1280
roguelike
  • sirdond
    #77
    köszi

    közben újabb gondom van :)
    hiába rakok stockpile-t és állítom be,hogy bizonyos tárgyakat fogadjon, a hordókkal ez nem működik

    pl van carpenter és csinálja a fahordókat,de nem viszi oda senki a mellette lévő raktárba, pedig beállítottam,hogy ott csak fa legyen és minden olyan ami fából készül
    ugyanez brewerynél is, ott van mellette a kis raktár, stockpile menüben beállítottam,hogy ott csak italok meg ehető dolgok legyenek, de nem jó. még a wagonból sem hozzák be az italos hordókat.
    szóval gyanítom,hogy valamit rosszul csinálok, de mit? :)
  • Kokler69
    #76
    continue game-ben lehet kiválasztani
  • sirdond
    #75
    egy elmentett játékot hogyan tudok betölteni?
  • Zomil
    #74
    Ejj, most 20-rol 37-re ugrott a populácio, remélem nem lesz a kajával gond :D
    Meg megint csinálhatok egy rakat ágyat :D
  • Kokler69
    #73
    Találtam egy baromi jó tutorialt a játékhoz, kezdőknek mindenképpen ajánlom!
    The Complete and Utter Newby Tutorial for Dwarf Fortress
  • sirdond
    #72
    ok, átállítottam arra én is
    köszi
  • DarkHorSe
    #71
    erre rajottem :D
  • DarkHorSe
    #70
    es hol tudom megnezni hogy mikre van szuksege a torpeknek?
  • DarkHorSe
    #69
    allatokat hogy tudom kilistazni? Z-nel megjelenik hogy hany db van, nem irja ki hogy milyenek.
  • Zomil
    #68
    Az izometrikus megjelenitést én is használom néha jópoa :D
    A bal also meg ha jól emlékszem a törpökröl részletes stat ami sosem árt :D

    Sirdond: nekem numerikus bill-en a / és a * gombokkal lépked le/föl(vagy forditva) a szinteken
  • sirdond
    #67
    én is belekezdtem, de már rögtön az elején akadt egy problémám
    mivel tudok a "Z" tengelyen lépkedni? mert ami be van állítva az nem működik
    illetve nálatok mire van beállítva,melyik billentyűre érdemes? nem akarok olyat választani, ami már másra kell
  • Thanatos
    #66
    mi ezzel a gondod? :D
  • DarkHorSe
    #65
    ez mar beteg :DDD
  • Zomil
    #64
    Én is ezt használom és sztem nagyon jó :)
  • Thanatos
    #63
    Lazy Newb Pack -et rédemes használni aki még csak most ismerkedik a játékkal, elgégé jól össze van pakolva :) cserébe most épp le vannak maradva 2 verzióval :/
  • DarkHorSe
    #62
    inenn le tudod szedni

  • Frosty01
    #61
    hát valami ilyesmi grafika pekk nekem sem ártana. ez a sok... ascii kiégeti a retinám
  • DarkHorSe
    #60
    meg egy deka katonam sincs, remelem ott marad jo melyen :D
  • Zomil
    #59
    carpenters workshop, vágsz fát, utána q-betü rámész a workshopre a>utána b(asszem ez az ágy)

    majd ha megvan az ágy lerakod, megint q rámész az ágyra r(make room) kiválasztod mekkora legyen a szoba majd hozzárendeled az egyik törpéhez, amelyikhez már van rendelve az szürke(vagy barna lesz) amelyikhez még nincs az zöld(nálam legalábbis én a Mayday grafika pekk-el játszok, az eredetiben nem tudom hogy vannak a szinek)
  • Frosty01
    #58
    hogyan lehet ágyakat csinálni?
  • Thanatos
    #57
    jaja :)
  • Zomil
    #56
    Amugy ugye fortress modban nincs semmi cél? Mármint csak simán sandbox játékmenet?
  • Thanatos
    #55
    biztos ő az agressziv állat :DDD
  • Zomil
    #54
    Hát kb. az történt :D
    pár órát a workshop-be töltötte, majd random elszort a fortress-be armorokat, majd végül megörült és szomjanhalt :DDDDD

