Dzsini
    #17
    jött egy vakond, és betemette :)
  • DarkHorSe
    #16
    letezik olyan hogy egy barlang amit kibanyasztam beomlik?

    mert most egyszeruen mindenem eltunt :D a kozlemenyeknel annyi van hogy megjelent egy giant mole
  • Dzsini
    #15

    bár mondjuk stimmel, egy csomó minden átfedésben van...
  • Zomil
    #14
    Már van olyan progi is ami átrakja a pályát minecraft-ba :D
  • Dzsini
    #13
    ez nem jó irányításhoz, csak egy nézeti kép, amit a lenti videó alapján alkot egy külső alkalmazás

    a játékhoz továbbra is a teljes billentyűzetet oda-vissza be kell tanulni :) és elpusztulni háromszázhuszonnyolcezerszer
  • DarkHorSe
    #12
    ez nagyon jonak nez ki, hetvegen kiprobalom :D
  • Dzsini
    #11
    amúgy van már egészen komoly grafikus "kliens" is hozzá Stonesense néven:


    persze ez igazából csalás - a játék továbbra is a karakteres/egyszerű grafikás tileseten játszódik, csak a program lekéri az aktuális állapotokat és azokat rajzolja ki egy ilyen nézetben.
  • Dzsini
    #10
    grafikafüggőknek nem ajánlott :)

    aki viszont _minden_ újrajátszáskor más és más környezetet, eseményeket, felépítést, követendő stratégiát, világot akar látni, az próbálja ki a roguelike játékokat... van mászkálós, van dungeon crawler, van világszimulátor is.
  • Torzonborz
    #9
    szerintem olvass kicsit jobban utána. a grafika nem nagy szám ez tény az AI viszont elég durva.
  • JethroHUN
    #8
    Ez játék? mikor csinálták 1980? floppyra ráfér ahogy látom xd
  • Dzsini
    #7
    a Fortressnek én sem nagyon álltam neki, de kisebb Roguelike-okkal nagyon szívesen szórakozok alkalmanként - az sem zavar, hogy a legtöbbször a képsor első pár kockájával végződik a dolog :)
  • Fresh Duke
    #6
    Már vártam, hogy valaki topikot nyisson neki.
  • Zomil
    #5
    Hát igen, egy fél élet alatt megtanulod, utána már élvezetes :D
    Amugy olvasni történeteket rola jópofa dolog, mert tényleg vicces dolgok történhetnek benne :D
    Legalábbis amiket olvastam rola.
  • Dzsini
    #4
    a kötelező:
  • pxxl
    #3
    omg :D asszem ezt kihagynám :D
  • Zomil
    #2
    Én elkezdtem nézni 10perces tutorial videokat még kb. fél éve...aztán inkább hagytam a francba tul bonyolult :D
  • DarkHorSe
    #1
    Minden ami dwarf fortress, nemreg keztem el a jatekot. Johetne valami segitseg :D

    Par cikk meg video a jatekrol:

    Adventure mode

    Fortess mode



    Ez egy tutorial, eleg jol meg lehet vele tanulni az alapokat.