    Hm ezt a refuse pile-t meg majd megnézem, csak az a nevetséges, h 1db törpnek a szobája volt tele hulákkal, semmi más törpnek nem.
  • Thanatos
    #53
    ilyenkor elfoglalnak egy workshopot és csinálnak artifactot meg spéci itemeket ahogy te is mondod
    ami alapvetően jó, mert nagy az rétékük..., de néha van hogy olyan anyagra van szükségük ami neked nincs, na ilyenkor van gáz mert ha nem tudod nekik beszerezni akkor megőrülnek :DDD
  • Thanatos
    #52
    csinálj refuse pile-t az segít ezen :DDD
    a víz-es map-al meg beleválasztottál, embark előtt figyelni kell hogy ahol kezdesz ne legyen tele vízzáró rétegekkel mert ez a vége... :D
  • Zomil
    #51
    Hm most az egyik törpön "possessed" lett, wiki-böl nem igazán jöttem rá mi akar lenni, mintha valami artifact-ot csinálna, most bevonult a carpenter workshop-ba és valamin elkezdett dolgozni :D
  • Zomil
    #50
    Nah végre találtam bauxite-ot, igy csinálhattam kutat :D

    Amugy az egyik törpnek a szobája teli van patkány hullákkal, szitakötö hullával és csotány hullával...elég beteg egy törp :DDD
  • DarkHorSe
    #49
    En a farmot a fold alatt szoktam csinalni, ugy kell hogy kibanyaszod a farmod helyet eloszor, aztan elarasztod a teruletet vizzel, utana marad iszap a helyen es akkor lehet ultetni mindenfelet.

    Sztem a felszinen, meg a fold alatt levo farmolast megkulonbozteti a jatek.
  • Zomil
    #48
    jah....ástan volna lefele én ha nem lenne már a 2. szint teli vizzel :DDD

    növény szedés: d>p és az ilyen kis bokor szerüeket lehet szedni(nekem fenntvan a mayday féle grafikai csomag)
    ezekböl lehet magokat összeszedni, meg kaját ugyhogy elég hasznos föleg a magok mert igy be lehet inditani a farmot, mert nekem alapbol semmit nem engedett a farmra ültetni :)
  • DarkHorSe
    #47
    hogy lehet novenyt gyujteni? en farmingal probalkozom, keves sikerrel :S
    Követ meg marha egyszeru szerintem szerezi, egyszeruen lefele asol vagy 10 szintet es kozben tuti talalsz :D
  • Zomil
    #46
    Most amugy ujra belekezdtem a játékba, és viszonylag jó haladok, bár mivel kutat nem tudok épiteni ezért sokszor a szomjan halás szélén vannak szegény törpök, meg kaját sem egyszerü szerezni, bár növény gyüjtéssel elég jó tudom termeni igy legalább csak néha éheznek :D
    A szomjuság ellen akartam volna kutat épiteni már csak a mechanismot kéne megcsinálnom, amihez meg kö kell és egyszerüen nem tudok rájönni, h rock-ot honnan tudok szerezni, pedig a wiki-t átnéztem :S
  • DarkHorSe
    #45
    sztem siman kezd csak el :DD
  • Zomil
    #44
    YT-n vannak ezek a 10perces videok. Ami az elsö hsz-ben van annak van folytatása is. Nagyon jól elmagyarázza csak én a part3-nál feladtam :D
    De lehet, h ujra nekikezdek, mert "losing is fun" :D
  • Thanatos
    #43
    nem tudok róla, az angol faq-k, wiki-k, és video tutorok viszont nagyon faszák :)
  • Frosty01
    #42
    magyar FAQ van?

    óvatosan de barátkozom a gondolattal hogy ki akarom próbálni... :D
  • Thanatos
    #41
    :DDD
  • Thanatos
    #40
    csak óvatosan..., farmnak amugy eleinte meglepően kis terület is elég :D
  • DarkHorSe
    #39
    Az elejen gondoltam hogy majd abbamarad, hat nem igy tortent :D
    Aztan kiszelesitettem hogy gyorsabban folyjon kifele a viz, nem sokat segitett, kesobb kivezettem a "hegy" oldalan :D Mar ment lefele vagy 5-6 szintet es meg mindig jon..
  • Dzsini
    #38
    úszással hogy álltok? :D